Eğri oturup, doğru konuşalım

30 Haziran 2018 Cumartesi

Geçmiş olsun. Zor bir sınav verildi. Allah’a şükürler olsun ki halkın korktuğu olmadı. Bıçak sırtı bir kazanç söz konusu. Kim bilir belki de böyle olması iyi oldu. Artık bazı gerçekler bütün çıplaklığı ile görünür oldu. Ve en üst seviyede “yalnız adam”ın ifade ettiği gibi “Mesaj alınmış” olmalı.

Bu sonucu görmek zor değildi. Ama birileri görmek istemedi. Ya da birileri gerçekleri maskeledi. Çünkü işlerine gelmiyordu. Har vurup harman savurdular. Hatta “belki bundan sonra bu mevkilerde olmayız” diye kendi adamlarını sisteme sokmaya çalıştılar, hapur hupur yerken de üstlerine başlarına döktüler. Zaten bir süredir de, “kimse bize hesap soramaz” havalarında aleni hale gelmişti bu işler. 

Konuşmak isteyenlerin sesi kısıldı. Korkutuldu, fitne çıkartmakla suçlandı, “yoksa sen de mi..” uyarıları yapıldı. Birileri kendilerini “la yüs’el sanıyordu”. Eğer bunlar sistemden atılıp, hesap sorulmazsa, söylüyorum, “içimizdeki bu beyinsizler yüzünden” yerel seçimlerde durum daha da kötü olur. Dahasını da söyleyeyim, devam eden süreçte AK Parti ANAP gibi dağılır gider. O zaman, bugün söz dinlemeyen, ayağı yerden kesilmiş, para ve makam hırsı gözlerini bürümüş birileri gizlenecek yer ararlar. Allah yardım etti de yola devam ediyoruz. Yoksa kimsenin kazandığı yok. CHP de, İyi Parti de, MHP de, HDP de “kazandık” diyor ama kazın ayağı öyle değil. İttifak oyları dışında bakın, AK Parti mevcut hali ile tek başına mecliste salt çoğunluğa sahip değil. Bu bir başarı mı? İttifak oyu ile ancak başkanlıkta ilk turda % 51’i geçiyoruz.

Bu sonuç da bir başarı, tamam, ama daha yakından baktığınızda, içinde bir zaaf taşıyan bir durum var. MHP bu oylardan bir kısmını kalıcı hale getirmek için “dürüst ve temiz siyaset” çıkışı yapacak haberiniz olsun. Elinde bu sopa ile birilerinin başına musallat olacak.. Topluma dönük çıkışlarla gündem oluşturacak. İyi Partiden de göreceksiniz MHP’ye hem milletvekili, hem teşkilat ve hem de tabandan ciddi kaymalar olacak. “Meral abla” projesi bekleneni vermedi. “Devlet bey” devlette bazı operasyonlar için yeni roller üstlenebilir. Biliyorum, birilerinin hoşuna gitmeyecek şeyler söylüyorum, ama gerçekler bazen acıdır ve gerçek dost da bazen acı söyler.

Bu “haramzadeler” var ya, onlar da birbirine düşecek, birileri birilerinin işine, parasına çökecek. Paraları, malları, şirketleri içeride, dışarıda olsun farketmez. Çökecekler!

AK Parti eğri oturup doğru konuşacak olursak 81 ilden 69’unda eskiye göre daha az oy alınmış. Bu gerçek görülmeli ve sorumlularından hesap sorulmalı. HDP 9 ilde % 50’nin üzerinde oy almış. Bunun üzerine düşünmek gerek. HDP’nin en yüksek seviyede oy aldığı illerde AK Partinin aday profiline ve bu adayları listeye sokanların kim olduğuna bakıp gereğini yapmak gerek. Tabi onların hangi grupla ilişkileri olduğuna da. Erdoğan’ın aldığı oyla arada 11 puan fark var. Bunun verdiği bir mesaj olmalı. Sadece oy oranı olarak değil, sandalye sayısı olarak da durum ortada. 

Bakın, o aday listesini kim hazırladı. O isimleri o listelere kim sokuşturdu, o listeden kimler seçildi ve onlar kimlerin adamı, bakan makan, belediye başkanıymış, iş adamıymış, kanaat önderiymiş, geçelim bunları. Eğer haketmedi ise onun orada ne işi var. Birileri meclise girdi, mecbursunuz artık, “böğrünüze saplanmış kurşun” gibi onu yeni bir seçime kadar orada tutacaksınız, ama gözünüzü üzerinden eksik etmeyin. Çünkü bunlar sahibinin sesi. Onu oraya gönderen iradeye bağlıdırlar. Bu tür işler hep böyledir, FETÖ-metö farketmez.

Umarım, MHP de şunu görür: MHP oylarının tamamı MHP oyları değil, AK Parti’den oraya giden ciddi bir oy var. O AK Parti içindeki AKP’lilere karşı çaresiz kalanların oyu. Eğer yerel yönetimlere kadar bu yönde bir iyileşme olmayacak olursa, yerel yönetimlerde bu oy oranı daha da geriye gidebilir. Çünkü bu seçimde MHP’ye diye sandığa gidip AK Parti ve Erdoğan’a oy verip gelenlerin sayısı az değil. 

Meclis aritmetiği çok büyük ölçüde HDP’nin alacağı oya, barajı aşıp aşmamasına bağlı idi. Sonuç ortada. Peki bu durum bilindiği halde Ş.Urfa, Diyarbakır, Mardin, Van’a o adayları listeye kim, nasıl soktu?! Tek sorun bu illerle ilgili değil, birçok ilde benzer sorunlar yaşandı. Bu adamları, bunları oraya yerleştirenleri parti vitrininde tutmaya devam ederseniz, bunun sonucuna da katlanmak zorunda kalırsınız. Halkla inatlaşılmaz. Siyaset sadece mühendislik işi değildir. Tek başına ekonomi de değildir. Siyasetin dili konusunda yeniden düşünmemiz gerek. “Efradına cami, ağyarına mani” bir dil mi kullanıyoruz, ne söylediğimiz kadar nasıl anlaşıldığı konusunda bir hassasiyetimiz var mı?

Dostlarınızı dışlar, düşmanlarınızı kazanalım derken, hem dostlarınızı kaybedip, hem de düşmanlarınızın elinde kalabilirsiniz. Taşıma su ile değirmen dönmez. Reklam ajansları kamuoyu şirketleri, maaşlı propagandistlerle “bizim” siyaset çarkı dönmez. O bizi bizden uzaklaştırır.

Ben kendimden örnek vereyim, ben seçim süresince haftada 5’gün meydanlardaydım. Seçim sürecinde beni “bizim” diyebileceğiniz hiçbir ekranda gördünüz mü? Seçmenle hep iç içeydim. Gözlemlerimi daha çok BBP eski Genel Başkanı Yalçın Topçu ile paylaştım. Bazı yetkililere geri dönüşü olmayan mesajlar ilettim. Bazıları zaten telefonlarını sessize almışlardı. Egede bazı ilçeler, benim o bölgede konuşmamın kendilerine zarar vereceğini düşünüyorlardı. İki kez erteleyip, sonra toplantıyı iptal ettiler.. Oralarda Uğur Mumcu, Toktamış Ateş ile yıllar önce yaptığımız programlar sonucu, CHP’li bir belediye bir caddeye benim adımı vermişti. Bir de tören yaptılar. Reha Isvan çakmıştı tabelayı. Bizi “sakıncalı” gören “bizden” olduğunu söyleyen birileri türemeye başladı, aramızda. Oysa dürüst, akıllı, cesur olursanız, bırakın muhalifinizi, düşmanınız bile size saygı duyar. Seçim gecesi ben Akit TV’den önce Cüneyt Özdemir’in programındaydım!. Birilerinin yaptığı umurumda değil de, bunu bana yapanlar, başkalarına ne yapmazlar ki! Onun için yazdım bütün bunları. Yoksa ne yaptımsa Allah rızası için yaptım. Karşılığı onun yanındadır, yoksa kimseye bir diyet yüklemek istediğimden değil.

Gideceği yeri bilmeyen bir kaptana hiçbir rüzgâr fayda sağlamaz. Benden söylemesi.

Biz kardeşiz. Aramızdaki işlerimiz istişare ve şura ile olmalı.. Kardeşlik hukuku diye bir şey var. Vefa diye bir şey var.. Edep diye bir şey var. Yeni yetme zenginlerin peşinde koşarken ayağına bastığınız bu davanın cefasını çekmiş insanlar var etrafınızda. Bu partinin kuruluş günlerinde de Erdoğan’la beraber koşmuş, şimdi daha sessiz ve sakin bir hayat yaşayan biri, bu seçimleri önemli görüp, kalkmış, ilçe başkanlığına gitmiş. Ben şu kişiyim, “Bizim de yapacağımız bir şey var mı” diye. “Dışarıdan kimselerle çalışmıyoruz” demişler. Zaten kapıdakiler “Nereden geliyorsunuz, kimsiniz, niye geldiniz, kimle görüşmek istiyorsunuz, randevunuz” diye soruyor. Erdoğan siyasete başladığında orada işler böyle değildi. CHP’li sandık müşahidinin gördüğü, hâlâ içimizde, aramızda varolan, onun dikkati çeken, hayran bırakan o anlayışa geri dönelim inşallah. Ya hu, daha geçen yıllarda sizin bir bakanınızın basın müşaviri, bana “siz hangi gazetede çalışıyordunuz” diye soruyordu. Bu adam da basın müşaviri diye oturuyordu orada. “Ehliyet ve liyakat” bu olmamalıydı. Böyle oldu! “Dışarıdan” olmuşuz diyor, üzüntülü! Kapıda karşılanmak için Jaguar’la mı gelmek gerek. Çok mu sert oldu yoksa. Yaşlılık hali olabilir. Bir de dost acı söyler derler ya. Ben dostum dost! Tabi “dostluk” ne demekse. Borsada işlem görmüyor ki dostluk! “Bana dostunu söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim”.  

Selam ve dua ile.

 

YORUM YAZ

 • nuri egelinuri egeli22 gün önce
  Reis için her şeye eyvallah ama taşın altına yıllardır gövdesini taşın altına koyan Şamil Tayyar'ın Savcı Sayan'ınMelih Gökçek'in ve oglunun bozuk para gibi harcanması hiç doğru değil. Artı arınç ın oğlu veya damadının ne artı sı oldu partiye veya ittifaka
 • YaşarYaşar21 gün önce
  Abdurrahman Abim Ellerinize Kaleminize sağlık,şu anki durumu ortamı o kadar güzel ve net anlatmışsınızki,benim gibi bir vatandaşın diline tercüman olmuşsunuz ağzınıza yüreğinize sağlık,maalesef durumun vahameti bu kadar ortada,çok isabetli bir yazı olmuş,Hörmetle Ellerinizden öpüyorum Saygılar Kıymetli Abim
 • ERDAL ERDAL 22 gün önce
  Hocam sizden allah razı olsun bizlere tercüman oldunuz aynen bizlerde dava dedik koştuk şimdi terörüst olduk arkadaşların gözünde hak şerleri hayretler görelim mevla neyler neylerde güzel eyler
 • abçabç21 gün önce
  Bu gidişle kayıp %7 den sonra %17 sırası ile %27 , %37devam edecek. Sınavsız müdür atanan kurumun birinde istisnalar hariç kullanılan ölçü metre gözden geçirilsin.
 • Av.Hacı DURSUN KIZILTAN Av.Hacı DURSUN KIZILTAN 22 gün önce
  Saygıdeğer ABDURRAHMAN BEY KARDEŞİM.“Eğri oturup,doğru konuşalım” başlıklı yazınızı okudum.Gerçekleri üsturuplu bir şekilde dile getirmenizden dolayı teşekkürlerimi arzediyorum.Uzun yıllar ve halen,bir dava olarak bildiğimiz ve bu şekilde inanıp elimizden geldiğince ve gücümüzün yettiğince katkı sağlamaya çalıştığımız hareketin bir ferdi olarak yaptığınız tesbitlerin ,en başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve bu davanın günümüzdeki lideri olan RECEP TAYYİP ERDOĞAN olmak üzere samimi tüm kardeşlerimizin dikkate almasını,gereğini yapmasını canı gönülden istirham ediyorum.Tesbitlerinize ek olarak ,şu hususların hatırlanması amacıyla bir kaç cümle yazıyorum.Sayın Cumhurbaşkanımızında içinde bulunduğu bu hareket,gerek teşkilatlarda ve gerekse kamu yönetimlerinde “OTO KONTROL SİSTEMİ “ile hep başarılı olmuş ve her zaman halkımızın takdir ve beğenisini kazanarak desteğine mazhariyet olmuştur.OTO KONTROL SİSTEMİ derken,teşkilata ve bir kamu görevine alınacak kişiler öncelikle liyakat ve ehliyetin yanı sıra,dürüstlük ve dava adamlığı yönleriyle değerlendirilir,bulunduğu mahalin temayüz etmiş kişilerinin referansı ilede kendisine görev tevdi edilirdi.Bu gün olduğu gibi,falancaya yakınlığına boyuna posuna endamına bakılmazdı.Bizler bürokraside ve teşkilatlarımızda seçicilik kıstaslarımızı ve önceliklerimizi değiştirince oto kontrol sistemimizi kaybettik.Öyleki Hayra teşvik,şerre firen olacak mekanizmamız arızalandı.Şöyleki,15 yıl önce tüm teşkilat toplantılarımızın sonunda “ASR”suresini okuyarak birbirimize Hak’kı tavsiye edip,kötülüklerden sakındırmak tebliğini yapardık.Dün Sayın Cumhurbaşkanımız ,bir kışlada Camii açılışında konuştu,dualar edildi,tüm askeri personel el açıp amin dedi.Emin olun yüreğimiz bir hoş oldu.Düne kadar yemek duasında bile ısrarla Tanrı hitabını kullanan Ordumuzun geldiği nokta gözlerimizi yaşarttı.Ancak şu gerçeğede üzülmemek elde değil.Dün kışlalarda dua yapılmazken dua yapılır hale geldik.Bugün dualarla bitirdiğimiz toplantılarımızı,duasız bitirir hale geldik.Ben bir Müslüman Ferasetiyle acizane şöyle değerlendiriyorum. ALLAH(C.C.) Recep Tayyip Erdoğan’a bir misyon yükledi.Bu misyon ezilen,horlanan ve sömürülen Ümmetin ayağa kalkması,Dini İslam’ın sözünün dinlenilir hale gelmesi için vesile kılınmasıdır.Zira Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasi geçmişine bakacak olursak,1989 da elinden Belediye Başkanlığının alınması,1991 de Milletvekili mazbatasının iptal edilmesi,1997 de hapse atılması, sözde Muhtar bile olamaz diye siyasi hayatının bitirilmesi.Sonuç ne?Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yönetim sistemini dahi değiştirip,Devlete ilk BAŞKAN olması.Bu durumu Zahir’i olaylarla izah etmek mümkün değildir.İşte burda sizinde yazınızda bahsettiğiniz durumun izalesi için Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere her bir kardeşimize sorumluluk düşmektedir.Aksi halde ,Milletin hassasiyetlerine şaşı bakan bürokrat ve teşkilatlar yüzünden adı ve sanı unutulanların arasına katılmak gerçeği ile yüzleşiriz.Selam,Saygı ve Dualarımla.Av.Hacı Dursun KIZILTANiPhone’umdan gönderildi
 • ŞevketŞevket22 gün önce
  Çok doğru tesbit. Konyada teşkilat sıfır. İnsan daha önce görev yapanlaradamı ulaşamaz.
 • Belediye -Bürokrasi Belediye -Bürokrasi 22 gün önce
  Tespitler mükemmel Hocam . Tam halkın beklentisini yazmışsınız . Belediyelerde ve bürokraside temizlik yapılsın yeter.İki ve üç dönemdir belediye başkanlığı yapanları komple alın . Bir de bu başkanların etrafındaki yapıyı da temizlemek şart . Bürokrasi de de uzun yıllar görevde olanları kesin temizleyin . 17/25 ten önce fetö referansı ile göreve gelen ve hala görevde olan il ve ilçe milli eğitim müdürleri var . Tam bir komedi ama gerçek . Allah korusun darbe başarılı olsaydı fetöcüler bunlarla ya devam edecek yada daha üst görevlere getireceklerdi belli ki .. bir de bu adamlara referans olan , bunların arkadında duran kimler bunları da incelemek ve bunları da tasfiye etmek şart . Halk mevcut belediyelerden ve mevcut bürokrasiden hiç ama hiç memnun değil ve millet hemen çok ciddi değişim bekliyor . Bunlar yapılırsa ak parti belediye seçimlerinde büyük fark atar . Yapamazsa da büyük fark yer . Dostça bir yazı . Ankarada belediyeleri inceleyin yeter . Ankarada eğitim yöneticileri komple değişmeli zaten . Keçiören e bakın yeter . Eğitim kan kaybediyor , ayaklar altında , çankaya , Etimesgut , ymahalle Gölbaşı hep aynı .bunları buralara getirenleri Reis çizdi zaten . Bunlar görevde .. ne tuhaf . İstanbul , İzmir , Antalya , Muğla , Manisa , Mardin inceleyin Allahaşkına ..
 • Engin şahinEngin şahin21 gün önce
  Ak parti Bazı bölgelerde halkın istemediği adayları milletvekili adayı olarak gösterdiSonuç böyle oldu...
 • Aslan köroglu Aslan köroglu 21 gün önce
  Eleştiri
 • Mesut SarpMesut Sarp20 gün önce
  Üstad, Basın müşaviri “Ehliyet ve liyakat” yoksunu ama oda Üstad, Basın müşaviri “Ehliyet ve liyakat” yoksunu ama oda müşavir oldu! Daha bunun gibi nice müşavir nice müdürler var, ortalik kokuşuyor. Gitme vakti yaklaştı temizlenecek gibi degil...
 • feyzı ozmenfeyzı ozmen20 gün önce
  Hocamın dediklerine aynen katılıyorum. AKP Artık adam kayırmacılığını bırakmalı. İnanınki kayırılan insanların çoğu partiye en büyük zararı veren yalakaların olduğu kendi çıkarılarından başka bir şey düşünmeyenlerdir. Şu mülakatlarda yapılanları hicapla izliyorum. Kariyer ve yetenekler ayak altına alındı.Selam ve dua ile.
 • Seyit HanSeyit Han20 gün önce
  Gűnaydın Sayın Dilipak Düne kadar sayfalar dolusu değerlendirme ve önerilerimize iğreti muamele protokolü uygulamadın mı Seviyeli eleştirilerimiz tek tutar dalımız Aitte hep Sansüre edilmedi miSıra Zülfü yar geldi nihayet. Olsun buna şükür. Pilavdan dönmek yok bundan kellikBir Konya yorumuÇok önemli ve tam doğruMalesef Tahir Bey ve Ali sürücü inadı 3 milletvekili mal olduBüyükşehir tercih edilen başkan. Vah ki ne vahİl başkanlığınınve vekillerinBUYURGAN,KİBİRLİ,SORGULAYICI,TEPEDEN BAKIŞ tavırlarıMetal yorgunluğuylamücadele diyip YORGUN METALLERİ dayatma ısrarıMalesef bu sonu getirdi AMA İNANIN GEÇ DEĞİL
 • İbrahim Erkanİbrahim Erkan21 gün önce
  Hocam yorumlarınız tam isabet. Inşallah sayın başkanımız durumun farkındadır. İktidarların en büyük sorunu rüşvet ve adam kayırma dir. Liyakatte onemli bir konu. Lütfen sizde sesimiz olun bu yazilan yorumlari ve sizin degerli yazilarinizi ulastirmanin bir yolunu bulun. Selam ve dua ile.
 • yusuf demirtaşyusuf demirtaş22 gün önce
  meclise adam gibi adamların girmesini istiyorsa AK parti seçim yasasını değiştirerek 2 turlu dar bölge tercihli sisteme geçmesi gerekiyor.. seçilen her MV bölgesinde en fazla tanınan sevilen halktan biri meclise gelecektir ama tabi buna parti genel başkanları razı olurlar mı orası muamma.bu şekilde seçilen vekiller parti başkanlarının sözünü ne derece dinlerler onu bilemem ama ülkemizin gelişmesini çağ atlamasını gerçek demokrasiyi uygulamasını istiyorsak er geç bu sisteme geçmeliyiz.
 • Vatan TuranVatan Turan22 gün önce
  .... Zulümden kurtulmak isteyenlere sadece dağları bırakmak, feda edilecek canlarımız olduğunu gösteriyor. Kimin uğruna???
 • İsmail hakkı Bozkurtİsmail hakkı Bozkurt21 gün önce
  Kapıda karşılanmak için Jaguar’la mı gelmek gerek. KRİPTO cehape liler kamudan ve ak partiden temizlenmezse yerel şeçimler ve bundan sonrası hüsran devam eden süreçte AK Parti ANAP gibi dağılır gider.
 • Mahmut GürlenMahmut Gürlen9 gün önce
  Andurrahman Dilipak beyefendiye aynen katılıyorum.Bazı il ve ilçe teşkilatlarında aynı durumu ben de gördüm ve kendi kendime "yahu bu adamları birileri Ak parti kazanmasın diye mi buralara yerleştirdiler "diye düşündüm .adamların seçim meçim umurunda değil sanki. Laü bali haraketler Birbirleriyle seviyesiz şakalaşmalar Halkı umursamaz tavırlarBir tebessümü bile halka çok görenler Küçük bir tenkidinize karşı verilen cevap " Halk ağzıyla konuşma"halbuki o halk bizi ayakta tutuyor. Geçenlerde köyüme gittim Tayyip Beyi tv de görünce "Bizim Tayyip" diyerek ağlayan yüzüne hayatın ağırlığı yansımış,çileliÜzerinde yamalı elbiseler kırışmış yüzler Çökmüş gözler allaha yeminle söylüyorum O manzarayı seyrederken ağladım Bu insanlar Sevgi şefkat ve merhamete dayalı otariteyi temsil eden bizim Tayyib modelini arıyorlar Düşmana karşı Bir arslan dosta ve mazluma karşı ise bir şefkak ve merhamet pınarı olan Tayyib O insanların gönüllerini fethetmiş Ey Nasıl olsa tayyib Bey var kendilerini "la yüsel" sayan ve halka tepeden bakan Ak partili geçinenler Bu tavırlarınız devam ederse O dsğ başında Bizim tayyip diye ağlayan o gariplerin vebalinin ağırlığı altında ezilir gidersiniz Gönül coğrafyamızın en ücra köşelerinde Mazlumların hamisi Recep Tayyip Eerdoğan için göz yaşıyla dua eden mazlumlara bakın ibret alın ve kendinize gelin
 • HsnHsn21 gün önce
  pek sanmıyorum ama eğer bu olursa bu mhp yi ak partiye karşı kışkırtma amaçlı güçlü görünsün diye feto talimatı ile olabilir
 • mustafa aydınmustafa aydın20 gün önce
  15 Temmuzda İstanbula sahip çıkan dürüstlüğü ve beyefendiliği ile nam salmış SELİM TEMURCİ gibi kıymetli abilerimizi siyasi çıkar çatışmaları yüzünden kaybettik.Bu adamların tekrar göreve getirilmesi gerekiyor.
 • M Ali KM Ali K22 gün önce
  temizlik şart,yoksa akp silinir..
 • Hasan aliHasan ali21 gün önce
  Hocam Allah Razı Olsun, kalbimden ve beynimden geçenleri benim bu şekilde izah etmem mümkün değildi.Ancak; bizlerin yerine bu yükümlülüğü yerine getidiğiniz için çok teşekkür ederim.Selam ve dua ilr
 • Ahmet AYDIN Ahmet AYDIN 22 gün önce
  Abdurrahman abi doğru yazıyorsunuz teşkilatlarının çoğu Nasıl olsa verirler zihniyetinde ben bu seçimde sadece ve sadece Tayyip Erdoğan ilk seçimde seçilsin niye AK Parti'de sandık başkanlığına aldım gelecek seçimde yani belediye seçimlerinde Üstelik para bile verseler sabahtan akşama Bekle deseler Vallahi beklemem Ben 14 saat bekledim sadece Tayyip Erdoğan ilk seçimde seçilsin diye Allah yardım etti seçildi Allah ömürler versin reise Allah bize de ülkemize de iyi günler göstersin
 • Kanber AksarayKanber Aksaray21 gün önce
  Dergli üstadım ellerinize sağlık yazdiklariz çok doğru değerli büyüklerimiz inşallah dikkate alarak yola devam ederlerSaygılarımla
 • Değilşim zamanı Değilşim zamanı 22 gün önce
  Hocam belediye başkanlarını Ve mevcut bürokrasiyi değiştirsinler , eğitim de mevcut il ve ilçe müdürlerini değiştirsinler ,istanbul ve Ankaradan buna hemen başlasınlar . Buralara yetenekli insanlar gelsin biz belediyelerin çoğınu alırız inşaallah . Yapılmazsa da iş biter .
 • NejmiNejmi21 gün önce
  agziniza saglik hocam.butun secimlerde akpartiye oy vermis birisi olarak Bu secimlerde mhp ye verdim.akpartinin cikarcilardan temizlenmesi gerekir.birde deli dumrul misali bukopruden mecbur Gececen dedikleri icin oy vermedim.kazandigimiz uckurus Onuda Elimizden aldilar
 • Ekrem aslan Ekrem aslan 22 gün önce
  Allah razı olsun sizden. Birde milli eğitim bakanlığının laçka tutumlarını yazarsanız sevinirim
 • bilalbilal21 gün önce
  Sayın Dilipak. İktidar, güçlünün yanında olmak sizide değiştirdi. Malesef 90ların Dilipaki değilsiniz. Bu yazınızı 24.06. seçiminden önce neden yazmadınız? Öz eleştiriden uzak, AKPnin yanlışlarını dile getiren, dürüst ve iyi niyetli eleştiri yapanların sesi, kalemi olmadınız. Sizde mahalle baskısından çekindiniz. Şimdi başka yerlerde suçlu aramanın anlamı yok. Özeleştiri yapanlara münafık hain denilirken neden sustunuz?
 • Osman CEYLANOsman CEYLAN21 gün önce
  Çok tsklr hakikatleri yazmisiniz sizi eleştirenler daha onceki yazılarınızı okumamışlar siz oysa sürekli uyariyordunuz
 • YAVUZ SELİM İSTANBULLUYAVUZ SELİM İSTANBULLU21 gün önce
  Abdurrahman bey ,elinize ,yüreğinize sağlık Süper bir yorum aynen katılıyoruz. İNŞAALLAHmesajı alması gereken Ak Partiteşkilatlarımesajı almıştıralmayanları da tek başına %52 den fazla Cumhurun oyunu alanREİS elbette mes'ul olanlar hakkında icab edeni yapacaktır.
 • halit yaşar Bükülmezhalit yaşar Bükülmez21 gün önce
  sayın dilipak,akpartinin oyunun neden düştüğünü millet analiz edebiliyorda sen hala çne çalıyorsun.bu seçim MHP nin baraj altına indiirilmesi hedefnolduğu için akp oyları MHP barajın üzerinde tutmak hedefti.bunun cevabını öğrenmen gerekir.öyle anap gibi olur cart curtla olmaz.siyaset bir bilimdiriyi öğrenmek gerekir.politika ile karıştırılmasın.
 • Saçmalı YORUMSaçmalı YORUM21 gün önce
