• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bu M. Kemal’i sevmeyen kahrolsun!

199 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Oosy

Sevmek gibi bir mecburiyetimizmi var.sizin varsa sizi ilgilendirir, beni ilgilendirmez.
 • 2 Ay Önce

Gurgun

Hayırdır. Biz bunları biliyoruz da siz yeni öğreniyorsunuz galiba. Çok geriden geliyorsunuz.
 • 2 Ay Önce

Mehmet 71

Alo'ya cevap.son secımlere baktım chp.dem.tığ.sp.deva.gelecek.pkk.pye.abd.ab.vs / yuzde 48...akp.mhp.dsp.hudaparyrp yuzde 52 ne guzel degılmı.ya meclıstekı mılletın dagılımı.onada sen bak evlat.haaa don mahallı secımse sızın agzınıxa surulen bı parmak bal.onun da tadı bıtmek uzere.(baksana morlarla kırmızılar kararmaya badladı.beklede hor.).
 • 2 Ay Önce

Ali Güner

Gerçek tarih okutulmalıdır.Eğer bir destan yazdık diyorsak;o destanında tüm kahramanlarını öğretmek gerekir.İşte o zaman hep birlikte gönüller gerçek bir sevince ulaşacaktır.
 • 2 Ay Önce

İbrahim Atalay

Ali Bey, bu söylediklerinize bakıp da soldan çarklıların tövbe edeceğini zannediyorsanız yanılıyorsunuz derim. Bunların kalpleri mühürlü. Çok milli bayram var ki vatandaşla bir ilgisi yok. Yurttaş ve din arasında halkı tercihe zorlanan yaklaşık bir asır geçti. Dininden haberi olmayan yurttaşların tercihini seçim sonunda gördük.
 • 2 Ay Önce

Arda

Din ile secimin ne alakası var.

Atatürk

Atatürk’ü, Yunan , Ermeni , siyonist, İngiliz , arab sevmez..
 • 2 Ay Önce

ata

ne istiyorsunuz kardeşim ne, sizin derdiniz ne, yorumları okudum, Atatürk'e hakaret edenler 80-90 beğeni alıyor, böyle bir nankörlük böyle bir hainlik görülmemiştir, hayatının 40 yılını savaşlarla geçirmiş bir insana bu reva midir, bu ne acizliktir, bu ne densizliktir, bu korkaklıktır, kul hakkı yiyorsunuz, kuranı kerimde bir ayette şöyle der' 'benim yanıma her şeyle gelin ama ,kul hakkıyla gelmeyin '' der. daha ne diyeyim
 • 2 Ay Önce

huseyin

chpli mersin belediyesi meski faturalarını ikiye katladı , ali ihsan abi chpli mersin belediyesi su ve kanalizasyon ünitesinin tamamını pkklılara verdi , bizim fahiş fiyat ödeme zorunluluğumuz varmı ve ayrıca pkkya paramızın gitmesini istemiyoruz.
 • 2 Ay Önce

Mustafa

Köpekleri tasmasız serbest bırakanlar kahrolsun Köpeklerin insanlara verdiği zararların hastane masraflarının tamamını kan paralarını hayvan severler derneklerinden devlet yasaya eklesin . Hayvan severler belediyelerin barınağa topladığı hayvanları barınaktan çalıp sabahın erken saatinde mahallelere de serbest bırakıyorlar
 • 2 Ay Önce

Bay Ali anla artık.

Atatürk ve Türk milleti kırmızı çizgimiz......
 • 2 Ay Önce

CUMHURIYET KADINI

THY GENEL MÙDURU BRUT MAASINI 1 MILYON 400 BIN TL YAPMIS EY GIDÌ ÙLKEM
 • 2 Ay Önce

Mardin

İş bankası yönetim kurulunda olan CHP li aylık maaşları ne kadar ve 6 ayda bir huzur mahaşı nekadar biliyormusun cumhuriyet kadını .

Kurucu lider

Buradan size ekmek çıkmaz.
 • 2 Ay Önce

Orhan İnan

Aynen dediğiniz gibi..Biz o Mustafa Kemal i istiyoruz. Saltanat geçti de hilafeti de istiyoruz. Kemalist kardeşler yardımcı olurlarsa memnun oluruz.
 • 2 Ay Önce

Tabiki oluruz

Seni Afganistan'a ugurlayalim. Rahat edersin orada.

Tuğrul

Gazi Mustafa Kamal'ın askerleri gerçekleri öğrenmekten imtina etmeyiniz...
 • 2 Ay Önce

Arda

 Ataya Saygı aslanım

Aliağalı Hasanali

Allah peygamber sevgisi parti ile olamaz aslanım. Evde ana baba eliyle olur.
 • 2 Ay Önce

Salıh

Kimse kimseyi sevmek zorunda degıl ama ne kadar elestırsekte olculu ve saygılı olmak zorundayız
 • 2 Ay Önce

Aynen, kahrolsun.

Kendi kafandan yeni yetisen gençleri konusturmuşun pesine de onlara cevap vermişin. Ortada bir şey yok yani. Niyet okumalar üzerine bir yazı. Ben sana somut bir şey söyleyim; siz dindar değilsiniz, dincisiniz. Atatürk sizden daha dindardı, dine saygılıydı. Din ticareti de yapmazdı.
 • 2 Ay Önce

Molla kasım

Gökten indiği sanılan dogmalardan (ayetlerden)değil ilhamımızı doğrudan hayattan alırız diyen birinin ne dediğini anlayan mankurtlaşmamış Anadolu evlatları her şeyi anlamaya başladı zevaliniz yakındır mankurtlar

Taraflı

Hani Atatürk size göre dinsiz idi. Atatürk'ün dinsiz olmadığını nede güzel belgelerle açıklıyorsunuz, teşekkürler Ali bey.
 • 2 Ay Önce

Kurucu lider

Kimse Ataturk'e dinsiz falan demiyor ki...Mustafa Kemal'in ömrü sömürgeci vahşi Hıristiyanlarla mücadele ile geçmiştir...Sorun bazi dinsizlerin yaptıkları Atatürk simsarlığı ve tüccarligidir..

Seviye atlamışsın

Karahasanoglu ;Ekrem yazıyordun. Görmeyeli bakıyorum seviye atlamışsınız
 • 2 Ay Önce

Yavuz Sultan Selim Han

CHP'ye Istanbul'da ve Turkiyenin birçok yerinde verdikleri destekle seçimleri kazandıran CHP'nin siyasi ortağı, dostu DEM'li dinsiz bir PKK sempazirani yoldaslari belediye devir teslimde duvardaki Mustafa Kemal fotoğrafına ve Türk bayrağına olmadık küfürler vec hakaretlerde bulundu. CHP kurumsal olarak veya CHP'li laikci, mezhepçi, Kemalist solcular DEM'li l(PKK'li) dinsiz yoldaşlarının Atatürk'e yaptığı küfürlere nicin tepki göstermezler. ..Müteahit Ekrem başkan ve CHP'li laikçiler, Kandil devrimcileri, mezhepçi solaklar yine üç maymunu oynuyorlar..
 • 2 Ay Önce

Tarihçi Akademisyen

Bismillahirrahmanirrahim, bismillahi ve billahi ve minellahi ve ilellahi ve fı sebilillahi ve alâ milleti resulillahi ve tevekkeltu alallahi velâ havle velâ kuvvete illa billah"il- aliyy"il- azim Allahumme innî eslemtu nefsî ileyke ve veccehtu vechî ileyke ve fevveztu emrî ileyke. İyyake es"el"ul- âfiyete min kulli sûin fiddünya ve"l- ahireti.

Tarihçi Akademisyen

Hz.Ali, ehl-i beyt ve bütün Müslümanların inancı olan Islam'a ve Muslumanlara kör bir nefret duygusu ile düşmanlık edenlerin fitnesinden ve zulmünden bütün Müslümanları koru ve esirge Allah'ım..

Tarihci Akademisyen

Ezel bahar olmayınca, Kırmızı gül bitmez imiş; Kırmızı gül bitmeyince, Sefil bülbül ötmez imiş. 

