• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
18
Ege’de sular ısındı! Balon Macron’u manşetten verdiler

2021-09-26 08:52:38
Ege’de sular ısındı! Balon Macron’u manşetten verdiler

Yunan medyası, Paris yönetiminin Yunanistan'a tam destek veren mesaj ilettiğini manşetten duyurdu. Atina'yı destekleyen diğer ülkeler ise, müttefikleri İsrail ve Mısır.

#1
Foto - İsrail ve Güney Kıbrıs'la birlikte kiraladıkları sismik araştırma gemisini Türk deniz sahasına gönderen Yunanistan'ı cesaretlendiren ülke, bugün Yunan medyasının manşetlerinde.

İsrail ve Güney Kıbrıs'la birlikte kiraladıkları sismik araştırma gemisini Türk deniz sahasına gönderen Yunanistan'ı cesaretlendiren ülke, bugün Yunan medyasının manşetlerinde.

#2
Foto - Kathimerini gazetesi, Türk fırkateyni Oruç Reis tarafından Akdeniz'de önü kesilen Nautical Geo araştırma gemisini Fransa'nın desteklediğini manşet haberiyle duyurdu.

Kathimerini gazetesi, Türk fırkateyni Oruç Reis tarafından Akdeniz'de önü kesilen Nautical Geo araştırma gemisini Fransa'nın desteklediğini manşet haberiyle duyurdu.

#3
Foto - Kathimerini'ye göre, Paris yönetimi son 24 saat içerisinde Atina'ya destek mesajı gönderdi ve Girit Adası'nın doğusunda devam eden keşif çalışmalarının arkasında durduğunu belirtti.

Kathimerini'ye göre, Paris yönetimi son 24 saat içerisinde Atina'ya destek mesajı gönderdi ve Girit Adası'nın doğusunda devam eden keşif çalışmalarının arkasında durduğunu belirtti.

#4
Foto - Yunanistan'a destek mesajı gönderen diğer ülkeler ise beklendiği gibi İsrail ve Mısır oldu. Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükrü, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias'a bizzat mesajı iletti.

Yunanistan'a destek mesajı gönderen diğer ülkeler ise beklendiği gibi İsrail ve Mısır oldu. Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükrü, Yunan mevkidaşı Nikos Dendias'a bizzat mesajı iletti.

#5
Foto - Gazete, yakıt ikmali için Cuma günü Girit'e dönen sismik araştırma gemisinin bulunduğu noktada Yunan donanmasına ait savaş gemilerinin de beklediğini bildiriyor.

Gazete, yakıt ikmali için Cuma günü Girit'e dönen sismik araştırma gemisinin bulunduğu noktada Yunan donanmasına ait savaş gemilerinin de beklediğini bildiriyor.

#6
Foto - Müttefiki Yunanistan'la Doğu Akdeniz'de birçok tatbikat gerçekleştiren Fransa, geçtiğimiz yıl Türkiye'ye gözdağı için Charles de Gaulle uçak gemisini bölgeye göndermişti.

Müttefiki Yunanistan'la Doğu Akdeniz'de birçok tatbikat gerçekleştiren Fransa, geçtiğimiz yıl Türkiye'ye gözdağı için Charles de Gaulle uçak gemisini bölgeye göndermişti.

#7
Foto - Yunanistan ise 2020'nin ilk günlerinde Fransa'dan altısı yeni 18 Rafale savaş uçağı satın aldı ve ilk jet geçtiğimiz aylarda Yunan ordusuna teslim edildi.

Yunanistan ise 2020'nin ilk günlerinde Fransa'dan altısı yeni 18 Rafale savaş uçağı satın aldı ve ilk jet geçtiğimiz aylarda Yunan ordusuna teslim edildi.

#8
Foto - Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda kürsüye çıkan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ise geçen yıl yaşanan gerginliğin tekrar etmesini istemediklerini söyledi.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda kürsüye çıkan Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis ise geçen yıl yaşanan gerginliğin tekrar etmesini istemediklerini söyledi.

#9
Foto - Türkiye ile diyalog kanallarını her zaman açık tutmak istediğini belirten Miçotakis,

Türkiye ile diyalog kanallarını her zaman açık tutmak istediğini belirten Miçotakis, "İş birliği arayışına devam etmek için hiçbir çabadan kaçınmayacağım" ifadesini kullandı.

#10
Foto - Yunan Başbakan, buna karşılık Türkiye'nin aldığı 'casus belli' kararı nedeniyle ülkesinin 1995 yılından beri güç kullanma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ileri sürdü.

