• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

ÖTV zamları nereye koşuyor?

18 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

bolbol, salsal,

Bugünün dünyasında fotorafı yerine kalem koyanlar okunmuyor artık! Kimdir bu bol bol, var mıdır yokmudur, takma atmıdır, kim biliyor?
 • 2 Yıl Önce

Bozkurt

Hayret nihayet az da olsa biraz zamlardan bahsetmşsiniz. 
 • 2 Yıl Önce

Tamyobazfemi

Huhuuhuhaaaa ver gazi bollama ,,noldugaz isi huhuhjhhas
 • 2 Yıl Önce

yazık size

rasim bolbol hükümet taraftarı bir yazardır.neden hala hükümetimizin yanlışını yazanlara hemen hain gözüyle bakılıyor.vazgeçin bu körü körüne particilikden.bu zamlar tüm araçları etkiliyor sadece parası olanları değil.
 • 2 Yıl Önce

Can

Tek zam ötv de mi var ? Pazara cik fiyatlar nereye gelmis. Benzin elektrik su 10 sene öncesine göre nereye gelmis. Kisi basi gelir 8000 e düsmüs ve damat basarili gidiyoruz diye hava atiyor.
 • 2 Yıl Önce

Bir okur

Dolarla ne işiniz var diyen sayin bakan bey yakında arabayla ne işiniz var derse sasirmam
 • 2 Yıl Önce

Ömer

Lüks arabalara vergi artışı doğru . Pahalıysa alma . Yok Audi yok mersedes eee sonra ağla ki vergi niye yüksek . 
 • 2 Yıl Önce

Sorum var

Rasim Bolbol kimdir. Resmi, özgeçmişi falan?
 • 2 Yıl Önce

Fikret

Sayın yazar gayet doğru tespitlerde bulunmuşsun. Gayet de kibar dile getirmişsin ama bak hemen tepki gördün. Hangi taraftan olursan ol insanlar eleştiriye tahammül gösteremiyor. Alltaki bazı yorumlara da hayret ettim doğrusu. Haksız vergileri savunanları görünce hükümet az bile yapmış diyorum.
 • 2 Yıl Önce

Erol Fındık

Rasim bey ithal araba almak gibi niyetinizi var herhalde.yabancı oto üreticilerinin yerli ve Milli oto üretmeyelim diye üretimlerini durdurup fiyat yükseltip hamle yaptıklarını hükümetinde bu hamlesini görün.Hem hayatı boyunca vergi kaydı ve vergi dairesini görmeyenler vergi versin.
 • 2 Yıl Önce

ahmet

ötv ithalatı engellemek için artılımmış gibi gözüküyor,kardeşim burda üretilen otomobillerde bu zamlardan etkileniyor.çünkü biz sadece montaj yapıyoruz,ana parçalar hep ithal,bakın devlet bizim hükümet bizim fakat yapılan yanlışlar,devlet kademesindeki lüks harcamalardan ödün vermemeler ,bazı yanlış politikalar sonucu ekonomimiz sıkıntıda,sıkıntıyı hafifletmek için bu zamlar yapılıyor.ikinci el araçlarda uçmuşdu şimdi dahada uçacak,en üst tepe yönetim hariç neden hala burda üretilen bakımı ve giderleri daha ucuz otolara geçmiyoruz.2018 de dolar fırlayınca devlet kademesi ucuz otoya geçeceğini bildirdi varmı böyle bir hareket yok.birşeyler yapıyoruz fakat köklü çözümler olmadığı için rahatlama kısa sürüyor.2018 den sonra gerek gıda gerek diğer sektörler %100 fiyat artırdı yahu bildiğimiz kabak çekirdeği 50 liradan satılıyor varmı tedbir önlem yok bu gidiş nereye kadar sürecek.evet bir dönem gerçekden fiyatlar çok cüzi artıyordu,artık dayanılacak gibi değil ve sürekli artış devam ediyor.eski hükümetlerde ekonomideki sıkıntıları zamla gidermeye çalışıyordu bizde şimdi aynı duruma düştük.bakın iş icabı pvc poşet yaptırıyoruz.aralık 2019 da 250 lira olan poşet şimdi 400 lira ,firmaya neden bu kadar zam yaptınız dedik,ham madde ithal devlet %40 zam yapmış bizde onu yansıttık.ben şaşırdım yahu poşeti biz üretmiyormuyuz dedim yok abi ham madde dışarıdan geliyor dedi.satın berat albayrak dolarla ne işiniz var deyip milletle dalga geçiyor...
 • 2 Yıl Önce