Can

Evet...Marjinal CHP'liler ustteki müthiş tepitlere ne diyecekker acaba .?

Tarihci Akedemisyen

@Yavuz Sultan Selim Han hakli... Yavuz Sultan Selim Han 1517'de de haklıydı..

Nefer

Sonuna kadar katılıyorum.. Müthiş tesbitler...

Sen gelirken biz dönüyorduk Karahasanoglu

Bildigimiz şeyleri şok diye söylüyorsun ya hayranım sana . Hatta unuttugun bi şeyi daha söyleyeyim. 17 Kasım 1922 de Vahdettin istanbulu terkedince yerine meclis 18 Kasımda Abdülmecid Efendi yi halife olarak Atatürk onayı ile seçti.Aç tavuk kendini buğday ambarında sanırmış misali Abdülmecid kendini padişah sanmaya başlayınca 1924 te hilafet kaldırıldı.
 • 2 Ay Önce

Göktuğ

Adamlar ülkemizde "Biz Lut kavminin çocuklarıyız." diye eylem yapıyor. Biz "Lut " peygamberin askerleriyiz" diyemiyoruz. Biz %52 değil % 75 oy alsak ne olacak. Bir devletin rejimi değişince yeni bir devlet olmaz. Topraklarının üçte ikisini terketmiş bir ülke zafer kazanmış olmaz. Eğer öyleyse en büyün Ataukraynalı Zelenskidir. Üçte birinden feragat edip kahraman olmak istemiyor. Üçte üçü için savaşmaya devam ediyor. Bizim gibi 9300 sehit vermedi. 300.000 Hiristiyan öldü 9 bin nere 300 bin nere.. En büyük Ataukraynalı Zelenski'dir.
 • 2 Ay Önce

bizde senin için keşke aynı şeyi desek

Arada bi amigoluyu bırakıp halkın ve garibanın yanında olsanda bizde bu Karahasanoglu'nu sevmeyen kahrolsun desek . ama nerdee..
 • 2 Ay Önce

Tarih

Abdülhamit ile Atatürk'ün ne alakası var? Abdülhamit 27 Nisan 1909 tarihinde Şeyhülislam Mehmed Ziyaeddin efendinin fetvası ile azledilmiş ve yerine Vahidettin efendi tahta geçirilmiştir. Atatürk o sırada harbetmekte olan Osmanlı ordusunda bir subaydı.
 • 2 Ay Önce

Taraflı

OHALDE ŞİMDİ, ATATÜRK'E DİNSİZ DİYENLER UTANSIN. Demek ki neymiş Ali bey? Atatürk dinsiz değilmiş. Sayende sizin mahalle öğrenmiş oldu, teşekkürler.
 • 2 Ay Önce

Ers61

M. Kamal'in Millî Mücadelenin başında sergilediği dindar kimlik, tamamen takiyyedir. Nitekim daha sonraki tutum ve davranışlarıyla bunu şüphesiz bir şekilde ortaya koymuştur. Nihayetinde dinsizdir. Bu hususta tartışmaya mahal vermeyen beyanları var. Âfet İnan'ın yayınladığı M. Kamal'a ait el yazılarına bakmak bile kâfidir.

Cantürk

Islam ve Musluman düşmanı kriptolarin, haçlı ve kılıç artıklarının, dinsiz mezhepçi sokakların; Mustafa Kenal'in arkasına saklanarak milletin dini Islam ve Müslümanlarla savaştıkları dönemler artık geride kaldı...Islam'a ve Muslumanlara saygı duymayı öğreneceksiniz..
 • 2 Ay Önce

Laz Uşağı

Helal olsun..Bizim marjinal solaklaru, dinsiz laikçiler, Ataturk simsarlari iyi deşifre etmişsin..

Veli

İki Atatürk var, biri Kurtuluş savaşı öncesi diğeri Kurtuluş savaşı kazanıldıktan sonraki Atatürk, yazarın tespitleri çok güzel..
 • 2 Ay Önce

hacı

Hacım bu haber başlıklarını sen mi yazıyorsun yoksa başka biri mi? Birinde karahasanoğlu sözcüye kapak yaptı diğeri yeni yetme kemalistler yiyeceği şoka hazırlansınlar. Yahu bildiğin argo kelimeler bunlar en bayağı siteler gibi başlıklar bunlar ayıptır!!!!!
 • 2 Ay Önce

Tercih senin Karahasanoglu

Karahasanoglu; bir sonraki 29 Ekim Cumhuriyet bayramında İzmir'de Cumhuriyet fener alayına bekliyoruz seni ister katılımcı olarak ister fenerleri yakaçak çıra olarak
 • 2 Ay Önce

Ulkeye Faydanız Yok

Ne yazının nede yorumların ulkeye hic bir faydası yok.Toksik nokta
 • 2 Ay Önce

fayda

Cehapenin seçimde %90 üstü oy olma ihtimali bile Karahasanoglu'nun ülkeye bir faydası olmasından daha yüksek bir ihtimaldir.

Can

hanedanin ve üst tabakanin resmi ortamda anca kullandigi Osmanlica düz halkin konustugu Türkce ile ne kadar uzak dimi haci. Farsca Arapca agirlikli bir dil niye resmi dilimiz olsun ki? meraki olan ögrenir. Arapca harflari okumak ve kelimeleri anlamak ayri olaylar, Arapca ve Farsca okuyabiliyorum ama halen dil olarak ögrenmekteyim haci.
 • 2 Ay Önce

Ender.

Sevmediniz gitt. Osmanlı bir imparatorluktu parçalandı topraklarında bir sürü devlet kuruldu hangisinde Osmanlı ca konuşuluyor. Osmanlı ca bir türkü söylesene. Dini konuya gelince Dini bugünkü deyimle merdiven altındaki kültürden değil kurandan öğrenmek için ilahiyet fakülte lerini açan Mustafa kemaldir.
 • 2 Ay Önce

filistin

gündem gazze!siyonistler birçok ülkenin desteği ile gazzede tarihin en vahşi katliamını yapıyor.bu katliama destek olanlar,sessiz kalanlar ağır bir bedel ödemeye hazırlansın.
 • 2 Ay Önce

Arda

Akp ve Reis odedi 31 martta

Yavuz hırsız ev sahibini bastırır sözü bu devire söylenmiş gibi

Nasıl da üste çalışıyorlar bu kemalistler gördünüz mü? Osmanlıyı yıkmak için ingilizle yahudiyle işbirliği yap, ilk planda abdülhamidi indir sonra savaşa sokup parçala, sonra batının kanunlarını alarak işgal ettir ve ülke kurtardık yalanlarını söyle. Ülkeyi düşmana benzetmek için onların kanunlarını dayat müslümanların hiçbir  bırakma alimlerini idam et sonra utanmadan sahtekarca ülke kurtarmışlar. Kimden kurtardın ülkeyi düşman dedikleri avrupadan mı kurtarmışlar, ülkenin sahibi olan müslümanlardan mı? Kurtaranlar onların kanunlarını alarak kurtarmadığını ihanet ettiklerini onların adamları olduklarını söylemiş oluyorlar. Yavuz hırsız hesabı ihanetleri zulümleri yaptılar şimdi de yüzsüzlükle üste çıkmaya çalışıyorlar. Önce ihanetlerin zulümlerin hesabını versinler. Hesap vermedikleri için adice üste çıkmaya çalışıyorlar.
 • 2 Ay Önce

Hasan tahsin, yazılanları anlayana kadar oku

Algı yapacağına

zavallı

Zavallı....

