• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kentsel dönüşüm ile milletin malına mı çökülüyor?

83 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

FEVZİ

Sol kafa ah..ksızdır, vicdansızdır, hödüktür.
 • 1 Yıl Önce

Hasan Eren

Hepsine katılıyorum fikirlerinizi.Bu sol kafa her şeye takoz olmasını bilir ancak.Hem beceriksizler hem de kıskançtırlar.
 • 1 Yıl Önce

İbrahim Atalay

Ali Bey, bu solcu kafa öyle sanıyorum ki, sadece Türkiye'de var. Takriben 60 seneden beri Ankara'dayım. Bunların pek çok yalanlarına şahit oldum. Misal olarak herkesin bildiği Taksim Atatürk Kültür Merkezinin yıkımını ve yeniden yapımını engellemişlerdi. Oraya Cami yapımına da karşı çıkmışlardı. Seneler sonra Kültür Merkezi daha iyisi yapıldı. Yürüyüş yaparak Kültür Merkezi yerine rant sağlayarak otel yapılacak demişlerdi. Kültür Merkezi daha verimli yapıldı ve çalışıyor. Peki o tarihte yürüyüş yapan entel sanatçılardan ve entellektüel gözüken sanatçılardan özür dileyene ben rastlamadım. Bunlar karaktersizler topluluğu. Utanmaları da yok. Diğer taraftan çürük evlerin yıkımını mahkemeye taşıyarak durduklarını yazıyorsunuz. Peki bu nasıl mahkeme ki yıkıma mani karar veriyor? Ben 10 senedir oğlum için Aile Mahkemesiyle uğraşıyorum. Pek çok boşanma kararı sadece FUHUŞ sektörünün işine yaradığını gördüm. Hakimlerin yasal olmayan hatta suç olan davraınşlarını ve kararlarını görmekten çok üzüldüm. İKTİDAR 6284 sayılı evli kadınların FUHUŞ sektörüne geçmesine izin veriyor. 35 senedir süren bu ahlaksızlığa dur diyen iktidar yok. Ben oğlum için nafaka ödüyorum. 10 yıl önce iş arayan oğluma ayda 4.000 tl nafaka kararı verilmişti. Nafakayı ödeyemeyenlerin de hapse atıldığı bir ülkedeyiz. Güya ülkede ADALET var. Hala yargı paketinde konu ele alınmadığını, ZİNANIN da serbest olmasıyla Sn. Tayyip Erdoğan'ın FUHUŞ sektörünü desteklemeye devam ettiğini anlıyoruz.
 • 1 Yıl Önce

Maraşlı

Devlet, halkı yanlış bilgilendiren provake eden kişilere, kuruluşlara ağır cezalar vermeli. Yoksa şeytanlarla uğraşmaktan tavaf yapmaya fırsat bulamayız. Ali beye teşekkürler.
 • 1 Yıl Önce

Kazim

"Cumhurbaşkanı Erdoğan dertli bir şekilde anlattı" demissiniz. Yahu o makam dertli olma makami degil, kalici cözüm üretme makami.
 • 1 Yıl Önce

Yusuf

Sayın Ali bey, yazılarınızı hemen her gün okuyorum. Şimdiye kadar yazmış olduğunuz yazıların hemen hepsinde sizinle aynı fikirdeyim. Ancak bu yeni kentsel dönüşüm konusunda çıkarılan yeni yasa ile iktidarda kim olursa olsun örneğin 1 ada içerisinde 7 adet 40-50 yıllık depreme dayanıksız binalar ile beraber deprem yönetmeliğine göre yeni yapılmış bir binayı da kentsel dönüşüme mecbur ediyorlar. İşte bütün sıkıntı da burada başlıyor.
 • 1 Yıl Önce

Erzincanli.

Hemserim Ali bey,Hep şikayet:Hükümet ne için vardir?Reis konuşuyor ama sonuç sifir.Bu topraklar da hain çok'! Bu hainlerden hesap sorulmali, bu vatan ringonun ahiri degil.Reis ne bekliyor! 
 • 1 Yıl Önce

Farketmez bu araba buraya parkeder

Çökülsün farketmez, onlar da o sahip(!) oldukları yere çökerek sahip olmuşlardı vaktiyle zaten, İstanbul mekanları 1960’dan itibaren ekseriyetle hırsızlama hep
 • 1 Yıl Önce

Oğuz Han

Noldu faiz konusunu yazmıyorsunuz. Hani faiz sebep enflasyon sonuç idi. Faizci hükümeti eleştirmek sizin için ayıpmı? Şu an 1 milyon tl ye ayda 50.000 tl yani 4 asgari ücret veriyorlar. Yazıklar olsun.
 • 1 Yıl Önce

Orhan

Sayenizde faiz yine baştacı oldu, diyeceğim ama senin suçun yok. Cumhurbaşkanı faizi indirir iken zerre destek vermeyenler ve hatta köstek olanlar, bugün gelinen noktada, yani faiz lobisinin kazandığı zamanda, işi iktidara vurmaya götürmek hiç ahlaki değil.

