• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Galata Kulesi vakıf malı da Ayasofya ne malı?

24 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Hacı

SA Bir seçim yapmanız gerektiğinde sizce en iyisi olanı seçersiniz, en iyisini bulamazsan ehveni şer olanı (kötünün en iyisini) seçersiniz, AKP de bu minval üzeredir, çok hataları var lakin buna rağmen, AKP yi projektör le arayacağım bir hata yapmam inşallah, yalanlara inanıp AKP nin bazı hatalarına kızıp birçok belediye yi terörist lere, hain uşaklara teslim edenler, hatalarını anlayanlar oldu lakin iş işten geçdi, kurunun yanında yaş da yanıyor.
 • 4 Yıl Önce

Kul

Başkanımız çevreki çamiler dolmuyor diyor.ayasofya çevredeki camilerin dolması meselesimi.bu iktidar açamazsa kim açar bu mabedi.
 • 4 Yıl Önce

YasarBulut

Mason Localarını kapatamayan Ayasofyayı acamaz. Veya Ayasofyayı acan Mason Localarını kapatır. acamaz.
 • 4 Yıl Önce

Güney Doğulu

FATİH SULTAN MEHMET’İN BEDDUASI İstanbul’un Fatih’inin; yani caminin ikinci sahibi Fatih Sultan Mehmet’in Ayasofya’yı cami olarak vakfettiğinde yaptığı bedduası şöyledir: “Benim bu camimi camilikten çıkaranlar; Allah’ın, meleklerin ve bütün Müslümanların lanetine uğrasınlar! Onlar hiçbir zaman hafiflemeyen bir azap içinde bulunsunlar! Yüzlerine bakan ve kendilerine şefaat eden hiç kimse bulunmasın!” (Osman Nuri Topbaş, Abide Şahsiyetleri ve Müesseseleriyle Osmanlı, s.131.) İSTANBUL'UN FETHİNİN VE TÜRK İSLAM GÜCÜNÜN SİMGESİ AYASOFYA CAMİSİNİN TEKRAR EZANLARLA ŞANLANDIĞI VE CAMİ OLARAK KULLANILMASI, MÜSLÜMANLARIN AKIN AKIN GELMESİ KİME NASİP OLACAK BAŞKANIM....
 • 4 Yıl Önce

mehmetm

Yanlış hatırlamıyorsam Galata Köprüsü, Küçük Çekmece Gölü Bezmi Alem Valide Sultan Vakfına ait. Hatta Çapa Tıp Fakülesinin yeri de ayni vakıftan gasp edilmişti. Çapa Tıp Fakültesi taşınacak. Bakalım yerini ne yapacaklar. Bunların vakıfa iade edilmesi gerekli. Vakfın da bunu takip etmesi gereklidir.
 • 4 Yıl Önce

insanoğlu

Heryere yazmak zorunda kalıyoruz......O devirde fethedilen yerde devletin malı devlete, halkın malı halka , Kralın malı Padişaha geçerdi......AYASOFYADA kralın malı olduğundan Fatih Sultan MEHMEDin hakkıdır ve sonradan ,camiden çıkarılırsa diye ......beddua ederek VAKFETMİŞTİR......Fatihin mirasıdır.................şöyleydi,böyle oldu ıvır zıvırla vakıf malının müze olmasını...! 
 • 4 Yıl Önce

Mehmet

Bakanın açıklamasını kabul etmek gerekirmiş. Sen kimsinki kabul etmeyeceksin? Hele bir etme.
 • 4 Yıl Önce

Osman aga

adın Osman, ama için fos lan! Sen nereden Sultanahmeti tanıyacan; İslamı tanımıyorsun ki!
 • 4 Yıl Önce

devamlı konuşuluyor ama

Şu iş bankasını chp' den bi ufalasın hükümet bakalım bi de, ayasofya meselesini pek çözebilecek gibi görünümüyorlar henüz, daha var herhalde.
 • 4 Yıl Önce

Osman

Güzel kardeşim bana cevap vermene gerek yok ki, ben Ayasofya'yı da Sultanahmet'i de senden çok iyi biliyorum. Ayasofya dünyanın en eski katedralidir. Sonra Fatih Sultan Mehmet zamanında cami olmuş. Fakat Cumhuriyetimizin laiklik ilkesi doğrultusunda ilk zamanlar yeniden kilise olmasına karar verilmiş sonra da muhtemel provakasyon ve yapının tarihi gözönünde tutularak müze yapılmıştır. Sen belki o Ayasofya'ya senede 1 kere ya gidersin ya gitmezsin ama ben hergün gidiyorum. Ve senin o manasını beğendiğin cümleler ile birlikte tüm yabancılara ben de ballandıra ballandıra anlatıyorum : 'Fatih burayı cami yapmış ama hiçbir mozaiği tahrip etmemiş. İnsan figürü içerenleri ince bir sıva ile kaplatmış, diğer mozaiklere elllememiş bile. Temizletmiş, adını bile değiştirtmemiş. Ve cami olmasına karar vermiş'. Ama Başkan'ın da söylediği gibi sen daha Sultanahmeti dolduramıyorken ne gerek var. Büyük bir olasılıkla bilmiyorsundur ama zaten 2016 yılından beri Ayasofya'da 5 vakit ezan okunuyor ve ibadete açık olan bölümü olan Hünkar kasrında namaz kılınıyor.
 • 4 Yıl Önce

