• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
12
Protestocular hükümet binasını ateşe verdi! O ülke şokta

2020-11-22 12:19:41
Protestocular hükümet binasını ateşe verdi! O ülke şokta

Orta Amerika ülkesi Guatemala'da hükümetin 2021 bütçesinde eğitim ve sağlık harcamalarında kesintiye gitme kararını protesto eden göstericiler, Kongre binasına zorla girip binayı ateşe verdi.

#1
Foto - Orta Amerika ülkesi Guatemala'da binlerce kişi, hükümetin 2021 bütçesinde eğitim ve sağlık harcamalarında kesintiye gitme kararını protesto etti.

Orta Amerika ülkesi Guatemala'da binlerce kişi, hükümetin 2021 bütçesinde eğitim ve sağlık harcamalarında kesintiye gitme kararını protesto etti.

#2
Foto - Ãœlke basınında çıkan habere göre, söz konusu bütçe kesintilerine karşı çıkan binlerce öğrenci, işçi sendikaları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, başkent Guatemala'daki Ulusal Kültür Sarayı'nın bulunduğu alanda toplandı.

Ãœlke basınında çıkan habere göre, söz konusu bütçe kesintilerine karşı çıkan binlerce öğrenci, işçi sendikaları ve çeşitli sivil toplum kuruluşları, başkent Guatemala'daki Ulusal Kültür Sarayı'nın bulunduğu alanda toplandı.

#3
Foto - Sakin başlayan protestoların şiddet olaylarına dönüşmesi üzerine polis, kalabalığı dağıtmak için biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

Sakin başlayan protestoların şiddet olaylarına dönüşmesi üzerine polis, kalabalığı dağıtmak için biber gazı ve tazyikli suyla müdahalede bulundu.

#4
Foto - HÜKÜMET BİNASI ATEŞ’E VERİLDİ

HÜKÜMET BİNASI ATEŞ’E VERİLDİ

#5
Foto - Kimi göstericilerin Kongre binasına zorla girip binayı ateşe vermesi üzerine, bazı mobilya ve büro malzemeleri büyük zarar gördü.

Kimi göstericilerin Kongre binasına zorla girip binayı ateşe vermesi üzerine, bazı mobilya ve büro malzemeleri büyük zarar gördü.

#6
Foto - Polisin Kongre binasına giren grupları çıkarmak için göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunduğu olaylarda çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

Polisin Kongre binasına giren grupları çıkarmak için göz yaşartıcı gazla müdahalede bulunduğu olaylarda çok sayıda gösterici gözaltına alındı.

#7
Foto -

"KAMU MALLARINA ZARAR VERİLMESİNE İZİN VERMEYİZ"

#8
Foto - Devlet Başkanı Alejandro Giammattei, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yasalara göre herkesin gösteri ve toplanma hakkının olduğunu söyledi.

Devlet Başkanı Alejandro Giammattei, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yasalara göre herkesin gösteri ve toplanma hakkının olduğunu söyledi.

#9
Foto - Giammattei,

Giammattei, "Kamu mallarına ve özel mülkiyete zarar verilmesine müsaade edemeyiz.

#10
Foto - Yasalarca belirtilmiş kuralların dışına çıkanlar bunun bedelini ödeyecektir.

Yasalarca belirtilmiş kuralların dışına çıkanlar bunun bedelini ödeyecektir." dedi.

#11
Foto - Guatemala Kongresi'nde hafta içinde yapılan oylamada

Guatemala Kongresi'nde hafta içinde yapılan oylamada "2021 Ulusal Bütçesi" 114 milletvekilinin oyuyla kabul edilmişti.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23