  Allah razı olsun... Çoook uyardınız ama uyarmak, uyarılmayı isteyen için geçerli... Ak Parti çoktan AKP'lilerin eline geçti. Onları oradan sökmek imkansız. Onları temizlemek için yeni bir parti kurmak gerek. Ama adamlar yalakalığın kitabını yazdıkları için, orayı da anında işgal ederler. O zaman başa, özümüze dönmeliyiz. Liyakat, adalet, istişare... Oraya dönmeye de kimsenin niyeti yok.
 • GuliGuli21 gün önce
  Az sayıdaki partili hariç yeni yetme çoğu kişi dava ruhunda yoksun. En basit atamalarda bile torpilsiz iş yürümüyor. Üniversite, belediye, öğretmen alımlarında referanssız alım yapılmıyor. Fetö soruşturmaları halkın mütedeyyin kesiminin başında kılıç gibi sallanıp duruyor. Bunların birçoğu AK partiye oy veren, Fetö nün hainliğini geç veya AK Parti ile beraber farkeden insanlar. Gerçek hainlerin tesbiti için çok büyük bir kitlenin itham edilmesi oy kaybettiriyor. Uyarılarınıza rağmen değişen bir şeyin de olmayacağı kanaatindeyim. Ancak AK partiden başka da gidişatı değiştirme yeteneğine sahip bir oluşum gözükmüyor. O nedenle uyarılarınız ülke adına çok önemli.
 • İyi İyi 21 gün önce
  Bütün Akp küskünleri!işiniz ihaleyle adam.kayirmacilikla avantacilikta değilse buyrunIyi partiye buyrun
 • KÖŞE KAPANLAR.KÖŞE KAPANLAR.22 gün önce
  Çok doğru bir yazı Allah razı olsun. Inanın taşranın hali içler acısı adam bakan olmuş kendi yerelinde hiç bir karşılığı yok. Bu da yetmiyormuş gibi yereldeki oylar kendininmiş gibi diğer adayların seçiminde kilit rolü oynuyor. Inanın şuan mevcut büyük şehir belediye başkanlarının bazıları bağımsız aday olsa %10 ay dahi alamazlar. Örnegin uzaktanda şahit olduğum malatya adayları sen ben bizim oğlan mantığı ile seçildi. Sonuç. Ben Fethiyeliyim burda da durum farklı değil milliyetci olan bu sahil kesimi resmen alenen Chp nin kucağına itildi. Bu seçimde dahi akp ilk iki adayı yerimiz garanti deyip hiç çalışmayıp çalışmayı sadece 3. Sıradaki adayın boynuna koydular. Eğer akp parti kendine çekidüzen vermezse inanın yerelde alacağı oy %35 geçmez. Bu seçim ben şahsen mhp nin oylarını %15akp nin oylarını %39 gibi bekliyordum. Insanımız yine Cumhurbaşkanımızın hatırını kırmadı. Ama yerelde hatir işi olmayacaktır. Selam ve dua ile.
 • saddisaddi21 gün önce
  AKP ni,n bu hale gelmesini bekliyordum. Tayyip Bey çoook hatalar yapıyor.İdam konusu, adalet sistemindeki facia bunların başında geliyor. Çocuklar öldürülüyor. Katiller serbestbırakılıyor. Rüşvetten geçilmiyor. Fetöcüler ortada geziyor.
 • EnginEngin21 gün önce
  Akp hükümetinin ilk iki yılındada idarecilik yapmıştım lakin sonra bırakmıştım. 15 Temmuz sonrası emri vaki yöneticiydim devredilen ve çok özel olan ve aynı zamanda askeriyeden devredilen bir tesiste. Hediyesi Epilepsi hastası olmak oldu. 8 ay sonra üst bürokratların her dediği pervasızlığa yok dediğim için istifa ettim kabul etmediler biz alırız deyip bir hafta sonra makamımdaki eşyalarla beraber benide gönderdiler. Sonra yine ülkem için güzel olan rüya projelerden birine dahil ettiler yine çalıştım çalışıyorum. 15 temmuz öncesi için yorum bile yapmayacağım. Neticede her gelen sanki kendi rüştle gelmiş gibi rüşt ispatı istedi eyvallah etmeyincede dışladı. Zabıtayı önemli bir kuruma daire başkanı, sözleşmeli hizmetçi kadrosundaki şahıs bakan danışmanı olurken vd. ler neler olurken biz yerimizde saydık; yaptığımız işler ortadayken bilimsel çalışmalar, yazdığımız kitaplar varken... AKP siyasetine ve bürokrasisine kırıldım küstümmü şahıs olarak? Evet. Ancak Devletime milletime küsmedim. Maaşım helal olsun diye çalışıyorum. 38 yaşındayım ve yurtiçi yurt dışı birçok işte bulundum ama öğrendiğim ders usta çırak ilişkisi ve liyakat olmadan sistem düzen almıyor. Ve diğer derste; makama oturmak bi sınav alınmak diğer sınav. Nefsime alınmak zor geldi kul hakkı açısından makamda oturmak zor geldi. Eğer çocuklarımız cebinden para harcayarak güvensiz ortamda kamudan faydalanacaksa ölsekte dünyalık hesabımız kapanmayacak. İnşallah bunu farkeden bir irade sergilerler. Ha bide önceden sağcıydık solcuyduk şimdi bunların üstüne cemaatimizde önemli. Cami cemaati olmak liyakata yetmiyor.
 • motoraksmotoraks21 gün önce
  Konyadan bld.başk. Tahir Akyurek in aday olduğunu duyunca eyvah dedim gitti iki millrtvekili. Bu işler boyle gunu geçmiş işlevsizleri raftan alacaksın.
 • mustafa cbkmustafa cbk21 gün önce
  güzel bir yazıolmuşama kararvericiler ucu kendinedokunduğu için cumhurbaşkanınaduyurmuyorlar şamil tayyarbeyin çırpınışlarını okuduk
 • MURAT MURAT 21 gün önce
  Kıymetli Hocam değerli eleştirilerinize katılmamak imkansız. Londra da, Reisin İstanbul Belediye Başkanlığı döneminde ardından cezaevi sonrası kuruluş döneminderesmi gayriresmi tüm ziyaretlerinde yanındaydık.Onun için Köln deki ihtiyarlara kafa tuttuk.Onu Londra da niye konuşturuyorsunuz dediklerinde Reisin tarafındayız tüm teşkilat mensuplarıyla dedik. Bu gün Reise ulaşmak şöyle dursun Partiye yanaşamıyoruz bile.Bıktık bu müteahhitlerden işadamı kılıklı kendine çalışanlardan. Onlar işgalci biz yabancı olduk.Daha küskün olmadık
 • AgumentinAgumentin22 gün önce
  Bu yazıyı da ,yapılan yorunları da nice seçim sonlarında okuduk yine okuycaz. 7 Haziran seçimleri malesef unutuldu. Suç şunda bunda diyerek şahsileştirmeyelim. Mesele buhareket dava ruhunu kaybetti. Neyse devamı bende kalsın.
 • Hubeydullah Hubeydullah 22 gün önce
  Iyi parti girdiği ilk seçimde barajı geçip meclise girmiş. Neden iyi parti başarısız gibi yorum yapmışsınız yazınızda?
 • Hesap GünüHesap Günü21 gün önce
  26 Haziran tarihli "seçmen davranışlarındaki geçişgenlikler" yazısına aynen bunları yazdım ve ne hikmetse yorumum yayınlamadı. Yıllardır takip ettiğim Akit gazetesinden beklemediğim bir davranıştı bu. Ama bugün görüyorum ki sayın Dilipak gerçeklerin farkında olan ve objektif yazan bir insan. Kendimde üyesi olduğum Ak Parti ilimiz teşkilatındaki kokuşmuşluğu görseniz, Reisin üzerimizdeki hatırının ne denli güçlü olduğunu, nefsimizi nelerle sınadığımızı anlasanız, bize hak verirsiniz. Defalarca haklı gerekçelerle şikayet ettiğimiz haramzadeler 5 yıllığına yine bizi temsil edecek. İl teşkilatı deseniz yine bu kişiler domine etmiş durumda, bölge koordinatörüne kadar herkesi bağlamışlar. Hiçbir haklı gerekçeli şikayet yukarıya ulaşmıyor. Bu şikayetlerin içerisinde çoluğun çocuğun rızkıyla oynamaya kadar varan çok büyük mağduriyetler var. Maalesef yerelde önümüz karanlık. Fetönün güçlü olduğu bir ilde yaşıyoruz zaten, birde böyle kişiler yüzünden kimseye söyleyecek sözümüz kalmıyor. Bu davanın arkasında tamamen temiz duygularla duran gariban vatandaşımıza yazık oluyor. Lütfen sesimizi Reise duyurun, bizlerin Ak Partiden beklediğimiz tek menfaat çocuklarımıza güvenli, güçlü bir devlet bırakması. Bizleri oyuncak etmesinler bu pişkinlere.
