• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Telefonunuzun pilini yok eden 5 alışkanlık… Şok detaylar

2021-10-17 16:22:29
Telefonunuzun pilini yok eden 5 alışkanlık… Şok detaylar

Bir akıllı telefonunuz var ve şarj olmadan uzun süre kullanmak istiyorsunuz. Peki telefonunuzun pil ömrünü tüketen alışkanlıkları nedir? "Pil ömrü", bir aygıtın şarj edilmesi gereken zamana kadar çalışmaya devam ettiği süredir. "Pil kullanım ömrü", bir pilin değiştirilmesi gereken zamana kadar geçen süredir. Telefon ile gerçekleştirdiğiniz işlemler, pil ömrünü ve kullanım ömrünü etkileyen faktörlerden biridir.

#1
Foto - Hepimizin bildiği gibi, akıllı telefonunuzun pil ömrünü korumak çok önemli bir iştir. Birçok kişi akıllı telefonunuzu mükemmel pil ömrüyle nasıl koruyacağınıza dair kendi ipuçlarını ve püf noktalarını önerir, ancak bunlar işe yaramayabilir. Akıllı telefonunuzun pilinin bozulmasına neden olan 5 alışkanlıktan kurtulmanız gerekir.

Hepimizin bildiği gibi, akıllı telefonunuzun pil ömrünü korumak çok önemli bir iştir. Birçok kişi akıllı telefonunuzu mükemmel pil ömrüyle nasıl koruyacağınıza dair kendi ipuçlarını ve püf noktalarını önerir, ancak bunlar işe yaramayabilir. Akıllı telefonunuzun pilinin bozulmasına neden olan 5 alışkanlıktan kurtulmanız gerekir.

#2
Foto - Gece boyunca şarj etme- Tabii ki, bu en rahat şarjdır, çünkü yatmadan önce cep telefonunuzu şarj cihazına takar ve sabahları tamamen şarj olur. Ancak, bu en iyi çözüm değildir. Cep telefonunun uzun saatler şarj olması aşırı ısınmasına neden olabilir. Cihazı aşırı ısıya maruz bırakma- Cep telefonunun yüksek sıcaklıklara maruz kalması cihazın pilinin tükenmesinde ana faktörlerden biridir ve pil için büyük bir karışıklığa neden olur. Cihaz 20 ° C ile 35 ° C arasındaki sıcaklıklarda düzgün çalışabilir.

Gece boyunca şarj etme- Tabii ki, bu en rahat şarjdır, çünkü yatmadan önce cep telefonunuzu şarj cihazına takar ve sabahları tamamen şarj olur. Ancak, bu en iyi çözüm değildir. Cep telefonunun uzun saatler şarj olması aşırı ısınmasına neden olabilir. Cihazı aşırı ısıya maruz bırakma- Cep telefonunun yüksek sıcaklıklara maruz kalması cihazın pilinin tükenmesinde ana faktörlerden biridir ve pil için büyük bir karışıklığa neden olur. Cihaz 20 ° C ile 35 ° C arasındaki sıcaklıklarda düzgün çalışabilir.

#3
Foto - Daha ucuz orijinal olmayan pillerin kullanılması Pili yetkisiz bir akıllı telefon onarım servisinde değiştirmeniz gerekiyorsa, orijinal bir telefon pili aldığınızdan emin olun. Bu olmazsa, cep telefonunuzdaki işletim sistemi pilin orijinalliğini algılayabilir ve şarj hızını azaltabilir.

Daha ucuz orijinal olmayan pillerin kullanılması Pili yetkisiz bir akıllı telefon onarım servisinde değiştirmeniz gerekiyorsa, orijinal bir telefon pili aldığınızdan emin olun. Bu olmazsa, cep telefonunuzdaki işletim sistemi pilin orijinalliğini algılayabilir ve şarj hızını azaltabilir.

#4
Foto - Orijinal olmayan şarj cihazlarının kullanımı Orijinal olmayan pilleri kullanma alışkanlığında olduğu gibi, orijinal şarj cihazlarını kullanmaya da özen göstermelisiniz. Düşük kaliteli bir şarj cihazı yeterli volta sahip olmayabilir, bu da pil ömrünü azaltır. Çok sık şarj etme ve şarj sırasında kullanma Yüzde 70 veya 20 oranında şarj etmek ve bir süre sonra bağlantısını kesmek gerekli değildir. Cep telefonunu yüzde 20 ila 80 aralığında şarj etmek idealdir. Tamamen boşalmasına izin vermek de iyi değildir. Şarj olurken kamera veya oyun gibi zorlu uygulamaları kullanmak aşırı ısınarak pili düşürmektedir, bu nedenle gerekmedikçe şarj olurken akıllı telefonun kullanılmaması önerilir.

Orijinal olmayan şarj cihazlarının kullanımı Orijinal olmayan pilleri kullanma alışkanlığında olduğu gibi, orijinal şarj cihazlarını kullanmaya da özen göstermelisiniz. Düşük kaliteli bir şarj cihazı yeterli volta sahip olmayabilir, bu da pil ömrünü azaltır. Çok sık şarj etme ve şarj sırasında kullanma Yüzde 70 veya 20 oranında şarj etmek ve bir süre sonra bağlantısını kesmek gerekli değildir. Cep telefonunu yüzde 20 ila 80 aralığında şarj etmek idealdir. Tamamen boşalmasına izin vermek de iyi değildir. Şarj olurken kamera veya oyun gibi zorlu uygulamaları kullanmak aşırı ısınarak pili düşürmektedir, bu nedenle gerekmedikçe şarj olurken akıllı telefonun kullanılmaması önerilir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23