Kadına şiddetin sebebi, o ahlaksız dizilerdir!

27 Ağustos 2019 Salı

Şu kısır döngüye bakar mısınız?

Milyonları ekrana kilitleyen dizilerde, kadına şiddet doruk noktada..

Genç kızın ellerini ocağa tutmaktan başlayın..

Kadınları gayrimeşru hayata mahkum edenlere kadar..

5 yıl, 6 yıl süren dönemlerde, kadınları eve hapsedip, işkence yapma görüntülerine kadar..

Bu görüntüleri içeren filmlerin/dizilerin senaryolarını yazanlara bakıyorsunuz..

Gezi isyanında hemen kafayı çıkarıp, en önde saf tutanlar..

O dizilerde oynayan oyunculara bakıyorsunuz..

Gezi isyanı benzeri her olayda, hemen sahneye çıkıp, siyasi iktidar karşıtı gösterileri tahrik edici rolleri üstlenenler...

Bir yandan, kadına şiddet içerikli filmlerle, milyonlar kazanıyorlar..

Bir yandan da..

Dizilerde rol gereği üstlendikleri o sahnelerin, gerçek hayatta tekrarlanması üzerine, siyasi iktidarı hedef tahtasına koyup, saldırıyorlar..

RTÜK ise, bir kenara çekilmiş, “Dizileri, kadına şiddetin gerekçesi göstermek yanlıştır” modunda açıklamalar yapıyor..

RTÜK, dizileri aklayan bu açıklamayı yaparken, kadına şiddeti normalleştiren o dizilerde oynayanlar, “Kadına şiddetin sorumlusu sağcılardır, muhafazakarlardır” diyebiliyor..

Neresinden bakarsanız bakınız..

Aslında, dindarı suçlayanlar suçlu iken..

Baskın çıkıyorlar..

Hem kadına şiddeti tahrik ederek para kazanıyorlar..

Hem de, dönüp, suçsuz olan muhafazakarları suçluyorlar..

Muhafazakarların işbaşına getirdiği RTÜK kadrosu ise..

Dindarları suçlayıp, kendileri kadına şiddetin nemasını toplayan bir avuç azgın azınlığın aslında sanatçı olduklarını, onların kadına şiddette bir kusurları olmadığını ilan ediyor..

Başınız döndü değil mi?

Daha çok dönecek..

Her tarafı öylesine pis bir değnek ki, bu konu..

Bu eleştiriyi bu kadar gecikmeli yaptığım için..

Ben dahil, hepimiz suçluyuz..

Böyle bir rezilliğe insanlar nasıl seyirci olabilir?

Bir dizi..

Nikahsız birliktelik..

Hem de yıllar süren..

Dizinin ana teması, bu nikahsız birliktelik ve bu birliktelikteki kadına yönelik şiddeti konu alıyor..

Hani, kadına yönelik şiddeti yapan, bir dakika şiddet uygular, ardından 5 senelik hapis hayatında yaşadığı çileleri seyredersiniz..

Anlarım..

“Bir dakikalık işkencenin, nelere mal olduğunu gösteriyorlar” derim..

Ama tam aksi..

Saatlerce süren her bölümde..

Adeta, oynayanı ile, seyredeni ile, yayınlayanı ile, işkenceden zevk alan bir topluma dönmüşçesine..

İşkence görüntüleri..

Vicdansızca.. 

Ahlaksızca..

Acımasızca..

Gerçek hayatta en gaddar insanın bile yapamayacağı ağırlıkta insanlık dışı görüntüler, film adı altında evimizin içine kadar getiriliyor..

Haftalar, aylar boyunca yayınlanan tümbölümlerde, hep benzer işkence görüntüleri tekrar tekrar gösteriliyor..

Adeta dağ başında yaşayan, polis falan olmayan bir toplumdan bahsediliyormuş gibi, işkencenin normalleştirildiği, olağan kabul edildiği görüntüleri seyretmek zorunda bırakılıyoruz..

İşkenceyi yapanların, hiçbir cezaya muhatap olmadığı görüntüleri, evde çoluk-çocuk izlemek zorunda kalıyor..

Onlarca, binlerce RTÜK’e yapılmış şikayetler ise..

Hepsi sümenaltına süpürülüp, “Sanat eseridir. Ceza uygulanmasına gerek yoktur” diye kapatılıyor..

Bir tane gay ile, homoseksüel ile ilgili bir eleştiri getirildiğinde..

Koro halinde açıklama yapan psikologlar, psikiyatrlar.. 

Hepsi kulağının üstüne yatmış..

Seyrediyorlar..

TV dizilerinde saatlerce, bölümaşırı işkence sahneleri yayınlarken, “Burda olumsuz örnek üzerinden topluma ‘Yapılmaması’ yönünde bir mesaj verilmiyor.. Tam aksine, işkencenin yapılabilineceği, hatta cezasız kalabileceği örnekler, gerçek hayatta bile olmayan örnekler verilerek, toplum adeta işkenceye teşvik ediliyor” demeleri gerekir iken..

Bir tane bilim adamını, bu yönde açıklama yaparken görmüyoruz..

Bir tane ceza hukukçusu, “Hukuk devletinde, cezasız kalan bu görüntüleri içeren diziler, adalete güveni sarsar. Vatandaşı suça teşvik eder” demiyor..

Diyemiyor..

Ama sokakta, “Velev ki ibneyiz” diye pankart açan birisine iki çift laf mı edildi?

Anında onlarcası konuşma yapıyor..

“İnsan haklarına aykırıdır.. Nefret söylemini kabul etmek doğru değildir..” Vs.. Vs..

Bir tane bilim insanı çıkıp söylesin, “2 saatlik dizinin, 45 dakikaya yakın bölümünde, işkence sahneleri var ise, bu diziden toplum olumlu bir mesaj alabilir mi?”

O işkenceyi yapan insanların, dizi içindeki senaryo gereği, yıllarca elini kolunu sallayarak gezdiği bir fotoğrafın, işkenceyi normalleştirme dışında, işkencenin cezasız kalacağı yönünde algı oluşturma dışında, topluma vereceği ne mesaj olabilir?

Amaa.. Halk da izliyor bunları..

Amaaa.. Vatandaş da, şiddet görüntülerini merak ediyor..

Amaaaa. Şiddet içeren diziler, reyting rekorları kırıyor..

Bu savunmalarla, o ahlaksız dizilere kol kanat gerenlere ne demeli?

Halka süslü gösterilen, reklamlarla suni gündem haline getirilen, gazete sayfalarında bile, oyuncularının özel hayatları üzerinden reklam yapılan dizileri..