 • Secih BaşaranSecih Başaran22 gün önce
  SÖYLEDİKLERİNİZ, TESPİTLERİNİZ DOĞRU. YEREL SEÇİME BİR YILDAN AZ BİR ZAMAN KALDI, NE YAPMALIYIZ KİDURUMU DÜZELTELİM. HEPİMİZİN SORUMLULUĞU VAR ÇÜNKÜ DAVAMIZ VAR. YANLIŞ ANLAŞILMASIN NE YAPACAĞIMIZI BİLMİYOR DEĞİLİZ, BİLİYORUZ ELHAMDÜLİLLAH!SORUN DAVADA YALNIZ KALAN BAŞKAN A ULAŞMAK. ONA ULAŞMAYINCA HİÇBİR SORUN ÇÖZÜLMÜYOR. ADİL ÖKSÜZÜ ARAYAN EMNİYET MENSUBU FETÖ DEN TUTUKLANDI ATADAN İKİ SENE GEÇTİKTEN SONRA! KİLİT BİR İSİM İÇİN GEÇEN ZAMANI VE GELİNEN NOKTAYI GÖZ ÖNÜNE ALINCA BAŞKA BİRŞEY AÇIKLAMAYA GEREK VARMI!
 • Belediye -Bürokrasi Belediye -Bürokrasi 22 gün önce
  Tespitler mükemmel Hocam . Tam halkın beklentisini yazmışsınız . Belediyelerde ve bürokraside temizlik yapılsın yeter.İki ve üç dönemdir belediye başkanlığı yapanları komple alın . Bir de bu başkanların etrafındaki yapıyı da temizlemek şart . Bürokrasi de de uzun yıllar görevde olanları kesin temizleyin . 17/25 ten önce fetö referansı ile göreve gelen ve hala görevde olan il ve ilçe milli eğitim müdürleri var . Tam bir komedi ama gerçek . Allah korusun darbe başarılı olsaydı fetöcüler bunlarla ya devam edecek yada daha üst görevlere getireceklerdi belli ki .. bir de bu adamlara referans olan , bunların arkadında duran kimler bunları da incelemek ve bunları da tasfiye etmek şart . Halk mevcut belediyelerden ve mevcut bürokrasiden hiç ama hiç memnun değil ve millet hemen çok ciddi değişim bekliyor . Bunlar yapılırsa ak parti belediye seçimlerinde büyük fark atar . Yapamazsa da büyük fark yer . Dostça bir yazı . Ankarada belediyeleri inceleyin yeter . Ankarada eğitim yöneticileri komple değişmeli zaten . Keçiören e bakın yeter . Eğitim kan kaybediyor , ayaklar altında , çankaya , Etimesgut , ymahalle Gölbaşı hep aynı .bunları buralara getirenleri Reis çizdi zaten . Bunlar görevde .. ne tuhaf . İstanbul , İzmir , Antalya , Muğla , Manisa , Mardin inceleyin Allahaşkına .. Seçimlerde Reisin başı öne düşmesin diye sahada hep çalışan inanmış adanmış vefalı insanlar hep çalışıyorlar Ve gene çalışılacaklar . Her seçim sonunda koltuk Ve makam kapan kadrolu , her dönemin adamları kendini pazarlıyor şimdi de öyle . Bu adamlara yeter artık defolun deme zamanı . Belediye ve bürokrasi de temizlik olmazsa belediyeleri kazanamayız . Millet belediye seçimlerinde Başkanlara, etrafındaki ekibine ve Yerelde ki bürokrasiye bakıp oy veriyor zaten. Aman dikkat .
 • BekalBekal21 gün önce
  Teşekkür ederim avukat bey bu düşünceye sahip oldugunuz için selam ve dua ile
 • şehrin öbür ucundan koşarak gelen adamşehrin öbür ucundan koşarak gelen adam22 gün önce
  kıymetli abdurrahman dilipak, dur ben kardeşin sana dostluğu ve kardeşliğin ne olduğunu "nurullah"olan kurandan yani zuhruf suresinden nablusi nin tefsirinden tesadüfen ulaştığım rastladığım zuhruf suresinin tefsirinden alıntı yapayım..var ya 33/34/35/36 . Ayetler harika..hele 67. Ayet..aman allahım..ekonomiye ağırlık vermeye çalışanlara nasihat ettim başka bir yorumda..33/34/35. Ve 36 ayetlerle..36. Ayete bi bak aziz abim, / men yeşu an zikrillah.... Diyor. Elaşiye kelimesi elamiye kelimesini en hafif hali.yani amiya körlüktür.aşiye ise körlüğün en hafif halidir..kim tamamen zikrimizden yani kurandan yüz çevirirse demiyor diyor ki hafifçe bile kurandan yüz çevirirseniz çevirene bir şeytanı yumurtaya kabuğu sardığımız gibi yüz çevirene o şeutanı takdir eder yanına dolarız da artık o ona yakın ve arkadaş olur da etrafını göremez.o şeytan onu meşgul eder o etrafını göremez hale gelir böylece doğru yolu bulmaktan aciz olur..işte dost ve arkadaş seçerken size ufukları aydınlatacak size uzakları net gösterecek insanlardan seçmelisiniz yani ezeli ve ebedi doğru yolu gösteren muşir den yüz çevirmemeli ve kendinize rehber edinmelisiniz..sen abime tavsiye ederim zuhruf suresini dikkatle oku..sen başkasın kıymetli abim../eğer inananlarla inanmayanlar tek tip toplum olma tehlikesi olmasaydı imrenme ve özenti ile inanmayanlara gümüşten ve daha kıymetli süslerle süslü çatıları tavanları olan evler ve panoramik asansörler ve merdivenler ve yürüyen merdivenlerle donatılı evlerin sahibi yapardık inanmayanları (ki şu an dünyada bu aşamayı geçen topluluklar vardır ve tüm dünyaya yaygın olsun diye bir çaba vardır) oysa allah katındaki cennet sakınan ve sabredenler için daha güzeldir..neyse....şeytan sadece bizi tahrik eder ve asla bizim üzerimizde yaptırıcı bir otoritesi yoktur..son zamanlarda bazıları öyle dostlar ediniyor ki ......../ devamını yazmaya ruhsat çıkmadı..niyet hayır akıbet hayır..konuşmamıza eklensin son güzel kelambizden olsun herkese selam.
 • Selma SivrikayaSelma Sivrikaya21 gün önce
  Ahhh Trabzonum.Büyük oyuna geldi.Reise candan bağlı ilçe kadınkolları tarumar edildi.İl başkanı kendine yakin olanları yerleştirip diğerlerini ihanetle suçladı.Bunu Trabzon halki gördü.Ama merkez görmezden geldi.Hiç bir uyariyi dinlemedi.Sonuç Trabzonda Reis adına verilen oylar ve yönetime nefret var.Ahhh daha neler var.
 • Hasan SAĞLAMHasan SAĞLAM22 gün önce
  Doğru söze ne denir ?Makamla. parayla, karıylaimtihanoluncakaybettik, kimin kaç karat olduğu ortaya çıktı.Dünya menfaati önemli değil, islam zarar görmesin.
 • Petrol İstasyonu bayiiPetrol İstasyonu bayii21 gün önce
  Konya büyükşehir belediyesi konya il sınırları içerisindeki tüm işyerlerinin çalışma ruhsatıyla ilgili belgelerni belediyelerden ve işletme sahiplerinden topladı. İşyerlerinin adreslerini değiştirdi. Yeni adrese göre çalışma ruhsatı (GSM ruhsatı )vereceğim dedi. Her belgeyi yeni ruhsat alıyor gibi tamamlattı. Komisyonda inceleyip şu eksik bu eksik diye bahane bulup 25-30 yıldır çalışan, yerel ilçe ve kasaba belediyelerinden almış olduğumuz ruhsatlarımızı kazanılmış hak kabul etmeyip güncelve değişen mevzuata göre yeni karayolları geçiş izin belgesi istedi. Karayollarına gidiyoruz senin belgen var belediyeye git.diyor.Belediyeye gidiyoruz önceki belediye karayollarından görüş istememiş kendiniz belgeyi almışsınız ben görüş isteyeceğim diyor.Görüş şimdiki tarihe göre istenince yoldan çekme mesafeleri değişmiş işyerinin sağında solunda imar yolu var karayolları yetkilisi bunları kapatmazsan görüş vermem diyor. Ben belediyenin yolunu nasıl kapatayım. Konyadaki bir belediye yetkilisi bana yardımcı olmaak için uğraşanarkadaşıma boşuna uğraşmayın belediyenin çok borcu var biz işyerlerinden 2-3 milyon almadan bu ruhsatı vermeyiz diyor. Mahkemeye versek kimi kime şikayet edeceğiz.Belediyedeki görevliler sen haklısınBimere ve Cimere yaz diyorlar yazı bimerden ve cimerden belediyeye geliyor belediye tutumunu daha da sertleştiriyor. Malımızla canımızla ve oy verdiğim akpartili belediye ile rezil olduk. Sıkıntıda 9 tane diş çektirdim antideprasan kullanıyorum.Büyükşehir yasasını çıkaran AKP, bizm işyerlerini yetki alanı içine alıp adresimizi değiştiren büyükşehir belediyesiAkp nin, önceki ruhsatlarımızı veren belediyeler AKP li.Bizim vatandaş olarak suçumuz ne. Zaten ucuz mazot adı altında aldığımız fiyatın altında satış yapanlar yüzünden zarar etmekten bittik bir de bürokrasiyle uğraşıyoruz. Bu arada konuyu iç işleri bakanına ve AKP konya il başkanına da anlattık maallesef Türkiyede bürokrasi böyle diyorlar.Siz olsanız ne yapardınız. İntihar mı edelim.Selamlar.
