• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Diyanet hangi günahlarla, ne kadar mücadele edebilir?

25 Yorum
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Ahmet

31 vilayette 64 milyonu günlerce eveden dışarı çıkarmayan devlet yüzbinlerce arsızın meydanlarda eylem yapmasına mani olamıyor öylemi..maalesef devlet ve millet olarak tehdit algımız değişti..arsız lığın her türlüsü artık millet ve devletçe yıkıcı tehdit sıralamamızda kendine bir yer bulamıyor..ilk sırada yoksulluk düşük gelir ve maddi sıkıntılar gelirken silahlı örgütler hatta bizimle harbe hevesli devletler dahi en son ve önemsiz tehditlerden sayılıyor..vay makam mevkinin kötüye kullanımıymış vay rüşvet ve yolsuzlukmuş vay gelir dağılımındaki adaletsizlikmiş vay envai çeşit namussuzluğun toplumu kuşatmasıy mış maalesef bizi rahatsız etmiyor..şimdilik reis le çark dönüyor amma ÖmerSeyfettin merhumun meşhur hikayesindeki konak sahibi nin yüksek ökçeli topuklu ayakkabı misali çıkan gür sesine göre herkes vaziyyet alıyor..nezaman Reisin ses telle rinde sıkın tı olur sesi duyulmaz ozam an reisçi yim diye geçinen namussuzların namussuzluğuna Reisde dahil herkes yakinen şahit olur...
 • 1 Yıl Önce

SUZAN

SAYIN O.U. 20 YIL NEDEN BEKLEDİN TÖVBE ETMEK İÇIN.EMEKLILIK TÖVBE KAPISI ACIYORSA TÜM EŞCINSELLERI EMEKLI ETSINLER.DEMEK ISTEYINCE TÖVBE EDİLIYORMUŞ.VE YAPTIKLARININ NEKADAR KÖTÜ BİRSEY OLDUĞUNU BİLIYORSUN Kİ TOVBE ETTIN.SENIN GİBİ TOPLUM İCİNDE GİZLİ KIMLER VAR KİMBİLIR.MADEM TÖVBE ETTİN GERCEKTEN PİSMANSIN..O HALDE AL KALEMI ELINE VE YAZI YAZ.ORNEK OL.BAK ORTALIK KALKIP KOPUYOR.GERÇEKTEN TÖVBE ETTIN MADEM DIN YOLUNDA OLMAYLA ESKİ YOLUNUN ARADINDAKI FARKLARI AÇIKLA.YANLIŞLARI ANLAT.
 • 1 Yıl Önce

özgür

bunlar kendi kendilerine tesadüfen ve doğal olarak meydana gelmişler ya, o zaman hukukla ne işleri olabilir. mantıksızlık buradan başlıyor. çünkü bunların inançlarının gereği insanlıkla ve insani değerlerle ilgili hiçbir şey olmamalı idi. o halde hukuk da düzen de olmamalı. ayrıca madem her şey tesadüfi, doğal ve kendi kendine ise bana ve benim kendi imanıma sen niye karışıyorsun. buna hakkın yok. çünkü sen bana karışma diyorsun ancak aban karışma hakkını kendinde buluyorsun. son derece mantıksızlığa hükmetmişler. zaten ben imansız ve ahlaksızda mantık aramıyorum da belki kendilerine bir dönerler diyorum. bir de ayette denildiği gibi: onlar zaten iman etmezler niye tebliğ ediyorsun, diye sorduklarında belki düşünürler ve bizden de bu sorumluluk kalksın diye. yoksa bunlara yorum yapmamak lazım.
 • 1 Yıl Önce

Adsız

Kenan bey suyun kerarında dolaşıp durma noktayı koy bu sabık dernekleri ..... kılıctaroğlu başbakanlığı zamanında imzalıyıp kurdurdu .Buyrun kuran ve kurdulanları naletliyelim ne dersiniz
 • 1 Yıl Önce

tikkat

Atatürk'ün izinden gidecek nesiller yetiştirmeye ömrümüz yettiği sürece devam edeceğiz
 • 1 Yıl Önce

Müslüman ülkesinde azınlık olarak yaşayan müslim

Şuanki içinde bulunduğumuz toplumsal düzende istediğiniz kadar birşeyleri düzeltmeye çalışın bu aynı bataklık dururken sivsinek avlamaya benzer. 
 • 1 Yıl Önce

Bugün 27 Nisan:

Kemallerin askersel devletsel örgüt halinde son ve başarısız e-darbe atraksiyonlarının yıldönümü. (Aradan Gül çıkabildi ama.) Daha sonra davulu sivil kemal feto boynuna taktı; iki hamle de ondan, ama tokmak kasnağa gömüldü; şu an hissesine malikanesinde çömelip oturmak düştü, bekliyor.
 • 1 Yıl Önce

