• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
21
Dikkat! Bu belirtiler varsa dişinize diş kurdu girmiş olabilir

2020-10-01 19:53:11
Dikkat! Bu belirtiler varsa dişinize diş kurdu girmiş olabilir

Düzenli fırçalanmayan dişlerde oluşan plaklar diş kurdu oluşumuna neden olabilir.

#1
Foto - Diş bakımı yapılmadığı takdirde çeşitli hastalıklara yol açabilir. Diş eti hastalıkları, plak oluşumu ve çürükler nedeniyle diş kaybı gibi sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

Diş bakımı yapılmadığı takdirde çeşitli hastalıklara yol açabilir. Diş eti hastalıkları, plak oluşumu ve çürükler nedeniyle diş kaybı gibi sağlık sorunları ortaya çıkabilir.

#2
Foto - Düzenli fırçalanmayan dişlerde oluşan plak, zararlı organizmalar için elverişli bir yaşam alanı oluşturur. Bu zararlı organizmalar arasından diş kurdu da bulunur.

Düzenli fırçalanmayan dişlerde oluşan plak, zararlı organizmalar için elverişli bir yaşam alanı oluşturur. Bu zararlı organizmalar arasından diş kurdu da bulunur.

#3
Foto - Diş kurtları plaklara yerleşerek kendileri için uygun bir ortam ararlar. Genellikle dişlerin içinde yaşarlar ve dişleri yiyerek beslenirler.

Diş kurtları plaklara yerleşerek kendileri için uygun bir ortam ararlar. Genellikle dişlerin içinde yaşarlar ve dişleri yiyerek beslenirler.

#4
Foto - Çürük ve diş iltihabı gibi sağlık sorunları ilerlediğinde önlenemez sonuçlara yol açar.

Çürük ve diş iltihabı gibi sağlık sorunları ilerlediğinde önlenemez sonuçlara yol açar.

#5
Foto - Düzenli fırçalama, diş ipi ve ağız gargarası kullanımı gibi önlemler diş plaklarını ve çürükleri engeller.

Düzenli fırçalama, diş ipi ve ağız gargarası kullanımı gibi önlemler diş plaklarını ve çürükleri engeller.

#6
Foto - Peki diş kurtlarının belirtileri nelerdir?

Peki diş kurtlarının belirtileri nelerdir?

#7
Foto - Damak ve diş etlerinde şişkinlik

Damak ve diş etlerinde şişkinlik

#8
Foto - Diş etinde meydana gelen kanamalar

Diş etinde meydana gelen kanamalar

#9
Foto - Diş minesinde oluşan oluklar

Diş minesinde oluşan oluklar

#10
Foto - Dişlerde görülen çukurlar

Dişlerde görülen çukurlar

#11
Foto - DİŞ BAKIMI NEDEN ÖNEMLİ? - Diş kurtlarının oluşmasının en önemli sebebi düzenli yapılmayan diş bakımıdır.

DİŞ BAKIMI NEDEN ÖNEMLİ? - Diş kurtlarının oluşmasının en önemli sebebi düzenli yapılmayan diş bakımıdır.

#12
Foto - Diş ve ağzın tam olarak temizlenmemesi bakteri ve mikropların üremeye devam etmesine sebep olur. Bu durum dilin üzerinde bir tabakanın oluşmasına sebep olur.Bu tabakanın altında yaşayan bu mikroplar ve bakteriler bu şekilde dişleri ve diş etlerini sardıkları gibi, diş eti dokusuyla dişleri tutan kemiğe de bulaşırlar.

Diş ve ağzın tam olarak temizlenmemesi bakteri ve mikropların üremeye devam etmesine sebep olur. Bu durum dilin üzerinde bir tabakanın oluşmasına sebep olur.Bu tabakanın altında yaşayan bu mikroplar ve bakteriler bu şekilde dişleri ve diş etlerini sardıkları gibi, diş eti dokusuyla dişleri tutan kemiğe de bulaşırlar.

