• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Yoksa Kılıçdaroğlu da mı cumaları evde kılıyor?

42 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

VATAN

Şu yorumculara bir soru tabii kimse kimsenin dini inancini sorguluyamaz ister kilar ister kilmaz  
 • 2 Yıl Önce

Deli İbo

Ah şu Temmuz ayının son pazar gününde bir seçim olsa, bu CHP'lilerin hepsi, herkesten önce Ayasofya'da saf tutuyor, Ayasofya'nın ibadete açılması sebebiylede Yasin-i Şerif'ler, hatimler indiriliyordu. Şimdi bu CHP'nin seçim yok, geçim yok ne işi var Ayasofya'da.
 • 2 Yıl Önce

Ali rıza

Cuma hutbesinin dinin farzlarından olduğunu yazmışsınız , hangi sürenin kaçıncı ayetinde müminlere farz kılındığını yazmanız mümkünmü acaba 
 • 2 Yıl Önce

Şu anki manzara:

Süleymancıların favori partisi olan CHP' nin müdürü Ayasofya' ya gelmeyecek; tabii ki gelmemelidir; bir de gelsin miydi? Peki Süleymancılar? Başlarındaki şirretlerin manyetizmalarından kendilerini kurtarıp kaçanlar gizlice gelecekler elbette! Diğerleri bulundukları bölgedeki kurs binalarına sığınıp, kılıçdaroğlu' nun gelip kendilerini kurtarmalarını bekleyecekler, başka ne yapsınlar ki?
 • 2 Yıl Önce

Haydar

Dersimli Kemal'e dokunmayın! Sözde alnı secdeli sağ seçmen Kemal için ölüyor. Cuma namazına gitmemesini doğal ve hoş karşılarlar.
 • 2 Yıl Önce

Gerçek e yanıt

Cahillik ne güzel şey. Her konu hakkında bilgisi vardır. Mum yakmaya ben dinimizde vardır demedim.
 • 2 Yıl Önce

Hakan

Vatandaşlık için bir dine mensup olmak gerekmiyor burası laik sosyal hukuk devleti Türkiye Cumhuriyeti Devleti
 • 2 Yıl Önce

İnanç

Herkes in ibadet yeri bellidir Camii ye gel demeye gerek yok Yahudiler de Rumlar da Ermeniler TÜRK ismi alıyorlar islam imam gibi mesela adı islam diye CAMİİ ye Davet edersen sana ne der ibadet gizli yapılır der Birde Münafıklar onlar daha şedid süyledigine pişman ederler Bursa’dan yürüyerek gelmiş ğönüllü gelenler yeter
 • 2 Yıl Önce

Sadet

Müslüman Müslüman Kardeşi ni Namaza davet eder Müslüman olmayanı Davete gerek yok alınmayada gerek yok herkes kendi Dinine göre yaşar yaşadığı nın Hesabını Verir
 • 2 Yıl Önce

GERÇEK DİYANET

Diyanet rumuzlu,kimsenin inancı bizi ilgilendirmez ama Ben de anadolu çocuğuyum ve anadoluda mezara mum yakma sadece bir kaç yerde vardır. Adadolunun çoğunluğu mum falan yakmaz. Şamanizmde vardır ancak islamla birlikte bu işler yasaklanmıştır. KK'nın temiz birisi olduğunu yazmışsınız. Biz onun temizliğini SSK'yi batırırken ve SSK'ya aldığı PKKLILARDAN iyi biliriz. Burada mesele inanç sömürüsü yapmasıdır. Cuma'yı kameraları gerekçe gösterip gelmeyeceğini söyleyen KK kilisede kameraların önünde mum yakmış mezarlıkta mum yakmış. Bizim derdimiz kimsenin inancı değil bizim derdimiz bizimle aynı inanca sahip olmadığı halde bizden görünüp dini siyasete alet edenlerle.
 • 2 Yıl Önce