“Halk seyrediyor” diye, karışmamak..

Hatta cezasız bırakmak..

Bu toplumu nereye götürür, hiç düşünülüyor mu?

 Bakınız, günlük hayatta kadına şiddete karşı çıkanlara..

Bir tanesi dahi, o dizilerdeki kadına yönelik şiddeti normalleştiren görüntülere itiraz etmiyorlar..

Bir tanesi bile, “Dizide ne gösterirseniz, gerçek hayatta da onu yaşarsınız..” demiyor..

“Diziler, gerçek hayatın bir aynası olması gerekirken, gerçek hayat, dizilerin aynası yapılmak isteniyor.. Bu gidişe hep birlikte dur dememiz gerekir” denilmiyor..

Bugüne kadar ne oldu ise oldu..

Bugünden sonrası için, artık bu rezilliğe son verilmeli..

İktidara yakını, iktidara uzağı demeden..

Gayrı ahlaki ne kadar dizi var ise..

Ne kadar, kadına şiddet içeren, çocuğa şiddet içeren dizi/film var ise..

Sanat-manat mavalına başvurmadan..

Gerekli cezalar verilmeli..

Toplum intihara doğru, hızlı adımlarla gidiyor..

Bizden hatırlatması.

 

Günün Özeti

YORUM YAZ

 • Merve Gül Merve Gül 19 gün önce
  O kadar geç kalındı ki ,dur demedi kimse:( Sadece kendi nesillerimiz kaymadı elimizden sizin dizilerinizi izliyoruz diyen yabancılardan da utanıyorum,Çoğu ülkenin vatandaşını dazehirledik bu hastalıklı programlarla.Neden kaliteli adam gibi yapımlar Sessiz sedasız mahsun kalır??İhraç edilecek programlar T.C. yi temsil etmeli hoş bir seda bırakmalı gönüllerde.Bizim kültürümüzü yansıtmalı ama doğru ya çürüyoruz milletçe,bizim yansımada bu dü mi?Ahh ne acı..Güçlü ülke portresi böyle mi çizilir??Vebalini bu ülkeyi yönetenler nasıl verecek ?Biz çocuklarımıza nasıl hesap vereceğiz??Kontrol edemez duruma geldik bir çıkış yolugöster Ya Rabb
 • Gurbetçi Gurbetçi 23 gün önce
  Ali Beye Büyük ölçüde katılmakla beraber, Bir şeyi unutuyoruz galiba, Dizi faktörü tabiki en önemli nedenlerinden biri.Ama Bütün kanallarda onlarca kez bütür haberleri tekrar be tekrar yayınlayan medyanın hiçmi suçu yok. Millet baka baka bağışıklık kazandı, sanki anormal bir durum değilde, diziden bir kesit sunuyorlar. Deveye demişler Boynun neden eğri diye, Nerem doğruki demiş. Neresini alalım. Millet olarak dünyada özel cinsiz vesselam.
 • Bülent Parlak ın kızı koruma altına alınmalı Bülent Parlak ın kızı koruma altına alınmalı 23 gün önce
  1930 da bira için sıhhat bulun yalanı gibi çocuklarımızı korumamız gerek bu jön salaklar ın torunlarından bu ittihat gafiller cemiyeti nin 9 yılda koca devleti bozuk para gibi harcayan kafası Akdeniz de yokuz diyor.... Ne günlere kaldık ey gazi hünkar katır defterdar olmuş eşşek mühürdar... ZİYA PAŞA
 • DermanDerman23 gün önce
  Burdaki,konu dizi uzerine yorumlar,fakat bu diziler,sebebler,den bir tanesi.bu su demek deyil.istanbul sozlesmesi kalsin ,sorun diziler anlasilmasin .birkere bu yuva yikankanun kalkmali dunku akit gundemde satin erdogan bu sozlesmenin zararli oldugna fakat karsisinda abbaski yapiyormus birde bu kanunu kalkmasini isteyen feotoculermi,bu sayin baskana inandirici gelmemis hayirlisi bekliyoruz.
 • DermanDerman23 gün önce
  Yakutdan,zumrutdan medet bosuna, hepsi doner birgun cakil tasina.gec kalma bakipda o genc yasina.sanma onunde secenekler cok,ya iman ya isyan,ucuncusu yok. Dunyanin serveti, sehveti sahte bir kefen kadar vefasi ahte.bogma vijdanini meyde kadehde.sanma onunde secenekler cok ,ya iman ya isyan ucuncusu yok.
 • Nurdoğan TürkyılmazNurdoğan Türkyılmaz23 gün önce
  Alibey Çok Haklısınız amma iktidar ak partisi varmı yok mu belli değil bu ülke ikdidarın kontrolünde değil sanki ikdidar hep seyirci adalet bakanı uyuyor Aile sosyal politikalar bakanlığı mızaten saymıyorum REİSİ Cumhurun Danışmanları ne iş yapar bir Türlü Çözemedim Doğrusu ikincisi bu Ülkede Alibey bir şey daha durum çok vahim mesela çok basit bir tuzakla bir genç kız Ali Karaosmanoğlu bana Cinsel istismarda bulundu desin yandınız yapmadınız bir şeye 5 on sene yirmi sene ceza alıp ömrünüzün Kalan kısmını ceza evinde tamamlarsıňız Ali bey Mazallah Çünkü çıkan kanunda kadının sözü doğru deyip hiç işlemediğiniz bir suçu üzerinize yüklerler kepazeliğin haddi hesabına olmaz ve içeride hiç işlemediği suç yüzünden on binlerce insanlar boşu boşuna yatıyor maalesefKadın Erkek Arkadaşından ayrılıyor neymiş efendim bana zorla cinsel istismarda bulunda hayda ispat yok şahit yok ortada ne fol var nede yumurta misali hakim kadının beyanını kabul Edip onlarca sene yatman işten bile değil Alibey daha fazla yazacağım ama şimdilik nokta koyuyorum Kalın Sağlıcakla.
 • HasanHasan23 gün önce
  Maalesef bu ve benzeri uygulamalari isteyen akp tabani sadece %5 civarinda, yani eski milli selamete gonul verenler. bu tarz uygulamalari hayata gecirmeye kalkarsaniz, ne parti kalir, ne oy!!!
