• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
17
O lider en büyük füzeyi arkasına alarak duyurdu! Görüntüler dünyaya servis edildi

2021-10-12 09:51:26
O lider en büyük füzeyi arkasına alarak duyurdu! Görüntüler dünyaya servis edildi

Katıldığı resmi törene takım elbise altına sandalet giyerek gelen Kuzey Kore lideri, aradan 24 saat geçmeden bu kez en büyük füzenin önünde poz verdi. Bir ay ortadan kayboldu, hastalığa yakalandığı veya öldüğü yönünde onlarca haber çıktı, verdiği kilolar günlerce konuşuldu ve Kim Jong-un bugün sıra dışı kıyafetleriyle halkın önüne çıktı.

#1
Foto - Başkent Pyongyang'da düzenlenen Savunma Kalkınma Sergisi'nde aralarında kıtalararası balistik füzelerin de bulunduğu ürkütücü Kuzey Kore silahları dünyaya gösterildi.

Başkent Pyongyang'da düzenlenen Savunma Kalkınma Sergisi'nde aralarında kıtalararası balistik füzelerin de bulunduğu ürkütücü Kuzey Kore silahları dünyaya gösterildi.

#2
Foto - Kuzey Kore'nin ürettiği en büyük füzeyi arkasına alarak konuşma yapan Kim Jong-un, ABD'nin yürüttüğü düşmanca politikayla yüzleşmek için silah geliştirmeye devam edeceklerini duyurdu.

Kuzey Kore'nin ürettiği en büyük füzeyi arkasına alarak konuşma yapan Kim Jong-un, ABD'nin yürüttüğü düşmanca politikayla yüzleşmek için silah geliştirmeye devam edeceklerini duyurdu.

#3
Foto - Rejim gazetesi Rodong Simung'da yayınlanan fotoğraflarda, Kim'in önünde poz verdiği Hwasong-16 füzesi dikkat çekti. Kuzey Kore'nin en büyük füzesi ilk kez Ekim 2020'de gösterildi ancak henüz test edilmedi.

Rejim gazetesi Rodong Simung'da yayınlanan fotoğraflarda, Kim'in önünde poz verdiği Hwasong-16 füzesi dikkat çekti. Kuzey Kore'nin en büyük füzesi ilk kez Ekim 2020'de gösterildi ancak henüz test edilmedi.

#4
Foto - Savunma Kalkınma Sergisi'nde çekilip resmi haber ajansı KCNA tarafından servis edilen karelerde ayrıca, Kim komutanlarıyla birlikte bir masanın etrafına oturmuş sigara içerken görülüyordu.

Savunma Kalkınma Sergisi'nde çekilip resmi haber ajansı KCNA tarafından servis edilen karelerde ayrıca, Kim komutanlarıyla birlikte bir masanın etrafına oturmuş sigara içerken görülüyordu.

#5
Foto - Savaş uçaklarının gösteri uçuşunu da komutanlarıyla birlikte izleyen Kuzey Kore lideri, törende yaptığı konuşmada

Savaş uçaklarının gösteri uçuşunu da komutanlarıyla birlikte izleyen Kuzey Kore lideri, törende yaptığı konuşmada "Kimseyle savaş tartışmıyoruz" ifadesini kullandı.

#6
Foto - Kim Jong-un, 'düşman kardeş' Güney Kore ve müttefiki ABD'nin barışı tehdit ettiğini savundu. Kim'in bir gün önce katıldığı bir başka törende ise, fazlasıyla dikkat çeken bir detay vardı.

Kim Jong-un, 'düşman kardeş' Güney Kore ve müttefiki ABD'nin barışı tehdit ettiğini savundu. Kim'in bir gün önce katıldığı bir başka törende ise, fazlasıyla dikkat çeken bir detay vardı.

#7
Foto - 20 kilo veren ve zayıfladığı giydiği kıyafetlerden belli olan Kim Jong-un, yöneticilerine hitap ettiği toplantıya takım elbisenin altına sandalet giyerek gelmişti. Kim'in tercih ettiği sandalet ve çorapların kıtlıkla boğuşan Kuzey Korelilere bir mesaj olduğu belirtiliyor. Zira Kim, konuşmasında ülkesinin amansız bir durumla mücadele ettiğini söyledi.