Laz uşağı

İBB nin dahil tüm illerin kentsel dönüşüm programlarını araştırıp bize bilgi verir misiniz Ali bey , araştır eğer tüm illerden daha çok İBB kentsel dönüşüm yapmadıysa bende ne olayım hadi araştır bizi mahçup et yoksa dedikodu yazısı ilan edicem bu yazınızı Ali bey,sonra Gölcük depreminde devleti eleştiren dönemin iktidarını eleştiren sizler bugün reisin bile bazı eksiklerimiz oldu geç kaldığımız yerler oldu ifadesine rağmen iktidarı ve reisi eleştirenleri niye devlete düşman görüyorsunuz Ali,
 • 1 Yıl Önce

Nefer

Mazur gor hamas kangalini Laz uşağı arkadasim, zaten ruh hastasiydi iyice manyak oldu. Gorenler soyluyor, 2-3 adimda bir donup arkasina bakiyormus, takip ediyormuyum diye.

Haydar

Uyanıklık yapma haçlı artığı binbir surat provokatör @Nefer...Sen Reisi eleştirdim diye devlet dysmani değilsin; PKK, Kandil, DHKP-C , somirgeci vahşi Hıristiyanların agziyla konustugun ıçın varan hainisin...Islam'a haşa "Ortaçağ zihniyeti" dediğin için Islam düşmanisin...Vahşi Yahudilerin 5 bini cocuk olmak üzere 15 bin masum sivil Filistinliyi katlettmesini destekleyip alkusladigin için de insanlık düşmanisin....Ulan haçlı artığı binbir surat @Nefer; sen be pis bi insan çıktın..

Leyl....

Zor bir durum!! Buyuk infial olabilir.
 • 1 Yıl Önce

akesar

Depremlerde TOKİ konutları hiç yıkılmadı.Bu durum Reis için büyük bir başarı.Reis hiç bir iş yapmamış olsa sadece bu yeter.Tüm konutları yenileyelim diyor,ama muhalefet engel olmaya çalışıyor. 
 • 1 Yıl Önce

Senih

Deprem için konutların yeniden ve kurallara uygun doğru düzgün yapılması elzemdir. 
 • 1 Yıl Önce

ata

istanbul artık otuz milyon... üç şerit tem, üç şerit e5 ile bu şehir trafiği yürümez. otuz milyon hareket edemiyor amcalar.... bütün beylikdüzü esenyurt çekmece tarafı beton üstüne beton... bırakalım deprem ayaklarını da bi park bahçe yol cami yapalım... eston deniz tarafı betona doymamış en küçük yerler beton üzerine beton olmuş. ama cami, yeşil alan, okul, yol yok...(binlerce insanın üst üste olduğu yere tek şeritli yola yol diyorsanız var tabii) beyler vahşi olan siyonist falan değil biziz. kabul edelim artık...
 • 1 Yıl Önce

Asım,ın nesli

Bugün Galatasaray adası olarak bilinen su ada, osmanlı padişahı cennet mekan sultan Abdülhamid Hanın tapulu malı idi, sonra Galatasaray lisesine bağışlanmış, lakin Galatasaray isimli kurum burayı bilmem kaç yıllığına kiraladığını iddaa ediyor, kiralık olduğu iddia edilen bir araziye Galatasaray adası denmesi mantığa aykırı ama olsun, Galatasaray lisesinin osmanlı dönemindeki ismi mektebi sultani idi, 57.inci alayda şehit düşen asım'lar işte bu mektep de tahsil görüyorlardı, kimisi 15 inde kimiside 16 sındaydı, bugün ise aynı liseden Fransız aşığı gavur aşığı fatih altaylı gibi tipler yetiştirilip mezun ediliyor, diğer taraftan Galatasaray kulübü cumhuriyetimizin 100.yılında onca pahalı transfere rağmen şampiyonlar liginde kopenhag gibi mütevazi bir takımın gerisinde kalıp sonuncu olup elenecek, lakin aynı Galatasaray kulübü cumhuriyetin 100.yılı münasebetiyle chpnin telkini ile süper kupa maçını laikliğe aykırı olduğu gerekçesi ile Suudi Arabistan da oynamak istemiyormuş,chplilerin iddaa ettiği gibi laiklik karın doyurur mu bilmiyorum lakin Galatasaray kulübü laikliği paradan daha önemli görüyor her halde, Fransız aşığı insan yetiştirmek, chp zihniyetinin siyasi propagandasına alet olmak öyle kolay iş değil abi.
 • 1 Yıl Önce

Cemal

Imparatorluk onundu sadece galatasaray adasi mi? Allah'tan cumhuriyet kuruldu da marabaliktan, padisaha kulluktan kurtuldunuz. Allah's kulluk dan baska kimseye kulluk eden varsa bilin ki ya zorakidir ya da bir cikar iliskisi var demektir.

Vahap Kalyoncu

Chp ve avanesinin(kemalist,laik,sözde solcu,pkk lı vs,vs) ömürleri boyunca bu toprakların halkına yaraşır hiç bir adım atmadıkları ve ancak her işe yanlış diyerek olmadık iftiralarla karşı çıktıkları herkesin malumudur şimdi tek tek burada yazsam yer yetmez o yüzdendir ki böyle sürünür giderler ,Adamların işi Müslüman taşlamak ve bunu yapabildikleri kadar sinsi ve haince yapıyorlar örneğin kentsel dönüşüm yasası gibi burdada belki AK parti puan alır diye bel altı ve kalleşçe vuruyorlar,Tamam bu yasa yanlıştır diyelim peki onca m.vekiliniz var muhalefet olarak siz daha iyi bir yasa getirip milletin önüne koydunuz da biz yokmu dedik yanlışımı dedik ha bir insan bu kadarmı rezil olur sizin bu ülkenin hayrına hicmi bir iyi işiniz olmayacak Allah sizi bildiği gibi yapsın daha ne diyeyim.
 • 1 Yıl Önce

Vahap Kalyoncu

Var rumuzlu yorumcuya cevaptır yahu kardeşim önce yazı ve imla kurallarını öğrensen nasıl olur zira ne dediğin ve ne anlatmak istediğin belli değil gelelim anlayabildiğim kadar eleştirine bak kardeşim 1950 ye kadar yapılanlara bak diyorsunuz bende diyorumki sen birde güney kore ve onun gibilere bir bak almanya ya falan onlar yerle bir olmuştu kimse kimseyi kandırmasın biz harf devrimi ile hafızamızı kaybettik torun dedesinin kitabini okuyamadı latin alfabesi bize ne verdi batıya kul olmaktan başka neyse daha yazacak çok şey varda burası yetmez.