 • HADHAD23 gün önce
  Ali Bey, Bu dizileri yazan kişilerin :Kodları farklı.kod ubozuk.Yunan mitolojisi,Tanrıçalar,Şahmaran, Mistisizm, Fetişizm, Dadaizm, Nihilizm, Narkisosetkisinde yetişiyorlar. NERDE YETİŞİYORLAR,mimar sinan üniversitesi. sosyete kuytu kulüpleri. roma güzel sanatlar liseleri. paris kantonlarında özel kurslar.sonsuz özgürlük, tadını çıkar.TEMEL SORUN İSE,İYİ DİZİ NEDİR?İYİ FİLM NEDİR,İYİTİŞÖRT NEDİR,GÜZEL GİYİMNEDİR ??YAPIN ÜRETİN ÇOĞALTIN GÖSTERİN GİYDİRİN ,YAYGINLAŞTIRIN.iyi örnek ortada yok.kötüsü cooşuyor.DÜNYAYA KAPALITARİKAT CİMAAT LAR :Ford dankokakoladanalgida dan milyonda1 pay almak için HER ŞARTTA ANLAŞABİLİYORLAR. konu $$$$$ olunca,müslimanlıksözde kalıyor.BirleşikArabEmirliği gibi $$$$$ müslimanlığı.ÖZGÜN ÖZGÜN ÜRETİM. HER ALANDA ÖZGÜN ÜRETİM.özgün dizi.özgün kumaş, özgün eteközgün Tişört.ŞAŞAA ile özgünlük karışıyor.( tabi burda çay içerken Yazmak kolay )
 • Eren Eren 23 gün önce
  Çok doğru. O dizlerde mağdur olan hep kadınlar ve fakir halk. Adam silahı çıkarıp takır takır sıkıyor. Karşısındakı de aynı şekilde. İnsanı hedef alıyor. Sanki taşa sıkıyor. Her kanalda aynı tip diziler. İnsana mükemmel ahlakı anlatan tek söz tek davranış göremiyorsun. Hep ben asarım. En iyi ben keserim mantığı ile film ve dizi yaparsan işte sonuç karısını kesen mi dersin, trafikte satırla baltayla dolaşan mı dersin!!!!! Velhasıl sayda say!!!!!!
 • mahmutmahmut23 gün önce
  helal olsun nihayet anlayabildinama bana görehala körsün budizileri tv de oynamasınamüsaade eden herhalde ben değil ve saadetdeğilakpdir bunu sen görecek kadar kendini geliştiremedin
 • BereketlerBereketler23 gün önce
  Tv ve internet vasıtadır onu hangi zihniyetin ne şekilde kullandığına bağlıdır, hayır veya şerde. Tv ve interneti medeniyet olarak görmemek lazım. Bir asırdır bozuk zihniyet olduğu içindaha fazla şerde kullanılıyor onu belirtmek için tv internet deniliyor. Daha önceki kavimlerdeki günahlar belli yerlerde işleniyordu. Şimdi ise tv internetle daha fazla yayılma oldu. Tv ve internet olmasaydı zihniyet bozuk olduğu için günahlar işlenebilirdi ama bu kadar yaygın olmazdı. Zihniyet değişmesi islama yönelme olması lazım. İslam rejimi olması lazım.
 • DermanDerman23 gün önce
  Bir sohbetde iki Allah dostu konusuyor bir kediyi dergaha hizmetci yapti ihya oldu sadece buranin kurallarin riyayet ediyor ,kerametini gosterdigini belirtiyor diger Allah dostu pek inandirici gelmiyor ,bir test yapiyor bu senin kedi bir serviste ,fareyi fark edince dergahi birakip farenin pesine takiliyor burdaki egitimi istediginiz kadar uygulayin bu suna benziyir ben okuyamadim oglum okusun ben ahlakli deyil bari oglum olsun kardes sende olacaksin burde cocugu teknoloji egitiyor.
 • TebriklerTebrikler23 gün önce
  Bazılarımızın yazarı değil, yazdıklarını sarkastik biçimde yorumlamamız, olayı ve yazarı hafife aldığımızdan değil bakış açısının sığlığını eleştirmek içindir. TV veya İnternetin EĞİTİMLİ insan üzerinde bizdeki kadar etkisinin olmayacağını vurgulamaktır amaç. Örnek; Sodom ve Gomore, ahlaksızlıkları sebebiyle helak edilen kavim zamanında TV mi vardı?
 • akifakif23 gün önce
  hocam,evet diziler,televizyon programlari, ıstanbul sözlesmesi ,sözde kadın dernekleri ,kadınarkasinasığınmış küresel şer odaklar vb
 • Mehmet KaramanMehmet Karaman23 gün önce
  BU İŞİN REÇETESİNİ BURAYA YAZIYORUM .Ayrı bir magazin gazetesi olması lazım eskiden Haftasonu diye bir gazete vardı evleneni boşananı sevgilisi olanı ve buna benzer haberleri o gazete yazardı günlük gazeteleri eline alıyorsun her gazetede magazin haberleri var evlenmiş boşanmış yok yatağını ayırmış bu haberleri okuyan Anadolu çocuklarıda hayatın böyle olduğunu zannediyorlar.
 • max_maxmax_max23 gün önce
  Ekonomik sartlar cok iyi oldugu ve bunun payi hic yok diyor sayin yazar,
 • Bir asır önceki halka bak birde şimdikineBir asır önceki halka bak birde şimdikine23 gün önce
  Rejim eğitim sistemi üstüne tvler internet devlet politikaları bu hale getirdi. Bir asır öncekinden daha bozuk. Demekki teknolojinin olması medeniyet değilmiş önce ahlakmış.
 • Ali rızaAli rıza23 gün önce
  Doğru diyorsun yerinde tespit lakin çözüm önerisi ne ? Millet seyretmesin o dizi yayından kalkar demekki müşteri var , peki çözüm ne ? eğitim sisteminin değiştirilmesi lazım bu toplum bu eğitim sistemiyle dünya milletlerinin çok gerisinde kaldı , yetmişli yılların eğitim müfredatına dönülmeli , akılla gidilmiyen yolun sonu felakettir , başkasının izinden giden iz bırakmaz , akıllı olmak lazım bu işler şeyhin fetvasıyla olmaz,
 • SÜLEYMAN ŞAHSÜLEYMAN ŞAH23 gün önce
