• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
5
AK Parti’ye son zamanlardaki eleştirileriyle dikkat çekiyordu! Mehmet Metiner’den bomba "Erdoğan" yazısı

2024-04-12 15:36:00
AK Parti’ye son zamanlardaki eleştirileriyle dikkat çekiyordu! Mehmet Metiner’den bomba “Erdoğan” yazısı

Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, Gazze-Filistin üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik suçlamalara tepki gösterdi. Erdoğan'ı 1980 yılından beri tanıdığını belirten Metiner, "Reis’in asla değişmeyen/değişmeyecek olan hassasiyetlerinin başında Gazze/Filistin meselesinin geldiğini bilenlerdenim. " dedi.

#1
Foto - AK Parti’ye son zamanlardaki eleştirileriyle dikkat çekiyordu! Mehmet Metiner’den bomba "Erdoğan" yazısı

İsrail'e ticaret kısıtlaması kararı sonrası iktidar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medyada hedef oldu. Erdoğan'a yönelik ağır ithamlar birbirini izledi. İsrail'le ticaretin sürdüğü ve Gazze'yi bombalayan uçakların jet yakıtının bile Türkiye'den tedarik edildiği iftirası sosyal medya hesaplarında dolaşıma sokuldu. Erdoğan'a yönelik karalama kampanyasına yanıt, onu yakından tanıyan isimlerden biri olan yazar Mehmet Metiner'den geldi. İki dönem AK Parti milletvekilliği de yapan Metiner, Yeni Şafak'taki "Reis’i tanıdığım o günlerden bugünlere" başlıklı yazısında gençlik yıllarından beri tanıdığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı anlattı.

#2
Foto - AK Parti’ye son zamanlardaki eleştirileriyle dikkat çekiyordu! Mehmet Metiner’den bomba "Erdoğan" yazısı

1980 darbesinden kısa bir önce MSP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı olan Erdoğan'ı kendisinin de katıldığı bir eylem vasıtasıyla tanıdığını aktaran Metiner, "Reis’in asla değişmeyen/değişmeyecek olan hassasiyetlerinin başında Gazze/Filistin meselesinin geldiğini bilenlerdenim. Sadece Gazze/Filistin değil, mazlum Müslümanların her yerdeki davasını kendi davası olarak nasıl bildiğini bilenlerdenim. Reis’in o asil yüreğinden dökülen gözyaşlarının dili olsa da konuşsa!" diye yazdı

#3
Foto - AK Parti’ye son zamanlardaki eleştirileriyle dikkat çekiyordu! Mehmet Metiner’den bomba "Erdoğan" yazısı

Reis’i Gazze/Filistin üzerinden gözden düşürmeye dönük bir kampanyaya dönüştürülmesinin tesadüfle izah edilemeyeceğini savunan yazar "Keşke üç beş oy uğruna veya partilerinin gelecekteki başarıları uğruna o kendi mahallemizdeki insanlarımız İsrail derin devletinin ve istihbaratının kurgusu ve taşıyıcısı olduğu Erdoğan düşmanlığı kumpasına düşmeselerdi diyorum. Hele de Gazze/Filistin üzerinden bunu yapmaya yeltenmeselerdi diyorum." ifadelerine yer verdi. Metiner, yazısında "Reis’i tanıdığım o günlerden bugünlere çok şey değişti. Reis de değişti. Fikirleri ve siyaseti zamanla değişti. Her birimizde olduğu gibi. Ama değişmeyen/değişmeyecek olan hassasiyetlerinin başında Filistin meselesinin geldiğini bildikleri halde, siyaset/iktidar uğruna o kem sözleri edenler, asılsız ithamlarda bulunanlar bilsinler ki hepimizin hesap vereceği bir ahiret yurdu vardır.

#4
Foto - AK Parti’ye son zamanlardaki eleştirileriyle dikkat çekiyordu! Mehmet Metiner’den bomba "Erdoğan" yazısı

Şehadet ederiz ki, bizim yakinen tanıdığımız-bildiğimiz o koca Reis asla ötede veremeyeceği bir hesabın içinde olmayacak kadar kavî bir imana sahiptir. Ahiret yurdunda mahvına sebebiyet verecek hiçbir dünyevî hesabın içinde olmayacak ve gerektiğinde dünyevî tüm makamlarla birlikte canını da ortaya koymaktan çekinmeyecek bir imanın sahibidir o. Biz öyle gördük, öyle tanıdık, öyle biliriz. " görüşüne yer verdi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Durmus

Yalan, ögle olsaydı Gazze saldırısının başlamasıyla ticareti reyiz keserdi. Kesmedi, çelik sattı, çimento sattı, demir sattı, tel sattı. Silah yapımında kullanılan birtakım mallar sattı. Bunuda gizliden gizliye yaptı. Bir gazeteci bunların belgesini yayınladı, reyiz in balonu patladı. Olay budur. Menfaat için reyiz herşeyi yapar. En acısı da Bu malların ağırlıklı kısmıni MÜSİAD üyeleri satmis. Hepsi İsrail e çalışıyor.

bu beyefendi kim bakalım

Mehmet Metiner (d. 5 Mart 1960, Adıyaman), Kürt asıllı Türk gazeteci, yazar, siyasetçidir. Eski Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) milletvekili. 2011, Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti milletvekili olarak meclise girmiştir. 2018 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili aday adayı olmuş fakat aday gösterilmemiştir.anlamadım bu yazar niye ön planda kendi adıyamanlı değilmi orda secimi kim kazandı chp
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23