• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
11
Yangınlarda son durum! OGM açıkladı: 130 yangın kontrol altında

2021-08-02 12:20:46
Yangınlarda son durum! OGM açıkladı: 130 yangın kontrol altında

Manavgat ve Marmaris Hisarönü bölgesinde yer yer devam eden yangınlara karşın Türkiye'nin birçok noktasında eş zamanlı olarak yürütülen yangın söndürme çalışmalarında büyük ölçüde kontrol sağlandı. Yerleşim yerlerine yönelen yangınlarda öncelik tahliye ve vatandaşın canı olarak belirlenirken yangın söndürme faaliyetleri de havadan ve karadan yoğun olarak devam ediyor. Orman Genel Müdürlüğü son 6 günde 35 ilde 130 yangının kontrol altına alındığını açıkladı. İşte Manavgat, Marmaris, Köyceğiz, Adana, Mersin ve diğer noktalardaki yangınlara ilişkin son durum ve son dakika gelişmeleri...

#1
Foto - Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28 Temmuz'dan bu yana devam eden yangınla mücadele ve söndürme çalışmalarına ilişkin son dakika bilgilerini paylaştı.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 28 Temmuz'dan bu yana devam eden yangınla mücadele ve söndürme çalışmalarına ilişkin son dakika bilgilerini paylaştı.

#2
Foto - Pakdemirli, genel olarak 16 uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz, 120 iş makinesi, 4 bin 800 personelle orman yangınlarıyla mücadele ettiklerini kaydetti.

Pakdemirli, genel olarak 16 uçak, 9 İHA, 45 helikopter, 6 yönetim helikopteri, 1 insansız helikopter, 708 arazöz, 120 iş makinesi, 4 bin 800 personelle orman yangınlarıyla mücadele ettiklerini kaydetti.

#3
Foto - Bakan 24 saat esasıyla yürütülen söndürme çalışmalarına ilişkin şeffaf bir süreç yürütüldüğünü ve belli aralıklarla bilgi paylaşımında bulunmaya devam edeceğini aktardı ve şunları söyledi:

Bakan 24 saat esasıyla yürütülen söndürme çalışmalarına ilişkin şeffaf bir süreç yürütüldüğünü ve belli aralıklarla bilgi paylaşımında bulunmaya devam edeceğini aktardı ve şunları söyledi:

#4
Foto - MUĞLA BÖLGESİNDE AKTİF 1457 PERSONEL VAR -

MUĞLA BÖLGESİNDE AKTİF 1457 PERSONEL VAR - "Muğla özelinde ise ben, vatandaşlarımızdan zaman zaman bazı serzenişler duyuyorum. İşte uçak veya helikopter göremiyoruz, diye. Muğla'da 4 uçak, 1 İHA, 17 helikopter, 185 arazöz, 93 itfaiye, iş makinesi, 414 araç, 55 ambulans ve 1457 personelle çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımız, şu anda mücadele ettiğimiz satıh çok büyük olduğu için semalarda istedikleri sıklıkta bu araçları göremeyebilir. Muğla üzerinde esas hava gücü olarak 4 uçak ve 17 helikopterle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

#5
Foto - Edinilen son dakika bilgisine göre Muğla bölgesinde 6 mahalle tedbir amaçlı boşaltılırken Antalya ve Muğla'da toplam 13 uçak görev yapıyor.

Edinilen son dakika bilgisine göre Muğla bölgesinde 6 mahalle tedbir amaçlı boşaltılırken Antalya ve Muğla'da toplam 13 uçak görev yapıyor.

#6
Foto - ÇALIŞMALARIMIZI RÜZGAR ARTIŞINA GÖRE PLANLADIK -Güneşin doğuşuyla birlikte alanı inceledim. Sabah saatlerinde çok olumlu bir tablo olmasına rağmen öğleden sonra artacak olan rüzgarın ve hava koşullarını bilmemizden dolayı, yangının devam edeceğini ve belli odakların olacağını tespit ettik ve çalışmalarımızı buna göre planladık.

ÇALIŞMALARIMIZI RÜZGAR ARTIŞINA GÖRE PLANLADIK -Güneşin doğuşuyla birlikte alanı inceledim. Sabah saatlerinde çok olumlu bir tablo olmasına rağmen öğleden sonra artacak olan rüzgarın ve hava koşullarını bilmemizden dolayı, yangının devam edeceğini ve belli odakların olacağını tespit ettik ve çalışmalarımızı buna göre planladık.

#7
Foto - BELEDİYELERE ÇAĞRI - Ancak ben belediyelerimize ister bizim partiden ister başka partilerden, siyasetten ayrı şu çağrıyı da yapıyorum. Hem devam eden yangınlarımızla ilgili hem de bunun bilançosu ile ilgili olarak da bir toplanıp, bundan sonrasında yerleşim yerlerinin korunması konusunda, belediyelere hem sorumluluklarının hatırlatılması hem de bunu daha iyiye nasıl taşımamız gerektiğini çalışıyor olmamız lazım.

BELEDİYELERE ÇAĞRI - Ancak ben belediyelerimize ister bizim partiden ister başka partilerden, siyasetten ayrı şu çağrıyı da yapıyorum. Hem devam eden yangınlarımızla ilgili hem de bunun bilançosu ile ilgili olarak da bir toplanıp, bundan sonrasında yerleşim yerlerinin korunması konusunda, belediyelere hem sorumluluklarının hatırlatılması hem de bunu daha iyiye nasıl taşımamız gerektiğini çalışıyor olmamız lazım.

#8
Foto - OGM'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI - Yangın haberlerinin geldiği noktalarda aktif çalışmalar neticesinde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Bu kapsamda anlık bilgi paylaşımında bulunan Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ekiplerin yangınlarla mücadeledeki çalışmasına ilişkin açıklama yayımladı.

OGM'DEN SON DAKİKA AÇIKLAMASI - Yangın haberlerinin geldiği noktalarda aktif çalışmalar neticesinde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Bu kapsamda anlık bilgi paylaşımında bulunan Orman Genel Müdürlüğü (OGM), ekiplerin yangınlarla mücadeledeki çalışmasına ilişkin açıklama yayımladı.

#9
Foto - OGM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada,

OGM'nin resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Birlikte başaracağız. Son 6 günde 35 ilde meydana gelen 130 orman yangınını kontrol altına aldık'' denildi.

#10
Foto - 3 İLDE 7 NOKTADA YENİ HAREKETLİLİK VAR - OGM'nin paylaşımında Antalya, Muğla ve Tunceli şehirlerinde 7 noktada yangının çıktığı belirtildi.

3 İLDE 7 NOKTADA YENİ HAREKETLİLİK VAR - OGM'nin paylaşımında Antalya, Muğla ve Tunceli şehirlerinde 7 noktada yangının çıktığı belirtildi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23