  yahu bu neyin şikayeti arkadaş. bu şiddet ve ahlaksızlık içeren diziler kimin iktidarında oluyor derler adama.ben şahsen böyle düşünürüm. bu iktidarın toplum mühendisliği diye bir şey duymuşolması gerekir. toplumu iyiye güzele nezakete hakkaniyete emeğe vefaya yöneltmek için bir gayret olması gerekmez mi? bir sürü çok bilmiş profesör etiketli zatlar var. varda ümera ya dönük bir tavsiye bir öneri getirmişler mi? bütün saldırılar aile kurumu yapılıyor .bunu görmezler mi? hani bir söz var ...bakan değil gören lazım ...o kadar...
 • Tavşan kaç, tazı tut..!Tavşan kaç, tazı tut..!23 gün önce
  Tavşan kaç, tazı tut..! Muhâfazakâr "iktidâr" hâlâ ne bekliyor.?!
 • KayamanKayaman23 gün önce
  Dizillerde bir kayinvalide var, gelinine veya damadina herturlu kotulugu yapmak icin planlar yapar, Bizim kayinvalideler de baslar ayni oyunu evde oynamaya, adamin biri durumu iyidir, gozune kestirdigi bayani dolayli yollarin sonunda koynuna alir sonra sokaga, bizim adamlar baslar ayni yolu denemeye. Kadinin bir durumu iyidir ne yapipeder gozune kestirdigi erkegi kandirir bazende tuzaga dusurur koynuna alir, e bizim adam bos dururmu oda ayni yoldan bir bayan aramaya baslar bazen basarir bazen basaramaz. bir aile var koca icki icier kumar oynar eve bakmaz, tabi kadin ile kavgalar alir yurur sonunda bazen adam bazende kadin plan yaparak biri mezara biri hapse duser. iste dizilerdeki boyle ornekler bazen negatif etki yaparak bir nevi kisinin egitimine bakmadan esiri altina alir ve duydugumuz olaylar yasanir. Iste RUTUK bunu goremiyor. Orda anlatilanlar roller bir sanat eseri niteliginde gercekmis gibi anlatilir iste o zaman etkisinde kalmayan kac kisi kalir siz hesaplayin. Allah okudugundan gordugunden yararli ders alan kullarindan eylesin.
 • Başkan'ı, âcilen göreve çağırıyoruz..! Başkan'ı, âcilen göreve çağırıyoruz..! 23 gün önce
  Başkan'ı, âcilen göreve çağırıyoruz..! Eskiden RTÜK mü vardı.?!
 • BarışBarış23 gün önce
  Labahat diziler vb. diye kimse kendini kurtaramaz burada ibrahim suresi 21-22 ayet okuyun. Somut olaya gelirseniz Devlet gücü mahkeme vb. kadınların kırbacina dönüşmüş, dönüştürülmüş gerisi boş laf.
 • Hasan Hasan 23 gün önce
  Eğitim evde başlar okul da devam eder her yer imam hatip eğitim çağdaş değil, olay din öğretmek olmaz olay ahlak öğretmekle olur, dizilere bakıp ne anladığımız önemli ama etkisi elbetteki var özellikle sabah programları saçma sapan cinayet haberleri millet cinnet geçiriyor geçinemedikçe,
 • Kemalettin Kemalettin 23 gün önce
  'Sen anlat Karadeniz' hangi kanalda,'Gezi ' ci senarist nasıl girmiş bu kanala?
 • BİLİNÇALTIBİLİNÇALTI23 gün önce
  İster filimler vasıtasıyla ister haberler vasıtasıyla blinçaltına yerleşen her olayın aynısının veya benzerinin tezahür etmesi mümkündür. Amerika holiwood sayesinde bilinçaltı operasyonlarını başarıyla yürüttü. Buna askeri terminolojide psikolojik harp denir. Medya bunun en büyük silahıdır.
 • serdarserdar23 gün önce
  “Diziler, gerçek hayatın bir aynası olması gerekirken, gerçek hayat, dizilerin aynası yapılmak isteniyor.. Bu gidişe hep birlikte dur dememiz gerekir” cümlesi bir çok şeyi özetlemiş. Maalesef toplumda ciddi bir Algı-Bilinç azalması söz konusu.Silah-uyuşturucu-kavga-aşağılaması bol dizilerin hayata kattığı aynı olaylar oluyor.İnsanlar kendini o dizinin ana karakteri yerine koyuyor ve gerçek hayatta aynı şekilde yaşamanın doğru olduğuna inanıyor.Akıl alır bir tarafı yok çünkü akıl kullanılmıyor. Sağı-Solu-dinlisi- dinsizi demeden ortak payda da buluşmak zorundayız.Bunu yaptık ülke olarak bir çok sefer. Basit bir örnek vermek gerekirse Milli Eğitim Bakanlığı kantinlerde sağlıklı yiyecek uygulamasına geçti.Hem şu anki nesli kurtarırken hemde gelecek nesillere çok ciddi önlem almış oldu.Bu konu da sağ-sol-dinli-dinsiz hiç farketmez bütün ülke insanlarına fayda sağlandı.Muazzam bir çözüm üretti.Aynı başarı toplumu bu kadar yakından ilgilendiren konularda da neden yapılamasın.Bunu sağlayabilecek yetkinlikte yönetici kadrosu olduğuna inancım var.Sadece birileri taşın altına elini koyması ve diğerlerininde yardım etmesi gerekiyor.Umarım bir an evvel çözüm bulunur.
 • Veysel Karani Veysel Karani 23 gün önce
  HZ.ÖMER (r.a) halifemiz dağdaki kuzudan kendisini sorumlu tutarken,RTÜK'ün emir sahibi olan sayin Cumhurbaşkanimiz R.T.Erdoğan ve TBMM'de ki ceylan derili koltuklarda oturan yüzlerce AKP'li Milletvekili ne yapiyorlardir?
 • AtabegAtabeg23 gün önce
  O diziyi izleyipte etkilenenlerden önce odizilerde oynayanların hayatlarına bakarsan gerçekleri daha iyi görebilrsin aslanbeymiş
 • ibrahimibrahim23 gün önce