Yunan Başbakan, buna karşılık Türkiye'nin aldığı 'casus belli' kararı nedeniyle ülkesinin 1995 yılından beri güç kullanma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu ileri sürdü.

#11
Foto - HARİTA GÖSTERDİLER Nautical Geo gemisinin durdurulması üzerine Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne (AB) şikayet eden Yunanistan, New York'ta gerçekleşen olağanüstü buluşmada AB bakanlarına bir harita sunmuştu. To Vima gazetesinin haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias New York'taki BM zirvesinde AB'li mevkidaşlarıyla olağanüstü bir görüşme gerçekleştirdi.

HARİTA GÖSTERDİLER Nautical Geo gemisinin durdurulması üzerine Türkiye'yi Avrupa Birliği'ne (AB) şikayet eden Yunanistan, New York'ta gerçekleşen olağanüstü buluşmada AB bakanlarına bir harita sunmuştu. To Vima gazetesinin haberine göre, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias New York'taki BM zirvesinde AB'li mevkidaşlarıyla olağanüstü bir görüşme gerçekleştirdi.

#12
Foto - Dendias, Türk savaş gemisi Oruç Reis'in Girit Adası'ndan yalnızca 10 mil (16 kilometre) uzaklıkta olduğunu ileri sürdü ve fırkateynin yerini gösteren bir haritayı gösterdi.

Dendias, Türk savaş gemisi Oruç Reis'in Girit Adası'ndan yalnızca 10 mil (16 kilometre) uzaklıkta olduğunu ileri sürdü ve fırkateynin yerini gösteren bir haritayı gösterdi.

#13
Foto - NAVTEX'İN SÜRESİ YARIN DOLUYOR Geçen hafta Yunanistan'ın ilan ettiği NAVTEX'e anında karşılık veren Ankara, Girit Adası'nın doğusunda bulunan araştırma gemisini Oruç Reis fırkateyni ile durdurmuştu.

NAVTEX'İN SÜRESİ YARIN DOLUYOR Geçen hafta Yunanistan'ın ilan ettiği NAVTEX'e anında karşılık veren Ankara, Girit Adası'nın doğusunda bulunan araştırma gemisini Oruç Reis fırkateyni ile durdurmuştu.

#14
Foto - Oruç Reis fırkateyni, Malta bayraklı araştırma gemisi Nautical Geo'ya telsiz mesajıyla bölgeden ayrılması gerektiğini iletti, aksi halde müdahale edileceğini aktardı.

Oruç Reis fırkateyni, Malta bayraklı araştırma gemisi Nautical Geo'ya telsiz mesajıyla bölgeden ayrılması gerektiğini iletti, aksi halde müdahale edileceğini aktardı.

#15
Foto - Fransa'dan kiralanan araştırma gemisi Nautical Geo, bunun üzerine bölgeden ayrılıp Girit Adası'nın doğusundaki Kandiye'de bir limana demirledi.

Fransa'dan kiralanan araştırma gemisi Nautical Geo, bunun üzerine bölgeden ayrılıp Girit Adası'nın doğusundaki Kandiye'de bir limana demirledi.

#16
Foto - Atina yönetiminin Nautical Geo için ilan ettiği NAVTEX'in süresi, yarın doluyor. Malta bayraklı araştırma gemisinin sonraki durağı ise, Güney Kıbrıs ile İsrail arasındaki bölge olacak. Türkiye karşıtı üç ülke, geminin çalışmalarını EastMed doğalgaz boru hattı projesinin parçası olarak gösteriyor.

Atina yönetiminin Nautical Geo için ilan ettiği NAVTEX'in süresi, yarın doluyor. Malta bayraklı araştırma gemisinin sonraki durağı ise, Güney Kıbrıs ile İsrail arasındaki bölge olacak. Türkiye karşıtı üç ülke, geminin çalışmalarını EastMed doğalgaz boru hattı projesinin parçası olarak gösteriyor.

#17
Foto - Nautical Geo'nun bulunduğu konum, Libya ile yapılan deniz yetki alanları anlaşması gereğince Türk kara suları içerisinde. Atina ise Mısır'la vardığı anlaşma sonucu bölgede hak iddia ediyor.

Nautical Geo'nun bulunduğu konum, Libya ile yapılan deniz yetki alanları anlaşması gereğince Türk kara suları içerisinde. Atina ise Mısır'la vardığı anlaşma sonucu bölgede hak iddia ediyor.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23