• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
Apple Watch çakallardan kurtardı

2023-12-09 19:31:39
Apple Watch çakallardan kurtardı

ABD'li teknoloji firması Apple'ın ürettiği Apple Watch'un düşme algılama özelliği bir kişiyi çakal saldırısından kurtardı.

#1
Foto - Apple Watch çakallardan kurtardı

Teknolojinin hayat kurtarıcı rolü bir kez daha gözler önüne serildi. ABD’de yaşayan bir kişinin Apple Watch sayesinde bir çakal saldırısından kurtulması akıllı saatteki düşme algılama özelliğinin ne kadar yararlı olduğunu gösteriyor. Yaşanan bu olay gelişen teknolojinin insan hayatındaki acil durumlar karşısında nasıl bir güvenlik kalkanı oluşturabileceğini çarpıcı bir örnekle gözler önüne seriyor.

#2
Foto - Apple Watch çakallardan kurtardı

Söz konusu olayı yaşayan şahıs sakin bir yürüyüş esnasında iki köpeğiyle bir çakalın karşı karşıya kaldığını fark etti. Köpeklerinin panikle tepki verip kendisini yere düşürüp patikadan sürüklemesi kazayı başlatan an olurken, kişinin Apple Watch saatindeki düşme algılama özelliği hızla devreye girerek acil durum uyarısı gönderdi ve adamın hayatının kurtulmasını sağladı. u olayın üzerine konuşan kişi, “Köpeklerin çakalı gördüklerinde panikleyip beni yere düşürmeleri, gerçekten ölümcül bir düşüşe sebep olabilirdi. Apple Watch olmasaydı, durumdan kurtulamayabilirdim” dedi. Bu olayla birlikte teknolojinin hayat kurtarıcı rolü ve günlük aktiviteler sırasında karşılaşılan beklenmedik tehlikelere karşı nasıl bir güvenlik kalkanı oluşturabileceğini görmüş oluyoruz.

#3
Foto - Apple Watch çakallardan kurtardı

Teknoloji ikinci bir felaketi önledi Olayı anlatan şahıs, yaşadığı kaza sonrasında telefonuna ulaşamadığını ve Apple Watch’un, acil servislerle iletişim kurabilmesi sayesinde hayatta kaldığını ifade etti. Ayağının kırılması ve ameliyat sürecinin ardından, “Apple Watch takmıyor olsaydım, orada ne kadar süre yatacağımı, hareket edemediğimi ve etrafımda yardım alabilecek kimse olmadığını bilmem mümkün olmazdı. Bu teknolojik cihaz sayesinde, hayati bir anlam taşıyan zamanı kazandım” diye konuştu.

#4
Foto - Apple Watch çakallardan kurtardı

Günümüzde teknoloji, hayatımızın pek çok yönünü etkileyerek günlük aktivitelerimizi daha güvenli hale getiriyor. ABD’de yaşanan bu olay, düşme algılama gibi özelliklere sahip giyilebilir teknoloji ürünlerinin gerçekten hayat kurtarıcı kimliğe büründüğünü gözler önüne seriyor ve teknolojinin insan hayatındaki kritik rolünü bir kez daha vurguluyor.

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23