  Şiddetin sebebi eğitim siteminde yatıyor, başka yerlerde aramaya, konuyu saptırmaya gerek yok.Doğru tahlil yapmak gerekir.O dizileri oturup saatlerce seyreden kişilerde de bir şeyler eksik.Önce bunun tahlili yapılmalı.İnsanların vicdan gözü körelmiş, bunun sebebi eğitim de aranmalı.Eğitimin başlangıcı olan ailede ve ilk basamak eğitim de aranmalı.
 • Göksen MereyGöksen Merey23 gün önce
  belgesel kanalları izleyelim hepimiz bilim adamı yemek kanalları izleyelim aşçı olalım. Diriliş Ertuğrul da kafa kesmeler gırlaydı Ertuğrul gazinin anası bile torununun gözü önünde töre için bir başka kadını bıçakladı, osman gazi çocuk yaşta düşman mezarı kazdı bununla övündü. dizide kadının erkeğin ayağını yıkaması gibi çağdışı sahneler vardı. tutarsızlıklarınız bıktırıcı seviyede. Akit sohbet programları pekde sevgi dolu(!) muhalifleri infaz etmek gerekir söylemleri sıradan şeyler.
 • ahmet salahmet sal23 gün önce
  Yorumculara bayıldım.. Dizileri kaldırınca, şiddet de sıfırlanır, diye yazarla akılları sıra alay ediyorlar.. Ben de onların yaptıkları gibi yapayım.. Yok yok, dizileri kaldırmayın. Bir olan diziyi, ona çıkarın, yüze çıkarın, haberleri de kaldırın, kadın nasıl öldürülürün filmlerini yapın.. 2 saatlik dizide, 45 dakika değil, 1,5 saat, işkence görüntüleri yayınlayın.. Toplumdaki şiddete hiç etki etmez.. kadının üzerinde sigara söndüren vicdansızları verin. Onların cezaevine bile girmeden sürdürdükleri güzel hayatları verin. Bilinçaltına "kadının üzerinde sigara da söndürsen, ceza almazsın. Güzel hayatına devam edebilirsin" fikrini yerleştirin..
 • kibarcikkibarcik23 gün önce
  nuran sen nıkahsız tv lelrdekı paparazı lerı seyretmeyı sevıyorsun anlasılan onlar vesıkasız ...... heee ahlak her şeyın baslangıcıdır haya edeopdendır veselam
 • DermanDerman23 gün önce
  Buaski mennumu daha niceleri tarik hakan halesoygazi bir avuc cennetmi cinnetmi bunlardanda beteri 1970bu serefiz filim yapimcilari gidin kerhane isletin bu topkumun ahlakini bozmaya ahtinizmi var kendi karisi olsa o filimde oynayanlari mujde ari, yatak sahnesinezorlayan rerji,sormus,temel gursu hepisi ahlaksiz surusu sokak supruntusu millete dizi adinda,ahlaksizligi ,enjekde ediyor.
 • YusufYusuf23 gün önce
  Kırk yılın başı doğru bir yazı yazdınız onuda geziye bağladınız ya helal olsun, bu diziler havuz medyasının sahibi olduğu kanalda yayınlanıyor buna dikkat çekin önce
 • NURAN DEVRES NURAN DEVRES 23 gün önce
  Bir yorumcu demiș ki Túrm dizileri dünyada 38 úlkeye satılıyor. Hayır, tam 140 ülkeye satılıyor. En çok da Müslüman ülkelere. Rekor ise Așk-ı Memnu'da. Kuveyt ve BAE ülkelerinde tekrar bölümleri Ramazan geceleri sahur vaktine kadar peșpeșe yayınlandı. Bugüne kadar dizi seyredip de șiddete tevessül eden ya da bu yüzden ahlakı bozulan kimseyi duymadım. Bir tek Túrklerin mi ahlakı bozuluyor?
 • MustafaMustafa23 gün önce
  .. Devleti ve kurumlarını yönetmesi için verilen oylarımız çöpe gitmiş. Bu şekilde yönetilecekse vay halimize. Hiç bir kurum kendi asli görevini yapmıyor. Devlette denetleme ve teftiş bakanlığı yok, ker kurum başına buyruk. Kimse yaptığı hatanın bedelini ödemiyor. Bütün cezalar devlete/milletin cebine, lakaytlık kurum ve personellere ,izlemekseyretmek ve yeni 6284 ler keşfetmekte (güncel şapka kanunu) devleti aliye kaldı. Sonrada adalet, adalet deniyorya.. Seviyoruz hata yapılmasını göz göre göre yapılmasını rantçıları kabul edemiyoruz.
 • diyar21diyar2123 gün önce
  Çözümün basit olduğunu herkes biliyor ama çözümden yana mıyız? Bakın yıllarca Brezilya pembe dizileriyle bu milletin ahlakını bozmaya çalıştılar, halk bunlara pek prim vermedi ama yerli dizilerle millette ne ahlak kaldı ne ar kaldı ne de aile kaldı. Müslüman bir memlekette sözde sanatçı diyen soytarılar zina yapıyor MEDYAMIZ AŞK YAŞIYORLAR diye ahlaksızlarını örtbas ediyor sonradan ahlaktan bahsediyor
 • ORHAN İNANORHAN İNAN24 gün önce
  CAMİİ DEN UZAK ERKEK ,HEVA VE HEVESİNİN PEŞİNDE KOŞAN,ONU DİZGİNLEYEBİLECEK HİÇ BİR DUYGU TAŞIMAYAN KADIN VE ERKEK MUHAKKAK VUKUAT İŞLEYECEK..BU VUKUATLARIN İÇERİSİNDE İŞKENCE,IZDIRAP VE ÖLÜM OLACAK VE BU GÜNLERDE BOLCA ŞAHİT OLDUĞUMUZ GİBİ,ARALIKSIZ DA OLUYOR..AİLE KURMALAR AZALIYOR,BOŞANANLAR ÇOĞALIYOR..ORTADA KALAN ÇOCUK SAYISI HIZLA ARTIYOR..TOPLUM AHLAKİ DEJENERASYONUN EN ÜST BASAMAKLARINA DOĞRU HIZLA ÇIKIYOR..SONUÇ,HUZURSUZLUK,UYUŞTURUCU ,KAVGA VE CİNAYET..BU GİDİŞAT ANCAK BU SONUÇLARI GETİRİR. BİZ BÖYLE DEĞİLDİK AMA KISA SÜREDE BU HALE GELDİK..SAYDIĞIM BÜTÜN KÖTÜLÜKLER MUHAKKAK ESKİDEN BERİ VAR OLDU..ANCAK BU KADAR ŞİDDETLE HİSSEDİLMEZ İDİ.BİR YERDE OLAN CİNAYET,DESTAN HALİNE GETİRİLİR VE ACIKLI HİKAYE SOKAK SOKAK DİLLENDİRİLİR,İNSANLAR PARA VEREREK BU HİKAYELERİ SATIN ALIP HÜZÜNLE,GÖZ YAŞI İLE OKURLARDI..YANİ,HİÇ BİLMEDİĞİ TANIMADIĞI İNSANLARIN ÖLÜMÜ ONLARI ÇOK ETKİLERDİ..BİLDİĞİ YAKIN ÇEVRESİNDE YA DA MEMLEKETİNDE BİRİ ÖLÜR YA DA ÖLDÜRÜR İSE O NU HİÇ UNUTMAZ VE HÜZÜNLE ANAR İDİ..BU İNSANLARIN ÇOCUKLARI VE TORUNLARI DURUP DURUR İKEN BU KÜLTÜRDEN KOPMADI..BİRİLERİ ONLARI KOPARTTI VE BU GÜNKÜ HALE GETİRDİ MALESEF..YAZINIZDA BAHSETTİĞİNİZ YOLLARLA BUNU YAPTI VE YAPMAYA DA DEVAM EDİYOR.ELİNİZE SAĞLIK..ŞERLERİEN İYİ TARİF EDENLERDEN OLDUĞUNUZ İÇİN YAZMAYA DEVAM..
