• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
9
Kulağınıza her gün bunu yaparsanız bakın ne oluyor!

2020-10-28 12:18:46
Kulağınıza her gün bunu yaparsanız bakın ne oluyor!

Kulak masajı gizli kalmış bir reflexoloji harikasıdır. Bedeninize güç veren tüm enerji kanalları ve refleks noktaları kulakta bulunur. Hayatınızda yaşadığınız birçok sorunu kulak masajı ile çözmeniz mümkün. Nasıl mı? İşte cevabı...

#1
Foto - KASLARINIZDAKİ AĞRIYI AZALTIR Kulak masajının kronik bel ağrısı çekenlerde ağrıyı azaltıp azaltmadığını görmek için test yapıldı. Sonuçlar, bu basit uygulamanın rahatsızlığı azaltmak için etkili bir yol olduğunu gösteriyor. Kulaklarınızın farklı bölgelerini, özellikle de memelerini nazikçe çekip ovalamak çok fazla sinir ucunu uyarır ve beyninizin endorfin salgılamasına yardımcı olur. Bu da kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

KASLARINIZDAKİ AĞRIYI AZALTIR Kulak masajının kronik bel ağrısı çekenlerde ağrıyı azaltıp azaltmadığını görmek için test yapıldı. Sonuçlar, bu basit uygulamanın rahatsızlığı azaltmak için etkili bir yol olduğunu gösteriyor. Kulaklarınızın farklı bölgelerini, özellikle de memelerini nazikçe çekip ovalamak çok fazla sinir ucunu uyarır ve beyninizin endorfin salgılamasına yardımcı olur. Bu da kendinizi iyi hissetmenizi sağlar.

#2
Foto - Ayrıca kan dolaşımınız da harekete geçer. Bazı çalışmalar, bu basit masaj hareketleri sayesinde kişilerin fiziksel ağrılarını daha iyi yönetebildiklerini ve ağrı eşiklerinin bile arttığını gösterdi.

Ayrıca kan dolaşımınız da harekete geçer. Bazı çalışmalar, bu basit masaj hareketleri sayesinde kişilerin fiziksel ağrılarını daha iyi yönetebildiklerini ve ağrı eşiklerinin bile arttığını gösterdi.

#3
Foto - STRES VE KAYGI SEVİYELERİNİZ AZALIR Stresli, panik, huzursuz, yorgun veya yıpranmış hissediyorsanız kulak kıvrımınızın bulunduğu boşluğa yavaş dairesel hareketlerle masaj yapın.

STRES VE KAYGI SEVİYELERİNİZ AZALIR Stresli, panik, huzursuz, yorgun veya yıpranmış hissediyorsanız kulak kıvrımınızın bulunduğu boşluğa yavaş dairesel hareketlerle masaj yapın.

#4
Foto - Bu nokta, kulağınızın üst tarafında üçgen şeklinde bir oyuk gibidir. Yapılan çalışmalar, bu hareketin oldukça etkili olduğunu ortaya koydu!

Bu nokta, kulağınızın üst tarafında üçgen şeklinde bir oyuk gibidir. Yapılan çalışmalar, bu hareketin oldukça etkili olduğunu ortaya koydu!

#5
Foto - BAŞ AĞRINIZ VE MİGRENİNİZ HAFİFLER Ağrı kesiciler, vücudunuz ve sağlığınız üzerinde ciddi etkilere sahiptir ancak kulak masajı zararsızdır. Daha iyi bir etki için nane çayı gibi daha doğal şeyler ile kulak masajını birlikte deneyin!

BAŞ AĞRINIZ VE MİGRENİNİZ HAFİFLER Ağrı kesiciler, vücudunuz ve sağlığınız üzerinde ciddi etkilere sahiptir ancak kulak masajı zararsızdır. Daha iyi bir etki için nane çayı gibi daha doğal şeyler ile kulak masajını birlikte deneyin!

#6
Foto - DAHA HIZLI KİLO VEREBİLİRSİNİZ Düzenli egzersiz yapmanın ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra her gün kulaklarınızın farklı noktalarına masaj yapabilirsiniz. Üstelik diğer rutinlerle birlikte uygulandığında masajın daha hızlı kilo verdireceği de kanıtlanmış. Hedefinize ulaştıktan sonra kilonuzu korumak ve sağlıklı kalmak için bunu yapmaya devam edebilirsiniz.

DAHA HIZLI KİLO VEREBİLİRSİNİZ Düzenli egzersiz yapmanın ve sağlıklı beslenmenin yanı sıra her gün kulaklarınızın farklı noktalarına masaj yapabilirsiniz. Üstelik diğer rutinlerle birlikte uygulandığında masajın daha hızlı kilo verdireceği de kanıtlanmış. Hedefinize ulaştıktan sonra kilonuzu korumak ve sağlıklı kalmak için bunu yapmaya devam edebilirsiniz.

#7
Foto - UYKUSUZLUK İLE MÜCADELEDE YARDIMCI OLABİLİR Kulak masajı rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğundan yatmadan önce kendinizi sakinleştirmek ve gevşetmek için yapabilirsiniz. Bu uygulama tek başına uykusuzluğu tamamen ortadan kaldırmanıza yardımcı olmasa da iyi bir uyku için gerekli olan rahatlamaya yardımcı olabilir.

UYKUSUZLUK İLE MÜCADELEDE YARDIMCI OLABİLİR Kulak masajı rahatlatıcı bir etkiye sahip olduğundan yatmadan önce kendinizi sakinleştirmek ve gevşetmek için yapabilirsiniz. Bu uygulama tek başına uykusuzluğu tamamen ortadan kaldırmanıza yardımcı olmasa da iyi bir uyku için gerekli olan rahatlamaya yardımcı olabilir.

#8
Foto - ENERJİNİZİ ARTIRIR Ayılmak için sabah kahvesi içmeyi unutabilirsiniz! Bunun yerine kulaklarınızı biraz daha yoğun bir şekilde ovalamayı deneyin. Kulaklarınızın sinir uçlarını uyarmak, beyindeki birtakım merkezler aktive ederek yorgunluğun kaybolmasını sağlayabilir. Enerjinizin düştüğü, kendinizi yorgun hissettiğiniz gündüz saatlerinde de bu tekniği deneyerek enerjinizi yükseltmeye ne dersiniz?Kaynak:Milliyet

ENERJİNİZİ ARTIRIR Ayılmak için sabah kahvesi içmeyi unutabilirsiniz! Bunun yerine kulaklarınızı biraz daha yoğun bir şekilde ovalamayı deneyin. Kulaklarınızın sinir uçlarını uyarmak, beyindeki birtakım merkezler aktive ederek yorgunluğun kaybolmasını sağlayabilir. Enerjinizin düştüğü, kendinizi yorgun hissettiğiniz gündüz saatlerinde de bu tekniği deneyerek enerjinizi yükseltmeye ne dersiniz?Kaynak:Milliyet

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23