 • 21 gün önce
  Bu gidişat iyi diyosunuz yani.Sayın Dilipak yanlış tesbitlerde mi bulunmuş.Bunumu demek istiyosunuz
 • melih53melih5321 gün önce
  sayın hocam aylardır yazdık intibak çok önemli bir sosyal konu..n eyazıkki davutoğlu ve ekibi yaklaşık 6 milyon aileyi o dönem darmadağın etti.küstürdü..o seçmen hala gelmiş değil sebebide ak partinin bu durumu düzeltmemesi..ak partinin aldığı oy % 42..ki .hertürlü olanaklarla alınabilen oy bu..bayram ikramiyesi olmasa bunuda alamazdı..siz iyi insanlara hep yazdık hocam uyarın ..ama ne yazıkki sizlerdendeyazı çıkmadı bu sorunla ilgili...eğer chp içinden sağlam herkesi kucaklayıcı masa başı sosyal hak savunucu olmayan samimi bir lider çıkarsa oyları silip süpürür..kılıçdaroğlunun bırakamama sebebi sevdası nedendir ..mesela doğal işbank başkanlığı olabilirmi...**birde böyle düşünün .baykalın bırakamama sebebi neysekılıçdarında odur..bu arada borsayı izleyin..bazı şirketlerin **ve bankaların özellikle iştiraklerini**???
 • alperalper21 gün önce
  kendi ilimizde de biliyorum. Her nedense , her ne düşünülüyorsa, karşı taraflarla iyi mücadele eden, davaya en çok sahip çıkan ve iyisavunan ,atak ,aktifve diğerlerinin en çok gözüne batan ve hedeflerine koydukları kişiler safdışı ediliyor (örneğin melih gökçek, ve bazıları...)
 • orhanorhan20 gün önce
  beldiyelerde israftan geçilmiyor 3 dönem dendi ama kimse koltuğu bırakmak istemiyor 2 dönem seçilen milletvekili belediye başkanları kesinlikle aday yapılmasın yoksa yerel seçimlerde oylar daha düşer
 • Hasan şahinHasan şahin22 gün önce
  Cemaat tarikat düşmanı akpliler olduğu müddetçe düşüş devam eder birde televizyonda ak partiyi savunan kim varsa temizlenmeli o adamlar yüzünden ak partiliyim demeye utanıyorum
 • CemalCemal22 gün önce
  Yapılan bu yorumlar reise iletilse yeter
 • YUSUF YALÇINKAYAYUSUF YALÇINKAYA20 gün önce
  DİLİNE SAĞLIK ABDURRAHMAN AĞABEY BEN EMNİYET TEŞKİLATINDA ÇALIŞAN BİR POLİS MEMURUYUM İNAN SAYIN ERDOĞAN 2002 SEÇİMLERİNİ KAZANDIĞINDA ÖZELLİKLE POLİS TEŞKİLATINA AYRI BİR TEŞEKKÜR EDİP ÖZLÜK HAKLARIMIZIN ÇALIŞMA ŞARTLARIMIZIN DÜZELTİLECEĞİ SEKİZ SAAT FAZLASI ÇALIŞMANIN MESAİYE TABİ OLACAĞI SÖZÜNÜ VERMİŞTİ ARADAN 16 SENE GEÇTİ İMAM SAĞLIKÇI ÖĞRETMEN AKADEMİSYEN HAKİM SAVCI ASKER DİĞER MEMURLAR POLİSİN DÖRTTE BİRİ ÇALIŞIP BİZE SİZ NE İŞ YAPIYORSUNUZ DİYENLERLE MAAŞIMIZ AYNI OLDU BEN 15 TEMMUZDAKİÇALIŞTIĞIMI YORULDUĞUMU HELE HAFTA DA BİR MESLEKTAŞIMIZ İNTİHAR EDİYOR EZ CÜMLE SAYIN REİSİ CUMHURUN KAÇ KEZ SUİKAST GİRİŞİMİNİ SAYISIZ KERE BU ANADOLU ÇOCUKLARI CANI PAHASINA ÖNLEDİ 15 TEMMUZ HAİN KALKIŞMAYI FEDAKARCA SAVUŞTURDU GELELİM SADEDE NEDEN ANAMIZIN AK SÜTÜ GİBİ HAK OLAN 3600 EK GÖSTERGE HAKKIMIZ CHP MHPNİN TAM 14 KEZ VERDİĞİ ÖNERGE N EDEN AKP OYLARIYLA REDDEDİLDİ HELE PARTİ ÇALIŞMALARINDA SABAHTAN AKŞAMA KADAR GÜZERGAHTA BEKLETİLMEMİZ DEVLET MEMURUNUN BEŞ ALTI KATI FAZLA MESAİ YAPIYORUZ HANİ KARŞILIĞI YOK KISACASI SANDIKTA BUNLARINDA BİR KARŞILIĞI OLACAK DEĞİL Mİ ŞİMDİDEN İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM.
 • İkrarİkrar21 gün önce
  Arkadaslar bir ermenistana oy verecek kadar ileri giden bunlar hala hazmediler adi aslan olsada bence bir tilki ve diegerlerinin ilki cumhur ittifakinda basarili olamadi simdi sira belediyelerde bunlarin kuyruk acisi bellicunku bizdede kurnazlik varsa birazcik taniriz saniyorki belediyeleri aliriz aldanmayin
 • hamidohamido22 gün önce
  Durum , vaziyet in farkında olan mememleketin halini gidişatını anlatan şuurlu blinçli adam Allah sizden razı ve ömrünüz uzun , bereketli olsun. Anlayana sivrisinek saz anlmyn Davul zurna az.
 • Seyit HanSeyit Han21 gün önce
  Konya YorumuLütfen Okuyunuz Tahir Akyürek İnadıDeğişimin d'sinin uygulanmamasıBüyükşehir Belediye Başkanlığına yapılan atamadaki büyük hataAhmet Sorgun un inefektif davranmasıMetal yorgunlarının tamamının listede olması İl Başkanlığı Milletvekillerinin Aristokrat ve Buyurgan tavırları,kibirli üslupları vs
 • ERDAL ERDAL 22 gün önce
  Hocam sizden allah razı olsun bizlere tercüman oldunuz aynen bizlerde dava dedik koştuk şimdi terörüst olduk arkadaşların gözünde hak şerleri hayretler görelim mevla neyler neylerde güzel eyler
 • Ilyas yaziciIlyas yazici22 gün önce
  Sayin dilipak bütün yazılarınız imalarla geçiyor.Okuyan biziz anlamayan biz.Acik yazin bizde bilelim.Nasilsa bilenler biliyor onların kim olduğunu.selamlar
 • Şehri AltınözŞehri Altınöz20 gün önce
  Ben de Akp kurucu başkanlarındanım. Fatma Şahin' i vekil yapan bir ekibim vardı. Büyük oğlum sandalye üstünde büyüdü. O günlerde çalışanlar ve şimdiki Gaziantep vekillerinden bazıları çok iyi bilir. Son 6 yıldır Kahramanmaraş'taikamet ediyorum. Defaatle partiye gidip gelmeme , sizinle aynı soyadı taşıyan vekile hatta şuan listede yer alanlarla görüşmeme rağmen partiye bizi kabul etmediler. İlk söylenen şu siz kimin adamısınız. Ben 2002 de partide görev alırken RTE nin ülküdaşı idim. Bugün de öyle yarın da öyle olacak.Velhasıl partiyi biz kurduk ama bugün evimize dışardan bakarak iç geçiriyoruz. Anlayacağınız yavuz hırsızlar ev sahibini bastırdılar.
 • alkanalkan22 gün önce
  Dilipak ahde vefa derken aklına ne geliyır.erbakan hocayı tekadmlıkla istişare yapmadığı iddalarını yaptığın günleri unutmadın.zaman zaman birde ben erbakana danışmanlıkyaptım diyerek kendine akınca pay çıkarma derdine düştüen.yagmur yağar çise çise dün bize bugün size.zamanında biz rp tililer sene hattinden fazla değer verdik en büyük darbeyi milli görüşe senvurdun halende vurmaya devam ediyorsun.ya zından anlaşılan oki bu dönemde adam yerine bile konulmamışsın.tv ler vermemiş bilmem neyin basındanışmanı senin kim olduğunu bilmemiş bunlar çok zoruna gittianlaşılan.iktidarın sıtarejik ortak kadim dost dediği abd ab israilin orta doğuda yaptıkları zoruna bu kadar gitmedi.biz islam birliği değil medeniyet projesi kabul ettiğimiz ab için de yer alacağız daha güçlü bir ab için hep beraber çalışmalıyız deyip ab isteği üzerine zinayı serbest bıraktık itirafı ve ab istğiüzerine homolar için kanun çıkarılması senin zoruna gitmedi kimyanı bozmadı aksine sene şevk verdi azim verdivargücünle bu iktidarı destekledin.yanlarında olmaktan hiçbir olumsuz luk düşüncesine kapılmadın.ancak sp tisinin chp ile seçim işbirliği yapması sen ve seningibileri kahreyledi.şirazenizi bozdu.üretim olmayan san yiden üretim olmayan tarımdan savaşta olan suriyeden patates it hal edip yap işlet devret modeliyle bu ülkenin gelirleri yavus sultan köprüsü ve benzere ihalelerle uluslar arsı şirketlere peşkeş çekilirken 65 milyardolara satılan fabrikaları şu an kurmaya kalksanız 600 milyar dolara kuramayacak olması sizler için hiç bir şey anlam ifade etmiyor.senin deyiminle soğan 100lirada olsa insanların akp yi desteklemesi bir marifet.bizi yaratan rabbimiz akletmezlermi düşünmezlermi diye bizleri yapılanları sorgulayıp ona göre karar vermemizi emrederken sizler saryın dalkavukları halkı batıya batılı sistemlere doğru atılan adımları desteklemye çağırdınız.ne adına böyle davrandınız.