Hasan Tahsin

Madem biz Kemalistler ve KeMAL Ingiliz gudumundeydi, peki Ingiliz isimleri ve resimleri hala internette olan Kuvvay-i Inzibatiyeyi Padisahin fermani ile kurup maas, silah ve techizatlarini da vererek ve de egiterek neden Kuvvay-i Milliyecilere, hem de kallesce cephe gerisinden saldirtti? Bilimsel ve mantikli bir cevap yazarsan adresini de ekle, gelip degil elini, ayagini opecegim. Ama bunu yapmazsan Turk Milleti bu gibilere serrrrefsiz mufteri der.

rasyonel

Sayın yazar , Rasyonel düşünerek yorum yapabilirseniz daha olumlu olabileceğini düşünüyorum .
 • 2 Ay Önce

Canturk

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir denilerek mücadeleye başlanıldı bu laik söylemdir egemenliğin din şartı dahil hiçbir şart kabul etmediği ni izah eder milli mücadele din adına verilmedi vatan adına verildi  biz Türk milletinin ataları Mete handır bumin Kağan ve Atatürk dür yahudi ve onun alt kültürü  bizim atamız değildir.
 • 2 Ay Önce

Tahminlerinizi bekliyorum ....

Sizce Türkiye'nin % kaçı sizin gibi Atatürk'ü sevmiyor?
 • 2 Ay Önce

Kemalistler PKK ın oy sarhoşluğunda

Sesleri çıkamaz önemli olan pkk iş birliği alınan oy lar ile gayet memnunlar onlar için Atatürk ve ilkeleri sadece muhafazakarlara bahaneydi çünkü muhafazakar kesimden oy alamıyorlardı ne zamanki terör örgütlerinden Atatürkü ve bayrağı çok sevdiği belli olan PKK partisinden oy alınca tüm ilke ve değerlerini nasılda unuttular demekki neymiş sembolikmiş?Kendi tarafları diyor bizde onlardan duyduk bakınız:Can Ataklı:)))

Yavuz Sultan Selim Han

Halkımızın %99'u Muslumandir elhamdülillah . Mustafa Kenal'in ömrü de sömürgeci vahşi Hıristiyanlarla mücadele ile geçmiştir.. Türk ve Atatürkçü numaraları yapan haçlı veckilic artığı kriptolara ve dinsiz Nusayri yobazi ajan provokatörlere dikkat edelim..

müdafi

Ali Bey demiş ki hangi Atatürk, Meclisi açarken ki Mustafa Kemal mi yoksa 2.Meclis ve sonraki sürecin müsebbibi Atatürk mü? hatırlayın 2.meclisteki tartışmaları "ihtimal ki bazı kelleler gidebilir " vs. Zaten Ali Bey de cevabını çok net vermiş

Sinan DINÇ

Mesela devir teslim töreninde duvardaki Musrafa Kenmal resmine ve Türk bayrağına hakaretler eden dinsiz DEM'li yoldaşlarımız, dostlarınız, Türk numarası yapan haçlı ve kılıç artığı kriptolar, dinsuz mezhepçi solaklar Mustafa Kemal'i hiç sevmezler..

seçim

Siz her Reis sevdalısını kendiniz gibi mi sanıyorsunuz.

Alo

Son seçimlere bak belli olur

Bozkurt

 Atatürkçülük ölçer ile gezen Atatürk simsarları..

Ummet,

Sahiden Istanbula bagli ummet ne yapiyordu,yoksa halifeligin fermanlarinimi yunan ucaklari ve anzavur ile kendi ummet lerinemi anlatiyorlardi.
 • 2 Ay Önce

Nahit sazoglu

Körfez kalkınma yolu projesi acilen devlet politikası yapmaliyiz körfez ülkeleri yeniden canlanıyor körfez ülkeleri ile bağlantı kurmaliyiz petrol şirketleri otomotiv şirketleri otobüs şirketleri lastik şirketleri cumhuriyet kurulduğundan bugüne kadar demiryollarini engellemişlerdir cevrecidir yük ve yolcu taşımacılığında acilen demiryollarına geçmeliyiz her ilimize hızli tren yapmaliyiz seçimleri bitti işimize gücümüze bakalım ülkemizde stratejik olarak dünyanın en güzel ulkesindeyiz birbirimizi sevelim sayalim
 • 2 Ay Önce

Nahit sazoglu

Körfez kalkınma yolu projesi acilen devlet politikası yapmaliyiz körfez ülkeleri yeniden canlanıyor körfez ülkeleri ile bağlantı kurmaliyiz petrol şirketleri otomotiv şirketleri otobüs şirketleri lastik şirketleri cumhuriyet kurulduğundan bugüne kadar demiryollarini engellemişlerdir cevrecidir yük ve yolcu taşımacılığında acilen demiryollarına geçmeliyiz her ilimize hızli tren yapmaliyiz seçimleri bitti işimize gücümüze bakalım ülkemizde stratejik olarak dünyanın en güzel ulkesindeyiz birbirimizi sevelim sayalim
 • 2 Ay Önce

Sinan DİNÇ

Peki siz Atatürk'e karşı ettiğiniz onca hakaretler için özür dileyecek misiniz?
 • 2 Ay Önce

CUMHURIYET KADINI

BÌR ULKENIN DINÌ ADALETTIR BUGUN MILYONLARCA MUSLUMAN HRISTIYAN ULKELERDE HATTA ATEIST ISKANDINAV ULKELERINDE BARIS IÇÌNDE MUTLU YASIYOR AVRUPADA NORVECTE ISVICREDE YASAYAN MUSLUMANLAR ISLAMIYETLE HATTA  AFGANISTAN ARAKAN SOMALI LIBYA YEMEN IRAKTA SURIYEDEKI MUSLUMANLARDAN DAHA MUTLULAR DAHA HUZURLULAR DAHA RAHATLAR YANÌ ATATURKUN DIN GORUSUNDEN COK ULKEYE KATKISI FAYDASINI KONUSACAKSIN
 • 2 Ay Önce

CUMHURIYET KADINI

BEYEFENDI BEN ULKEMI KOTÙLEYEN BIR YAZIM YOKKI TAM TERSINE ULKEMI COK SEVERIM AVRUPAYADA HAYRANLIGIM YOK YAZIMI IYI OKUYUN MUSLUMAN ULKELERDEKI MUSLUMANLARMI DAHA MUTLU ? YOKSA ABD AVRUPA ISKANDINAV ULKELERINDEKI MUSLUMANLARMI DAHA HUZURLU MUTLU ADÌL ZENGIN REFAH ICINDE ? ONU ARASTIR AYRICA AGZINI DILINIDE DETERJANLA YIKA BU AGIZ ISLAMI TEMSIL ETMIYOR ?

Osmanlıyla türkiye cumhuriyetini karşılaştır da konuş

Algı yapmaktan başka hiçbir şey verdiğiniz yok. Osmanlı devletiyle avrupayı karşılaştır onun uşaklıpı üzeine kurulmuş türkiye cumhuriyetini karşılaştır ve aralarına ne kadar fark olduğunu gör. Senin avrupan ve türkiye cumhuriyeti osmanlının son dönemlerindeki adalete insanlığa bile ulaşmış değil. Cumhuriyet kadını demek rezil kadın demektir., bundan anla durmunuzu.

Arda

Pkk ile catisarak sehid olmuş bir şehidin yaknym. Sarıkamış da da sehid olmuş ve sehid olduktan sonrada silahı ni elinden bırakmayan bir Şehid yakınım var. Kafirler istemeseler de Allah Nurunu tamamlayacak'tır.
 • 2 Ay Önce

Uğur

Aşağıda şeriat yani din düşmanlığı yapan Arda'yı kast ederek cevap verdim. Bilmiyorum ki bu Arda aynısı mıdır, aynısı ise ne demeye çalışmaktadır. Allah'ın nurunu tamamlaması demek zaten peygamberine (s.a.v.) verdiği şeriatı üste çıkarıp başat kılması demektir.

Uğur

Ben şehidler ve fatihler torunu bir müminim ve kendim de Allah yolunda mücahede ederek büyük risklere giregeldim ve fedakarlıklar edegeldim. Senin gibi laikçilerin işine gelecek şekilde atıp tutarak müminlere sataşanlara da pabuç bırakmam. Haddini bil!

