• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
10
İran'dan büyük düşmanlık! Türkiye ile ilgili skandal hamle

2020-11-22 12:07:14
İran'dan büyük düşmanlık! Türkiye ile ilgili skandal hamle

İran'ın son dönemde Türkiye'ye yönelik politikaları tepki çeken noktalara ulaştı. İran'ın devlet televizyonunun son yaptığı hamle ise Tahran'ın Ankara'ya yönelik sinsi düşüncelerini gözler önüne serdi.

#1
Foto - İran'ın bölgede esasında asıl korkusu Türkiye... ABD'ye yönelik bir takım hamleler yapsalar da Türkiye'nin bölgede güçlenmesini istemiyorlar. Özellikle Ankara'nın Suriye'deki operasyonları sırasında Esed yanlısı tavırlar sergilediler.

İran'ın bölgede esasında asıl korkusu Türkiye... ABD'ye yönelik bir takım hamleler yapsalar da Türkiye'nin bölgede güçlenmesini istemiyorlar. Özellikle Ankara'nın Suriye'deki operasyonları sırasında Esed yanlısı tavırlar sergilediler.

#2
Foto - Azerbaycan-Ermenistan savaşında ise Erivan yönetime askeri anlamda destek verdiler.

Azerbaycan-Ermenistan savaşında ise Erivan yönetime askeri anlamda destek verdiler.

#3
Foto - Dağlık Karabağ'daki işgalci güçlere yapılan yardımlara tepki gösteren Azeri Türklerine ise İran yönetimi sert müdahalelerde bulundu.

Dağlık Karabağ'daki işgalci güçlere yapılan yardımlara tepki gösteren Azeri Türklerine ise İran yönetimi sert müdahalelerde bulundu.

#4
Foto - Bu gelişmeler yaşanırken İran devlet televizyonu IRNA'nın editörlerinden Mohammed Motlagh'ın yaptığı anket 'bu kadar da olmaz' dedirtti.

Bu gelişmeler yaşanırken İran devlet televizyonu IRNA'nın editörlerinden Mohammed Motlagh'ın yaptığı anket 'bu kadar da olmaz' dedirtti.

#5
Foto - İranlı gazeteci Mohammed Motlagh'ın yaptığı araştırmada İranlılara 'Hangisi İran'ın geleceği için daha tehlikelidir?' sorusu soruldu.

İranlı gazeteci Mohammed Motlagh'ın yaptığı araştırmada İranlılara 'Hangisi İran'ın geleceği için daha tehlikelidir?' sorusu soruldu.

#6
Foto - Araştırma sonucuna göre, İran'ı yaptırımlarla yerle bir eden ABD'nin gelecekte tehlike oluşturma oranı: 8,5

Araştırma sonucuna göre, İran'ı yaptırımlarla yerle bir eden ABD'nin gelecekte tehlike oluşturma oranı: 8,5

#7
Foto - Karşılıklı nükleer tehditlerin yaşandığı Suudi Arabistan da İran için bir tehdit değil. Halk, 15,7 oranıyla Suudiler tehdit olarak görmüyor.

Karşılıklı nükleer tehditlerin yaşandığı Suudi Arabistan da İran için bir tehdit değil. Halk, 15,7 oranıyla Suudiler tehdit olarak görmüyor.

#8
Foto - Suriye'de İran güçlerini sürekli vuran İsrail ise, yine halk tarafından tehdit olarak görülmüyor. İsrail'i tehdit olarak görme oranı: 21

Suriye'de İran güçlerini sürekli vuran İsrail ise, yine halk tarafından tehdit olarak görülmüyor. İsrail'i tehdit olarak görme oranı: 21

#9
Foto - Türkiye ise İran halkı için bölgede Tahran'a karşı tehlike oluşturabilecek bir ülke. İran basını özellikle Türkiye karşıtı haberler yaparak toplumdaki Türkiye algısını değiştirmeye çalışıyor. Bunu özellikle Azerbaycan-Ermenistan savaşı sırasında atılan iftiralar sırasında gördük. İran gazeteleri Ankara'yı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı sürekli olarak hedef alıyor. Bu anketten çıkan sonuç ise İran için bölgesel tehdit olacak ülke Türkiye! Oranı ise 54,8...

Türkiye ise İran halkı için bölgede Tahran'a karşı tehlike oluşturabilecek bir ülke. İran basını özellikle Türkiye karşıtı haberler yaparak toplumdaki Türkiye algısını değiştirmeye çalışıyor. Bunu özellikle Azerbaycan-Ermenistan savaşı sırasında atılan iftiralar sırasında gördük. İran gazeteleri Ankara'yı ve Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ı sürekli olarak hedef alıyor. Bu anketten çıkan sonuç ise İran için bölgesel tehdit olacak ülke Türkiye! Oranı ise 54,8...

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23