Ervan

Vatandaş zenginleştikçe müsrifleşiyor arsızlaşıyor ve yerli üretimi desteklemiyor. Vatandaş sgk primini ödemiyor devleti keriz yerine koyup sağlık hizmeti alıyor ama milyoluk araca biniyor. Bu ahlaksızlık oldukça hükümet doğru davranmış olur. Halkı zenginleştirmek devlete yaramıyor hatta zarar veriyor. Hükümet acil bu ahlamsızların denetimini yapmalıdır.
 • 2 Yıl Önce

Kocasolak

Sen kimden yanasın? Hani, Temel’in hikayesi! Bak efendi, Türkiye enerji ithal eden bir ülke üstelik cari açık vererek. AB ülkelerinde enerji ithal eden ülkelerde bütün otomobiller 1,2 cc oldu, 1,6 cc olanların vergileri çok yükseltildiği için. Üstelik eskiyen otolarda yakıt kullanımı arttıkça vergileri artıyor. Danimarka’da ithal oto vergisi yüzde ikiyüz, çünkü kendi üretimi yok. Türk milleti olarak BOYKOT aklını bir türlü geliştiremedik. Alman Fransız İtalyan arabalarını BOYKOT etmeliyiz, çünkü bize ve dinimize SÜREKLİ saldırıyorlar. Daha dün Alman merkel bizi oyuna getirmedi mi? Makron? Adam bizi bir kaşık suda boğacak. Biz mağdur olduğumuz halde Yunanistan’a destek için Türk malını boykot eden İsveçli Danimarkalı ve Norveçliler var. Sen neyin kafasını yaşıyorsun? Kimden yanasın dediğim o, do muzdan yana mı?
 • 2 Yıl Önce

Demirbey

Yıllardır merak ederim Türkiye 'de neden araba satışından gelir elde edilir...Amaç toplumun mutluluğu değil mi? Benim kızım özel liseye gidiyor,aldığı burs ile tüm okul taksidi ve harçlığı karşılanıyor.Oğlum üniversiteye gidiyor.Ayda 1000 euro devlet para veriyor...iki aylık burs ile eli yüzü düzgün Renaut 207 veya Clio C3 alıp binebiliyor...Neden benim ülkemde bir işçi bir yıl hiç yemeden birikirse bir araba alamıyor neden neden neden?
 • 2 Yıl Önce

İbrahim

Devlet vatandaşının refah düzeyini yükseltmek k için var. Devlet vatandaşı için var. Ama burada ki bakış açısı devlet devlet için var oluyor...
 • 2 Yıl Önce

Şaban

..Ekonomi konusunda özgün çözüm üretme iradesi maalesef.
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Türkiye de toplanan her 100 tl verginin 85 tl si dolaylı vergi, 15 tl si doğrudan vergi. Avrupa ve amerika gibi geliimiş ülkelerde ise tam tersi. Anlayacağınız bizim almanyayı kıskanmamız için daha çok fırın ekmek yememiz lazım.
 • 2 Yıl Önce

bastırın parayı lümpenler

almanyadaki 208 bin tl olan araba, türkiyede vergiler nedeniyle 657 bin tl' ye satılacakmış; tam istediğim şey işte bu benim; audi hastalarında eşşek yüküyle para var çünkü, gözleri audiden başka bir şey görmüyor, alsınlar!
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23