 • aliali21 gün önce
  eskiden söyle bir anlayış vardı; İnsanı yaşatki Devlet yaşasın.. Ya şimdi yandaşı yaşatki saltanatımız yaşasın.. şu bir hakikat siyaset kola kolay liyakatlı ve meziyetli adam istemez caresiz kalmadıkca ..ne olur meziyetli, liyakatlı insan: işi vazife şuuru ile yapar kanaatkardır kul hakkı der Allaha ve ahirete yakini çok güçlüdür. ya diğeri evet efendimcidir . herşey yolundader özden ziyade şekille uğraşır gemi su alırken direkleri boyamakla meşguldür... Rabbim sonumuzu hayreylesin....
 • rr21 gün önce
  gülü istemiyorsunuz gülcüleri istiyorsunuz reisi can pahasına istiyorsunuz reisin mutemet adamları istemiyorsunuz sizin kafa baya karışık sizi 10-12 yıl önce (bugünleri görerek daha da açıkçası reisinizin kalıbının adamı olmadığını anlayarak) bıraktım ben haklı çıktım sizi de yanıma beklerim (10-12 sene önce uyardığım gibi fitne çıkarmayın derken fitnenin kendisi oldunuz
 • rr21 gün önce
  ha birde çok ahlaklı reisiniz güneş motel hesabı şu an 10-15 milletvekili satın almanın peşindedir. Bahse girerim sizde ahlak sukut ettikten sonra normaldir
 • AYHAN INCIAYHAN INCI22 gün önce
  üstad eline diline sağlık bu yozlaşmayı dile getirecek dava adamı olmak çok önemli inşallah birileri bu yazdıklarınızdan kendine pay çıkarır
 • AhmetAhmet20 gün önce
  Eyvallah hocam dogrusunuz boyle yaziler yazin diger konulara girecekseniz cemaat tarikatlarin istikameti icin calisin olmamali modunda olmayinrisalei nur 29 mektup istikameti gosterir mezhepleri koruyun.
 • Ekrem aslan Ekrem aslan 22 gün önce
  Allah razı olsun sizden. Birde milli eğitim bakanlığının laçka tutumlarını yazarsanız sevinirim
 • OfluistanbulluOfluistanbullu21 gün önce
  Hocam çok haklısınız bugün basit bir ak parti ilçe başkanı ile görüşmek için randevun varmı diyorlar.kapısı açık kalacak olan valilerden bahs ederken kdpı duvar ilçe başkanı füşündürücü...yolsuzluk slmış başını gidiyor reis yanlız bsşına mücadele ediyor farkındayız ama bu gidişata dur demeli artık yoksa yerel seçimlerde çok zor kazanır...
 • temel çeküçtemel çeküç22 gün önce
  Selamünaleyküm sayın Dilipak agzınıza ve kaleminize saglık daha güzel anlatılamazdı bu oylar çaresiz kalmış akpartililerin oylarıburalarda hiçbir mhp libaşkanlık için bize oy vermedi çokhaklısınız eger geregi yapılmazsa yerel seçimleri kaybederiz
 • hızıröksüzoğluhızıröksüzoğlu22 gün önce
  bu kutucukta "ne düşünüyorsunuz?" yazıyordu. Cevabım: Hiç birşey !?
 • AKINCIAKINCI22 gün önce
  abiREİSTEN randevu alve buolayları kendisineanlat bunu yapabilirsinçünkü vatanmilletmeselesidirbudurum. mevzubahiis vatansagerisi teferruattırlutfen ALLAHrızası için gidin ve söyleyin
 • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş21 gün önce
  AK Parti eğri oturup doğru konuşacak olursak 81 ilden 69’unda eskiye göre daha az oy alınmış. Bu gerçek görülmeli ve sorumlularından hesap sorulmalı. bundan sonra eğer ak parti kendisini düzeltmezse bu oylarıda hiiiççç bulamayacaktır. ak partinin içi bir sürü kafası çalışmayan füzuli adamlarla dolu olup ihale peşinde koşmaktadırlar. vatandaşın dertleri umurlarında bile değildir. bu gün etin , soğanın , patatesin vede dövizin yükselmesi akp iktidarında kafası çalışmayan füzuli adamlar yüzündendir. bir çiçekle (r.t.erdoğan) yaz olmaz misali. akp ye vatandaşını düşünen yöeticiler lazımdır.
 • Naci SarrgınNaci Sarrgın21 gün önce
  Düşüncelerimize tercüman olmuşsunuz.Kaleminiz yıllardır hep bizi ve doğruyu anlattı Teşekkür ederim.
 • mansurcanmansurcan22 gün önce
  Sayın Dilipak doğru ama eksik söylüyor. Keşke parti adına iş tutuyor görünen sendika, stk, vakıf, dernek ve şahıslardan da bahsetseydi.
 • murtmurt21 gün önce
  secim kalksın gerek yok secime
 • Farkındayız.Farkındayız.22 gün önce
  Sizleri bile tanımayıp kaale almıyorlarsa vah bizim gibi vatandaşlara... tanıdık bırak bakan, ailesinde hiç siyasetle ilgilenmeyen nice değerli, kültürlü, basiretli vatandaşlar var.İş bu Akp bizim gibi gizli kahramanlardan oy alıyor... etrafındaki avantacılar zaten zorluk çekse de nasılsa sürekli taltife mazharlar. Zahmet olmazsa oy vermek zorundalar... şunu belirtelim ki çok itici ve sığ kişilikler. Torpille üniversite okumak sadece basamak atlatır. Bizleri küstürmesinler...
 • Eyüp ÇELEBİEyüp ÇELEBİ21 gün önce
  Size tamamen katılıyorum hatta çoğu konuda yine sessiz kalmışsınız yani anlattıklarınız bildiklerinizin yanında çok az.Önceden bir yanlış dile getirildiğinde düzeltilir müdahale edilirdi artık öyle şeyler kalmadı Ak parti ilçe başkanlıkları Mutahidler toplantı yerlerine dönüştü,ancak bunun bilinmesini rağmen reis önlem almamakta.
 • Mustafa uzun Mustafa uzun 20 gün önce
  Ağzınıza yüreğinize sağlık öz yurdunda garipsin diye bir konferans vermiştiniz 91 yılında umutlarım yeşermeye hatta filizlenmeye başlamıştı 28 şubattan sonra ak parti ak partililerin iken ne olduysa 2008 den sonra başladı AKP'liler türedi karşılıksız seven dava adamları binadan değil bahçeden bile kovuldu jön partililer asıl dava sahiplerini bön ettiler cam filmine kadar Reis'e iş bıraktılar yazıklar olsun şahsi menfaatleri uğruna ülke menfaatini görmeyenlere yordular Reis'i Allah uzun ömürler versin selamlar üstadım
 • ilyas Tuna ilyas Tuna 18 gün önce
  abdurahman dilipak abi kalemine ve yüreğine Sağlık eğer bir dikkat etselerdi inanılmaz oy ve vekil çıkarırdı belediyelerde bari bunu yapmasınlar ilyas TunaKIRIKKALE
 • Gürkan savarGürkan savar21 gün önce
  Sayın dilipak ben ak parti kuruluş aşamasından beri hizmet ediyorum hemde tayyip bey kadar size tek sözüm şudur eğer Allah'a inancınız vars ki vardır benim ak parti veReyis için yaptığım mücadele Allah biliyor ama amacıma olaştım tüm ekibimle ama yemin olsun benim. Ve ekibim için son çalışma ben çalışıyım hiç bilmediğim ve gürmediğim kişi vekil başkan encümen biz eşek yok Artık yerel seçimlerde herkese hayırlı olsun kardeşim saygı ve. Sevgiler
 • MustafaMustafa22 gün önce
  Abdurrahman beyin söyledikleri/söyleyemedikleri yanında daha söylenecek bu AKP lilerle ilgili çok şey var başları Tayyip beyin çok yakınında.reis önce onlardan kurtulmalı Arkası gelir
