• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
7
Türkan Saylan dayatması! CHP’li belediyeden illegal girişim

2022-01-14 15:21:14
Türkan Saylan dayatması! CHP’li belediyeden illegal girişim

CHP tarafından, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin başörtülü öğrencilere burs vermediğini açıklayan Türkan Saylan'ın isminin, İstanbul'da bir sokağa verilmesi planlanıyordu.

#1
Foto - İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi aralık ayı oturumlarının son birleşimi düzenlendi. Oturumda, CHP'li İBB Meclis Üyesi Murat Cirav, Türkan Saylan'ın isminin, İstanbul Arnavutköy'de yaşadığı sokağa verilmesi teklifini gündeme getirdi. Teklif, Meclis'te reddedildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi aralık ayı oturumlarının son birleşimi düzenlendi. Oturumda, CHP'li İBB Meclis Üyesi Murat Cirav, Türkan Saylan'ın isminin, İstanbul Arnavutköy'de yaşadığı sokağa verilmesi teklifini gündeme getirdi. Teklif, Meclis'te reddedildi.

#2
Foto - İBB AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş

İBB AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş "Türkan Saylan, toplumun çoğunluğunu teşkil eden insanların ortak değerlerine saygı duymayan biridir. Saylan, bu milletin ortak değerlerine hakaret eden birisidir. AK Parti çoğunluğu burada olduğu sürece Türkan Saylan gibi bu toplumu bölen kişilerin isimleri bir yerlerde yaşatılmayacaktır." açıklamasıyla CHP'ye haddini bildirmişti.

#3
Foto - CHP'li Rıza Akpolat'ın idaresindeki Beşiktaş Belediyesi İBB Meclisi'nde teklifin kabul edilmemesine rağmen Türkan Saylan dayatmasına devam ederek illegal girişim bulundu.

CHP'li Rıza Akpolat'ın idaresindeki Beşiktaş Belediyesi İBB Meclisi'nde teklifin kabul edilmemesine rağmen Türkan Saylan dayatmasına devam ederek illegal girişim bulundu.

#4
Foto - Türkan Saylan'ın isminin yazılı olduğu korsan tabelayı sokağa asan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat illegal girişimi şu ifadelerle savundu:

Türkan Saylan'ın isminin yazılı olduğu korsan tabelayı sokağa asan Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat illegal girişimi şu ifadelerle savundu:

#5
Foto -

"Bugün Prof. Dr. Türkan Saylan'ın evinin sokağında, Beşiktaşlı komşuları olarak üzerimize düşeni yaptık ve ismini taşıyan tabelamızı ait olduğu yere astık. İBB Meclisi’nden karar çıkıp gereği yapılana kadar bu tabela burada kalacak. Halkın iradesinin karşısında kimse duramaz."

#6
Foto - Türkan Saylan, ÇYDD'nin başındayken, Hürriyet'ten Ayşe Arman'a konuşarak, bir taraftan,

Türkan Saylan, ÇYDD'nin başındayken, Hürriyet'ten Ayşe Arman'a konuşarak, bir taraftan, "Eğitimde fırsat eşitliği için çalışıyoruz" deyip, diğer taraftan da başörtülü kızlara burs verip, vermedikleri sorusuna şöyle cevap vermişti: "Hayır. Vermiyoruz. Böyle bir ilkemiz var. O çocukların bir kısmı militan olarak kullanılıyor. Biz de böyle casus gibi aramızda onları istemiyoruz. Baştan söylüyoruz. Herkesin prensipleri var."

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23