VAR

vahap kalyoncu HAY YALANIN BATSIN 1930 DÜNYA BURHANINA RAĞMEN EREĞLİ KARABÜK ENTEGRE DEMİR ÇELİK FABRİKALARI (HİÇ BİRVENTEĞRE TESŞS GÖRDÜNMÜ) LİMANLAR ŞEKER FABRİKALARI Kİ FABRİKA YAPAN FABRİKALARDI ÇİMENTO FABRİKALARINI SÜMERBANK ETİBANK ASKERİ PİL FEROKROM FABRİKASI CUMHHURİYET ÜNİVERSİTELERİ ZIRAAT MEKTEPLERİ KIZ OLGUNLAŞMA OKULLARI BULAR YETER Mİ YAPTIKLARI İÇİN DAHASI DA VAR SENİ REZİL RUSFA EDECEK YALANINI YÜZÜNE ÇARPACAK FEODAL OSMANLI TOLUMUNDAN KEMALİZİM VE AYDINLANMA DEVRŞMLERİ SAYESİNDE ŞİMDİ G20 DESİN KEYFİNİ SÜR

Vatandaş rıza

Gecekondu ve başkasının arazisine ev yapmış kişiler Kentsel dönüşüm marifeti ile yerlerinden çıkartıldıklarında, yine başka yerler çevirip yine gecekondu kültürü ile hareket ediyorlar. İnanmıyorsanız karanfil köy gecekonducularına bakınız.
 • 1 Yıl Önce

Misafi

Bir zamanlar devletin arazilerine geceleri çöreklenenler vardı! Kimdi onlar?? Neyse!... Ķentsel dönüşüm süslü laf... Olduğu yerde dönüşme imkanı yok. Rezerv alan gibi tuhaf bir deyişle yayılmacılık gerektiriyor. Nerden bakarsan bak çözümü zor. Nüfusun artması değil şehirin küçülmesi gerekiyor. Radikal.... Devletin yabancı konusunu halledip sanayi bölgelerini de taaa Anadolunun içlerine göndermesi gerekiyor. Hele bu kalabalığa ilave bu kadar üniversite neyin nesi?
 • 1 Yıl Önce

Paşa

"insanlardan “Yardım edin” sesleri geldiğine ve maalesef yardımcı olabilecek kimsenin çevrede bulunmadığına şahit olduklarını anlatıyorlardı..",Çünkü 11 ili birden etkileyen bir deprem ile karşı karşıya kalmıştık.."ifadeleri kullandın ya Ali, oysa Gölcük depreminde nerde bu devlet diyen sizler,devlet çöktü diyen sizler ,bu depremde devlet enkaz altında kaldı diyen sizler aynı bu Maraş depremi için ifadelerde bulunan muhalefete devlet düşmanı reis düşmanı başlıkları attınız ama ki reisin depremden bir hafta sonra evet eksikliker oldu bazı yerlere ulaşamadık halkım bizi affetsin demesine rağmen Ali niye bunları yazmıyorsun bizlere, sonra bu kentsel dönüşüm olayında evet bu olmuş ama mesela Denize nazır olan yerler için yada merkezî yerlerde evi olanlar için daha değersiz yerlerde yine bire bir daire karşılığı verildiğini bu yüzden de vatandaşın buna itiraz ettiğini kendi ağızlarından duyduk biz Ali bu gerçeği niye yazmıyorsun, eğer doğruysa böyle anlaşmayı sen kabul eder misin Ali,son olarak İBB de bu konuda ne yapıldı diye soruyorsun ya güya araştırmacı gazetecilik yapıyorsun böyle dedikodu yapacağına git İBB ye yada bu işle uğraşan müdür Ali kurt a sor o sana ne yapıldığını söylesin sende yaz Ali bu çokmu Zor ki illa eleştirecek yazı yazıyorsun, sorarsın öğrenirsin ona göre yazını yazarsın değilmi normal olanı bu olmalı, lütfen bu yola başvur bakalım İBB neler yapmış hep birlikte öğrenelim Ali...
 • 1 Yıl Önce

