PKK'nın HDP'si Rusya'nın da önüne yattı

HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile aynı açıklamaya imza atarak tarafını belli etti.

25 Kasım 2015 Çarşamba 15:50
PKK'nın HDP'si Rusya'nın da önüne yattı

Türk hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesini değerlendiren Baluken, hükümetin yanlış politikalarının Türkiye'yi hızla bölgesel savaşın içine çektiğini savundu.  "AKP ısrarla Suriye'de savaşın tarafı olduğunu yaptığı uygulamalarla ortaya koydu" diyen Baluken, dün itibariyle yaşananların da yanlış politikaların sonucu olduğunu iddia etti.

RUSYA GİBİ KONUŞTU

Gelişmeler konusunda Meclise bilgi verilmemesini eleştiren ve genel görüşme talebinde bulunduklarını anlatan Baluken, "Bu kadar önemli karar süreçlerinde AKP, Meclis'i baypas etmeye devam ediyor. Belli ki Rus savaş uçağının düşürülmesi önceden kararlaştırılmış, planlanmış, dün sadece hayata geçirilmiş. Planlı bir politikanın dün sahaya sürülen bir sahnesi ile karşı karşıyayız" dedi.

 

 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Kasım 2015 Çarşamba 15:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    23 Ocak 2019