• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Deizmin tutarsızlığına dair

16 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

süleyman şah

her cümlesine katılıyorum...deizm akıllı insanın kapılacağı akım değildir,akıllı insan kainatta herşeyin bir yaratılma bedeli olduğunu,kupkuru kainatı Allah (cc) neden yaratsın ki?
 • 2 Yıl Önce

Omer

Evet Halit beyin yazdıkları tamda yerinde Tesbitler bu zamanın kanayan yarası. Bu şura toplanmali ama sozde değil filiyata sokulmali.Sehire göçlerin önüne geçilmeli.
 • 2 Yıl Önce

deyuslar

deizm=ateizm' dir.
 • 2 Yıl Önce

Kanarya

Bu deizm belasını en fazla seslendiren Yaşar Nuri Öztürk oldu Allah bildiği gibi yapsın 
 • 2 Yıl Önce

Hakan

İsteyen inanır isteyen ateist olur isteyen deist olur ama hiçbirinin diğerine hakaret etme hakkı yoktur herkes beşeri kurallara anayasa ve kanunlara uymak mecburiyetindedir
 • 2 Yıl Önce

Birol

Deizm ve ateizme cehaletleriyle en çok katkıda bulunanlar din adamlarıdır. İnananlar günün birinde dinden çıkarlar. Çünkü dini kendi yorum ve düşünceleriyle sulandırıp efsane ve hurafelere dönuştürmuşlerdir. İnsan o kadar aptal değil ki efsane ve hurafeyi mutlak doğru kabul etsin. İslam, hocalar sayesinde hurafelere yorulmuştur.
 • 2 Yıl Önce

Güzel bir makale

faydalı olur insallah, Allah kime islamı nasıp etmisse nasipllenir. Şeytan bilip gördügü halde, isyanı secti. İnsan aklını kullanırsa imtihannl kazanır. okul sınavları öyle deyilmi bır yıl gittigin sonunda imtihana tabi oluyorsa herseyın bır karsılıgı olmalı. Allah razı olsun.
 • 2 Yıl Önce

Ali

Eski Türkiye de deist ateist nedir bilmezdik
 • 2 Yıl Önce

Tahir

BU HALE NİÇİN DÜŞTÜK? Bütün dinler ve peygamberler müşriklerle yani Allah inancı olan ama bununla yetinmeyerek dünyalık bir güce daha tapanlarla mücadele etmişlerdir! Allah inancı olmayan toplumlara gönderilen bir tane peygamber ve kitap yoktur! Daha açık söylemek gerekirse Allah'ın ve peygamberlerinin bütün mücadelesi müşriklerle yani Allah inancı olan sapıklarladır! 
 • 2 Yıl Önce

Galip

Bırakın masal anlatmayı. Deizm sayenizde yaygınlaşıyor. 
 • 2 Yıl Önce

hüda parlı

HOCAM DEİZM TÜRKİYENİN DÜŞÜNCE TARİHİNDE NORMAL BİR SEYİR İZLEMİYOR.BİRDEN BİRE ORTAYA ÇIKTI.ÇÜNKÜ HRİSTİYAN YAHUDİ İKİLİSİ ARAMIZA SOKTULAR BUNU.TÜRKİYE DÜŞÜNCE TARİHİNİN GELİŞİM SEYRİ DE BUNU GÖSTERİYOR.ATEİST DERNEĞİ KAPANDI YERİNE DEİZM DERNEĞi KURULDU.TARİHLERİNE BAKIN BANA HAK VERİRSİNİZ.ÜSTELİK KENDİLERİ KAPATTILAR.
 • 2 Yıl Önce

Kelebek

Yumurtadan çıkınca bir iki hafta yaşayıp ölen kelebeklerin de insan gibi düşünce yapısı olsaydı onlarda kainattaki herşeyin onlara göre var olduğunu düşünürdü. Kim bilir belkide mevcut kapasiteleriyle düşünüyorlardır da. Bu insanoğlu yaratıcının bize günahlarımız sebebiyle göndermis olduğu bir felaket diyorlardır. Bir tek fark beyin hücreleri sayısı ve işlev. Tabiki insana göre. Tercih sunulsa bizim gibi bir beyne sahip olmak istemeyebilirlerde.
 • 2 Yıl Önce

sedat

Allah’ı inkardan, tamam bir yaratıcı var, evreni, diğer canlıları ve insanı yaratmış ama ondan sonrasına karışmıyor görüşüne gelen bir arkadaşa şunu demiştim. “... holdingin sahibi AA bir fabrika kursa, çalışanlarına da işte size fabrika, buyurun çalışın, fabrika sizin, bundan sonrasına ben karışmıyorum” dese, sen buna ne dersin demiştim. Arkadaş da olur mu öyle şey, AA’nın hiç aklı yok mu ki öyle yapsın demişti. Ben de “peki Allah’ın aklı AA’dan daha mı az ki senin dediğin gibi evreni yaratsın, insanı yaratsın sonra da ben size karışmıyorum, bildiğiniz gibi yaşayın, ölümden sonra tekrar dirilme yok, hesap yok desin” demiştim. Cevabın yerini uzun bir sessizlik almıştı.
 • 2 Yıl Önce

Ahmet

Sayın hocam, kainattaki herseyin insana hizmet ettiği filan yok, insan kâinatı zorla kendine hizmet ettiriyor. Bir elma ağacı insanlar elma yesin diye meyve vermiyor, yavrularini içinde taşıyan tohumların daha uzaklara taşınabilmesi için tatlı meyve veriyor. Yani neslini devam ettirmek ve dünyaya yayılan ilmek için yapıyor. Bir inek insanlar içsin diye süt vermiyor, yavruları beslensin diye veriyor. Yeryüzündeki virüs, bakteri, alg, liken, bitki, hayvanlar dahil bütün canlılar biriciktir. Vejetatif üreyen ve aynı yumurta ikizleri hariç olmak üzere geri kalan canlıların tamamınin DNA sindaki, yada RNA sindaki baz dizilimi kesinlikle farklıdır, yani herbiri birbirinden farklıdır. İnsana özgü bir durum değildir yani. Lütfen ezberlerden kurtulun. Eğer dini anlatacaksaniz lütfen çokça biyoloji fizik kimya okuyun yoksa yüksek bilgi düzeyine sahip insanları ikna edemezsiniz. Ayetler tartisilabilecek bilimsel metinler değildir. Ama örnek olarak verdiğiniz bilimsel orneklemler kesinlikle bilgi eksligi olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Lütfen dinimizi daha iyi anlayabilmeniz için ilahiyat fakültelerinde çok iyi özellikle biyoloji okutun yoksa böyle çok yüzeysel kalıyorsunuz. Selam ve dua ile
 • 2 Yıl Önce

Mehmet

Hocam dnalar kutubhanelerce bilgiyi aliyorda insanlar niye okuduklarini anlamiyor
 • 2 Yıl Önce

Mikail okuroğlu

Selamünaleyküm hocam Allah'ım razı olsun inşaallah Amiiin en küçük bir alet aparatın kullanma kılavuzu varda sevgilim habibim dedigi akletmekle imtahan yüklediği kıymetsiz olurmu bütün mahlukatı hafızası kendine yüklenmişki sevgiliye habibine hizmet etsin ki imtahanı geçsin diye hamdolsun şükürler olsun amin.
 • 2 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23