rafet

Rezerv alan konusu halka çok iyi anlatılmalı. Ben yaptım olmamalı.Bu konu rezerv alanlarda mülkü olan insanlar için hayatidir.Halkın bu konuda zarar uğratan Allah'tan bulsun.Konuyu seminerlerle tv de açık oturumlarla , rezerv alanlarda oturan kişilerden de temsilci alınıp açık ve net konuşulmalıdır. Şeffaf bir şekilde anlatılarak herkesin rızası alınmalıdır.Bir arkadaş sormuş sizin eviniz rezerv alan ilan edilse ve çok uzakta başka bir muhitte ev verilse ne derseniz diye. Aynı şey bana olsa ben de başka yere gitmek istemem. O zaman benim oturduğum muhitten bana birebir aynı kıymet ve büyüklükte ev vermek zorundalar.Aksi durum haksızlık olur.Ayrıca bu asgari ücret ve emekli maaşları konusunda yanlışlıklar yapılıyor. Eğer memuruna verdiğin kadar diğer serbest çalışanlara da aynı rakamı vermiyorsanız o zaman hiç bir şeye zam yapmayın. maaşlarda ,ürünlerde aynı kalsın. Daha iyi. Çükü %40 zam yapacaksınız. Yeniden değerleme oranı ve devletin alacaklarında doğan faiz verdiğiniz zammın %100 üzerinde olacak. Herkes hereşe en az %50 ila %100 arasında zam yapacak. Yine verilen zamlar eriyip gidecek.Dolayısıyla hiç zam vermeyin ve zam yapmayın her şey aynı kalsın. Hiç olmazsa daha da zorda kalmasın insanlar.Bu mümkün olmuyorsa da teklifim. Tüm milleletvekilleri ve bürokratların, belediye başkanlarının da maaşının asgari ücrete indirilmesidir. Bunu en azından 3 ay yapın .Ki insanların nasıl sıkıntı içinde olduklarını bu erkan da yaşayarak görsün.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Laikçi ve kripto-laikçi sömürgen zenginler ve militan uşakları böyle boş boş, yalan yalan, alçak alçak, deli saçması lafları bağıra bağıra konuşup insanların akıllarını karıştırıyorlar, çünkü bunu yapabiliyorlar, çünkü aradan 21 sene geçmemiş gibi Reis hâlâ devleti kendi taraftarlarıyla değil, o azgın süprüntülerle beraber yönetiyor ve en kötüsü olarak, kendi taraftarlarının kadınlarını modern güçlendirilmiş işyeri kölesi olarak onlara teslim etmek suretiyle ailelerimizi laikçi Zilletçi zenginler ve içimizdeki işbirlikçileri uğruna yıkıp geçiyor veya hiç kurdurmuyor. Laikçi vicdansız kalleş şarlatanların yerinde kim olsa bu durumda daha da şımarır.
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Laikçi Kemalist Nefer …., ismimi amma iyi tespit etmişsin ha. Ben Boğaziçi'nde uzuuun seneler önce sadece lisans okudum. Yüksek lisans içinse onlara fazla akıllı ve açıksözlü geldim, akılları sıra kabul etmediler. Söylediğin Enes isimli genci ise internetten bakmıştım, orada daha yeni yüksek lisans yapıyordu. Benimle hiç alakası yok. Zaten o muhtemelen Davutçudur.

Nefer

Yerden goge haklisin ummetten Uğur kardesim.Bu arada Ocak demistin ama ismin Tarih bolumunden simdiden silinmis, zannederim is ariyorsun, arkadasimin is teklifi hala gecerli.

YAPTI

uğursuz HAYIR HIRDIZ YÖNETMİYOR BİZZAT AZGIN AZINLIK YÖNETİYOR ONUN İÇİN GİDİP İFADE DAHİ VERMEDİ AMA DOSYAYI KAPATIRIP MİLAT DARBE YAPTI BUMU YÖNETMİYOR DEDİĞİN YÖNETSEYDİ HABERİ YAPANLARI İÇERİ TIKARDI TIKTIDA

UNAL

SARK CEPHESİNDE DEGİSEN BİRSEY YOK DEDEME ZAMANİNDA 1000LİRA VARLİK VERGİSİ CİKARİLMİS KAMÇILİ TAHSİLDAR DONEMİ DEDEMİN COK ZORUNA GİTMİS RUMUN ŽULMU DAHA HAFİF KALİRDİ DEMİS ARADAN GECEN ONLARCA YILA RAGMEN DEGİSEN BİRSEY YOK ENEKLİYİM 7500LİRA MAAS ALİYORUM RUMUN ZULMU OLSAYDİ 900EURO YANİ28000LİRA MAAS ALİRDİM BİN YILLİK DEVLET GELENEGİ BU OLSA GEREK BEN EMEKLİ MAASİYLA TUVALETE GİDEMEZKEN RUMUN ZULMUNDEKİLER TURKİYEYE GELİP ALİSVERİS YAPİYOR TATİL YAPİYOR HATTA EV ALİYOR ALLAHTAN TEK BİR DİLEGİM VAR BU DEVLET BANA NE VERDİYSE ALLAHTA BU DEVLETE AYNİSİNİ VERSİN AMİN
 • 1 Yıl Önce

Sefil

En düşük devlet memuru maaşı yılbaşında 11000 lira artarak 31000 lira olacak 7500 liralik sadaka emekli maaşı 10000 lira olacak birinin maaşı değil zam oranı ..
 • 1 Yıl Önce

Kul Hakkı

Bakın örnek olarak Cevizlibağ'daki Ambarlar (Nakliyeciler Sitesine) 
 • 1 Yıl Önce

Siyasi Analist

Bahse girecek varsa hem de bire on hazirim. Haniyye en gec 5 ay icinde Mursi, El Beşir ve El Gannuşi'nin kaderini paylasir. Sonra en gec 5 yil vadede sıra onların kankası olan son siyasetciye gelir, tabii ki degismezse ki yakinindaki bir kac akli basinda kisi bunu kendisine anlattigi icin degisme emareleri var. Iddiami cografi ve tarihi iki kanunla desteklemek istiyorum. Nasil ki nehirleri hicbir fani denizlerden daglara dogru akitamazsa zamani da hicbir fani 21. yy.dan Ortacag'a geri goturemez.
 • 1 Yıl Önce

Kripto Yahudi Neferi'ne

Hergun Islam'a "Ortaçağ zihniyeti" diyerek hakaret eden haçlı artığı nam... boynuzlu hemencecik kendisini nasil da biliyor...