 • TebriklerTebrikler24 gün önce
  Maşallah, harika bir tespit, ne mutlu bize(!) çözüm bulundu. Kaldırırsın dizileri koyarsın belgeseli oldu, bitti. Haa bir de 6284'ü kaldırdın mı ne kadına şiddet kalır, ne de kadın cinayeti. Bu kadar basit ama nerdeee bunu akıl edecek adam? Herkes Ali İhsan Karahasanoğlu değil ki. Suç işleyenlerin eğitim düzeyi, altyapısı, yetiştiği aile ortamı, tüm bu insanların genel profili ve bir insanın canını alma yetkisini kendinde gören bu zavallıların ortak noktasının araştırılması filan uzun işler. Eğitim, eğitmek unutulan bu nostaljik kelimeler çözüm olur muydu acaba? Yok yok en iyisi dizileri kaldırmak.
 • Okur Okur 24 gün önce
  Şu anda zaten önceki dizilerin etkileri toplumu dönüştürüyor. Milletin gözünün önünde yapılan ahlaksız teklifli diziler unutulmadı. Döndürüp döndürüp tekrar veriliyor. Şu anda oynatilan yeni dizilerin etkisini bir on yıl sonra göreceğiz. Bunlar kısa dönemlik yatırımlar değil.
 • Okur Okur 24 gün önce
  Dün gece okuduğum tüm yazılar Bu konu üzerinde idi. Malesef rutuk ve tv lerin ipleri başkalarının elinde. Yoksa bizim insanımız insanlık ve kadınlık onurunu ayaklar altına alan bu rezillikleri film diye sunmaz.
 • cem06cem0624 gün önce
  Ahlaksız dizilere filimlerebende karşıyım. Sadece ahkasız olanlara değil vurdulu kırdılı savaşlı dizi ve filimlerde karşı durmak zorundayız. bunlar kötü örnek olan kadın istismarının ve kaba gücün öldürümenin kanıksatıldığıfilimler. Ancak kadına şiddetin temelinde toplumun kadına bakışındaki çarpıklıkta aramak lazım.'21. yüzyılda yız hala kadın bir insan olarak değilde bir sex objesi çocuk makinası namus karinası olarak görünüyor. Özellikle muhafazakarlara dinciler kadını eve hapis edilecek istediği gibi kullanılacak sus deyince susacak erkeğe kul köle olacak nesne olarak görüyorlar.Bunlara göre kadın bir kere evlendi mi yapıalan her eziyete katlanmak zorundadır. Ayrılamaz bunu aklından bile geçiremez.Oysa evlilik bir bebaber yaşama arzusının sözleşmesidir. Tek taraflı olamaz çift taraflıdır. Kadın boş dediğine boşayacağın gel dediğinde koynuna gireceğin bir nesne değil.Anlaşamıyorsan ayrılırsın. Olur biter . Ancak Erkekeler ayrılmış olsalar da eski eşlerinin çocuklarınınannesinin başka erkeklere ilişkilerineve evlenmelerine dayanamıyor. Bunu bir onur namus meslesi olarak görüyor. Cinayet işleyince sadece makdulün hayatı değil kendi hayatı da bitiyor. Ancak nasıl olsa af falan çıkara ceza indirimi olur 5-6 yılda çıkarımbeklentisi onları cesaretlendiriyor.Adam öldürmenin ve tecavüzün cezası ölüm olmalı ki caydırıcı olsun. Belki bitmez ama mimumuma İner. Bu olaylarda akdınların katkısıda gözden kaçmaması. Bazı kadınlar erkeği cinaeyte teşvik edecek davranış ve söylemeler de bulunuyor. Hakaret ediyor erkekliğine namusunadil uzatıyor intikam almak için. Buda cinayetleri teşvik ediyor maalesef.
 • ÖmerÖmer24 gün önce
  Sadece diziler değilinternet ve haberlerin köpürtülerek verilmesi etken. Asıl sebep cezaların yetersizliği mutlaka indirimsiz ağır cezalar getirilmeli başta idam olmak üzere adam üç kişiyi öldürüyor beş on senede çıkıyor cezaevleri otel gibiymiş suçluya hak tanınamaz adamı Almanya’da şikayet etmiş bir kaç ay kaldım hapiste anamı ağlattılar diyor ya bizde böyle olmaz
 • CccCcc24 gün önce
  Çözüm ıslam da şeriat i uygulamaya koyacak parti arıyoruz
 • AHMET AHMET 24 gün önce
  helallllllllllllll
 • İlkerİlker24 gün önce
  Hep suçu dizilere yükleyip işin içinden çıkmak ne kolay değil mi? Peki idarecilerin hiç mi suçu yok? Kanun yapmayı bile beceremeyen idareciler... Adam arabasıyla birini çarpıyor, sonra adli kontrol şartıyla bırakılıyor. Adaletbu mu? Yıllardır bu böyle devam ediyor. Tacizci mi ararsın, hırsız mı ararsın, dolandırıcı mı ararsın, eşi boşanmak istediği istediği için katleden pislikleri mi ararsın hepsi bu ülkede bulunur. Şu cümleyi bir yere yazın! ''Bu gidişle bu ülkede göz yaşı dinmez''
 • DermanDerman24 gün önce
  Ali hocam kusura kalma googilde birgun birde spikmi gazete hep gerici diye lanse ediyor ama resmini yakusikli ciddi frofil koymuslaracaba ise gece uc demi baslasak bu gerici yazmalarindan kurtulsak.
 • NİLHANNİLHAN24 gün önce