A yolcu

Herkes değil Müslüman lar Namaz kılmak mecbur Ermeniler Rumlar Hırıstiyan Hülasa gayrı müslümler Namaz kılmazlar Onlara davete gerek yok
 • 2 Yıl Önce

Rıfat

Komedi gibi; ölüsünü camiden kaldırmayanların cuma namazına gelmeleri beklenir mi?
 • 2 Yıl Önce

Diyanet

Herkes elinde terazi adalet ve din dağıtıyor. Gerçek rumuzlu kardeşim. Mum yakma bize müslümanlıktan önceki inancımız olan Şamanizm den kalmadır. Bunun bir sakıncası yoktur.Gunahida yoktur.Niyet temizdir.Bu sadece Kikicdarogluna da has değildir. Anadolunun bir sürü köşesinde görebilirsin. Bunun bir inançla da ilgisi yoktur.Gelelim kılıçdaroğlu meselesine.Adam siyaset adamı değil.Dogrudur.Siyasete göre temizdir.Ancak bizim miletimize temiz adam yaramaz.Kendisinin soyu seyyid soyundan gelir.ki siz gelmişsiniz onun inancını sorguluyorsunuz.Edep yahu.Bu kadar ne zaman zehirlendi beyniniz ve ruhunuz.Kimsenin inancı sizi ilgilendirmez.
 • 2 Yıl Önce

Erhan

Ayasofya meraklilırı istedikleri kadar kılsın namazını. Herkes Istanbul işgalden yeni kurtulmuş gibi sevinmeyebilir. Isteyen tepe tepe kılsın.
 • 2 Yıl Önce

bakii

Sanane kardesim adam kilar kilmaz senmi sorgulayacaksin, sen nerden aliyorsun bu gorevi?
 • 2 Yıl Önce

Mesut Sarp

Kimin ibadetinin makbul ve gercekliginin takdiri Rasim bey senin değil Yüce Allah’ındır. Lütfen din üzerinden siyaset olusturma yapmayın günahtır.
 • 2 Yıl Önce

GERÇEK

KK'nın kameralar önünde kilisede mum yakmasını kaçırmışsınız Yiğit BULUT bunu paylaşmıştı. Atlanan bir olay daha var aynı KK yine memleketinde kameralar önünde yakınlarının mezarlarına mum yakıp dua etmişti. Acaba bu mum yakma ibadeti hangi dinin ritüelidir?
 • 2 Yıl Önce

GERÇEK

KK'nın kameralar önünde kilisede mum yakmasını kaçırmışsınız Yiğit BULUT bunu paylaşmıştı. Atlanan bir olay daha var aynı KK yine memleketinde kameralar önünde yakınlarının mezarlarına mum yakıp dua etmişti. Acaba bu mum yakma ibadeti hangi dinin ritüelidir?
 • 2 Yıl Önce

Burcuya

Kimin nereye gidip gitmediği kimsenin umurunda değil. Ama herkes her ortamda edebli olmak zorunda. Sözler kalpten haber verir. Ben okurken haya ettim, ama belli ki o sözleri söylemeyi kendine yakıştırıyorsun, kalbin titremiyor söylerken. Nereye gidiyorsan git, küfür etmenin ne âlemi var?
 • 2 Yıl Önce