Uğur

Söylediğin üç kişi içinde şehid Mursi dışındakiler bizden değildir, salak laikçi.

YAVUZ

Haklisin Uğur kardesim, bu zilletci layikciler güzelim ülkemizi bu hale getirdi. Biz de ümmeti Mursi, El Beşir ve El Gannuşi nasil kurtardiysa, Haniyye nasil kuratacaksa aynen oyle kurtaracagiz. O zamana kadar karanlikta islik calmaya devam etmek moral acisindan en güzel yontem.

Mustafa Kemal'in Neferi

O boyunuzlari hem uzatiyor, hem sivriltiyoruz ve senin gibi son metropoll arastirmasinda % 11.3 oranda hamasciyiz diyen kahir azinlik kripto araplar icin hazirliyoruz!

İŞLEMEZ

laz AHMAĞI ORTACA ANLAYIŞINDANDA DAHA GERİ TAŞ DEVRİ ANLAYIŞI ŞİMDİ BU DİGİTAL ÇAĞDA İŞLEMEZ

ARTIK

uğursuz AMAN ÇIKARMA ÇIKARDIĞIN BU İSE VAY Kİ NE VAY ÜLKENİN HALİNE EMEKLİ ASGARİ ÜCRETLİ AÇ SEFİL ET SÜT PEYNİR ZEYTİN DAHİ ALAMIYOR ARTIK SAYENİZDE

Uğur

Senin anlattığın gibi değil, ey Allah düşmanı Siyasi Atmasyoncu. Taş devri zihniyetli laikçi zenginler ve bürokratların ve onların maşalarının ve işbirlikçilerinin yıktığı ülkeyi biz müminler kurtarıp düzlüğe çıkaracağız eğer Allah dilerse. Evet, şimdi değil, ama aradaki zamanda da Allah münafıkları ve onlara uyanları başka şekillerde cezalandıraduracak.

Türk Yargısına Hesap Vereceksin

Milyarlarca insanin inancı olan Islam'a "Ortaçağ" "Ortaçağ zihniyeti" diyerek hakaret etmek namussuzluktur serefsuzliktir..Bunu bu sayfalarda binbir kiliga girerek sürekli yapan haçlı artığı namussuz bir kriptvar...Kendisi zaten şu an yurt dışında kacak olduğu için Türk yargısının kendisine hesap soramatacagini zannediyor...Fakat Türk devleti sajlandigi hucre evinden boynuzlarından tutup PKK,DHKP-C militanı bu Nusayri artığını Türk adaletinin karşısına çıkaracaktır yakında..

Laz Uşağı

Islam' "Ortaçağ zihniyeti" diyerek hakaret eden namuzmssuz ve haçlı artığı kriptolar dünyanım neresinde olursa olsun boynuzlarından tutulup Türk yargısının karsısına çıkarılacaktır inşallah..

YAVUZ

DEVŞİRME SOLYANDAN CARKLI TAİFE. .....ZİHNİYET ÇÜRÜK SE BOZUKSA NE YAPARSAN YAP KAR ETMEZ .SARTLANMİSTİR. ..SORGULAMAZ ARAŞTIRMAZ. .ASLI NEDİR ..NE DEĞİLDİR ..BU DOGRUMU ..YANLISMI .İRDELEMEZ ...A .YAPIYORSA YANLIŞTIR ...BREGAMADA TOPRAGİMİZDA ALTIN CİKARTİLİYORDU .BU SÖZDE AYDİNLAMACİ .TAKIM .KARŞI .İDİ .YÜRÜYÜŞLER ..PROTESTOLAR .ANAYASA MAH .YEREL..MAHKEMELER .BİR SÜRÜ SAÇMALIK LAR. .ALMANYADAN ABD .DEN YILDA 100 150 TON ALTIN İTHALAT ET ..ONA SES ÇIKARMALAR .ULEN KENDİ TOPRAĞIN ALTINI NA HAYIR ......BARAJ ..YAPMAZLAR ..SEN .YAPARSIN .YAPMAYA .KALKARSA ..HAYIR ..İSTEMEZ UK ..ÇEVRE ..AĞAÇ .HABİTAT YAYGARA KOPARTILAN ..TÜRKİY BÜYÜYOR .GELİŞİYOR .ELEKTRİK .İHTİYAÇ ..ONA KARŞI .BUNA KARŞI .NÜKLEER KARŞI KANSER YAPIYOR HES KARŞI ÇEVRE OLUYOR ..RÜZGAR ENERJİSİ KARŞI GÖÇMEN KUŞLAR ÇARPIYOR ..ULEN .SİZOFRENMİSİNİZ ..HASTAMİSİNİZ .EL ALEM ..YAPSIN .KULLANSİNLAR ..BİZ YAPMAYALIM ..BULGARİSTANDA N .ERMENİSTAN'.DAN .ELEKTRİK ..İTHAL .EDELİM ..SONRA EHEMMM EHEMMM ELEKTRİĞE ..ZAM NEDEN GAZA ZAM NEDEN BENZİN MAZOT ŞU KADAR...BU AYDİNLAMACİ .CUMHURİYET .SÖZCÜ .PACAVRALAR ..MİLLETİ .ZEHİRLİYORLAR ..
 • 1 Yıl Önce

Ali

Tam kendini tarif etmişsin

BELLİ

uyuz SEN KÖRMÜSÜN ALTIN ÇIKARAN FİRMALARININ TERKETİKLERİ ALANLARI KEL YARA GİBİ ORMANIN ORTASINDA KATLEDİLMİŞ ARAZININ FOTOPRAFLARINI HİÇ GÖRMEDENMİ KAZ DAĞLARINDA ARSENİK ZEHİRİNİN ÇEVREYE İNSANA DOĞAYA ZARARINI BİLİRMİSİN VİCDANSIZ BİLMEDİĞİN BES BELLİ ZIRCAHİL

Nefer

Ayni kisi oldugunuza hic suphem kalmadi. Seni yetistigin o sokakta calistirmazsam namert olayim!