  çocukluğumdan bu yana gerek süperman gerek tom jerry gerekse büyüdükçe freddy nin kabusu vb korku filmi izledim ne uçmayı denedik ne fare yemeyi nede elimize pençe takıp evdekileri kesmeyi!!!!!!!!!!!!!!! Onca dini kanallarımızda var neden onlardan hiç izleyerek etkilenen ALLAH tan korkan yok????? ..
 • DermanDerman24 gün önce
  Nasilki reklamlar dizinin arasina niye yerlestiriyorlar neyi cok gorursenona alisirsin insan kendi ailesini her gun dordugunde bir ailede herkesin karekteri birbirine benzer reklam alis verisi tesfik ediyorsa dizilerdesevismeyi dovusmeyi aldatmayi adam satmayi ogretiyor yok diyen kafasi almiyor birinin ona anlatmasi lazim.
 • DermanDerman24 gün önce
  Aslanbeymis once insan olmak gerek senin sordugun soruyu once kendine sor bir aile tanirdim bir birine bagirarak konusurdu buyuklerden ve insan gorduklerinden etkilenir tibki sizi gormeyipde ofkelendigim gibi.
 • enesenes24 gün önce
  Bu ahlaksız dizileri yurtdışına ihraç ederek Ülkemizi küçük düşürüyorlar bizim kendi toplumumuzu bozdukları gibibaşka milletlere de ahlak yozlaşması yaşatıyorlar.
 • arslanbeyarslanbey24 gün önce
  aranızda dizi film izledikten sonra etkilenip karısını döven var mı?
 • enesenes24 gün önce
  Bu ahlaksız dizileri yurtdışına ihraç eder
 • şenay doğanşenay doğan24 gün önce
  insanoğlu dünyaya kulluk etmek ve istikbalini oluşturmak için gönderilmedi mi habibullahın benim bildiklerimi bilseydiniz karı koca hayatı bile yaşayamazdınız mealinde bir hadisi var bulamadığım için yazamıyorum eğer habibullahın bildiğini bilmek insanı helaline el uzatmaktan bile men edecek kadar korkunç ise dizi seyretmeye nasıl imkan veriyor oysaki karı koca ilişkisi ibadettir bir ibadetten bile insanı soğutacak kadar vahim ve korkunç akıbet insanı aptal dizilere vakit harcamaktan men etmiyor demek ki insanlar iman etmiyor iman etmeyen bir müslümanı ifsad edecek o kadar çok sebep var ki diziyi yok edersin başka birşey çıkar piyasaya yeter ki insan varlığını ifsada açık tutmaaya görsün allaha emanet olun
 • Kızıl ElmaKızıl Elma24 gün önce
  Değerli hocam ,Bir Aile bir müessesedir veya bir Şirkete benzer bu müesseseyiveyaŞirketi iyi idare ederse ,disiplin ve kural koyarsa İşler tıkır tıkır iyi gider ve kazanır ,Bu Aile içinde geçerli.. Şimdi ,Devlet ve Hükümet ,Türkiye İslam bir Ülke olduğuna göre ,Bizlerin de Ona göre Ana yasamız ve kanunlarımız olması gerek ,Türkiyenin % 99,5 Müslüman olduğumuzu Söylüyoruz,Ama gel gelelim Anayasamız Hristiyan Anayasası ,Medeni kanunlarımız Hristiyan Kanunları ,Aile Kavramlarını yıkamak İçin en Muhafazakar Hükümet döneminde yani AK parti döneminde .......,İSTANBUL. SÖZLEŞMESİ ...,Neden İmzalandı,,,Sayın ,,Hocam AKiT Medyası Bizim Dünyaya açılan penceremiz diyoruz her zaman ,Türkiyeni Çıkarı için çok gayret gösteriyor Allah razı olsun...Ama ben bir Vatandaş Olarak Cumhur İttifakını desteklediğim zamanda eleştirme hakkımda var değil ,mi,,,Şimdi AK partı döneminde mecliste çoğunlu olduğu halde en azından Üste yazdığım,,,KANUNLAR VE SÖZLEŞMELERİ..Meden gözden geçirmedi...,TV dizileri diyorsunuz hangi kanalda FOX bu bir yahudi kanalı ve diğerleri bu kanala izin verilirken en azından Şartlar gözden geçirildi ,mi ,,,Biz Müslüman bir Ülkeyiz bunlar olmaz bunlar olur denildi ,mi..hayır,,,ve diğer Beyaz Türklerin kanalları bütün bu kanallar ,Ailemizin yıkım Kanallarıdır,,,20 Senedir AK parti Hükümete neden gözden geçirilmedi bunları ....,,Ama tam tersi oluyor gittikçe dahada kötüye gidiyor... BİZLER. AK PARTİYEOYUMUZU. VERDİK. BUNLARI. DÜZELTSİN. DİYE. YOK. PAYANDA. KOYSUN. DİYE. ...İŞTE. AK. PARTİNİN. ÖNÜNE . HAİN. NANKÖR. SIRTLANLAR. ÇIKAR. KARŞISINA,,,,,TÜRKİYEYİ. ÇOK. ZOR. GÜNLER. BEKLİYOR..ANLATIYORUZ. HAVADA KALIYOR....İNŞALLAH. KALMAZ. DÜZELİR. BU. DEVLET.......
 • TuranTuran24 gün önce
  Yazı yazdım Hasan'a. Ha Hasan'a, ha Sana. Aşağıdaki Hasan bey de bir kulağından girmiş, öbüründen çıkmış gitmiş. Be adam, Allah akıl fikir versin, Ali bey bu dizilerin toplumu dönüştürdüğünden bahsediyor, bu bilimsel bir gerçektir. Zaten bu bilumum ....'lerin de istedikleri budur, toplumu cinnet haline sokmak. Devletin buna engel olması gerekmez mi Allah aşkına? Devlet kendi toplumunun kuyusunu kazmakta.. Böyle gitmez bu, duvara veya çukurun dibine toslar yakında....
 • Ali satirAli satir24 gün önce
  Ayni diziler 48 ulkede yayinlaniyor. Onlar niye kesmiyor. Ustelik camiyede gitmeyen ulke bircogu
 • DermanDerman24 gün önce
  Filimler gercek deyilmis ,kurgu gercekden yok farki ne hinzirlik varsa icinde sakli nice ocaklari,yakti bakanlar suclu uygulayanlar hakli edep saygi sevgi kalkti yerini aldi kaygi her filim toplumun degerlerine olsun saygili bu dizilere bakan kendini onun icinde saldi.