Erman

M.Kamal ɓöyleyse sonrasında ne oldu da değişti.Bir gazeteciye konuşmasında"ben hiç bir dine inanmam"dedi.Ne oldu da İslama ve İslami değerlere hakaret etti.Yoksa Ali abi senin yazında yazdığın gibi m.kamalın bu yaptıkları göz boyamamıydı!Rahmetli kadir mısıroğlu hocamın m.kamal hakkında anlattıklarını hatırladıkça senin yukarıdaki satırlarına inanmak istemiyorum!Sen başka yazıyorsun merhum kadir hoca başka anlatıyor!Doğrusu bana göre senin m.kamal hakkındaki yazıların m.kamalın bir oyunuydu yoksa neden hilafeti kaldırsın,neden ezanı türkçeye çevirsin,neden batılılaşmayı muasır medeniyetler gibi göstersin!Bu nedenler uzar gider ama ben de yazıyorum ki m.kamalı sevmiyorum...
 • 2 Ay Önce

Erhan

Belli, sende eskiden kalma bir kuyruk acısı var.

Saygısız

Kimse Atatürk'ü sevmek zorunda degil. Ama Türkiye Cumhuriyetinde yaşıyorsa saygısızlık yapmamak zorunda. Yazık çok yazık

Sütoglan

Deden de Atatürk'ü sevmezdi sütoglan. Eyleme kalkışınca hakettini buldu.

Nahit sazoglu

Kurtuluş savaşı demiryollarıyla kazanılmıştir ülkemizde ekonomik gelişmeler ancak demiryollarıyla olacaktır petrol şirketleri otomotiv şirketleri otobüs şirketleri lastik şirketleri cumhuriyet kurulduğundan bugüne kadar demiryollarini engellemişlerdir cevrecidir yük ve yolcu taşımacılığında acilen demiryollarına geçmeliyiz her ilimize hızli tren yapmaliyiz
 • 2 Ay Önce

M.Kemal kim?

Reis konuşurken Sayın Erdogan, TC'nin kurucusunu konuşurken M.Kemal. 
 • 2 Ay Önce

Müslüman görünümlüler

Bu guruh sadece kendilerini müslüman sanıyor. kendileri gibi radikal İslamcılar dindar müslüman kalanlar dinsiz ateist

müdafi

yaşayan insana Sayın diye hitap edilir, vefat etmiş birine Sayın demenin ne anlamı var. Gözünün önüne getir; "Sayın Mustafa Kemal devletin dini İslamdır maddesini anayasadan kaldırtmıştı" cümlesini bir de şu cümleyi "Sayın Recep Tayyip Erdoğan bugün Hamas Lideri Haniye ile görüşecek"

Anlamazlar

Özgür bile makama saygı dedi bunlarda oda yok elbet bir gün reis sahneden çekilecek o zaman bizdemi RTE diyecez

Sizin kin ve nefretiniz neydi müslümanlara?

Devletini parçaladınız, müslümanlara ait her şeyi kaldırdınız, hocaları astınız, müslümanlara zulmettiniz, geri bıraktınız şimdi de utanmadan konuşuyorsunuz öyle mi? Sizin gibilere ne denir?

melih

bu güruhun kin ve nefreti bitmez. 

Ali İLKER

İslâm düşmanlarını bildik de, onlarla birlikte SÂF tutan bizden olduklarını iddâ edenlere ne demeli ???
 • 2 Ay Önce

Hektor

Ne oldu, Zülfü yâre mi dokundular !?? 
 • 2 Ay Önce

Vahap Kalyoncu

O M.Kemal gücü ele geçirene kadardı Ali bey.
 • 2 Ay Önce

müdafi

Laikçi Kemalistlerden istediğimiz itiraflardan biri de bu zaten. Bu bize Güneydoğu komşumuzun en etkili siyasi taktiğini hatırlattı

ekrem

Şimdi gazze halkı israile gel kardeişim bizi ne bombalayıp duruyorsun sen emret bizde yazımızı değiştirelim sizin gibi yeyip sizin gibi içelim.başımızdaki sarığı çıkarıp kipa giyelim.hayat tarzımız sizin gibi olsun.sizin gibi düşünelim dese israilbu bombaları atarak o insanları öldürürmü ha düşünün bakalım ey geri zekallılar.
 • 2 Ay Önce

Selim

Ali  Ne mutlu turkum diyene. Huzur icinde yat atam. Sonsuza dek izindeyiz.
 • 2 Ay Önce

....

Hep tatildesiniz zaten..

kendin için çalışmak

Kendin için çalışmayı çok iyi ögrettiniz bize masallah

Bilimsellik

Hep izin kullanmayın, ara sıra da hem kendiniz için hem de memleket için çalışın.

Halilibrahim BAYDAR

Sayın ALİ bey çok önemli bir konuyu gündeme getirdiniz kutan ı türkçeleştiren ilk hac görevini yapan camide hutbede vaaz veren ATATÜRK DEĞİLMİ ATATÜRK le ilgili gerek dindar gerekse dinsiz kendini bilmez lerin söyledikleri değil gerçekleri sizingibi anlatan aydınlara teşekkür eder saygılarımı sunarım
 • 2 Ay Önce

MALCOM

Ali sen kahrolabilirsin, benim adıma konuşma. Yavaş yavaş diyorsunuz ya işe. Yavaş yavaş oldu herşey. Kurt, koyun, post desem anlar mısın? . Siyonistlerin adamlarının hep yaptığı, sözleri de okları da bizden yana.
 • 2 Ay Önce

Uğur

Laikçi münafıklar ve kafirlerin de müminlerin de çoğu Atatürk dönemini büyük ölçüde yanlış anlıyor. 1856 Islahat Fermanı ve hele 1858 Ceza Kanunnamesi ile had cezaları kaldırılmış, hapishane sistemi sinsi sinsi yürürlüğe konulmuş, böylece laiklik zaten getirilmişti. Böylece laikliği bu ülkeye kokuşmuş Tanzimat Devri paşaları zaten getirmişti. Sultan Abdülmecid ve oğlu Sultan II. Abdülhamid de onlara itaat etmişti. (Sadece Sultan Abdülmecid'in kardeşi Sultan Aziz laikçiliğe karşı direnmeye çalıştı ve o yüzden onu da şehit ettiler.) Kabul, Tanzimat paşalarının Boğaziçi Üniversitesi gibi yerlerdeki ateist torunlarının gerçekte NEFRET ettiği köylü çocuğu Mustafa Kemal de Tanzimat paşalarının imansız yolundan giderek ve uluslararası burjuvaziyi yatıştırmaya çalışarak laikleşmeyi daha da ileriye götürdü. Ama şuna dair de büyük işaretler var ki 1935 sonlarından itibaren bilhassa Elmalılı Tefsiri ve Fevzi Çakmak gibi etkiler altında peyderpey İslam'a yakınlaştı ve belki de iman ederek öldü! Belki de tedavisi bazı sinsilerce bu sebeple ters teptirildi. Kendisi iman etmişse bile o saatten sonra artık ipin ucu elinden kaçmıştı, devleti düzeltmeye koyulma imkanı yoktu.
 • 2 Ay Önce

Ben

Burada muhabbet iyi ben de katılayım bari: Rahmetli dedem ara sıra durup dururken içini çekerek; 'İllellezine ferden, sakının kelden körden, sağır gelir arkadan' diyerek usulca ayağa kalkıp işine bakardı. Molla Kasım'ın uydurellezi'sinden sonra benim de aklıma dedem geldi.

Nefer

Yuru be Enes, kim tutar seni !!!! Dunyanin gelmis gecmis acik ara en buyuk dahisinin ortacag'da gokten inen kurallara inanabilecegine ancak senin gibi 100 alti iq'luler inanir !!!!

Molla kasım

Senin bilgin benim bilgimin zekatı dahi etmez ukala ahirette elbet görüşeceğiz ve hesaplaşacağız şahsiyet

YEMİŞ

uğursuz KAÇIN KÜÇÜK ENİŞTE CİĞER YEMİŞ

OLDU

uğursuz SANA KIVRIM KIVRIM OLAN BİR BEYİN ALMAK ŞART OLDU

İman ölçerci.

Tüh, imanlı mı gitti, imansız mı gitti, tam ölçememişsin. Çok yazık.

