• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
Emrah Savcı
Emrah Savcı
TÜM YAZILARI

Bu dedikodular doğruysa hakikaten yazık!

24 Mayıs 2022
A


Emrah Savcı İletişim:

Galatasaray’da 11 Haziran’da yeni başkan belli olacak. Eşref Hamamcıoğlu ile Dursun Özbek’in yarışacağı seçimde kazanan tarafın teknik direktör seçimi de en az başkanlık yarışı kadar merak ediliyor. 

Torrent’le yolların ayrılmasına kesin gözüyle bakılırken esas enteresan olay ise, geçmiş dönemlerde kulübün başkanlığını yapan ve Fatih Terim’le çalışmış olan Dursun Özbek’in yeniden koltuğa oturması halinde yeni bir Fatih Terim dönemi yaşanabilirmiş!..

Yahu bu nasıl bir kafadır, kariyeri tarihi başarılarla dolu bir efsane isim olabilir ama artık devir geçmedi mi? Bu neyin ısrarı olabilir... Geçtiğimiz sezonu hatırlayalım, aldığı cezalarla takımının başında neredeyse yarım sezon olmayan bir Fatih Terim profilinden bahsediyoruz..

Neden genç isimlerin önünü açma ihtiyacı hissetmiyoruz, niye hep aynı kasedi tekrar tekrar çalma ihtiyacı hissediyoruz anlamak mümkün değil.. 

Galatasaray’ın eski Teknik Direktörü Fatih Terim, son 11 yılda Süper Lig’de görev yaptığı 8. sezonda 41. resmi maçını kaçırarak bu alanda rekoru elinde bulunduruyor. Fatih Terim isminin her seçim öncesinde Galatasaray’da konu olması, o kulübün değerlerinin iflası anlamı taşımıyor mu? Her seçim öncesinde adayların icraatları, kulübün borç batağından nasıl kurtulacağı, projeler sorulmazken, niye teknik direktörünüz Fatih Terim olacak mı sorusu sorulur akıl alır gibi değil...

Bir Allah’ın kulu da bi zahmet kulüp batıyor efendim, nasıl bir çılgın projeyle Galatasaray’ı ayağa kaldıracaksınız diye soru sormaz!..

Galatasaray Kulübü ve bağlı ortaklıklarının 31 Aralık 2021 itibarıyla borcunun 2 milyar 561 milyon lira olduğu açıklanmıştı.. Süper Lig’i eksi averajla kapattınız ve ilk 10 dışında kaldınız.. Kötü bir dönemdeyken defalarca ertelenen bir seçim ve mevcut başkanınızın ibra edilmeyiş süreçleri kulübün itibarını yeteri kadar zedeledi zaten.. Artık yeni isimlerle, yepyeni denizlere yelken açmak varken, bu anlamsız dedikodulara son vermek gerekmez mi?

Geçtiğimiz günlerde başkan adayı Dursun Özbek ise, Fatih Terim konusu hakkında ise şunları söylemişti: “Şu an için “olacak” ya da “olmayacak” diyemem. Fatih Terim konusu da dahil olmak üzere birçok konuyu yönetim kurulumla konuşacağız. Henüz başkanlık seçimi gerçekleşmedi, bir isim söylemek doğru olmaz.”

Eğer başkan seçilirse Dursun Özbek, bu açıklamalardan anladığımız kadarıyla Fatih Terim dönemi başlamış olacak!.. Umarım bu sadece bir iki gazeteci iri’sinin pompalamaya çalıştığı bir dedikodu olarak kalır.. Çünkü artık yeni ve genç Galatasaraylıların önü açılmalıdır...

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ömer

Geçmiş hatalardan ders alınmıyor hep aynı hatalar tekrarlanıyor . Artık g Saray sil baştan bir düzen getirmeli . Yeter artık Fatih terim gidiyor geliyor bu olmaz . Kadroyu almalıdır yapan kim Fatih güya gençleştirme olacaktı tamam da g Saray kaçıncı oldu on iki mi on üç mü bakmadım bile. Transferlerin çoğu işe yaramaz. Torent ne yapsın . Borçlar zaten devasa bu ortamda kim gelirse gelsin işi zor .

memleketim

terim mi..futbolun çirkin yüzü..pantolon fermuarını tutup bunu çekin diyen adam..kebabçı basıp mafyacılk yapıp kavga eden adam..daha neler neler..
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23