• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ABD lideri kontrolden çıktı! Biden’dan Putin’e Sinkafli Küfür

Yeniakit Publisher
2024-02-22 12:21:00 -
ABD lideri kontrolden çıktı! Biden’dan Putin’e Sinkafli Küfür

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sert sözlerle hedef aldı.

ABD Başkanı Joe Biden, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i sert sözlerle hedef aldı.

Biden, Ukrayna savaşı ve nükleer saldırı tehdidi nedeniyle Putin'e yönelik ağır ifadeler kullandı.

San Francisco'daki bağış toplama etkinliğinde iklim değişikliğinden bahseden Biden, "İklim, son varoluşsal tehdittir." dedi.

Putin'e ağır sözler

Biden, Putin'i hedef aldığı konuşmasında, "o... çocuğu" anlamına gelen İngilizce kelimenin kısaltması olan "SOB" ifadesini kullandı:

Putin ve diğerleri gibi çılgın bir SOB'umuz var. Her zaman nükleer çatışma konusunda endişelenmek zorundayız. Ancak insanlığa yönelik varoluşsal tehdit iklimdir.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bu küfrü ilk değil

Biden daha önce de "o... çocuğu" diye küfretmişti. Ocak 2022'de Fox News Beyaz Saray muhabirine karşı aynı ifadeyi kullanırken mikrofona yakalanmıştı.

Daha önce kullandığı ifadeler

ABD Başkanı Biden, daha önceki açıklamalarında Putin'i "katil", "diktatör", "haydut", "kasap" gibi ifadelerle tanımlamıştı. Putin ise "Kendisine sağlık diliyorum." diyerek karşılık vermişti.

Trump'a tepki: Kendisini Navalny ile kıyaslıyor

Öte yandan Biden, hapishanede hayatını kaybettiği belirtilen Rus muhalif Aleksey Navalny'nin ölümü dolayısıyla Putin'i suçladı.

Eski Başkan Donald Trump'ın, hukuki sorunlarını Navalny'nin ölümüne benzeten yorumlarını da eleştiren Biden, şöyle devam etti:

Kendisini Navalny ile kıyaslıyor ve ülkemiz komünist bir ülke haline geldiği için tıpkı Navalny gibi kendisinin de zulme uğradığını söylüyor.

Eğer 10-15 yıl önce burada durup tüm bunları söyleseydim, hepiniz benim kendimi adamış olmam gerektiğini düşünürdünüz. Şaşırtıcı bir durum.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

gerçek abdnin yüzü

şimdi abd liler abdye gelince Kızılderileri yok etti o devasa toprakları neyle dolduracaklardı yine insanla ne yaptılar İngilterede cezaevlerinde ne kadar cani katil zalim vahşi hırsız arsız anasını kardeşini kızını kendine karı yapan bu şerefsizlere ya abdye gidip orada yaşayıp genişleyeceksiniz yada bu zindanlarda geberip gideceksiniz dendi işte bu günki abd nin temel yapısı bu şimdi bidende diğerleride bu analarını bacılarını düzenlerin çocuğu olduğu için dünyayıda kendileri gibi görüyor bu yazıyı ütopik yalan kurgu olarak düşünenler gerçek abd nin. Ne olduğunu araştırın

İbrahim Alkılıç

Abd yi Avrupa'yı beğenen, aman ben şimdi orada yaşasam ne güzel olurdu diyenlere sözüm yok.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23