Uğur

Bana karşı kafirlere destek vermek ister gibi bana saldıran cahil maganda şahsa olan az önceki cevabımı ve bunu yayımlayın. Maganda kelimesini de sansürlemeyin.

Uğur

Molla Kaskafa atmasyoncusu, ben senden seksen kat daha bilgili ve daha zeki biri ve bir profesyonel tarihçi olarak, kesin somut tarihsel bilgiler verip onlardan çıkarımlar yaptım, sen ise yarım yamalak hatırlanan dedikodu rivayetlere göre laf yapıyorsun. Evet, Mustafa Kemal Sultan Abdülhamid hükumetinin de övdüğü Şemsi Efendi (Şimon Zvi) okulunda okumuştu, ama kendi anası da babası da Müslüman yani Türk köylüydü. Böyle saldırgan maganda üslupla ancak kendi kötü karakterini ve laikçi küffara hizmetini ispat edersin. Yıkıl karşımdan!

Molla kasım

Uydurelleziyne minelbecer ukala sen neyi kimi kurtarmaya çalışırsın artık millet yemiyor hele ehli feraset hiç yemez mızrak çuvala sığmıyor ta Almanya seyahatlerinde schwarze schwein gasthausunda alt bira içip neler konuştuğu bile bilenler var Filistin cephesinde ne yaptığını nereye koyacağız şemsi efendi (şimon zwi) talebelerini öyle yetiştirmişki ancak geri zekalı ahmaklar inanır böyle uydurmalara

Yorum

İslamiyette ölen kişinin yerine kim ve nasıl geçeceği tam olarak ya yok ya da anlaşılamıyot Peygamber efendimiz öldükten sonra yerine kim geçecek le gerçekleşen kaos aynen yüzyıllar sonra hala devam ediyor Bakın Mahmud efendi öldü yerine ki geçecek kaos hasan efendi öldü yerine kim geçecek kaos Menzil şeyhi öldü yerine kim geçecek kaos yahut bu iş bu kadar zor mu bir yol bulmak be herkes sağken bunu söyleyip kabul etmek
 • 2 Ay Önce

ŞEREFLİ TS

Ya Reis sen ne yazı yazdın yaaaa
 • 2 Ay Önce

Serdar

100 sene oldu acınız dinmedi. İnadına cumhuriyet inadına Mustafa Kemal.
 • 2 Ay Önce

Serdar

Süreyya Önder'e bir çift laf söylyeyim dedim ama tirstim binbirsurat. Cunku seninkiler adami protokol listesinde Genelkurmay Baskanimizin bile onune koymus, altinsa son model mercedes cekmis, onune arkasina polis eskortu, 10 kisilik de koruma vermis. Nasil hakaret edeyim ben simdi buna?

Nefer'e

Hayatımda CHP ye oy vermedim. Dem Parti'nin canı cehenneme. Atatürk'ü sevenler sadece CHP li olmak zorunda mı

Nefer

"Inadına Mustafa Kemal" diye kandil daha birkaç ay önce belediye başkanlığı devir teslim töreninde Mustafa Kemal' e ve Türk bayrağına kuduz gibi kufredipchakaret eden DEM partili yoldaşlarına şöyle Kabdil devrimcisi kripto...

Hamza

Çok mu hırslandin koçum. Bu kahraman duruşunu maçan sikiyorsa, Sırrı Sakık , partiniz deki Bekaroglu, Atatürk yüzyılı bitmiştir, bizim yüzyılımız başlamıştır diyen sırrı Süreyya Öndere, Mustafa Kemal'e ağız dolusu küfreden ortağınız elemanlarına bir çift siz söylesene. Soyleyemezsin. Sizi gidi makarnayı italyan usulü tikinip, kimsenin olmadığı tenha köşelerde kahramanlık taslayanlar...

Erhan

Hah işte böyle. Madem Atatürkçü gecinerek dine, dindarlara saldırdılar,saldırıyorlar. O halde bunların Atatürkçü olmadıklarını, Atatürk e aykırılıklarinı tek tek ortaya koymak gerek. Bu da ancak Atatürk'ün söyledikleri ve yaptilarini anlatmakla olur. Yav bu Atatürkçü gecinenlerin, Atatürkculuge aykırı o kadar çok aykırılıkları var ki
 • 2 Ay Önce

Harbici

 Yok Iki mahallenin de farki birbirinden.

hasan

birincisi Hilafet ve saltanatın milli mücadele sırası destek degil köstek oldugu aşikardır.Kaldırılması da bunun dogal bir sonucudur.2. si Mustafa Kemal dine karşı olsa neden halk dinini ögrensin ve anlasın diye Hazreti Kur-an ı Elmalı'ya türkçeye çevittirsin
 • 2 Ay Önce

Molla kasım

Külliyen yalan

hüda partili

Ben de ifade özgürlüğümü kullanarak diyorum ki seven kahrolsun!Bir gece içinde bütün medeniyet değerlerini Yunanlıların bile cesaret edemediği bir patavatsızlıkla yok eden,binlerce insanı sırf şapka giymediği bahanesiyle idam eden,Türkçe va Kürtçeye olmadık zulümler yapan,camileri ahır yapan,Kuran okuyanlara ve ezan okuyanlara olmadık zulümler yapanlara Allah müstehak olanı versin ve kıyamete kadar da bu hoşnutsuzluk devam etsin!
 • 2 Ay Önce

Fatih

Sen gerçek müslüman olamazsın ama kendince muslumansin Kimin müslüman olup olmadigini Allah bilir.

Hurdacı Partili

Hurda partili, ne olur bir kerede okuyun be. Yobaz denilince de kızıyorsunuz be arkadaş. Şapka takmadığı için idam edilen birinin bir tane mahkeme kararını koy, tüm dünyevi ve uhrevî görüşlerimi değiştirip senin gibi olacağım.

...

Cumhuriyet ve Atatürk düşmanlıgı içinize işlemiş.

Gercek

Hangi kisilerden etkilenip böyle  seylerle kafanizi dolduruyorsunuz muhteremler. Allah zihninizi acsin insaallah

yalan

söylediklerin hepsi yalan ve iftiradır bir tane şapka takmadığı için idam edilen kişi ismi ver bir tane camiyi göster ahır olan aha bu bıyıklarımı keserim

Hektor

Hüda partili yobaz, Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı yaratık seni de partini de..

Asım,ın nesli

Yeryüzünde Mustafa Kemal Atatürk kadar çelişkili bir siyasi lider daha varmıdır bilmiyorum, Atatürkün çelişkili siyasi duruşunun dış politikadan ziyade iç politikayla alakalı olması ise oldukça düşündürücüdür , chp zihniyetinin iç politikadaki bu çelişkili siyasi savrulmaları devrim diye millete pazarlamaya çalıştığı bir ortamda, gerçekleri konuşmak ateşten gömlek giymekten farksızdır, 5816 nolu kanun bu çelişkili tavırları ve gerçekleri ortaya koyan insanların üstünde demoklesin kılıcı gibi sallanmaktadır, mesela ben Atatürk'ün dedelerimize kurşun sıkmak için Çanakkale'ye gelen anzak askerleri için yazdığı şeyleri kabullenemiyorum, kurtuluş savaşı sırasında ankara da açılan meclise karşı İstanbul hükümetinin yanında yer alan, yani osmanlıya , padişaha, hilafet kurumuna itaat den vazgeçmeyen insanları özellikle hocaefendileri yunan gavuruna destek olmakla itham edip istiklal mahkemelerinde deli Dumrul yasalarıyla idam edildiği gerçeği ortadayken, yani anzak askerlerini taltif eden o sözleri bir hocaefendi kurmuş olsaydı, muhtemelen istklal mahkemelerinde idam edilirdi, ALLAH vicdan sahibi hiçbir insan evladını bu çelişkili siyasi savrulmaları savunmak zorunda bırakmasın.
 • 2 Ay Önce

Haci

 ne zikzaklar gördük biz.

Asım'ın 

çelişki görmek istiyosan öle 100 sene öncesine gitmene gerek yok.