Ediz

Güven bitti hafız... Her söylediklerinin tersini yapanlarla buraya kadar, bunlara güven duymuyoruz.. Bunlar dün beyaz dediklerine yarın arsızca siyah diyebiliyorlar, güven bitti mi karı koca arasında bile huzur kalır mı... Huzurda bırakmadılar, Allah ülkenin seçimde bunlardan kurtulacağı günleri de göstersin, İnşallah
 • 1 Yıl Önce

Kemalıst Nefer

Biz laikçiler, mezhepçi solaklar, Kandil devrimcileri, mesela " Mavi Vatan doktrini ile Türkiye; Ege ve Akdeniz'de saldirgan bir politika izliyor.." diyen.. Karabağ Savaşı sürerken "Malesef Türk devleti Azerbaycan'a silah ve savaşcı gönderiyor.." diyerek Türk devletini dünya kamuoyuna şikayet eden CHP genel başkan yardımcısı Unal Çeviköz gibi; "Eger Turkiye ve Iran savasa girse; Iran saflarinda yer alirim" diye tweet atan Acem Eren Erdem gibi; Turk devletini "serıkatil" ve "soykirimci" olarak suclayan tweetler aran ve daha sonra bunlari silen CHP Istanbul eski Il baskani Canan Kaftancioglu gibi ilerici; anti emperyalist, devrimci, laik, Kemalist siyasetçileri destekliyoruz...Bizim için partilililerimizin dediği her sey doğrudur....Kenstsel dönüşüm mönüsüm hikaye...Kentsel dönüşüm gerceklestirilirse; CHP bir 100 seslne daha iktidar yüzu göremez. ..Biz bilincli, ilerici ve laikiz...Deprem bize bir sey yapmaz... CHP genel başkanlığı koltuguna oturur oturmaz gidip "Türk devleti isgalcidir..." diyen sanatçı kılıklı bir PKK militanının elini öpen; bugün de "Kürtler daha az eşittir.. " diyerek fitne fesat ve provokasyon konuşunda PKK'nin kravatlı ve etekli şehir kadrosu HDP'li siyasiler bile sollayan Kuvayi Milliyeci eczacı Özgür; devrimin, solun ve başkaldırının yeni lideridir...
 • 1 Yıl Önce

YAN

ilk okulterk diyen SENİN HAYALİNİ DAHİ KURAMADIĞIN İLK OKUL MEZUNUYUM SEN KENDİ DERDİNE YAN ZIRCAHİL PROVAKATÖR SENSİN BİLMEDEN ANLAMADAN SALDIRIYOR KONUŞUYORSUN BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORUM ÇÜNKÜ SEN ANLARSIN ANLARSIN

" Provikatir " ne la...?

ilkokul terklerle ugrasiyoruz..

BUNU

SEN KATİL, DARBE DESTEKCİSİ DEDİĞİ ŞEYHiN KÜÇÜK OĞLUNUN ELİNİ PARA İÇİN ÖPENE SOR BUNU

Uğur

Ümmetten mucahid Haydar kardesimin yorumunun altina imzami atiyorum. Bu CHPkk basina kim gelirse gelsin degismez. O CHPkk degil mi zaten,secimde pkk'nin destegini almak icin Imrali'daki katilin ayagina yalvarmak icin elci gonderen; Isvec'te masaya oturan, iddia eden serefsizdir diyip resimler ortaya cikinca benim haberim yok, devlet gondermis diyen; Diyarbakir'da cadir mahkemeleri kurup soruldugunda pisman bile degiliz diyen, cogu bir cok Mehmedimizi sehit etmis teroristleri tek celsede affeden; onlari jandarma eskortuyla guneydogudan Suriye'ye gecirip, hatta bir de bizim cebimizden lahmacun ayran ismarlayip su an Suriye'de basimiza bela eden; orduyu kislasina hapsedip ilcelerde teroristlere aylarca hendek kazdiran; Diyarbakir'da Kolordu Karagahi nizamiyesinin karsisina cadir kuran teroriste megafonla orduya gunlerce kufrettiren; bir de yetmezmis gibi kurtce konserlerde aglayarak megri megri diye sarki soyleyen? Bu CHPkk'nin yasal bir parti olan, hatta Meclis Baskanvekiline Genelkurmay Baskanimizin bile onunde yer verdigimiz HDP ile son secim ittifakinin 100 kati agir olan yazdigim bu rezillikler ortadayken ben degilmiyim sanki, utanmadan yasal bir parti olan ve daha once bizim acilim sacilim diyerek oylarini cukkaladigimiz HDP'nin bir kisim secmeninin bize degil oy verdigi CHPkk'ye arsizca saldiran?

