Nazarbayev: Kadınların baştan aşağı siyah giymesi yasaklanmalı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, ülkede çok sayıda kadının ‘baştan aşağı siyah giyindiğine’ dikkat çekerek yas dönemleri hariç kadınların siyah elbise giymelerinin yasaklanması gerektiğini açıkladı.

20 Nisan 2017 Perşembe 09:49
Nazarbayev: Kadınların baştan aşağı siyah giymesi yasaklanmalı

Kazakistan Dini İdaresi yetkilileriyle bir araya gelen Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev, ‘baştan aşağı siyah giyinen Kazak kızlarının sayısı gittikçe artıyor. Bu durum ne geleneklerimize uyuyor, ne de halkımıza yakışır. Bunun yasaklanmasını öngören yasa tasarısı üzerinde çalışma yürütmek gerekiyor. Kazak geleneğine göre, siyah elbise yas dönemlerinde giyilir’ ifadelerini kullandı.

Kazakistan lideri ayrıca, halkın dini konularda bilgilendirilmesi ve imamların faaliyetlerinde vatansaver eğitiminin önemine dikkat çekerek, gerçek Müslümanın giydiği elbiseyle değil, takva ile belirlendiğinin altını çizdi.

Haber Tarihi: 20 Nisan 2017 Perşembe 09:49

YORUM YAZ

 • hayrihayri11 ay önce
  senin gelenegin batsin rusun cocugu, senin derdin baska! Türkmüs! sen türksen benim adim Schweinsteiger!!! Basdan asag siyah mini etekliler batmiyor göze, göze batanlar muhtemelen carsaflilar! hain Satilmis mogolun cocuklari! Kazak geleneginde yokmus, baksen kort pantolon, senin giyindigin gibi keferenin kullandigi takim elbise kazak gelenegine uygunmu????
 • tomtomtummytomtomtummy11 ay önce
  Merak ediyorum Kemalistler gibi insanlarin sakal olcusunde ya da donlarinin renginde de karar kilacak misin? Sayet don rengini kontrol etmeye kalkarsan acaba vucudun guney kismindan cikan sivinin renginin ne olmasi gerektigini de belirliyecek misin? Onceden haber ver de vatandas dietlerini de ona gore yapsinlar. Selanikli Kemal'in baskanligi animsatiyor.
 • KocasolakKocasolak11 ay önce
  Yasaklar Islam i diri tutuyor. Saldirin, siz saldirdikca biz SARILIYORUZ.
 • KemalKemal11 ay önce
  Kazakistan'ınAtası işbaşında.
 • eminemin11 ay önce
  Neden siyaha kafayı takmış? Kuvvetle muhtemel çarşaf rengi olduğundan. Renkler ve zevkler tartışılmaz diye kabul gören bir söz var.. ancak komunist veya kemalist artığı bir ülkede yaşıyorsanız bu sözün geçerliği yok, milletin ne giyeceği kıyafeti ne rengini seçme hakkı var.
 • Bilal EreyBilal Erey11 ay önce
  Adam haklı,sarıklı,şalvarlı tipler Türkiye yede türedi,islam adına bu tipler utanılacak tiplerdir.
 • admadm11 ay önce
  Yas tutana musade ne ulan hiristiyan mi bu insanlar..
 • OfliOfli11 ay önce
  Kendisi büyük alimdir ne de olsaMoğol soyu
 • Reis izindeyiz Reis izindeyiz 11 ay önce
  Kimin itisin namerd israilin mi??ingilizinmi ??
 • ihyaihya11 ay önce
  Zındık
Daha fazla yorum göster

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018