Arda

Ali İhsan kardeş.Ben 33 yaşındayim ve senin gibi Atadan korkan bir kisi gormedim.
 • 2 Ay Önce

Arda

Sen önce muslimansan lslam Dini ni öğren . Sonra atanın icraatiyla karşılaştır

Saygı hakedilir.

sizi alışmışınız tabi önüne gelene efendi,hoca demeye. Arda son derece kibar hitap etmiş.

Uğur

Baban yaşındaki adama "Ali İhsan kardeş" demeye utanmıyor musun? 

sslih

kimse kimseyi sevmek zorunda değil! Kişi sevdiği ile beraber hesaba çekilecektir.
 • 2 Ay Önce

Latif

Ülkenin şehşrlerinin bütün caddelerinin girişine Atatürk heykeli dikilmelidir ülkemizin geçmişi hiç unutulmamalıdır.
 • 2 Ay Önce

URFALI APTİ

 23 Nisan çocuk bayraminiz kutlu olsun inşallah.
 • 2 Ay Önce

garip

sadece mustafa kemali değil.ayrıca dava arkadaşlarını ve kurtuluş savaşında emeği geçen herkesi ve yüce türk milletini de unutmayalım
 • 2 Ay Önce

hesap

Ali abi kusura bakmayınızda boşuna yalpalamanın anlamı yok evet onlar imansız tayfası evet onlar islam ve müslüman düşmanı devletimizi ele geçirmiş emperyalist uşakları onlara mustafa kemali getirip cumanamazını onun imametinde kıldırtsanızda birşey değişmez çünkü onlar müslüman değilleri evet hak batıl mücadelesi devam ediyor taviz yok onlara onlar kim deseniz dönmeler sebataistler ve müslüman görünen ler
 • 2 Ay Önce

Zaza

Haklısınız, bu zirtolar ne anlar bilimden, araştırmadan, seni sevmeyen ölsün, İzmir'in dağlarında böcekler uçar gibi arabesk takılmalarla savundukları insanların yaptıkları işleri de karartiyorlar. Ayrıca mesela şu sıralar DEMin GaziMustafa Kemal'e yaptıkları hakaretlere korkak oldukları için çıtlari bile çıkmıyor üstelik kurduğu parti de bunlarla şen şakrak gülüp eğleniyorlar.

Yavuz

DEVŞİRME SOLYANDAN CARKLI TAİFE ve.FETO mankurtlari. .........................................................................M.KEMAL ATATURK YERLİ. .İDİ. .MİLLİ. .İDİ. .BU..TOPRAKLARİN. .EVLADI..İDİ. ....BU SAHTE MASKELİ DEVŞİRMELER ABD BESLEMESİ ..İNGİLİZ .MANDASİ. ..ALAMANYA. .USAGİ. ..BU TOPRAKLARDA YAŞAYANLARA DÜŞMAN DİR LAR. .....EVELEMEYİN GEVELEMEYİN. ..HEM...ÇOCUK. .KATİLLERİ YLE ASKER .POLİS. İMİN. .KATİLLERİ YLE ..NİKAH KIYAMAM. ..YATAĞA ..GİRECEKSİNİZ ..SONRA ..ÇIKIP. ..İZMİR İN. ..DAĞLARINDA. ....ATATURK...DEMOKRASİ. .MAVALİ. .OKUYACAKSİNİZ. ...HADİ. .ORADAN...SAHTEKARLAR...ATATURK ..SİMSARLARİ. ..
 • 2 Ay Önce

Atam

Atam ne güzel de kaldırmış hilafet ve saltanatı.Ne ongorulu bir adammış.Simdi yazar mukaddes kelimesini de çevirip istediği gibi yorumlar.Canim atam, ruhun şad olsun
 • 2 Ay Önce

Atanı

Öbür tarafta iyi bağırtıyorlarmış.

Lkj

Bir asırdır şeriata zıt muhalif yasalar sayesinde milyonlarca masum mazlum un hakkı gasbedildi. Milyonlar ca Zalim suçlu mukafatlandirllip haklı lanlar perişan edildi. Yevmel Kıyamette ki büyük günde Allah c. bunların hesabını onlardan milim milim soracak. Bizde şahit olacağız lnsaAljah
 • 2 Ay Önce

Yaa habibi!!!

Görücez:)))))))))))))

Arda

Şeriat istiyorsan Yallah Arabistana.Sizin güruh Isailde namaz kılan tayfa. yiyorsa Filistine git savaş.

099

Atatürk ün ölmeden kısa süre önce ziyaretçilerine dalkavuklar yalakakar geldiniz mi demesi bu günkü Atatürk cüleri iyi anlatıyor
 • 2 Ay Önce

CHP PKK ilişkisi SOMUT

Evet CHP PKK ilişkisi Özellikle adını zikretmekten nefret ettiğim o yüzden her platformda küçük harfle yazıyorum ekrem diyorum Kandil iş birliği ile İstanbul zaferi en somut örneğidir!Diğer isimleri başına Sayın ve büyük harfle yazarken ekrem diye yazarım çünkü pkk iş birlikçisi o kadar bariz ve somut ki korkunç tehlikeli!!!Artık her yorumlarda görmeye başladım bu doğru değil!Kutuplaştırıcılıktan iyi götürüyor malı her yol mübahtır Siyasetin tefecisi mafyacısı

Gürsel Erdoğan

Salla Atatürkle ilgili yabancı lar dahil yayınlanmış tüm kitap dergileri okurum,takip ederim o sözü söylediğini görmedim

...

Dindar insanlar yobaz-gerici degildir
 • 2 Ay Önce

Niye

Nobel bilim odulu alan kimse yok o zaman?

MODERN

AÇILIŞTA YAPIŞMIŞTIR GÜNÜN ŞARTLARI GEREĞİ AMA DEVLETİ KANUNLARI YÖNETİMİ AKLIN ÖNCÜLÜĞÜNDE YAPILMIŞTIR  ATATÜRK DEVRİMLERİNİN GETİRDİĞİ EKSİKLERİ OLSADA MODERN DEMOKRASİNİN
 • 2 Ay Önce

YILMAZ TANGAL

bir nebze dahi sevgisi olan varsa benim cenazeme gelmesin..yılmaz TANGAL... BİR PROJE ADAMI OLAN KAMAL biz senin ne olduğunu biliyoruz asla unutmuyoruz çoçuklarıma da anlatıyorum onlarda çoçuklarına anlatacaklar biz seni biliyoruz kamal....
 • 2 Ay Önce

Çarşambalı

Türk Milleti de sizi biliyor Yılmaz Tangaaaaall!!!!:)))) İstikla savaşında dedelerin nerde duruyorsa siz de aynı yerdesiniz.Kuvayı Milliye de aynı yerinde duruyor ama haberin olsun vatansız!

Tanga

Şimdi çok üzüldüm. Rahmetli yanlış adamları kurtarmış.