Haydar

Yazılanların neresi yanlış......CHP genel baskani Eczacı Özer genel başkanlık koltuğuna oturur oturmaz gidip "Türk devleti isgalcidir.." diyen sanatçı kılıklı bir PKK militanı, sempazitani karının elini öpmedi mi...Simdiaşağıdaki yorumcuya sormak lazım; asıl namussuzluk ve serefsuzlik; herkesin gözleri önünde onlarca televizyon kanallarının önünde yaşanan bu olayları yok kabul etmek ve "Böyle bir şey asla yasanmadi" demek değil midir...Googe'a "Unal Cevikoz'un skandal açıklamaları" yaz...Ve yalan dediğin şeyle kulaklarımla duy 

Binbir Sürat Kripto'ya

Unal Çeviköz ulusal bir kanal olan Habertürk'te "Türkiye malesef Azerbaycan'a silah, cihatci ve savaşcı gönderiyor.." demistir. Daha sonra bu ifadeler Ermenistan tarafindan aynen dunya kamuoyuna servua edilmustir...Google'a "Unal Çeviköz'den skandal sözler" yazın ve videoları külâhlarınızla dinleyin...Şimdi haçlı artığı kripto'ta şırnak lazım asıl namussuzluk bu ifadeleri "yok" kabulcetnek değil midir.. Sahtekar haçlı artığı seni..

Binbir Surat Provikatir Kripto'ya

En buyuk namussuzluk ve Turk devletine karsi davranış ve söylemlerle açık bir şekilde düşmanlık yapılırken bu mealde açıklamalar yapılırken tepki vermemektir...Kaftancıoğlu bahsi geçen taretlerinden dolayı ifade verdikten sonra onlarca medya mensubunun ve televizyonun önünde "Geçmişte söylediğim ve yaptığım bütün davranışlarının arkasındayım .." mealinde açıklamalarda bulunmuştur..Simdi yaptığı ve artığı tweetler kendisi bile kabul ederken Türk devletine, Islam'a ve Muslumanlara kuduz gibi düşmanlık yapan namussuz ve  kriptolar ne oluyor..

Haydar

Yoldas Nefer....Bizimkiler (CHP, HDP. Kominist Partisi,..vs) hem "Yaklasan deprem için hukumet ve devlet hic bur sey yapmıyor .." diyor hem de kentsel dönüşüm de dahil yapılan her çalışmayı engelliyor, sabote ediyor...

Müfteri’nin TDK Sözlük Anlamı Nedir?

Kelime bazında Türk Dil Kurumu üzerinden ele alındığı vakit müfteri kelimesi, ‘karalamacı’ ve 'iddiasını ispat etmeyen' biçiminde ifade edilmektedir. Aynı zamanda iftiracı veya yalan söyleyen kişi ya da kişiler biçiminde de bu kelimeyi ele almak mümkün. İddia ettiklerini ispat etmeyenlere milletimiz şerefsiz; bir grup icinde münferit bir iki kisinin soylemlerini de tüm gruba yamayanlara namussuz der!

Harun

 Yüzde elliyi buldular mı...
 • 1 Yıl Önce

Zeki Sabancı

Ali bey bunların cibiliyetleri bu ne anlatsak bunlar yola gelmez yeterki halkımız anlasın işleri güçleri yalan yalan yalan yalanlarında boğulsunlar inşaALLAH Saygılar.
 • 1 Yıl Önce

Saim

Yedibinbeşyüz emekli maaşıyla nasıl ev yapılır onu da bir anlatsana büyük düşünür

Sinan Yilmaz

Bu yazar CHP yi sol zannediyor. Sol asagi sol yukari, sol nedir anlat ..
 • 1 Yıl Önce

Coşkun

Merhaba Ali bey Örneğin İstanbul Çapada oturuyorsunuz. Rezevr alan ilan edildi ve size Beylikdüzünden ev gösterildi. Ne yaparsınız?
 • 1 Yıl Önce

Sahi

Ali bey birde üste para verir.

VATANDAŞ!

ALİ BEY ,BİRDE HAYIR SEVER MÜTHEAİT İŞLERİ VAR DEMEKTELER ?VERASET İŞLERİ VS? BU YENİ KANUN NİZAM İŞLERİ VS..SEN NEDİYİN BU İŞLERE PEKİ?
 • 1 Yıl Önce

Vatandaş

Bazen sizi eleştiriyorum da (en son Nazlı Ilıcak ile ilgili yazınızı eleştirmiştim) bu yazıda yerden göğe kadar haklısınız. Muhalifler Ak Partinin başarılı olmasını istemediği için başarılı olabilecek icraatlara kara çalıyorlar. Kentsel dönüşümde onlardan biri. Vatandaş onların umrunda değil.
 • 1 Yıl Önce

BAK

HATAY MEYDANINDA MÜJDE VERŞYORUM DİYE İMAR AFI ÇIKARIP ONLARI KIRIK BETONLAR ARASINDA DONARAK ÖLÜMÜNE GEÇ MUDAHALE EDEREK SEBEP OLANLARA GEÇ KALDIK DİYENLERE BAK BUMU KARA ÇALMA

Sahi

 Karşı cikalan mevcut konut alanlarının da rezerv alan ilan edilebileceği ile ilgili madde.
 • 1 Yıl Önce

Emekli Asker

Bildiğim en az on askeri alan var..
 • 1 Yıl Önce

195 milletvekili nerdeydi?