#13
Foto - Burada dişin koruyucu tabakası olan diş minesi üzerinde küçük delikler oluşturur. Bu delikler zamanla genişler ve küçük oyuklar haline gelmeye başlar. Diş minesi üzerinde ciddi zararlara yol açan kurtlar dişlerin çürümesine, zayıflayıp düşmesine sebep olur. Tam da bu sebeple rutin olarak yapılan diş bakımı oldukça önemli bir rol oynar ve kalıcı kayıpların önüne geçer.

Burada dişin koruyucu tabakası olan diş minesi üzerinde küçük delikler oluşturur. Bu delikler zamanla genişler ve küçük oyuklar haline gelmeye başlar. Diş minesi üzerinde ciddi zararlara yol açan kurtlar dişlerin çürümesine, zayıflayıp düşmesine sebep olur. Tam da bu sebeple rutin olarak yapılan diş bakımı oldukça önemli bir rol oynar ve kalıcı kayıpların önüne geçer.

#14
Foto - DİŞ KURTLARININ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? - Hastanın müdahaleyi hissetmemesi içn öncelkle anestezi ugulanır. Daha sonra ise dişte meydana gelen çürükler temizlenir.

DİŞ KURTLARININ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR? - Hastanın müdahaleyi hissetmemesi içn öncelkle anestezi ugulanır. Daha sonra ise dişte meydana gelen çürükler temizlenir.

#15
Foto - Dişteki hastalıklı bölgede bulunan yumuşak doku çıkarılır. Bu doku içindeki sinir ve dok atıkları temizlenir.

Dişteki hastalıklı bölgede bulunan yumuşak doku çıkarılır. Bu doku içindeki sinir ve dok atıkları temizlenir.

#16
Foto - Tedavi boyunca işlem gören diş iyileşene kadar korumak için dolgu maddeleriyle kaplanır. Kök ucundan iltihap gelmesi ve iltihabın üremesi durduğu anda diş özel bir dolgu maddesiyle kök ucuna kadar doldurulur. Kuron kaplama yapılarak tekrar kırılmaması ve çürümemesi sağlanır.

Tedavi boyunca işlem gören diş iyileşene kadar korumak için dolgu maddeleriyle kaplanır. Kök ucundan iltihap gelmesi ve iltihabın üremesi durduğu anda diş özel bir dolgu maddesiyle kök ucuna kadar doldurulur. Kuron kaplama yapılarak tekrar kırılmaması ve çürümemesi sağlanır.

#17
Foto - DİŞ KURTLARINI ÖNLEMEK İÇİN NE YAPILMASI GEREKİR? - Beslenme oldukça önemlidir. Hem ağız hem de dişler için yararlı besinler tercih edilmeli asitli, kafeinli içeçeklerden en çok şekerli besinlerden uzak durulmalıdır.

DİŞ KURTLARINI ÖNLEMEK İÇİN NE YAPILMASI GEREKİR? - Beslenme oldukça önemlidir. Hem ağız hem de dişler için yararlı besinler tercih edilmeli asitli, kafeinli içeçeklerden en çok şekerli besinlerden uzak durulmalıdır.

#18
Foto - Tükürük sindirimi kolaylaştırır. Ağız içinde meydana gelen birçok bakteriyi yok eder. Ağızda kalan ve yapışan tartarların parçalanmasınına yardımcı olur.

Tükürük sindirimi kolaylaştırır. Ağız içinde meydana gelen birçok bakteriyi yok eder. Ağızda kalan ve yapışan tartarların parçalanmasınına yardımcı olur.

#19
Foto - Diş plağını oluşmasını engelleyen en önemli silah diş fırçasıdır. Düzenli olarak fırçalanan diş mekanik olarak diş plağını uzaklaştırır.

Diş plağını oluşmasını engelleyen en önemli silah diş fırçasıdır. Düzenli olarak fırçalanan diş mekanik olarak diş plağını uzaklaştırır.

#20
Foto - Diş fırçasın en önemli yardımcısı diş macunu seçmi çok önemlidir. Birçok diş macunu içeriği florür ile dişin inorganik yapısını aistlere karşı dayanıklı hale getirir.

Diş fırçasın en önemli yardımcısı diş macunu seçmi çok önemlidir. Birçok diş macunu içeriği florür ile dişin inorganik yapısını aistlere karşı dayanıklı hale getirir.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23