İsmailağa Cemaati'nden 50 hoca Soma'da

İsmailağa cemaati tarafından Afrika'dan getirilen öğrenciler Soma'da hayatını kaybeden madenciler için hatim indirdi. Öte yandan cemaat, Soma'ya 50 hoca gönderdi.

17 Mayıs 2014 Cumartesi 18:33
İsmailağa Cemaati'nden 50 hoca Soma'da

İsmailağa cemaati, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için bölgeye Kuran okuyup vaaz vermesi için 50 hoca gönderdi.

Cemaat mensubu bir kişi tarafından twitter'daki kişisel hesabından paylaşılan fotoğraf ve bilgilere göre Soma'ya giden hocalar, kurtarma çalışmalarının başında olan Bakan Taner Yıldız'la da görüştü.

AFRİKADAN GETİRİLEN ÖĞRENCİLER SOMA İÇİN HATİM OKUDU


Yine twitter'daki hesaptan verilen bilgiye göre İsmailağa cemaati tarafından Afrika'dan getirilen öğrenciler Soma'da yaşamını yitiren işçiler için hatimler indirirken, cemaatin medresesinde kalan hafız öğrenciler ise 50 bin Yasin okudu.

CAFERİLER SOMA'YI ANIYOR

Öte yandan Türkiye'deki Caferiler, Soma'da hayatını kaybeden madenciler için bugün 14.00'da Halkalı Meydanı'nda taziye çadırı kuracak. Türkiye Caferileri Lideri Selahattin Özgündüz ve Caferi kurumlarının temsilcilerinin katılacağı törende, hayatını kaybedenler için dualar okunup helva dağıtılacak.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 18:33

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019