Korkusuz

Diyanet hakli .sayet bir hesap gunu olmassa ilerde.Insan niye katlanmali bir suru derde.Islerine gelmiyor .hesap korkulari yok.unutmasinlar.Cenabi hak ihmal etmez .Muhlet verir.
 • 1 Yıl Önce

Mertürk

Burada glu glu yapmayın. Barolar bu cesareti, İstanbul sözleşmesi ve son yıllarda çıkan yasalrdan alıyorlar. Bir şey diyecekseniz ve cesaretli iseniz bu yasaları çıkaranları ve hala bu yasaları iptal etmeyenlere söyleyin. Gerisi glu glu yapmaktır.
 • 1 Yıl Önce

ali

onun dini inancı yaşayışı ona benim inancım bana.peki benim inancımı yaşama hakkım var da onun yok mu.o illa benim gibi inanmak ve yaşamak zorunda.bu dayatma olmaz mı.hep duymuşumdur:islam bütün inançların yaşamasını teminat altına alır diye.böyle bir ilke yok mu.bu hususları ciddi ciddi kendime soruyorum.art niyetli değilim.kimse yanlış anlamasın.bu hususta çıkmazdayım.yani kişi müşrikse ve böyle yaşamak istiyorsa.tabi o da benim inancıma müdahale etmemeli.o inancının propagandasını yapıyorsa ben de yapabilmeliyim diye düşünüyorum.bilmem yanlışmıyım.saygılarımla.
 • 1 Yıl Önce

engineer

Hüseyin Öztürk'ten alıntı : “Aile düşmanıdırlar. Aile birliği kuramazlar, kursalar da kısa sürede dağılırlar. Çünkü aile olmak “amentü” meselesidir. Amentünün kutsallığına inanmadıkları için yollarını ayırır ve parçalanırlar." evet istanbul sözleşmesi, toplumsal cinsiyet eşitliği ve ab uyum yasalarıyla tam da bu söylediklerinize hizmet edenler işte bahsettiğiniz insan şeytanları değilmi, bunca feryada figana rağmen kılını bile kıpırdatmayanlar, zibaya yol verip ,küçük yaşta evlendin diye insanları hapiste tutmakta ısrar edenler şeytanların ta kendileridir, Allah azze ve Celle Azizün Züntikamdır, Müntekim Sıfatıyla ne hesaplar soraca, Allah cc nün cezalandırması yakındır uzak değil.
 • 1 Yıl Önce

orhan inan

NİHAYETİNDE,SAPKINLARIN CÜRETİ DAHA İYİ ANLAŞILIR OLDU..BU GÜCÜ NEREDEN ALDIKLARI MALUM AMA MİLLETİN BUNLARI TANIMA VE TEPKİ KOYMADA BİR SIKINTISI ,TAKINTISI VAR..İNSANLARIMIZ TESPİT EDEBİLME VE TAVIR KOYABİLME YETENEĞİNİ KAYBETMİŞ GİBİLER..ŞU MESELEDE BİLE TEK TEK SORSAN BU MİLLETİN % 90 DAN FAZLASI BUNLARIN MEŞRULAŞTIRMAYA ÇALIŞTIKLARI FİİLLERE KARŞI OLDUKLARINI SÖYLERLER..AMA TAVIR KOYMAYA GELİNCE BİR GARİP SESSİZLİĞE BÜRÜNÜRLER..DİYANET İB HER İSLAMİ DOĞRUYU SÖYLEYEBİLME GÜCÜNE SAHİP DEĞİL.BU BU GÜNÜN MESELESİ DEĞİL..SÜREGELEN BİR DURUM..ANCAK,İNSANLARIMIZ TEPKİLERİNİ MEŞRU YOLLARLA RAHATÇA İFADE EDEBİLİRLER..SESSİZLİK ONAYLAMA ANLAMINA GELİR VE MESULİYETİ VARDIR..ELLERİNİZE SAĞLIK.
 • 1 Yıl Önce

O.U.

Kaleminize yüreğinize sağlık cinayet işleri başkanı yalnız değildir onun sahibi önce Allah sonra biz müslümanlarız o şerefsiz Ankara barolar birliğine diyorumki siz kimsiniz Allah'ın kelamına karşı çıkıyorsunuz soysuz imansızlar sizin savunduğunuz pis sapık ilişkiler yüzünden Allah bize musibet bela yağdırıyor lan imansızlar Corona gelmeden önce beden benim sana ne diyordunuz peki coronadan sonra niye ağzınızı acamaz oldunuz niye artık açıkta metroda orda burda aşna fisne yapamıyorsunuz hani beden senindi şimdi korkudan birbirinizden kaçıyorsunuz demekki neymiş yaptığınız işler savunduğunuz yaşamlar yalanmış yanlışmış doğru olan Allah'ın kitabıdır kuranı kerimdir Allah'ın kelamıdır Ankara barolar birliği siz bizans tohumumsunuz.
 • 1 Yıl Önce

Emrkk

Diyanet sadece Kuran dan öğüt verir uyan uyar uymayan uymaz hiç kimse başkalarının günahlarından sorumlu tutulamaz Herkes kendi hayatını yaşar Allah’ın dediği gibi atalarınız yanlış yolda iseler sizlerdemi yanlış yolda olacaksınız onlar kendi yaptıklarından sizlerde kendi yaptıklarınızdan hesaba çekileceksiniz
 • 1 Yıl Önce

Şahika

Yahudiler,15.yüzyılda Osmanlı topraklarına,16.yüzyılda da saraya alınmaya başladıktan sonra, Osmanlı kaybetmeye başlar....!(Kemal Özer.)
 • 1 Yıl Önce

SÜLEYMAN SADİ KUCUR

Anne ve babalar çocuklarına sahip çıksınlar, nereye kimlerle gidiyorlar, kimlerle arkadaşlık yapıyorlar? DİKKAT ETSİNLER!
 • 1 Yıl Önce

Hamza

Bu ülkede yine Emri bil maruf ve nehy anil münker görevi başlamalı yani iyiliği emredip kötülüklere engel olmak ,yasaklamak.Diyanetin başı çekmesinin daha zamanı gelmedimi? Kenan Beyin yazdıklarına tamamen katılıyorum...
 • 1 Yıl Önce

Bir kul

Rabbim rahmetiyle muamele etsin bu ümmete ve ayağını da kalbinide sıratı müstakim üzere kılsın.
 • 1 Yıl Önce

Sayın yazar

İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor ve eşcinselliği DIB nin yaptığı bu açıklama tamamen doğru..Fakat Yapılan hırsızlıklar, çimlenip topluma yedirilen haksızlıklar kül hakkı, kamu mallarının yağmalanması, rüşvet ve iltimas, haksız kazanç, ıftira, konusu zina günahının yanında küçük mu kalıyor yada önemsiz mi ki ,Diyanet ve Ilahiyat yada tekke zaviye çevreleri sessiz kalıp duymuyor görmüyor bilmiyor..eğer saydıklarım şayet önemsiz ve gereksiz ise Sayın başkanın zima ve eşcinsellik karşıtlığı samimi ve dürüst değil, sadece tribünlere oynuyor demektir..Hakikaten kül hakkı ve kamu malını çalma rüşvet ve iltimas ,zina ve eşcinsellikten daha mi önemsiz,,
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Güçlü devletlerde mücadele kişilerle olmaz kanun ve kurumlarla olur.Bizde davulun iki tarafına tokmak sallayanda,şikayet edende aynı kişiler.Neden zina,eşcinsellik yasaklamıyorsa özellikle devlet eliyle tvlerde ve anlaşmalarla serbest ediliyor.Neden ensar vakfına bir sözü olması erbaş in.Zina bazılarına haram bazılarına helal mi
 • 1 Yıl Önce

Mehmet

Güçlü devletlerde mücadele kişilerle olmaz kanun ve kurumlarla olur.Bizde davulun iki tarafına tokmak sallayanda,şikayet edende aynı kişiler.Neden zina,eşcinsellik yasaklamıyorsa özellikle devlet eliyle tvlerde ve anlaşmalarla serbest ediliyor.Neden ensar vakfına bir sözü olması erbaş in.Zina bazılarına haram bazılarına helal mi
 • 1 Yıl Önce

TTT

BU BAHSETTİĞİN SAPIKLAR BELKİ MÜSLÜMAN DEĞİL NERDEN BİLİYORSUN SENİN İNANDIĞIN DİNE İNANDIĞINI???
 • 1 Yıl Önce

Fahrettin

Devlet bazı yasalarla Diyanetin ağzına gem vurmuşken günahlara karşı hiç mücadele edemez. Devlet günahlara izin verirken Diyanet karşı gelse bile kanun önünde yasaların dediği olur. Devlet aslında paradokstur. Diyanet gerçekte yok hükmündedir.
 • 1 Yıl Önce

SÜTÇÜ İMAM

Lutiliği öven ve İslam' a tavır alanlar çok büyük ihtimalle Müslüman değildir hatta Türk te değildir. Ülkemizin % 5'ini Müslüman-Türk görünen kripto sabataycı, pakraduni (fetö gibi) ve ermeni oluşturmaktadır. Her türlü fitne fesat bunların başının altından çıkmaktadır. Kılcal damarlarımıza sirayet etmiş şu münafıkların hakkından kanuni yollarla gelmeliyiz.
 • 1 Yıl Önce

Murat

Allah razı olsun her türlü şirkle ve putçulukla mücadele edilmeli en az azgın sapık azınlık kadar cesur olunmalı eğer bizlerin bu lanetli işlere karşı sesimiz çıkmazsa Rabbim bize bunun hesabını sorar düşüncelerimize tercüman olduğunuz için Allah razı olsun
 • 1 Yıl Önce

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23