çok şükür

sende doğru yolu buldun atayı sevmeyen kahrolsun
 • 2 Ay Önce

Turgay

Bütün o cafcaflı cümleler dereyi geçene kadarmış❗
 • 2 Ay Önce

HASAN

Onun için mi Rahmetli Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü sevmiyorsun muhterem
 • 2 Ay Önce

Ali

Ayet ne diyor kötülükleri iyilikle giderin.
 • 2 Ay Önce

CHP nin ZULUMLERİ

Adına Kemalistlerin eylemlerimi denir CHP zihniyetimi denir bilemiyorum biz CHP zihniyeti diyoruz!Allahım laiklik felsefesiyle muhafazakar kesime yapılan dayatmalar linçler onları robot gibi batılı yapmak istiyorlardı ne oldu iki taraf kutuplaştı Atatürkün başörtüsü sorunu yoktu,karışmıyormuş Nutuk okurken bile Allah ismini zikrediyor Kemalistlerin Tanrı dayatması ama bu iki yüzlü Kemalistler nedense PKK ile işbirliklerine tamamen duyarsız hassasiyetsiz ruhsuz kalmışlar şaşırıyor herkes ne oldu öldünüz mü?Neredesiniz?PKK alacakları oy uğruna vatanı satıyorlar Tezkereye HAYIR diyorlar ortakları PKK bayrak hassasiyetleri belli Atatürkü hiç sevmezler sevmeyebilirler ama saygıda göstermezler ne desek boş!Acaba günümüzde Muhafazakar tabana yaptıkları zulumlerin zerresini pkk lı ortaklarına yapmışlarmıdıre pkk yüzlerine tükürse aaa yok bir şey ya bunlar öldümü ne oldu yaşamıyorlar herhalde arkadaş tık yok Atatürkü savunmak bayrağı savunmak korumak linç ettileri muhafazkarlar tarafından korunuyor Cumhurittifakı bileşenleri tepki gösteriyor CHP yok yok yazıklar olsun!PKK dan alacağınız oy uğruna ilkelerinizi değerlerinizi kaybettiniz YUH olsun size pkk nın oyuncağı oldunuz ya,Can Ataklı diyorki DEM partisinin bayrak meselesine sembolik şeylere dikkat edelim değerlerini rica minnetle SEMBOLİK hale getirdiniz!Aman pkk yı incitmeyelim ya Kemalistler muhafazakarlara cellallenmede mahirsiniz pusuda bekliyorsunuz PKK için neredesiniz oy çok mu tatlı geldi merak etmeyin Irak ile yapılan anlaşma ile Kalkınma yolu projesiyle Kandil bataklığını parçaladığımız ne yapacaksınız her seçimde pkk nın seçimleri keyfine göre belirlemesi cezalandırması bakalım ne kadar sürecek?
 • 2 Ay Önce

Ümmet Tırstı

Yani iyi ki İran ve desteklediği Husilerle Hizbullah varmış. Onlar da olmasa Filistin haritadan çoktaan silinmişti.
 • 2 Ay Önce

Abdülrezzak TIRSAKİ Hazretleri

Hiç olmazsa sadece tırsıyorlar.:))))Bunların halifeleri , İstiklal harbinde Kuvayı Milliye Ordusunun karşısında şeyhülislam bozuntaları Yunan safında , İngiliz safındaydı.Tırsmayı geçtim adam Kuvayı Milliye ye kudurmuş köpekler diyordu.

Cem Erdem

Son seçimleride kaybettiniz ya, artık ne yapacağınızı şaşırdınız :)
 • 2 Ay Önce

Erdemli

Yavaş yavaş başlarını çıkarmaya başladılar.

Tarihçi Akademisyen

@Cem'cik...Yavrucugum bir onceki başkanlık seçimlerinde, son 20 yıldır ve hatta tek parti CHP doneminden beri sürekli kaybediyorsunuz. Bucyenilgiler cok mu acıttı

Ayhan

Devlet, millet ve din düşmanı kriptolarin, Kandil devrimcilerinin, haçlı ve kılıç artıklarının eb iyi yaptıkları şeylerden birisi de Atatürk simsarligidir....Bu kriptolara dikat edelim..
 • 2 Ay Önce

coskunakademi

kimsenin MUstafa Kemalle zoru yokki ve bunları zaten biliyoruz sen Mustafa Kemali kafir ılan edenlere anlat bunları ve hocaefendilerinin sümüklü mendilini yalayıp onunde gibi sesler cıkaranlara anlat sonra Mustafa Kemal sevgisini putlukla acıklayanlara anlat biz zaten Mustafa Kemali tanıyor ve biliyoruz ayrıca 23 Nisanı anmayıp yine karsı cenaha sallamanızda tam bir ironi.
 • 2 Ay Önce

davacı

Bilmukabele

Karakaya

Münafık her yerde münafıktır. Riyakar her yerde riyakardır. Üç kağıtçı her yerde üç kağıtçıdır. Ahlaksız her yerde ahlaksızdır. Bunun sağcısı, solcusu, dincisi, Atatürkçüsü, alevisi, sunnisi fark etmez. Her taraftan çıkabilir bu simsarlar. Ayırım yapmaksızın bunları deşifre etmekte, ipliklerini pazara çıkarmakta fayda var.
 • 2 Ay Önce

Deli İbo

Ali Bey, o gün için o dil gerekliydi Atatürk mecburen o dili kullanmış, taki geçiş dönemine erişinceye kadar. Geçiş döneminin tamamlanmasına müteakiben Cuma'da rafa kalktı, Allah'ta, Peygamber'de. Bu memleket islam memleketi diyoruz, sokak röpörtajlarında görüyoruz işte, millet İslam'dan bir haber. İslam bitti, islam lafta kaldı, islamın insanlar üzerinde icraatı ve etkisi tükendi. Onun içindirkide CHP iktidara gidiyor.
 • 2 Ay Önce

BİR HABER:))))))

Bir haber değil , bi haber.Yani habersiz.:))) EVET BU KÜÇÜK AMA ÖNEMLİ DÜZELTMEDEN SONRA ; İslam bitmedi İslamcılık bitti.

İbrahim bey

Teknik olarak 3 tane İslam Cumhuriyeti var: İran Islam Cumhuriyeti, Moritanya İslam Cumhuriyeti ve Pakistan İslam Cumhuriyeti..Turkiye müslüman nüfüs ağırlıklı laik demokratik bir cumhuriyet.

Hasan Kara

Ne diyeceklerdi Alibey.Biz padişahı göndereceğiz hilafeti kaldıracağız mı diyeceklerdi.Kurtuluş savaşı yapılırken padişahta İngilizlerle işbirliği yapmasaydı ,yurdun işgalden kurtarılmasına destek olsaydı. Yunan denize döküldüğünde o da İzmire gitseydi.Gidemese bile kutlama mesajı yayınlansaydı.Padişaha git diyen olmadığı halde kendisi iktidarının bittiğıni anladığı için ülkeyi terketmiştir.
 • 2 Ay Önce

müdafi

bunların hepsinin yalan olduğunu, resmi tarihin sana böyle dikte ettirdiğini biliyoruz ama elimizden bir şey gelmiyor

 gazete başlığı 

'Oradan doğalgaz fışkırıyor' haberini her an alabiliriz! Türkiye hiç akla gelmeyecek bölgede gaz bulmuş olabilir.
 • 2 Ay Önce

Hayret

Haberimiz olmadan o kadar çok gaz ve petrol buluyoruz ki haddi hesabı yok.

Tarhici Akademisyen

Siffin savasindan beri takiyye'nin sadece kendi tekellerinde oldugunu zannedenler baskasi hedefe ulasana kadar takiyye yapinca konduramiyor ve gercek zannediyorlar her nedense !!!!!
 • 2 Ay Önce

Ceto

Adamlar M Kemal'in söylemine değil eylemine bakıyorlar sen ne dersende
 • 2 Ay Önce

Hakkı Yazan

Teşekkürler Ali kardeşim. Atatürk'e dinsiz, ayyaş diyen müfsid zihniyet bu gerçekleri artık öğrenmeli. 
 • 2 Ay Önce

CUMHURIYET KADINI

YERINE ILELEBET PAYIDAR KALACAK LAIK TC VE TURKCE KONUSAN TURK MILLETI GUNES GIBI DOGDU. 
 • 2 Ay Önce

İşte Gerçek

Yoruma devam: Gavurun projesi olarak gördük ki: 'Büyük İsrail' hedefine ulaşmak için Irak’ta inanç olarak sunni, alevi, şii, yezidi vs. ve ırk olarak Arap, kürt, Türkmen,Asuri gibi grupları, ajanlarıyla ayrıştırarak önce İranla sonra Kuveyt ile savaşa sokarak Irakı zayıflattılar. Kuveyt bahane edilerek Irak yerle bir edildi ve Saddam, IRAKLILAR tarafından idam edildi ve ABD Irak’a demokrasi(!) getirdi. Halk o zaman ABD’yi Kurtarıcı olarak gördü fakat şimdi neyi gördü sormak lazım. Libya’da başlayıp kuzey Afrikada, Suriyede hep böyle projeler uygulandı, uygulanıyor ve uygulanacak. Özellikle Vatanını, vatandaşını sevenler (kötü şeyler görmemek için) bunu görmesi lazım.

