• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Bir dönüm noktası Otlukbeli Savaşı 11 Ağustos 1473

16 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Engin yener

geçmişin kökleri geleceğin çiçeklerini açar
 • 1 Yıl Önce

Baki Yazır

Geçmişini bilmeyen gelcğini bulamaz emeğine sağlık olsun sayın başkanım slm ve dualarla Allah emanet olun.
 • 1 Yıl Önce

Fetih yetmezdi, müslümana zemin hazırlamak şarttı, ve:

Anadolu’yu istikbalde ahirzaman Mehdi’sine zemin yapacak olan iki padişah var: birincisi İstanbul’u hristiyanların elinden ve uzun it’inin tasalludundan kurtaran Fatih, ikincisi ise şah’ı tepeleyerek tüm bu coğrafyayı müslümanlaşmaya açan Yavuz! ikisine de Allah ganiyyen rahmet eylesin, amin..
 • 1 Yıl Önce

[email protected]

Sn.H.Kanak, tahsilatı yazdığı tarih bilgileri için AllahRazıOlsun.
 • 1 Yıl Önce

Zorlanmak

Memleket yanıyor. Insanlar açım diye bağırıyor. Yazına baktım gülmek geldi. Marsta falan mı yaşıyorsunuz. Hak ve halk .Bu kelimeler kutsaldır.
 • 1 Yıl Önce

A.Yücel

Aç olan sadece sensin açım sesi senden geliyor.

Zorlanmaya cevap

bu millet tarihini,dinini bilmediği için bu günlere böyle geldi, millet birbirine zulmediyor..Osmanlı ruhu yaşasaydı millet birbirine zulmedermiydi ? onu yaz

Doğrusu...

Tamam işte, muharrir efendi de o (manevî) yangına söndürmek için bir su oluğu açmış!...

Abdulhamid Aydin

Allah cc razi olsun bize bu tarihi bilgileri hatirlatiyorsunuz, muteşekkiriz,dua eder, dua bekleriz
 • 1 Yıl Önce

selahattin durmaz

Lise yıllarımızda " Dün gece rüyam da Fatih i gördüm. Bizans surlarını parçalıyordu. Atımı onla birlikte denize sürdüm. Haydi evlat şimdi sıra sende diyordu" diye coşkuyla söylediğimiz şiirin anlamını Otlukbeli Savaşını okuyunca biraz daha iyi anladım.Ben 1981 yılından lise den mezun olmuş altmış yaşını geçmiş asker emeklisi biriyim. Canımdan çok sevdiğim mesleğimi layıkıyla yapmanın gururu olsa gerek,biricik oğlumu da asker yaptım Elhamdülillah...
 • 1 Yıl Önce

Uğur

Hocam, bir de, bence o dönemlerdeki bir düşmanımıza "Almanya" demek çok doğru olmaz. Çünkü sonuçta onlar Avusturya Habsburg hanedanının imparatorluğu idiler. Tamam, Avusturya imparatorluğunun lider kesimi Alman'dı ve keza doğrudur ki sözde "Kutsal Roma İmparatorluğu" denilen gevşek yapının çatısı altında o zamanki pek çok Alman devletçiklerinden destek getirebiliyorlardı, fakat yine de bugünkü Almanya'dan farklı idiler. Zaten Avusturya hanedanı ve zenginleri cezalarını daha dünyada büyük ölçüde buldular, bugün lüzumsuz Avusturya devletçiği olarak devam ediyorlar. Bugünkü Almanya ise aslında tarihteki Prusya'dır, o ki 1473 Otlukbeli muharebesinden yüzyıllar sonra gerçek bir siyasi güç olarak meydana çıkacaktı. Prusya temelli Almanya bizimle genelde çıkardaş ve az-çok müttefik olageldi. Kanaatim odur ki Prusya kökenli şimdiki Almanya BU YILLARDA Kuzey Atlantik istihbaratı ve Papacılık ve biraz da Rusçuluk baskısı altında bize birçok edepsizlik yapmakla beraber, hâlâ bile aslında Avrupa'daki asıl müttefik adayımızdır. Çünkü bir defa hâlâ en büyük ticaret ortağımızdır ve hatta artık pek çok insanımız orada oturup oradan ekmek yemektedir. YETKİLİLERİMİZ vatanperver sade Alman ahalisinin gönlünü kazanmak ve Türkiye ve İSLAM tarafına çekmek ve böylece gelecekteki büyük bir İSLAMİ ittifakın temelini atmak amacıyla bence vatanperver ALMAN AHALİSİNE dönük yeni KAMU DİPLOMASİSİ yöntemleri geliştirmelidir.
 • 1 Yıl Önce

İşte bu!

Uğur Beyefendi sizi tebrîk ederim. Avrupa deyince akla ilk gelen artık Almaya'dır. Ben bunu senelerdir okuyup yaşayarak derim. Burada üç milyon Türk yaşamasına rağmen Almanlar'ı hâlâ tam olarak dizginleyebilmiş değiliz. Onun için o pek kıymetli ecdâdımızdan alacağımız hayli des ü ibretler vardır.

Uğur

Sayın Halit Kanak Hocam, olayları çok güzel ve işlek ve de anlamlı anlatıyorsunuz, sanki yeni yaşanmış gibi. Ayrıntılar konuyu sıkıcı hâle getirmiyor, tam aksine sizin anlatımınızla daha da güzel ve anlaşılır hâle getiriyor. BU YAZIDAKİ OTLUKBELİ Muharebesi üzerinden kendim de başka bir dönemin düşük rütbeli tarihçisi olarak bir defa daha gördüm ki bizim en büyük düşmanımız Avrupalılar değil ve hatta haysiyetsiz Papacılar bile değil, onlarla bize karşı ittifak eden ve onları bize karşı kışkırtan Zilletçi münafıklardır ve de "uluslararası" mahiyetteki odaklardır. O zamanın Zilletçi münafıkları ve onların elebaşıları olan Karamanlı ve Akkoyunlu beyleri de aynı bugünkü Zilletçiler gibi bütün Haçlı Avrupayı bize karşı kışkırtıp onlara biz müminleri ve devletimizi yok ettirmeye çalışmışlar. Osmanlı Devletini 3. BİRLEŞİK Roma imparatorluğu olarak dizayn eden Rumilerin Kaysarı, yani Romalıların Caesar'ı, yani Kaysar-ı Rûm, mücahitler mücahidi Fatih Sultan Mehmed hazretleri ise hangi gazvede ve hangi fırsatla ki zamanın Zilletçi münafıklarının ele başılarını ve azgın militanlarını ele geçirmişse orada onları kesip atmış ve geri kalanlarını da ağlata ağlata sürgüne göndermiş. Hazret-i Fatih Sultan Mehmed o zamanki Zilletçi münafıklarla da Papacı ve diğer küffarla da harp meydanında karşı karşıya gelmekten çekinmemiş ve bu sayede onların elebaşılarını toprağa gübre yapıp düzgün mümin ahaliyi o vatan haini, işbirlikçi zararlı böceklerden kurtarma fırsatını kaçırmamış!
 • 1 Yıl Önce

Sadig Garayev

Amin inşallah ????????????❤????????????
 • 1 Yıl Önce

Mt-An

Allah razı olsun, Rabbim bu millete tarihini bilen bir nesil nasip etsin
 • 1 Yıl Önce

Âmîn!

Her dem "âmîn!".
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23