Nail Yetim

Bir bakan İstanbul fethine yanlışlıkla olsa bile işgal diyorsa o bakanın 1 dakika o mevkide durmaması gerekir. Yada hemen bakanlıktan azledilir.
 • 4 Yıl Önce

Osmana cevap

Sen ayasofyayı herhalde sadece bir cami olarak görüyorsun. Bak necip fazıl ne diyor: “ ‘Ayasofya, ne taş, ne çizgi, ne renk, ne cisim, ne de madde senfonisi; sadece mâna, yalnız mâna... İstanbul'daki Süleymaniye, Edirne'deki Selimiye, madde ve hattâ gayelerine bağlı mâna kıymeti olarak, Ayasofya'nın eşik taşına bile denk olamaz.”
 • 4 Yıl Önce

Osman

Galata Kulesi 1855 yılından beri belediye'ye ait, bunu öğrenmek çok kolay. Zaten hiçbir turizmciyi mağdur etmeyen (?), en başarılı bakanlığımız bir anda Osmanlı arşivlerine bakıyor ve bu kulenin Fatih Sultan Mehmet'e yani devlete ait olduğuna karar veriyor. Ve sonuç... Aslında yargı bu haksız el koyma konusunda tahliyeyi durdurma kararı verdi. Ama bakanlık çalışıyor durur mu. Bir de bırakın Ayasofya müze kalsın, 10 adım ötede Sultanahmet Camii var, namaz kılmak isteyen oraya gidebilir. Ben 30 yıllık turizm hayatımda daha dolu olduğunu hiç görmedim.
 • 4 Yıl Önce

Tata Tonga

CHP yapmıyordur...
 • 4 Yıl Önce

orhan inan

AZ KALDI İNŞALLAH..
 • 4 Yıl Önce

Can

Ekrem o lafi deseydi dilim sürctü deseydi ayni hosgörü gösterirmiydin??. Sehven böyle bir isgal lafi mi olur. Kimi kandiriyorsunuz. Ayrica diger camiilerde Sultan Ahmet gibi oluk oluk gavur kisa elbiseli turistleri tur halinde sokan paraci zihniyete ne diyorsun. Emirlik lerde Fas ta hic bir gavur turist sokulmuyor. Ayasofya nin ismi bile gayrimüslim ve camiilerimiz de maalesef onun mimari kopyasi. Araplar bile kendilerine özgün cami mimarisi var.
 • 4 Yıl Önce

Tekin Selamet

Önce bir Sultanahmet’i doldurun bakalım dedi cumhurbaşkanımız Erdoğan! Sultanahmet’i doldurmadan Ayasofya’yı istersiniz, Ayasofya’yı camii yapsa kalkıp namaza gitmezsiniz. Önce Sultanahmet sabah namazlarında bi dolup taşsın görelim ihtiyaç varsa Ayasofya’yı da açarlar evelallah, onarıp tadilat yaptırıp kendi elleriyle açılışını yaptıkları Bulgar kilisesini de camiye çevirirler evelallah! Ama önce sabah namazında Sultanahmet doldu mu dolmadı mı bir görelim. Mesela AVM’ler dolup taşıyor, her zaman daha çoğuna ihtiyaç var. Erdoğan da gereğini yapıp AVM’leri camilerden önce açtı mesela. Başkan tebaasını en iyi düşünen gören gözeten Başkan. Baktı camiiler zaten dolmuyor ama AVM’lere ihtiyaç var. Tak verdi bir emir açtı AVM’leri anında. Tak bir emir de Ayasofya için verir camii yapar, tak bir emir Bulgar kilisesi için hop o da camii olur. Ama siz önce bir sabah namazında Sultanahmet’i doldurmayı başarın bakalım. Ben demiyorum Erdoğan dedi.
 • 4 Yıl Önce

Okur

Camiide terlike röportaj yapan zindiklar ne olacak
 • 4 Yıl Önce

Mücahit

Maşallah bu yazıyı yazan ellerinize dert vermesin. Ayasofya’yı sizin gibi yazarlar gündemde tutmazsa bu kutlu rücu’ nasıl gerçekleşecek? Allah ebeden razı olsun...
 • 4 Yıl Önce

Musettin

Rasim bey doğru söylüyorsun ama yazdığın gazetede sizden başka böyle düşünen bir tek Dilipak var gerisi yalan yazıyor Allah size yardım etsin işiniz zor
 • 4 Yıl Önce

Nurullah

Boş yere ne çenenizi yorun, ne de kaleme sarılıp mürekkep tüketin. Kimsenin Ayasofya'yı Cami yapmak gibi bir derdi de yoook, düşüncesi de. Yapsalardı 18 yıl içinde şimdiye kadar 50 kere Ayasofya Cami olmuştu.
 • 4 Yıl Önce

Minnak bi detay

Ayasofya zaten Müslüman yerli turist girmesin diye pahalı... lakin gavurlara ücretsiz ve özel izinle ahlaksız resim çektirmek beleş.
 • 4 Yıl Önce

işbirlikçi ve taklitçi zihniyet

Ab yi taklit eden abd nin de strateji ortagim deyip kuyruğundan ayrılamayan ,zinayı idamı incirligi istanbul sözleşmesini mavi marmarayi ve daha bir çok şeyi yapmayı tutarlı goren işbirlik ci ve taklitçi akp den ne beklenir.
 • 4 Yıl Önce

SABRİ ALTINMEŞE

BİRAZ DAHA SABIR DEDİ RASİMCİM BİRAZ DAHA SABIR!
 • 4 Yıl Önce
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23