İşte Gerçek

Güneş doğunca herkes öyle sandı da....fakat güneşin batmaması için 20 küsur yıldır Erdoğan ve Cumhur ittifakı canla başla uğraşıyorlar. Ülkeyi parçalamak isteyen kafirlerin (ve içerideki hainlerin) projeleri hazır. İçeriyi iyice karıştırıp ayrıştırdıktan sonra harekete geçmeyi bekliyorlar. Böylece herkes, içerdeki yöneticileri suçlayacak dışarıdaki proje sahiplerini kurtarıcı olarak kabullenecek. Her zaman her yerde uyguladıkları proje bu.

Hüseyin Çalışkan

Sen kesin yazının başını ve sonunu okumussun.

Fesli Kadir

CHPkk'NIN YAZDIGI TARIH YALANDIR !!!! KURTULUS SAVASINI MUSTAFA KEMAL'IN KOMUTASINDAKI KUVVAY-I MILLIYECILER DEYIL INGILIZ'IN VERDIGI MAAS-SILAH-TECHIZATLA Süleyman Şefik Paşa KUMANDASINDA KURULAN KUVVAY-I INZIBATIYECILER KAZANDI !!!! DAGILIN !!!!!
 • 2 Ay Önce

Kemalist Nefer

Sen ve tum Kemalistler sagolsun yoldasim !!!! 

:))))))))))))))))))))))))

DAĞILDIK ABİ... GÜLMEKTEN DARMADAĞIN OLDUK:)))))))))))))))))) SEN ÇOK YAŞA E Mİ?:)))))))))))Ulen hala gülüyorum iyi mi:)))))))))))))

Asım

Gizli gizli Ahmet Kaya dinleyen ülkücüler geldi aklıma ama Nalıncı keseri gibi kendine yontmuş olayı Ali Bey. M. Kemal'e bu ülkede deccal dendi ayyaş dendi mason dendi... Ali Bey bu hakaretlere kalemi ile gereken cevapları her defasında verdi. (İroni yapıyoruz hep birlikte:))
 • 2 Ay Önce

Nefer

Devlet, millet, din (Islam) düşmanı kriptolarin, haçlı ve kilic artiklarinin , Kandil devrimcisi mezhepci solaklarin Atatürkçü olmaları (aslında Atatürkçü numaraları yapmalaru) başlı başına bir ironi değil mi..?

CHP'li Terzi

CHP'ye; Istanbul'da ve Türkiye' nin birçok şehrinde verdiği destekle secimi kazanandiran DEM; daha birkac gun ince secimi kendi kazandığı bir şehirde devir teslim tireni esnasında DEM'li dinsiz, Zerdüşt bir siyasi dyvarda asili olan Mustafa Kemal fotoğrafına ve Türk bayrağına ağza alınmayacak küfürler ediyor..Bu hakaretlere kurumsal olarak CHP ve CHP'li Kandil devrimcisi, dinsuz, mezhepçi, Ataturk simsari solaklar; gereken cevabı verdi..Irini yapıyoruz hep birlikte:))))

AKIN

Zaten bunu görmemek, göstermemek için çocukların bayramı yapmışlar.
 • 2 Ay Önce

Ayhan

Bu içinde ki Atatürk sevgisi nasıl oldu da birden bire depreşti. 
 • 2 Ay Önce

Cavit

Aynen öyle 

Bolat

Her şeyi bir yerinden anlayan tipik kitle bireyi. Bu yazıda değişen yazar değil, m. Kemal paşa . Biraz paragraf çalışın, biraz okuyun ne olur.

Ayhan

Aslunda itiraf etmek gerekirse günümüzde CHP gerçekten Atatürkçü mu tartışılır.. Mesela Istanbul ve Turkiyenin birçok yerinde verdikleri destekle seçimleri kazandığımız CHP'nin siyasi ortağı ve dostu olan DEM; kendi kazandığı bir şehirde devir teslim toreninde DEM'lu bir dinsiz siyasi dunvardaki Araturk resmine, Turk bayragina agza alinmayacak küfürler ediyor..CHP'den veya buz CHP'lilerden bu olya bir tepki gösteren oldu mu..CHP'li siyasiler her gün Selo'ya selam çakmadan güne başlamıyorlar.. Mustafa Kemal mezarından çıkıp gelse; CHP'li Kandil devrimcisi, mezhepçi solaklar tarafından CHP'ye kabul edilmez.. Aslında yalakanın da Ataturk simsarliginin krali biz; Islam düşmanı dinsiz, mezhepçi, Knbdil devrimcisi solcularız.. Başkaları mi suçlamaya gerek yok..

nurettin

her görüş için atatürk bulunur en güzeli dalkavukların uydurdukları tarihe inandırılan mankurtlaşanlarınkidir onları olmasaydı olmazdığa inandırmışlardır dedelerinin ve kendilerinin değersiz olduğuna inandırılmışlardır yine onlar için en muasır ülke her halde kuzey kore dir * beşer kendi putunu kendi yapar kendi tapar*
 • 2 Ay Önce

mehmet

hı hı aynen hocaefendilerinizin sümüklü medndilini yaladıgınız gibi

Uğur

Atatürk çığırtkanlığı ve Kemalizm'de önde gidenlerin çoğu aslında hiçbir Atatürk'ü sevmiyorlar, çünkü onlar mesela Atatürk'ün 1938'de namaz kılan Fevzi Çakmak'la beraber Tunç Eli operasyonunda cezalandırdığı Dersimli eşkıya Aleviler gibilerin torunları veya onun arkadaşlarının ülkede sürdüğü Hristiyanların gizli Hristiyan akrabaları veya imtiyazlarını ellerinden aldığı İstanbullu ateist laik Tanzimat paşalarınım torunları. Keza Arap düşmanlığını en çok yapanların pek çoğunun kendileri Esed taraftarı Hataylı Nusayri Arap. Kendileri de Arap olan bu insanlar neden Arap düşmanlığı taslıyorlar? Çünkü Arap adı altında aslında İslam'a saldırıyorlar, kendileri de Arap olan bu Allah düşmanları.
 • 2 Ay Önce

Öncesi sonrası

Millilik gömleğini çıkarmadan önceki...sonrasını sevmeyen ölsünmü?
 • 2 Ay Önce

Cüneyt

Eğer Ak Parti belediyelerinden bir kaçında belediye başkanını görevden alıp yerine kayyum atasaydı 31 Mart başarılı bir dönem olacaktı.Nisa Suresi 58. Ayetinde :” Şüphesiz Allah size EMANETLERİ EHLİNE VERMENİZİ ve insanlar arasında hükmettiğinizde ADALETLE hükmetmenizi EMREDİYOR……..”buyrulur.Ya….Allahın bu emri dikkate alınmaz ise ,Cenab-ı Allah nasıl cezalandırıyor ibretle gördük.İyi ders alalım.
 • 2 Ay Önce

CHP ye çalışan rektör

Seçim suresince CHP milletveillerine TBMM'de ziyaret eden Anadolu üniversitesi rektörü Fuat Erdal 27 Haziran'da görev süresi doluyor. Fetocu geçmişi bir çok sosyal medyada belgeleri ile yayınlandı. YÖK başkanını görevden aldırmak için sağa sola girişimlerde bulunmaktadır. Tekrar atanması için lütfen reisi uyarın. Sadece reisin bu şahıs için aracı olanlara sicil geçmişini önüne koymaları yeterli
 • 2 Ay Önce

İzmirli

Ak Parti okul müfredatına Allah peygamber sevgisi koymadikca yeni nesil otomatikman CHP'li.
 • 2 Ay Önce

ironi mi bu

kardeş ya ezbere konuşuyorsun ya da okulla alakan yok, şu an  din ve dinle ilgili dersler okutuluyor. 

coskunakademi

her tarafa imam hatip acıldı zaten ayrıca peygamberimizin hayatı zaten okullarda zorunlu secmeli ders ne alaka ulkeyi mi kalkındırdınız yoksa kendinizi mi
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23