Mustafa

Böyle namaz kılan varmıdır? Namaz kılanlar iyi okuyun hangi ayet seni anlatıyor. Sağlam itikad, sağlam tevhid, tagutu red ettikten şirk ve gizli şirkten uzaklaş işte namaza başlayabilirsin . Yoksa ayetlerde ki namaz kılanlardan olursun . Müşrik  iman eder mi. Şirk koşanın imanı kabul olmaz iken imanına şirk karıştırmak nasıl bir şey. Nisâ Sûresi 48 ve 116 - Şüphesiz Allah kendisine ortak koşulmasını bağışlamaz. Bunun dışında dilediğini bağışlar. Allah'a ortak koşan, muhakkak ki, derin bir sapıklığa düşmüştür. Yusuf Sûresi 106 - Onların çoğu şirk koşmadan Allah'a iman etmezler (imanlarına az çok bir şirk karıştırırlar) Yusuf Sûresi 103 - Sen ne kadar şiddetle arzulasan da, insanların çoğu iman edecek değildir. Münafık namaz kılar mı? Nisâ Sûresi 142 - Münafıklar, Allah'ı aldatmaya çalışırlar. Halbuki Allah, onların oyunlarını başlarına geçirecektir. Onlar, namaza kalktıkları zaman tembel tembel kalkarlar. İnsanlara gösteriş yaparlar. Allah'ı pek az anarlar. Böyle namaz kılan varmıdır? 107-MA'UN 1 - Dini yalanlayanı gördün mü? 2 - İşte o, öksüzü iter, kakar. 3 - Yoksulu doyurmaya önayak olmaz. 4 - Vay haline o namaz kılanların ki, 5 - Kıldıkları namazın değerine aldırış etmezler. 6 - Gösteriş yaparlar onlar, 7 - Ve yardımlığı sakınırlar (zekatı vermezler)
 • 2 Yıl Önce

Timur

Amma uzattiniz ha su aya sofya isini. Hadis: Icinde resim ve heykel olan bir eve melekler girmez. Meleklerin girmedigi bir yerde namaz?..
 • 2 Yıl Önce

Ali

Hadi ordan kimimkandiriyor bunlar bunların Namazla ni yazma ilgusiyok olmaz seçim zamanı milleti kandırmak için imamoglu gibi görüntü verirler sonrada ortadan kaybolur ezani hakaret bunlarda domuz eti yiyip ramazan sofralarında görüntü vermek bunlarda lgtb gibi her türlü rezil ligi desteklemek bunlarda hala bu arsiz lara oy verecek kadar alcalabilen dindar muhafazakâr im diyenlerin dininden şüphe ediyorum bu nail bir indarlik anlayışı anlamak mümkün degil
 • 2 Yıl Önce

Okur

Yüce Allah,namaz insanı kötülüklerden alıkoyar,kul hakkı yediği halde namaz kılanlara yazıklar olsun diyor...
 • 2 Yıl Önce

Ziya

Sn yazar beni güldürdün allah'a sizi güldürsün adamın kemalin namazda gözü yokki ezanda kuleyi olsun onun işi gücü şov şov canlı namaz bahane
 • 2 Yıl Önce

Rıfat

Alevi bir adam camiye gelir mi hiç?
 • 2 Yıl Önce

Mehmet Öztopuz

KILIÇDAROĞLU da avenesini toplayip ANITKABIRE gitsin o zaman.Not,Kameralar olmasin
 • 2 Yıl Önce

Vatandas

 • 2 Yıl Önce

Aİsmail

İnançlar kutsaldır,namaz kılar kılmaz kimseyi ilgilendirmez,herkez kendi inancının ibadetini yapar veya yapmaz.Yapanlarin cennete girecek diye bir garantisimi var.Mevzuyu bulunca balıklama atliyorsunuz yandaşı muhalifi. Türkiye böylemi kalkinacak? Körü körüne yandaşlık yapılmaz.Allahim basiret versin...
 • 2 Yıl Önce

Deniz

Hocam ne yapsın adam ....bazı ilçelerde kodaman olsun iyi kazanan bazı paragöz ler gibi yapmacık cumadami gözüksün ...ve elbet kilictaroglu ince İmamoğlu mecbur dini karıştırdı adamlar ben fazla kilmiyorum namaz dese sizler TV lerden vay vay dinsiz diye günde 25 kez anons mu dinlesin sizlerden denmedik kalmaz
 • 2 Yıl Önce

Galip

Alevllik'te namaz olmadığı malum. Erbaş'ın daveti Hristiyan'ı namaza davet etmek gibi bir şey. Alevi'ye illa namaz mı kildiracaksiniz? Neden adamı inancincinda serbest bırak miyorsunuz? Kilicdaroglu'nun namaz kılmayı bilmediği herkese malum. Bunu sulandirmanin anlamı yok.
 • 2 Yıl Önce

