• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

AB sapkınların hamisi!

Yeniakit Publisher
2013-10-25 20:10:10 - 2013-10-26 14:02:51
AB sapkınların hamisi!

Avrupa Konseyi’nin son İlerleme Raporu’nda gözlerden kaçan gelişme, Avrupa Birliği’nin LGBT’ler olarak bilinen sapkın eşcinsellerin hamiliğine de soyunması oldu. Eşcinseller için sınırsız haklar talep eden AB’nin böylece Türkiye’nin sosyal yapısını dejenere etme planından vazgeçmeyeceği ortaya çıkmış oldu.

SİNAN YAVUZOĞLU / ANKARA - Avrupa Konseyi’nin geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda yayınladığı Türkiye 2013 İlerleme Raporu’nda gözlerden kaçan gelişme, Avrupa Birliği’nin LGBT’ler olarak bilinen sapkın eşcinsellerin hamiliğine de soyunması oldu. Türkiye’nin gündemine ‘Nefret Suçları’ adında bir kavram sokarak Türk-İslâm aile yapısı, Türkiye’nin bağımsızlığı ve özgünlüğü gibi değerlere alenen kin ve nefret kusan çevrelerin eleştirilmesinin önünü kesmeye çalışan lobiye verdiği destek ile bilinen AB’nin böylece Türkiye’nin sosyal, ananevi yapısını dejenere etme planından vazgeçmeyeceği ortaya çıkmış oldu.

AB İÇİN YENİ ŞART: EŞCİNSELLER İÇİN SINIRSIZ ÖZGÜRLÜK!

Lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve interseklerin (LGBTİ) sorunlarından sayfalarca bahsedilen Rapor’da, cinsi sapkın çevrelerin çalışma hayatından internet özgürlüğüne, kanunî güvencesizlikten askerliğe kadar birtakım zorluklar yaşadıkları öne sürüldü. Türkiye’nin cinsi sapkınların adeta her istediklerini yerine getirmesinin Avrupa Birliği’ne giriş için şart olduğunun belirtildiği kaydedilen AB Raporunda şu tespit ve talepler dile getirildi: ‘Onur Yürüyüşleri’ne herhangi bir müdahalenin gerçekleşmemesi raporda LGBTİ hakları açısından ‘olumlu’ olarak altı çizildi. LGBTİ’lerin her türlü toplantı ve yürüyüşü serbestçe gerçekleştirebilmeleri talep edildi.
Ayrımcılık karşıtlığı ve eşitlik konusunda herhangi bir ilerleme sağlanamadığı kaydedilerek, ‘cinsel yönelim’ ve ‘cinsiyet kimliği’ ifadelerinin ‘Ayrımcılıkla Mücadele Kanun Taslağı’na eklenmesi ve ‘Nefret Suçları ‘ kapsamında ele alınması istendi. LGBTİ’lere yönelik nefret saldırıları ve nefret söylemi arttı. LGBTİ’lere karşı işlenmiş suçlarda failler “haksız tahrik” ve “iyi hal” indirimlerinden yararlanmayı sürdürdü. Cinsel kimliklerinin ortaya çıkmasından ötürü polis görevlileri, öğretmenler ve banka personelleri işlerinden atıldı.

“ORDUYA DA SIZSINLAR!..”

AB Raporu’nda ayrıca eşcinsel öğrencilerin ayrımcılığı maruz kalarak lise ve üniversitelerden ayrılmak zorunda kaldığı öne sürüldü; Askeri Sağlık Yeteneği Yönetmeliği’nde eşcinsellik ve transeksüelliğin “hastalık” ve Silahlı Kuvvetler Disiplin Yasası’nda eşcinselliğin “gayri tabii” olarak tanımlanmaya devam ettiği kaydedildi; bu durumun ‘düzeltilmesi’ istendi.

“FUHUŞ YAPANLARA DOKUNULMASIN…”

Öte yandan, fuhuş yaparak kamu düzenini, sosyal yapıyı bozan eşcinseller hakkında Ceza Yasası ve Kabahatler Kanunu’ndaki hükümlerin uygulanmasından da gocunduğu gözlemlenen AB Konseyi, LGBTİ’lerin internet üzerinden de istedikleri gibi yayın yapmalarının sağlanmasını istedi.x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23