ABD medyası Siyonizm’in kıskacında! Siyonistler, NYT’yi bir karikatürle teslim aldı

Netanyahu’yu Trump’ı peşinden sürükleyen “rehber köpek” gibi resmeden karikatürü yayınlayan New York Times (NYT) gazetesi, Siyonistlerin baskısına dayanamayarak iki karikatüristinin işine son verdi. Patrick Chappatte ve Heng Kim Song isimli karikatüristlerle yollarını ayırdıklarını açıklayan NYT editörü James Bennet, “Uluslararası baskımızda artık siyasi karikatür de yayınlamayacağız” dedi.

13 Haziran 2019 Perşembe 09:22
ABD medyası Siyonizm’in kıskacında! Siyonistler, NYT’yi bir karikatürle teslim aldı

Amerika başta olmak üzere tüm dünyayı para gücüyle idare eden Yahudi lobisi, medyayı nasıl idare ettiğini bir kez daha gösterdi. ABD gazetesi New York Times’ı (NYT) “Netanyahu’yu Trump’ı peşinden sürükleyen ‘rehber köpek’ karikatürü nedeniyle baskıya alan Siyonistler, gazeteye fatura ödetti. Gazete, 2 karikatüristi kovdu, karikatür yayınını yasakladı.

Sözde basın özgürlüğünden dem vurup, her fırsatta Türkiye’de basın özgürlüğü olmadığını savunan Amerikalılar ve Siyonistler, bir karikatür yüzünden bir gazeteyi nasıl baskı altına aldığını tüm dünyaya gösterdi...

Siyonist lobiden aylardır büyük baskılar alan New York Times (NYT) gazetesi, Netanyahu’yu Trump’ı peşinden sürükleyen ‘rehber köpek’ gibi resmeden karikatürün ardından, artık uluslararası baskısında siyasi karikatür yayımlamayacağını duyurdu. NYT’nin haberinde, iki ay önce uluslararası baskısında yayımlanan ve İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’yu ABD Başkanı Donald Trump’ı peşinden sürükleyen “rehber köpek” gibi resmeden karikatürün ardından, artık gazetenin uluslararası edisyonunda siyasi içerikli karikatürlerin yayımlanmaması kararı alındığı bildirildi.

Haberde ayrıca, uluslararası baskıda görev alan bir editör ile iki karikatüristin de sözleşmesinin sonlandırıldığı ve işlerine son verildiği belirtildi.

Karikatürist eleştirdi

NYT sayfa editörü James Bennet, Patrick Chappatte ve Heng Kim Song isimli karikatüristlere bugüne kadar yaptıkları çalışmalar için “minnettar olduklarını ve (çalışmalarıyla) gurur duyduklarını” belirterek, bir yılı aşkın süredir, günlük siyasi karikatürlere son vererek gazetenin yerel yayını ile uluslararası baskısını aynı çizgiye getirmeyi düşündüklerini ve 1 Temmuz itibariyle siyasi içerikli karikatürlerin uluslararası baskıda yer almayacağını ifade etti. Görevine son verilen Chappatte, internet sayfasından yaptığı açıklamada, “Kendisinin çizmediği bir karikatürün ardından yıllardır verdiği emeğin yok sayıldığını, bu tarz bir olayın dünyanın en iyi gazetesinde olmaması gerektiğini” belirterek gazete yönetimini eleştirdi.

Karikatür krizi

Amerikan NYT gazetesinin nisan ayındaki bir baskısında yayımlanan bir karikatürde, Netanyahu, ABD Başkanı Donald Trump’ı peşinden sürükleyen bir “rehber köpek” olarak tasvir edilmişti. Karikatürün yayımlanmasının ardından Siyonistler karikatürü “antisemitik” olduğunu iddia edip NYT’ye tepki göstermişti. Gazete, özür açıklaması yapıp “Bu görsel çirkindi ve yayınlanması yanlış bir karardı” ifadesini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Haziran 2019 Perşembe 09:22

YORUM YAZ

 • ahmetahmet11 gün önce
  ulkemizin milli-yerli basini ve MEDYA DERNEGI gibi kuruluslar bu skandala el atmali, avrupadaki celiskileri dile getirmeli, issiz kalan karikaturistlere destek ve mesleki faaliyetlerini devam ettirecegi uygun mecralar saglamali
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu11 gün önce
  Kardeşim zaten Amerikayı Kuranlar Prütenliler yani Yahudi ve İngiliz ,,İngiliz kralı baskısında Amerikaya göç ettiler Amerikayı kurdular ilk Başkanları George Washington Yehudi , Avangalist ve Mason ve başa gelen büyün Başkanların çoğu Avanjalist ,,Amerikada büyük ve etkin olan Medya kuruluşları sahipleri Yahudi asıllı,,Türkiyede milli medya hariç bütün medya kuruluşları onlar tarafından yönlendirilir ve finanse edilir,,bu hain medya kuruluşları Şavaşlarda beşinci tabur gibi çalışırlar yani beşinci kol,,silah gücünden daha etkin insanlarımızı ruhunu öldürür,,ve şimdi son dönemde bunu yaşıyoruz,,,bunlar oldukça devletimiz geriler ve hele hele NESİLLER YOK OLUP GİDER,,,Vesselam,,,
 • Mesut SarpMesut Sarp11 gün önce
  Bak Allah'ın gavurunun biri bi karikatürle siyonistleri esir alıyor. Madem bu iş böyle kolayda neden bi müslüman bi karikatürle bu esir almayı beceremedi ki !
 • HadraHadra11 gün önce
  Bu Siyonizm Bizim Yüce KitabımızdaBakara Suresinde Lanetlenmiş bir kavim değilmi? Pekala bizYüce Allah'ın lanetlediğibu Teröristdevletle neden hala İlişkiyi kesmiyoruz, Bunların Nüfusu 5 milyon İstanbulun Nüfusu etmiyen bu melunlara ne satacağız da ilişki kesmiyorirtibat kuruyoruz! Yoksa Mavi Marmara anlaşmasında gizli imzaladığımıız bir şey var da mİllet bunu bilmiyor?
 • ihsanihsan11 gün önce
  abd =siyonistler =ısrail hayıor gelmez.
 • Zekeriya GÖKÇE Zekeriya GÖKÇE 11 gün önce
  Ben dedim. İkisinde bir birini kendisinin köpeği olarak görürdü. Ama söylemezlerdi. abd de yayınlanan bir karikatürde tabisi trump köpek yapılacak hali yoktu. Bana sorarsanız iş karikatürün tam tersi. Ama onlar kendilerini şişiriyorlar. İşin garip tarafı köpeklere köpeklik yapanlarda... ayrıca incelenmeli

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019