• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

33 askerimizin şehit olduğu saldırıya dair dikkat çeken çıkış: Putin’i onlar sattı

İdlib’deki menfur saldırının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Türkiye’ye karşı hatalı politika izlediğini söyleyen Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, danışmanlarının Putin’i sattığını belirtti.

2020-02-28 09:30:00 -
33 askerimizin şehit olduğu saldırıya dair dikkat çeken çıkış: Putin’i onlar sattı

Türkiye gece yarısı gelen şehit haberleriyle yasa boğuldu. Suriye’de istikrarı sağlamaya çalışan tek ülke olan Türkiye’ye karşı saldırılarını sürdüren hain Beşar Esed, TSK unsurlarını havadan vurdu. Kalleş saldırıda 33 askerimiz şehit düştü. Söz konusu saldırıda 36 Mehmetçik’in de yaralandığı belirtildi.

Saldırının ardından uzmanlar Türkiye ve Rusya arasındaki ilişkilere dair dikkat çeken değerlendirmelerde bulundu. Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in danışmanları tarafından hatalı yönlendirildiğini ifade ederek, “Yanlış yapıyorlar, Rusya tarihi fırsatı elinden kaçırdı, bizim güvenimizi kaybetti. Başkan Putin'in danışmaları Putin'i sattı” dedi.

A Haber canlı yayınında konuşan Hakkı Caşın şunları söyledi:

Biz ne Suriye'nin ne Irak'ın ne Kürt'ün ne de Arap'ın düşmanıyız. Biz onlarla kardeşiz. Biz kardeşin kardeşi öldürmemesi için buradayız. Hiçbir sebep bizi orada muharebeden alıkoyamaz. Bir ateşkes bozulmuştur ve askerlerimiz şehit edilmiştir. 29'una kadar süre vermiştik ve bu gece bu hain saldırı gerçekleşmiştir. Bunun bedeli er ya da geç verilecektir. Türkiye Ukrayna'da uygulanan savaşla karşı karşıya getirilmek istenir. Yanlış yapıyorlar, Rusya tarihi fırsatı elinden kaçırdı, bizim güvenimizi kaybetti. Başkan Putin'in danışmaları Putin'i sattı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Lara

S....
 • Yanıtla

Turgut

HALEN DAHA ANLAYAMADIK MI, AMERIKA, ISRAIL, RUSYA VE IRAN EL ELE.. HEDEF TURKIYE..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı