Yeni Zelanda vahşeti ve Kılıçdaroğlu iftirası (2)

19 Mart 2019 Salı

Kemal Kılıçdaroğlu, bir taraftan Yeni Zelanda’da İslam düşmanlarının iki camide birden Cuma namazında düzenledikleri vahşi ve insanlık dışı katliamı lanetler sözler söylüyor. Sonra da dönüp, bu vahşetin,terörün sebebinin Müslümanlar olduğunu iddia ederek, vahşetten, cinayetten Müslümanları sorumlu tutmak istiyor. Bu derece zalimce, haince bir yorumu, hiçbir düşman yapmazdı. Yapamazdı. Kılıçdaroğlu, yalnız kalmasın diye belki birkaç vicdansız çıkar ama, göreceksiniz tarafsız düşünebilen kimselerden ve Hıristiyanlardan kimsenin vicdanı Kılıçdaroğlu’nu taklide imkan vermeyecektir! Çünkü bu yorumun, ne gerçekle, ne de insanlıkla bağdaşabilir bir yanı yoktur. 

Behey müfteri, o camideki masumlardan, şehitlerden yaralı ve gazilerden ve cemaatten hangisi terörist?

Filistin diyorsan? Netanyahu’dur, Filistin’i kan gölüne çeviren. Şehit edilen, yaralanan, sakat bırakılan, insanlık dışı zulüm ve işkence gören, ülkesinden sürülen, göçe zorlanan hep Filistinli Müslümandır. Ey Kılıçdaroğlu, “İsrail bu terörü durdurmalı” bu kadar senede bir kere olsun söyledin mi? Müslümanlar durup dururken kime zulmetti? Kimi ülkesinden sürdü? Bir örnek göster. Gösteremezsen müfterisin! Müfterilik bir insanlık suçudur.

Kılıçdaroğlu, sen değil misin, ikide bir Cumhurbaşkanına yol gösterir gibi, “Esat ile anlaş, Türkiye’deki Suriyelileri Esat’a teslim et” tarzında tavsiyelerde bulunan. Esat’ın Müslümanları nasıl kırıp geçirdiğini, vatansız hale düşürdüğünü, Akdeniz’e gömdüğünü bilmeyen bir kimse misin? Esat’la vasıtalı da olsa konuşuyorsun. Bir defa olsun, “Kendi milletine böyle bir zulüm olmaz” dedin mi?  

Afganistan diyorsan? Yarım asır önce güzeller güzeli bir ülke idi. Türk deyince, misafir etmek için, paylaşamazlardı. Bir tek terörist yoktu. Hepsi dost, hepsi Müslümandı, kardeşti. 

Rusya, Babrak Karmal ile darbe yaptı. Arkadan Amerika girdi. Terörü onlar soktu. Vatanlarını kurtarmak için savaşanlar, kör dövüşüne düştü. Ama bu terör değil, vatanperverliktir. Evladını, ailesini, milletini, kısacası Hakkı korumanın gayretidir. Sadece Hakkta birleşememenin, o toz duman, kan revan içinde düşmanla kardeşi ayıramamanın felaketidir. Terör, Müslümanların işi değildir. Müslüman düşmanlarının, İslam’la savaşta kullandığıson derece korkak ve aşağılık bir kukla teşkilatıdır. 

Be vicdansız! Amerika saldırı ve yıkımından önce, Irak sömürüldüğü halde terör mü vardı Irak’ta? Başkan Bush, iftiralarla yaktı yıktı. Terör ekti. Irak’ı bugünkü hale o getirdi. İran da yardımcı oldu. Şimdi senin, Müslümanların üzerine yıkmaya çalıştığı terör, o darbelerle ekilen terörlerin mahsulüdür.

Suriye böyle miydi? Rusya, İran, Esat’ın üçlü ittifakına kadarb Halep, Şam, bizim kardeşimiz değil mi? Çanakkale’de yatan şehitlerin torunu bunlar. 

Müslümanı terörle itham etmek kadar vicdansızlık olmayacağı bu derece açık bir gerçek iken, Müslümanlara yapılan bu ağır saldırının vebalini, Müslümanların üzerine yıkmaya kalkışmak utanmazlığın da sınırını aşar.

Türkiye, teröre otuz senedir otuz bin şehit verdi. Türkiye’den mi kaynaklandı bu terör? Dışarıda İslam düşmanları tarafından tezgâhlandı, Ermeni terörü olarak başlatıldı. Yarım asırdır sömürgeciler, Türkiye’ye karşı bu başarısızlıklarını hazmedemediler. Her sene yasını tutarak acılarını devam ettirmeye çalışıyorlar. Ermeni terörünü PKK’ya devrettiler.

“Görelim Mevla neyler; // Neylerse güzel eyler.”

***

Bu mahalli seçimlerin, mahalli seçimlerle kıyaslanamayacak önemde olduğu görülür ve bilinir bir duruma gelmişti. 

Hiçbir mahalli seçimin, bu seçimin önemini aşacak bir duruma gelebileceğini düşünme imkanı yoktu. O oldu. Yeni Zelanda katliamı ve manifestosuyla, bütün İslam dünyası ve insanlık için yeni sorumluluklar yüklendi milletimize. Gönül dünyamızın bütün yiğitlerine, Allah’ın bize yardım etmesi, ayağımızı, fikrimizi yanlışa kaydırmaması için dualarını rica ediyoruz.

Gözlerim müsait değil ama, bu şartların doğurduğu hizmet kervanından geri kalmamak için, 22 Mart Cuma gününden seçime kadar, inşallah okuyucularımla her gün, “Karınca kararınca” beraber olmaya çalışacağım.

Hamd Allah’a!

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • AdemAdem2 ay önce
  Sayın yazar 31 Mart'ta belediye başkanı seçilecek seçilenler de belediyeyi yönetecek.O KADAR.
 • salihsalih2 ay önce
  Hasan Abi, gerçekci olalım istersen biraz ne dersin? Yemen i bombalayanlar hıristiyanmı? Şii camisini bombalayan yada sunni mescidini vuran kim? Boğaz kesen görüntüleri kim veriyor? sütten çıkmış ak kaşık mıyız?
 • DayıDayı2 ay önce
  Kemal Kılıçdaroğlu artık memleket sorunu olmaya başladı.
 • SarıkamışlıSarıkamışlı3 ay önce
  Hocam sizin bu zırvalarınızı artık din de taşıyamıyor. Sırtınızı artık başka yere dayasanız.Sayenizde 2023 te memlekette müslüman kalmayacak.
 • selmanselman3 ay önce
  Allah'ım bazı şeyleri anlamak ne kadar zor. Terörün tek bir sebebi yoktur, pek çok sebebi vardır, hepsini irdelemek gerekir. "Batılılar yaptı" deyip işin içinden çıkmak tembelliktir, kaytarmacılıktır, kolaya kaçmaktır. Bir defa da kendinize sorun kardeşim: "çocuklarımız neden gidip fetönün oyuncağı oldu, teröristi oldu? biz nerede hata yaptık?" korkmayın, biraz düşünseniz ölmezsiniz.Ayrıca kendi gazetenizde yazıyor, Yeni Zelanda meclisinde kuran okunmuş. Adamlardaki saygıya bak. Bizim de burada sinagog bombalandı, rahipler koyun gibi boğazlandı, Hrant Dink'i vurdurdu Fetöcüler, bizim mecliste İncil, Tevrat okunabilir mi? İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır sevgili müslüman.
 • ORHAN İNANORHAN İNAN3 ay önce
  İMAN VE HAYSİYET YOKSUNLARINI,katledilen onca mazluma rağmen ağzında lafı eveleyip geveleyenleri ve hala BU KATLİAMA RAĞMEN ,MÜSLÜMANLARI TERÖRÜN SEBEBİ GİBİ GÖSTERMEYE GAYRET EDENLERİ LANETLE ANIYORUM.YAZIKLAR OLSUN,İNSANLIK ADINA BİR DEĞER TAŞIMAYAN YÜREKLERE..
 • emiremir3 ay önce
  HAYY SENIN BASINA KILICDAROGLUNDAN BUYUK BIR KAYA DEGSIN BASINA HACI DEDEEEE BIR SEN EKSIKTIN FITNE MUSABAKASINDA

Günün Özeti