• İSTANBUL
  • İMSAK
    00:00
    GÜNEŞ
    00:00
    ÖĞLE
    00:00
    İKİNDİ
    00:00
    AKŞAM
    00:00
    YATSI
    00:00
  • 0.0
  • 0.0
  • 0.0

ABD’nin kararı sonrası skandal açıklama: Artık uygulama zamanı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun skandal Batı Şeria açıklamasının ardından İsrailli Ayelet Şaked tepki çeken bir açıklama yaptı.

2019-11-19 15:43:00 -
ABD’nin kararı sonrası skandal açıklama: Artık uygulama zamanı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'nun, ülkesinin Batı Şeria'daki İsrail yerleşimlerini artık "uluslararası hukuka aykırı olarak görmediğini" açıklamasının ardından İsrailli Ayelet Şaked'den skandal sözlerin yer aldığı bir son dakika açıklaması geldi.

İsrail'in eski Adalet Bakanı ve Yeni Sağ Partisi lideri Ayelet Şaked, söz konusu yerleşimlerin İsrail'e ilhak edilmesi çağrısı yaptı.

Şaked, Twitter hesabında paylaştığı son dakika mesajda, Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim birimlerine ilişkin karardan dolayı ABD Başkanı Donald Trump ve Dışişleri Bakanı Mike Pompeo'ya teşekkür etti. "Yahudi halkının kadim vatanlarında yaşamaya yasal ve ahlaki hakları" olduğunu belirten Şaked, "Artık egemenliğimizi bu yerleşimlere uygulama zamanı" ifadesini kullandı.

ABD'nin kararı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ülkesinin Batı Şeria'daki İsrail yerleşimlerini artık "uluslararası hukuka aykırı olarak görmediğini" açıklamış ve "Reagan yönetimi, söz konusu yerleşim alanlarının yasa dışı olduğuna inanmadığını ve İsrail'in sivil yerleşim girişimlerini uluslararası hukuka uygun olduğunu ifade etti. Tartışmanın tüm taraflarını dikkatlice inceledikten sonra, Trump yönetimi olarak, Başkan Reagan ile aynı fikirde olduğumuzu belirtiyor ve ABD'nin artık Batı Şeria'daki yerleşimlerin uluslararası hukuka aykırı olduğunu düşünmediğini açıklıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ziya

Lan şu yahudiler ne kadar afi bir millet seçim yatırımı niye kin kusmaya başladılar yiyor ise ihlak ediniz bakalım hodri meydan
  • Yanıtla

Hizip Savar

yayılın yayılın binalar inşa aedin. onlar siizn için yeri geldiği zaman tabut olacak.
  • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23