20 kilo veren ve zayıfladığı giydiği kıyafetlerden belli olan Kim Jong-un, yöneticilerine hitap ettiği toplantıya takım elbisenin altına sandalet giyerek gelmişti. Kim'in tercih ettiği sandalet ve çorapların kıtlıkla boğuşan Kuzey Korelilere bir mesaj olduğu belirtiliyor. Zira Kim, konuşmasında ülkesinin amansız bir durumla mücadele ettiğini söyledi.

#8
Foto - Koronavirüs salgını ve sel baskınlarıyla oldukça zor günler geçiren Kuzey Kore lideri ayrıca, beş yıllık planlamayla yiyecek, giyecek ve ev probleminin çözüleceği vaadini verdi.

Koronavirüs salgını ve sel baskınlarıyla oldukça zor günler geçiren Kuzey Kore lideri ayrıca, beş yıllık planlamayla yiyecek, giyecek ve ev probleminin çözüleceği vaadini verdi.

#9
Foto - İngiliz medyası Kim'in sandalet-çorap kreasyonu için 'Durum gerçekten acil' başlıkları attı, Kuzey Korelilerin kıyafet almakta zorlandığını kaydetti.

İngiliz medyası Kim'in sandalet-çorap kreasyonu için 'Durum gerçekten acil' başlıkları attı, Kuzey Korelilerin kıyafet almakta zorlandığını kaydetti.

#10
Foto - Kim'in hızlı kilo kaybı, yeni bir diyetin veya Kuzey Kore'nin açlıktan ölmek üzere olan nüfusuyla dayanışma göstermek için bir halkla ilişkiler hareketinin sonucu olabilir. Ticaret sorunları ve gıda sorunu, ülkenin kıtlığın eşiğinde olduğu anlamına geliyor.

Kim'in hızlı kilo kaybı, yeni bir diyetin veya Kuzey Kore'nin açlıktan ölmek üzere olan nüfusuyla dayanışma göstermek için bir halkla ilişkiler hareketinin sonucu olabilir. Ticaret sorunları ve gıda sorunu, ülkenin kıtlığın eşiğinde olduğu anlamına geliyor.

#11
Foto - Kamuoyunun kıtlığa karşı tepkisinden duyulan korkular, Pyongyang'ın dedikodu ve yabancı eğlence tüketimi gibi 'asi' davranışlara son vermesine neden oldu. Güney Koreli Kpop ve K-dizilerinin tüketicileri 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

Kamuoyunun kıtlığa karşı tepkisinden duyulan korkular, Pyongyang'ın dedikodu ve yabancı eğlence tüketimi gibi 'asi' davranışlara son vermesine neden oldu. Güney Koreli Kpop ve K-dizilerinin tüketicileri 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilecek.

#12
Foto - Sert kapanma tedbirlerinin aşırı açlığa yol açtığı Kuzey Kore'nin çılgın lideri Kim Jong-un'un zayıflamış görüntüsü günlerce konuşulurken, resmi televizyon akıllara zarar haberler yayınladı.

Sert kapanma tedbirlerinin aşırı açlığa yol açtığı Kuzey Kore'nin çılgın lideri Kim Jong-un'un zayıflamış görüntüsü günlerce konuşulurken, resmi televizyon akıllara zarar haberler yayınladı.

#13
Foto - Resmi televizyona konuşan Kuzey Koreliler, liderleri Kim'in zayıflaması nedeniyle üzgün olduklarını söyledi. Kim, yine geçen ay halkından gelmiş geçmiş en kötü sonuca hazırlanmalarını istedi. Kuzey Kore koronavirüsü durdurmak için Çin sınırını tamamen kapattı. Bunun sonucu olarak ülkenin Çin ile ticareti sekteye uğradı. Pyongyang yönetimi, gıda, gübre ve yakıt konularında Çin'e bağımlı.