Kentsel dönüşüm ile milletin malına mı çökülüyor? Onu şu an bilemeyiz, ancak seçimden sonra belli olur. Lakin bu konuda muhalefetin yakınma ve söz söyleme hakkı hiç yok. Çünkü söz konusu kanun mecliste oylanırken, oylamaya 195 muhalefet milletvekili katılmamış. O yüzden muhalefet bu konuda laf etmesin, otursunlar oturdukları yere.
 • 1 Yıl Önce

Bir Dost

 Zaten Cumbur ittifaki istediklerinin hepsini geciriyor, katilsa nolur katilmasa nolur. Batidaki gibi demokrasi kulturunden zerre kadar nasiplenmis olsaniz, yani muhalefeti dinleme olasiliginiz olsa katilirlar, niye akintiya kurek ceksinler? kanunlari meclise getiren ve gecirenlere catacagina bunun icin bile muhalefete cat..

Güvenebilmek çok zor artık

Aç gözlü.arsız yer sahibi-rüşvetçi belediye bakanlık bürokrasisi-hırsız mütahit...........o kurtarın bizi diye enkaz altından feryat edenlerin katillerine .....ne oldu,,kapandı gitti DİMİ.....kime niye nasıl güvensin millet........bunlaramı güvenecek,,yoksa bunlara GÖZ YUMANLARAMI GÜVENSİN...yorum yapanlardan yada tepkili olanlardan solcu değil herkes,,güvenmek için bize güvenin diyenlerde siciller öyle o kadar temiz DE değil...bu iş (güven deyince güvenmek)öyle kolay olmuyor..
 • 1 Yıl Önce

Kendinizide sorgulayın

Solcuların bazen anlamsız kışkırtmaları var oluyor doğrudur ama sizin mütahit-bürokrasi tayfasının yaptıklarıda ortada...halk size güvenmiyorsa kendinizide bi sorgulayın..
 • 1 Yıl Önce

Fikret

Ekrem imamoğlu nun yapacak çok işi var. Ama İstanbul için değil. Seçim sonu işsiz kalacak. Baba oğul gibiyiz diyen Manevi babasının bıraktığı mirasına çökebilirse siyasi hayatına devam eder. Yoksa yeni parti kurup tarihin tozlu sayfalarında yerini alır.
 • 1 Yıl Önce

bakalım daha da düşüğü gelecek mi

ne günlere kaldık be, kılıçdarovlu eklem gibi ‘blow zero’ birini İstanbul’un başına sardırıp defolup gitti

MUZAFFER

ELİNE SAĞLIK, TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİNİN DÜŞMANLARI DIR LAR c h p liler.....MÜNAFIKLAR. YALANCI LAR TECAVÜZ CU RÜŞVETİ CILER YAHUDİ AYNISIDIR......YARGI YOOOOOOOK TUR ..........
 • 1 Yıl Önce

şüayıp

Muhalefet hem yapmam hem de yaptırmam, yapılanları da değersizleştiririm olmamalıdır
 • 1 Yıl Önce

ÇIKTIĞI

şu ayıp 22 YAPTIĞINIZ AÇLIK SEFALAR ORTADA EMEKİNİN ASGARİ ÜCRETLİNİN HALİ İŞTE BU YAPTIKLARINIZ MUHALEFETİNDE KARŞI ÇIKTIĞIDA BU GARABETLER

Tutan tutana

Ülkenin nankörü, hazımsızı, çirkefi, laik yobazı, pkk sevicisi bitmiyor ! ERDOĞAN suyun üzerinde yürüse, yüzme bilmiyor diye eleştirirler...Yapılan icraatları engelledikleri gibi hazımsızlıktan kuduracak seviyeye gelenleri, saldırmak küfretmekten başka bir şey yapamıyor.. Sosyal medyada kuru gürültü peşindeler..Gündem olmayı başarıyorlar.
 • 1 Yıl Önce

HEMDE

tutan tutana İSTANBULA İHANET EDİP ALDATILAN HALKIM BENİ AFFETSİN DİYİP HER TÜKÜRDÜĞÜNÜ YALAYANA MI HAZIMSIZLIK DUYACAĞIZ SEN DUY KUDUR BİZ DUYMAYIZ HEMDE KUDURMAYIZ

Cengiz

Ali Bey müteahhit olmak için hangi okulu bitirmek gerekiyor. Hiçbir okul, paranız olsun yeter. Denetim eksikliği zaten memleketin kanayan yarası sonuç felaket. Bu saçma düzeni iktidar düzelteceğine teşvik etti herkes parayı kazanmak için inşaat sektörüne girdi. Solakların iddialarını çürütmek için şu şehirde şu firma ihale aldı diye köşenizde yazarak ispat yapabilirdiniz. Tefeciliğe özenen, yüzde 200 küsür dolara faiz almaya çalışan Terim, Arda Turan ve diğerlerinin, fenomenler gibi derhal tutuklanması gerekiyor. Asıl merak ettiğim futbolcu bu faizi alabiliyorsa siyasiler neler neler almıştır Allah bilir. Bakmayın siz Ali Beye kapitalist Müslümanlar ile Zengin Kemalistler arasında bir fark yok.
 • 1 Yıl Önce

Hakkı kul

Olayda en az suçlu olan , ver faiz ver daha çok ver al bu paralara da ver diyenler karşısında ne yapacağını şaşırmış battıkça batan, bu işten ne kazancı olduğu anlaşılmayan, kimsesiz sahipsiz bi kadın izlenimi veren biri içeride , azmettiriciler, tefeci faizinden gözü dönenler mağdur, dışarıda

Sinan

Almanya'da mutahit sayisi 14,000. Turkiye'de 260,000. Onune gelen muteahit oldu..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23