Ehli iman

Münafıklık zor iş... hep bi bahame bul, hep bi bahane bul... yazık heriflere yoruldular... ama bir yandan da bu konuda ders aldıklarını da düşünmüyor değilim. Eskilerin tecrübelerinden faydalanıyorlardır muhakkak. Tesadüf mü gösteriş mevzusu, ya da benim de babaannem başörtülüydü mavalları?
 • 2 Yıl Önce

Melih Baloğlu

Herkesin ibadeti kendisine kimseyi ibadete zorlayamayız. İbadetler Allah ile kul arasındadır. Peygamber efendimiz ibadetin gösterişsiz ve samimi yapılanı makbul der.
 • 2 Yıl Önce

zeynep

insanlarin manevi hayati sizi ilgilendirmez.
 • 2 Yıl Önce

Okur

İnsanların kıldıkları yada kilmadiklari namaz kimseyi ilgilendirmez dedikten sonra lafı bunkadar uzatmak ta neyin nesi.
 • 2 Yıl Önce

Can

Gercek odur ki siyasetciler daima halk icin söyle ya da böyle gösteris yaparlar yoksa camii acilislar ve cuma namazlar da tv lerde hic verilmezdi. Siyasi rant olayi vardir ve hic bir adim eger rant getirmese yapilmiyor. Maalesef din de artik reklam halini aldi ve siyasi oy icin kullaniliniyor.
 • 2 Yıl Önce

mert

"...Bu tür ibadetler başkalarına da örnek olsun diye aleni yapılabilir..." Aynı düşüncedeyim. Bununla birlikte İstanbul'u fetheden Fatih Sultan Mehmet hanın şehrinde belediye başkanlığı yapan kişinin manevi anlamı bulunan böylesine güzel günde kaypaklık yapması hoş olmamış, nankörce bir tavır olmuş. Bakırköy'deki kilise açılışına koşa koşa giden şahsın, Ayasofya konusundaki tavrı kanaatimce cahilliğinden kaynaklanıyor. Geçen seçimlerde belediye başkanlığı adaylığında mevcut iktidara oy vermemiştim. Ayasofya'yı açtılar diye de vermeyecektim. Lakin İmamoğlu'nun bu tavrı nedeniyle şimdilik fikir değiştirdim. Muhtemelen benim gibi çok kişi vardır.
 • 2 Yıl Önce

"hiç kimse namaz kılmak zorunda değil" yazanyazar:

"hiç kimse namaz kılmak zorunda değil" yazanyazar:
 • 2 Yıl Önce

Berhâ Niyet

Berhan Şimşek' in minyeli apo' yu oynadığını öğrenince bendeki kitabı da küçük emrah' a hediye ettiydim ta o zamanlar. Sonra türkücülükten köşeyi döndü kerata.
 • 2 Yıl Önce

kılıçdaroğlu' yu salla, da:

Ecovit politbüro gibi bi adamdı, hiç Cumada bile göremezdik onu. Cenaze kılar mıydı yaw, bak onu da hatırlamadım. Acaba hocaefendisi mi tenbihliyordu ki ona; 'ben el koyana kadar kendini belli etme, Cuma' yı evde kıl, hatta Cumartesiye ertele, duvarlar bile anlamasın!' diye..
 • 2 Yıl Önce

Mudafi

İşin asıl tuhaf olanı bazı kendini müslüman tanımlayanların ak Parti'ye kızıp CHP'ye oy vermesi. Sanırım Stockholm sendromu bu olsa gerek.
 • 2 Yıl Önce

Hiç kimse

Namaz kılmak zorunda değil
 • 2 Yıl Önce

İstanbul

Sızene insanların ıbadetınden sızene muslumanlugı sızdenmı ıgrenecegız ırda ıturmuş şnsanların ınancıyla ılgılı paylaşım yapıyırsunuz ben sizin icinşbı gıtruyırmuyum ınancın terszusımı var. Ayıptır gunahtır buraz haddınızı bılun
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23