• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Türkiye’ye komşu olan ülkede önemli gelişme! Ruslar ‘bulduk’ diye duyurdu

2021-01-28 15:24:18
Türkiye’ye komşu olan ülkede önemli gelişme! Ruslar ‘bulduk’ diye duyurdu

Türkiye’ye komşu olan Suriye kıyılarında Rusya’nın Roma döneminden kalma eski bir liman bulduğu haberleri basına yansıdı.

#1
Foto - Sosyal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü müdürü Dmitry Tatarkov, Suriye kıyılarında bilim tarafından bilinmeyen ve muhtemelen Roma döneminden kalma eski bir liman keşfedildiğini söyledi.

Sosyal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Enstitüsü müdürü Dmitry Tatarkov, Suriye kıyılarında bilim tarafından bilinmeyen ve muhtemelen Roma döneminden kalma eski bir liman keşfedildiğini söyledi.

#2
Foto - Kalıntılar, Rusya-Suriye arkeolojik misyonunun ikinci arazi sezonunda bulundu.

Kalıntılar, Rusya-Suriye arkeolojik misyonunun ikinci arazi sezonunda bulundu.

#3
Foto - Açıklamalarda ‘’Bir liman bile olmayabilir, ancak MS 1. yüzyıldan kalma bir deniz kalesi. Hidrolik yapı kalıntıları, bir deniz feneri ve dört mermer sütun bulundu. Eşlik eden seramik malzemeler, parçanın daha ayrıntılı bir tarihlemesine izin verecektir. Bu büyük bir bulgu.’’ İfadeleri yer aldı.

Açıklamalarda ‘’Bir liman bile olmayabilir, ancak MS 1. yüzyıldan kalma bir deniz kalesi. Hidrolik yapı kalıntıları, bir deniz feneri ve dört mermer sütun bulundu. Eşlik eden seramik malzemeler, parçanın daha ayrıntılı bir tarihlemesine izin verecektir. Bu büyük bir bulgu.’’ İfadeleri yer aldı.

#4
Foto - Bilim adamları deniz tabanını görsel olarak ve yönlendirmeli su altı araçları yardımıyla incelediler.

Bilim adamları deniz tabanını görsel olarak ve yönlendirmeli su altı araçları yardımıyla incelediler.

#5
Foto - Limana ek olarak, antik döneme ait önceden bilinmeyen üç rıhtımın yanı sıra eski hidrolik yapı kalıntıları da keşfedildi.

Limana ek olarak, antik döneme ait önceden bilinmeyen üç rıhtımın yanı sıra eski hidrolik yapı kalıntıları da keşfedildi.

#6
Foto - Bunların eski Yunan amforalarının kalıntıları, Fenike çömlekleri, Mısır vazoları ve Roma taşından yapılmış ev eşyaları olduğu aktarıldı.

Bunların eski Yunan amforalarının kalıntıları, Fenike çömlekleri, Mısır vazoları ve Roma taşından yapılmış ev eşyaları olduğu aktarıldı.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23