 • ŞenerŞener24 gün önce
  Film ve dizilerde kötü karakterler daha çok ilgi çekiyor. Konuşma şekli tuhaf bir ince-argo nesil yetişti. Sadece dizi değil, bu sosyal medyada insanları ayrıştırdı. Yüz yüze iken söylenemeyecek şeyler, ulu orta paylaşılır oldu. Bu şekilde saygı, sevgi kalır mı? Dizi izlemiyorum, sosyal medya kullanmıyorum, tavsiye ederim.
 • Sadi ipekSadi ipek24 gün önce
  Sayın yazarKadina şiddetin yegane sebebi işte bu ahlaksızlığı bunkadar basite indirgeyen kafadir,dizi izlemem tv başındaoturacak çok zamanım yok.ama şundan eminimnki dizilerde eğer kadına şiddet varsa bu övücü bir sürü değil aksine kötü insanların yaptığı kötülükleri göstermektir .dizide serefsiz adam kadına zulüm yapıyorsa bundan hiçbir genç bunun iyi oldugu dersini çıkarmaz..hee diziler konusunda çok haklı olduguuz birşey var o da mafyavari adamların kahraman gosrerilmesi, polise karşı çıkan adamların esaneleatirilmesi onyuzden genç genç adamların kabadayiliga özendigi gerçeği var ,belki dizilerde bu kontrol altına alınmalı..teskler saygilar
 • DermanDerman24 gün önce
  Kadina siddet ,de projedir, kadinlarinda bu iste parmagi var.kadin surekli ev isi cocuk doguran kocaya hizmet eden surekli muhtac halde,ne askerlik yapar ne ise giderdi erkek karisini rahat ettirdigini saniyordu halbuki kadin kocasini hep imkansizliklara zorlayan evdeki yaptigi is kadinida asagiliyordu bu surdan anlasiliyor evlendiginden olene kadar hep mutfak isi sabah kalmis ise baslamis kocasi eve gelnis istirahat ediyor kadin hala calistigini hic bir ucureti olmadigini sirf dunyasi ev oldugunu idda edenler bu tv sohbetler dedikodular tam kadinlara gore tahsil yapmasina gerek yok cahil gorunumlude olsa sanki unuversiteyi bitirmis koca ile bilgelik taslayan sen bizleri zayif gorme pozisiyon havalirina girmeler gizli,bilinmeyen kismi uc dizi biliyom bakmak istemem mardin yoresinde asirethercaiyine antep yoresin de yesilcay sanatci birde sen anlat karadeniz,biz rutuk,e goregini bizmi bildirecegiz gun gecmiyorki bir aci haber duymayalim trafikde iki geceli yol serbest sahipsiz atlar yola daliyor vatandas habersiz arabasi hurdaya donuyor suclaniyor bende okuldan hayata dair birsey ogrenmedim kim ne ogrenmis,se okul bana sunu ogretdibiz kayatda oldugumuz makamin hakkindan cok kendi rahatimizi koruyok bir senersen filimi vardi namuslu,namussuz calistigi yerin uyanik calisani muduru kapida kucuk haliyla karsiliyordu onune sermek icin sekretiyle kiristiriyordu,biri ansizin kapiyi vurmadan girdi mudur dedi cik disari birdaha adam gibi gir dedi ,adam mudurden ozur diledi her kurum kendi ekseninde bir devlet.
 • Vahdet M.GVahdet M.G24 gün önce
  Hasan RUMUZLU EFENDİKURGUDUR..İNSAN KURGUYU ÖRNEK ALIR ONU KURGULAYAN- YAZAN VE YÖNETMEN DENİLENKARKAMER.....ACINDIRMA...EKRANA ÇEKME...DUYGUYU İŞLEME...SAÇMALIKDANDA ÖTE..GÖZ YAŞI--AZARLAMA-SAFSATASI İNSAN DUYARLI VARLIKTIR....HELE BU ÇAĞDA DAHADA DUYARLI SİTRES HASTALIĞINDAN...İYİ NİYETLİ DOKTORLARI TENZİH EDERİZ...BU YÖNETMEN -REJİSÖR VE YAZAN KESİNLİKLE PSİKOLOĞLAFİLMİN YARARINDAN -ZARARINDAN KONUŞMAMIŞTIR. ..YAA İSTANBULUNEN GÖZDE MEKANINDA DENİZE KARŞI VEYA DENİZDE BİR TEKNEDE (BOĞAZDA)(KURTLARVADİSİG.ANTEPTE ÇEKİLİRKEN...ŞEHRİN EN İYİ OTELİNDE2500TLKAHVALTI YAPIYORLARDI)BİRFİLİM YAPACAĞIM..HALKI NASIL..EKRANA TOPLARIM..ODA..ÖNCE DUYGUSAL..MEKSİKADİZİLERİNİ-TAKLİT---HOOLYVOODU(((( İSTANBUL--KARAÇAM ))) KURULDUĞU GÜNDEN BERİ TAKLİTEDİYOR...SNEARİST..REJİSÖRLER..ROMANLARI---HİKAYELERİ---OKUYUP BİR SAYFASINI--- FİLME---- YAPIŞTIRIYORLAR......O ROMANLARIN TEMEL KAYNAĞI GERÇEK HAYATTAN YAZILMA.........ÜLKEMİZİN AHLAKINI HER TÜRLÜ BOZMAK İÇİN BU REJİSÖR--SENARYOCU..YAZAN.(BAZILARI HARİÇ)İRAN YILANINI OYNUYOR...İRAN..ÇÖL YILANI...DERİ KABUKLARININ ARASINDAN ÜRKÜTÜCÜ SESLER ÇIKARTIYOR..DÜNYANIN EN ZEHİRLİLERİ ARASINDAHALKIMIZN AHLAKINI BOZAN..YALNIZ VAKİT GEÇİRME FİLİMLERİ YAPAN YAPIMCILARI BU YILANLARA BENZETİYORUM..BU REJİSÖRLER..BANKALARDAN FAİZLİ KREDİ ÇEKEREK Mİ????YOKSA---İÇTEKİ-DIŞTAKİ HAİNLERLE ANLAŞIP..İSVİÇRE..BANKALARINDA MI YOKSA.....PKK UYUŞTURUCU SATARAK SİLAH ALDIĞINI MEDYADAN HEP DUYDUK..OKUDUK.....BU FİLİM YAPIMCILARI NERDEN ALIYORLAR?????HER KANALDA.....KOKMUŞ FİLİMLER YAPYROLAR ..SAYGILARIMIZLA...
 • pusatpusat24 gün önce
  Bizler ülkemiz gelişiyor çağ atlıyor diye seviniyoruz ama gençliğin çoğu her şey den bi haber hap uyuşturucu alkol telofon manyakları akşama kadar tlf bilgisayar oyun oynayan gençlik. akşam 10 dan sonra alkolyasak diye iktidara reis e söven gençlik Allah sonumuzu hayr etsin..
 • hasanhasan24 gün önce
  Ali Bey, farkinda degilsiniz sanirim, hatirlatalim: FILMLER, DIZILER KURGUDUR, GERCEK DEGILDIR.

Günün Özeti