Resmi televizyona konuşan Kuzey Koreliler, liderleri Kim'in zayıflaması nedeniyle üzgün olduklarını söyledi. Kim, yine geçen ay halkından gelmiş geçmiş en kötü sonuca hazırlanmalarını istedi. Kuzey Kore koronavirüsü durdurmak için Çin sınırını tamamen kapattı. Bunun sonucu olarak ülkenin Çin ile ticareti sekteye uğradı. Pyongyang yönetimi, gıda, gübre ve yakıt konularında Çin'e bağımlı.

#14
Foto - Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Haziran ayı sonunda koronavirüs nedeniyle birçok parti yetkilisini kovdu. Kim'in tepkisi, koronavirüs salgının ülkenin kurduğu 'savunma hattı'nı aşmış olabileceği endişesi yarattı.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Haziran ayı sonunda koronavirüs nedeniyle birçok parti yetkilisini kovdu. Kim'in tepkisi, koronavirüs salgının ülkenin kurduğu 'savunma hattı'nı aşmış olabileceği endişesi yarattı.

#15
Foto - Yetkilileri 'kabiliyetsizlik' ve 'pasif kalıp kendilerini korumaya çalışmakla' suçlayan Kim,

Yetkilileri 'kabiliyetsizlik' ve 'pasif kalıp kendilerini korumaya çalışmakla' suçlayan Kim, "Organizasyonel, materyel, bilimsel ve teknolojik önlemler için çağrılar yapan önemli parti kararlarını dikkate almayarak yetkililer büyük bir kazaya yol açtı ve ülke ile halkının güvenliği için büyük bir risk yarattı. Bu önlemler dünyada süren sağlık krizine karşı atılmış epidemi karşıtı adımlardı" dedi. Yaklaşık iki ay önce, Mayıs ayında ortadan kaybolup bir ay sonra ortaya çıkan Kuzey Kore lideri hakkında iddialar dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Geçen yıl 140 kilo olduğu düşünülen Kuzey Kore liderinin yeni görünümü, sağlığıyla ilgili spekülasyonları artırdı. Daha önce Kim'in öldüğüne dair iddialar ortaya atılmış hatta sahte görüntüler bile yayınlanmıştı. Bir ayın ardından iktirdaki Kuzey Kore İşçi Partisi’nin toplantısında konuşan Kim Jong-un’un bir hayli zayıfladığı dikkat çekmişti.

#16
Foto - Neredeyse on yıl önce ülkenin lideri olduğundan bu yana fiziksel görüntüsüyle tüm dünyanın ilgisini çeken Kim'in fotoğraflarını analiz eden NK News, Kuzey Koreli liderin

Neredeyse on yıl önce ülkenin lideri olduğundan bu yana fiziksel görüntüsüyle tüm dünyanın ilgisini çeken Kim'in fotoğraflarını analiz eden NK News, Kuzey Koreli liderin "önemli miktarda kilo verdiğinin" altını çizmişti. Seul merkezli haber sitesi, 37 yaşında olduğuna inanılan Kim'in, 12 bin dolar değerinde olduğu tahmin edilen favori saatinin kayışını sıktığını gösteren büyütülmüş görüntüler yayınlamıştı. Fotoğraflar, Kim’in sol bileğinin bu yılki halinin, mart ayı ve Kasım 2020'de çekilen benzer görüntülerden çok daha ince olduğunu gözler önüne seriyordu. Babası Kim Jong-il'i Aralık 2011'de kalp krizinden yitiren Kim’in ağır bir sigara tiryakisi olduğu belirtilirken, kilosuna ve yaşam tarzı nedeniyle sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği belirtilmişti. Kuzey Korelilerle Kim'in zayıflaması üzerine röportaj yapan resmi televizyonun haberi, ülke liderinin kilo kaybını ilk defa doğrulaması olarak kayıtlara geçti. Söz konusu adım ayrıca, Kuzey Kore lideri ile ilgili 'hasta adam' tartışmalarını da bir kez daha gündeme getirdi.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23