• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD'den YPG'ye sağlık yardımı iddiasıyla ilgili Türkiye'den ilk tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD'den YPG'ye sağlık yardımı iddiasıyla ilgili "Teyit yok ama herkes tıynetindekini ortaya koyar" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-05-02 10:53:00 - 2020-05-02 12:37:24
ABD'den YPG'ye sağlık yardımı iddiasıyla ilgili Türkiye'den ilk tepki

CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik'in sorularını yanıtlayan AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a ABD'nin terör örgütü YPG'ye sağlık malzemesi ve maske yardımı yaptığı iddiaları da soruldu.

"Herkes kendi tıynetini ortaya koyar"

"ABD'nin terör örgütü YPG'ye maske gönderdiğine dair bir bilgi var ama teyit edilmiş bir şey değil" diyen Kurtulmuş, "Ama şunu söyleyeyim; herkes kendi tıynetinde olanı ortaya koyar. Bu temel bir kuraldır; insanlar tıynetlerini asla değiştiremezler. Bizim tıynetimizde merhamet vardır, vefa vardır, yardımlaşma vardır. Biz New York'taki insanların sapır sapır döküldüklerini, ceset torbalarının yollarda olmalarını, hele hele bunların birçoğunun da yoksul mahallelerin insanlarını gördüğümüz, bildiğimiz her haber programından sonra içimiz burkuldu" şeklinde konuştu.

"Böyle bir şey varsa rahatsız olduğumuzu ifade ediyoruz"

Açıklamasının böyle bir şey varsa bundan rahatsız olduklarını ifade eden Kurtulmuş, "Biz insanlık olarak yardım ettik, eğer ABD hükümeti de bir şekilde terör gruplarına yardım yapıyorsa onlar da tıynetinde olanları yapıyorlar. Maskeyi bırakın, umarız oradaki terör gruplarını destek vermeyi sürdürmezler. İnsanlığımızı gösteriyoruz, böyle bir şey varsa bundan rahatsız olduğumuzu ifade ediyoruz" dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ulvi

Amerikaya Tepki olarak maske,koruyucu elbise,solunum cihazı gönderelim.Pkknın solunum cihazınada ihtiyacı vardır.
 • Yanıtla

Atakan

Tebrikler Türkiye dünyada düşmanına yardım eden tek ülke sensin ya Allah aşkına siz gerçekten terörün bitmesini istiyormusunuz şimdi abd ye gönderdiğiniz malzemeler terör örgütlerine geçerse şaşırmam sen abd İngiltere Fransa ve diğer ülkelere yardım göndereceğine kendi ülkende ki vatandaşlara yardım et gidipte toklara yardım etme Tamam sen Allah rızası için yardım ediyorum diyebilirsin ama sen tökezlediğin zaman sana bir tekmede atacak ülkelerin nesine güveniyorsun hep biz mi ağlayacağız hep biz mi üzüleceğiz yazık çok yazık ondan sonra darbelerle uğraş sonra ebebiyat yapın bizlere daha dün ekenomik olarak bizleri çökertecek olan ülkeler değilmiydi bunlar terörü destekleyen
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı