• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
8
Bulaşık makinesinin içine limon koyarsanız ne olur? Mükemmel sonuç

2022-05-24 23:05:56
Bulaşık makinesinin içine limon koyarsanız ne olur? Mükemmel sonuç

Sudan ve zamandan tasarruf sağlayan bulaşık makinesine bulaşıkların daha temiz çıkması için bazı ev hanımları limon koyuyor. Peki bulaşık makinesine limon koymak işe yarıyor mu? İşte cevabı...

#1
Foto - Mutfakta ev hanımlarının en büyük yardımcısı bulaşık makineleridir. Bulaşık makineleri, yemek yaptıktan sonra dağ gibi biriken bulaşıkları tek seferde tertemiz yıkayarak büyük kolaylık sağlıyor.

Mutfakta ev hanımlarının en büyük yardımcısı bulaşık makineleridir. Bulaşık makineleri, yemek yaptıktan sonra dağ gibi biriken bulaşıkları tek seferde tertemiz yıkayarak büyük kolaylık sağlıyor.

#2
Foto - Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok farklı program ve özelliği sahip olan makineler zamanla çok kullanımdan dolayı kir ve kalıntı bırakabiliyor. Bu durumda bulaşıklarınızda artık kalmaması ve tertemiz olmasını sağlamak için bilmeniz gereken bazı detaylar var. İşte cevaplar....

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok farklı program ve özelliği sahip olan makineler zamanla çok kullanımdan dolayı kir ve kalıntı bırakabiliyor. Bu durumda bulaşıklarınızda artık kalmaması ve tertemiz olmasını sağlamak için bilmeniz gereken bazı detaylar var. İşte cevaplar....

#3
Foto - Bulaşık makinesinin içine neden limon konulur? Evin her alanında temizlik yaparken kullanılan limon bulaşıkların makineden tertemiz çıkmasını sağlar.

Bulaşık makinesinin içine neden limon konulur? Evin her alanında temizlik yaparken kullanılan limon bulaşıkların makineden tertemiz çıkmasını sağlar.

#4
Foto - Limon asidik yapısı onu pH 2 değerine sahip doğal olduğu için temizlikte tercih ediliyor. Limonun antibakteriyel özelliği sayesinde bütün mikropları yok ediyor.

Limon asidik yapısı onu pH 2 değerine sahip doğal olduğu için temizlikte tercih ediliyor. Limonun antibakteriyel özelliği sayesinde bütün mikropları yok ediyor.

#5
Foto - Ayrıca bulaşık makinesinin çeşitli bölgelerine saklanmış yemek kalıntıları, bakterileri de dezenfekte ediyor.

Ayrıca bulaşık makinesinin çeşitli bölgelerine saklanmış yemek kalıntıları, bakterileri de dezenfekte ediyor.

#6
Foto - Özetle limon sayesinde bulaşıklardaki inatçı lekeler, yemek kalıntıları, su lekesi çıkıyor ve bütün hepsinin parlamasını sağlıyor.

Özetle limon sayesinde bulaşıklardaki inatçı lekeler, yemek kalıntıları, su lekesi çıkıyor ve bütün hepsinin parlamasını sağlıyor.

#7
Foto - Öte yandan evde limon bulamadığınız durumlarda aynı familyaya ait yani turunçgillerden olan portakal, greyfurt ve lime de kullanarak bulaşıklarını parlatabilir ve temizleyebilirsiniz.

Öte yandan evde limon bulamadığınız durumlarda aynı familyaya ait yani turunçgillerden olan portakal, greyfurt ve lime de kullanarak bulaşıklarını parlatabilir ve temizleyebilirsiniz.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23