 • Saçmalı YORUMSaçmalı YORUM21 gün önce
  Allah razı olsun... Çoook uyardınız ama uyarmak, uyarılmayı isteyen için geçerli... Ak Parti çoktan AKP'lilerin eline geçti. Onları oradan sökmek imkansız. Onları temizlemek için yeni bir parti kurmak gerek. Ama adamlar yalakalığın kitabını yazdıkları için, orayı da anında işgal ederler. O zaman başa, özümüze dönmeliyiz. Liyakat, adalet, istişare... Oraya dönmeye de kimsenin niyeti yok.
 • MEB MEB 21 gün önce
  Hocam isabetli bir yazı . İnşaallah eğitim bürokrasisi işin içinden gelen gerçekten liyakat sahibi , iletişimi yüksek, hizmetkar ruhlu, Çalışkan , sahayı iyi bilen , torpili olmayan , Çalışkan insanlardan dizayn ederler .
 • Hasan Ali ÖzalHasan Ali Özal20 gün önce
  Mustafa BeyAbduraman Dilipak beyefendinin fikirlerine katılmamak elde değil Ben AK P kuruldu kurulalı bu partiye oy verdimŞentepe Kayalar ilkokulunun son katına sırtımdaözürlüoģlumu Çıkartarakoy kullandık Niçin Reisimiz Tek Devlet Tek Vatan Tek Millet Tek Bayrak Dediği ve duygu. ve Düşüncelerimize tercuman olduğu için. Helal olsun Hiç bir Karşılık Beklemedim Bekleyemezdim Ne zoruma gidiyor biliyormusun Çok iyi tanıdığım vatan hainlerinin ihale almaları milyar dolarlık olmaları hdpnin mecliste olmasıbirde benzinliğe arabamı çekip mustafa 50 tl lik yakıt at demek hal böyleyken reis seferberlik ilan ederse toplanma noktasına ilk ben gideceğim mesele vatansa gerisi tefarruat
 • YalnizKurtYalnizKurt21 gün önce
  Boyle devam ederse yerelsecimlerden sonra,sn Rte kendini Akp den soyutlamaya baslar demedi demeyin.Saygilarla
 • mevlütmevlüt22 gün önce
  evet..."dost acı söyler"....acı söylemeye devam ediniz...inşallah anlarlar....bunların kesinlikle bilinmesi gerek...yoksa anap gibi bir sürece kesinlikle girilir.....
 • Veli Veli 22 gün önce
  Mafyayı sokakta temizledik,,, belediye başkanlıklarına türedi, il ve ilçe başkanlıklarına türedi,, H i ç K i m s e y e1b ird ö n e m d e n b a ş k aG Ö R E V Y O O O K... olmamalı.
 • AliAli22 gün önce
  Adil hakça ve özgürce bir seçim yaptık diyebiliyormusun sayın dilipak?
 • CanCan21 gün önce
  Hocam söylediğiniz tespitler doğru yalnız doğuda kimi koyarsak koy HDP ye PKK ya destek veren bir zihniyet var.bunlar nolucak?Kürtler muslumandır diyoruz lakin namaz kilanlar gidip komünistleri destekliyor.tabiki de hepsi değil.ama böyle bir kitle var.doguda halk korkuyor da demeyin.ey doğu halkı gömün şu bozuk güruhu .
 • Yunus16Yunus1622 gün önce
  HER İŞTE BİR HAYIR VARDIR. 295+49= 344 ÇOK İYİ OLDU. DEVLET BEY LEDE İSTİŞARELER YAPILACAK. 301 OLSAYDI, YİNE BAZI AKP LİLER ERDOĞAN I BİRYERLERE ÇEKMEYE ÇALIŞACAKTI. ŞİMDİ GENİŞ BİR İSTİŞARE ALANI OLDU. GERÇEK AK PARTİLİLER VE GERÇEK ÜLKÜCÜLER DEVLETİMİZİ YÖNETSİN.
 • Mehmet Sait ÖzkanMehmet Sait Özkan18 gün önce
  Dilipak ağabeyimin eline sağlık sadece konulara değindi içlerini hiç açmadı Ak Parti yine Sayın Recep Tayyip ERDOĞANbaşta olduğu için bu oylar alındı hiç bir. Vekil kendine pay çıkartmasın ve oyum var demesin bu seçimde doğuda ve batıda bir k ile gittim vatandaş bu liseleri yapanlar Ak Parti nasıl bu seçimi kayıp etsin diye hazırlamışlar kanaatinde inanın yine Allahccuzunömür versin REİS i sevenler çoğunlukta Belediye seçimleri gelmeden Liyakatli şaibesiz ve halk tarafından sevilen şahsiyetler aday yapılmalı parası olanları değil halkca sevilen eşrafkişiler olmalı ALLAH cc Sayın Ak Patti Gnl Bşk ve Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a güç kuvvet versin sana Dünya Müslümanlarının ihtiyacı var yiğit adam.Selam ve dua ile
 • Mustafa GİDERMustafa GİDER21 gün önce
  Bu ülkede yaşayan bizlerin her hangi bir futbolkulübünü sevmek ya da sevmemek gibi bir tercihi var, herkes bir takımın taraftarı olmak zorunda değil, ben futbolla ilgilenmiyorum diyebiliyorsunuz.Veya başka farklı faaliyette bulunan bir sivil toplum kuruluşunu sevebilir sevmeyebilir, üyesi olabilir veya üyesi olmayabilirsiniz, hatta nefret edebilirsiniz buna herkesin saygısı var, olmalıdır da.Ama söz konusu siyaset olunca mutlaka bir siyasi tercih yapmak zorunda bırakılıyorsunuz,hele hele bir cemaatseniz, oy potansiyeli büyük olan bir topluluk iseniz, hemen devreye bir takım baskı unsurları girer bitaraf -tarafsız- olan bertaraf olur kaidesi işlemeye başlar.Çözüm,siyasi partilerin özellikledini cemaatleri rahat bırakmaları veya bir siyasi tercihte bulunmaya zorlamamalarıdır. Dini cemaatler de asıl gayeleri olan İslam dinine ve Ümmeti Muhammed’e hizmetin dışında başka bir şeyle uğraşmamalarıdır.Siyaset üstü konumlarını muhafaza edip partilerden ve parti liderlerinden uzak durmalıdırlar.
 • KocasolakKocasolak22 gün önce
  Çok yerinde mükemmel bir uyarı, ömrüne bereket hocam. Reis kodaman zenginler ile ne kadar görüşüyorsa O KADAR da fakir askari ücretli kimselerle görüşürse asla kaybetmeyiz, kalıcılık adil olmakdandır. Askari ücretli çalışanlarla görüşmek zordur tabii çünkü haftanın 7 günü 12- 14 saat çalışan adamların dışarıda dolaşacak vakti yok. Ben size nasıl görüşeceğini söylüyeyim, zeytinburnu tekstilciler civarı ( telsiz, çırpıcı, beştelsiz, sümer ) mahalleleri bodrum katlarında binlerce var. Dışardan hiç gözükmüyen bu bodrumların bazılarının hiç penceresi dahi yok, çalışanlar yüksek müzik eşliğinde kurulmuş saat gibi bilinç dışı rutin işe dalmış habire çalışırlar. Askari ücreti dahi alamıyan, sigortası yatırılmıyan, bazen ücretleri İFLAS ETTİK diye gasp edilen binkerce insan. Bunlar benim yaşadığım yerdeki askari ücretliler, eminim başka yerlerde daha başka şartlarda CİHAD eden binlerce hayat mücahidi kardeşlerimiz vardır. Reisim Allah peygamber kuran hakkı için z.burnu telsize bir gel, yada oğlunu kızını bir gönder, bu gençler bodrumlarda havasızlıktan ölmeden GEL....
 • ali dalali dal22 gün önce
  HEPSİ DOĞRUDUR HOCA KÜRTÇEDE ŞAMDAN KOŞAN MALDAN YANİ EVDEN KOŞAN BİRTUTULMAMALI MARDİNDEBİZE KAVMİNİN HAİNİ DİYORLAR ASIL HAİN OLANLARSEÇİME İKİ GÜN KALABİRKAÇ ZÜPPE İLÇE LOKALİNE SALDIRMAK İSTEDİ HOOP KEPENK AŞAĞI OLAYA KIZIP KEPENGİ AÇANI ALLAH BİLİR BİRDE BİLEN BİLİR.
 • TsTs22 gün önce
  insanı yaşatki devlet yaşasın düstüründan devleti yaşatki insan yaşasına döndük F35 alıyoruz soğan patates alamıyoruz
 • İsmail Hakkı KÜÇÜKALİİsmail Hakkı KÜÇÜKALİ20 gün önce
  Ahhh Abdurrahman bey yarım saat yüz yüze konuşsak. Bu yazdıklarınızı anlatacak muhatap bulamazsınız Ak Partide. Eskiden birlikte RP gibi partilerde siyaset yaptığımız kişilerde buna dahildir. Kimse eksiklikleri dinlemiyor ve sorumluluk almıyor. Ak partide müthiş bir iletişim eksikliği ve bananecilik var.Allah yar ve yardımcımız olsun. İsmail Hakkı KÜÇÜKALİ
 • Erdemm Erdemm 21 gün önce
  Yazdıklarınız çok doğru Abdurrahman Bey. Bir an önce AK Parti’de zihniyet ve teşkilatlarda değişiklik olmaz ise aynı ANAP gibi dağılıp gider. Üstelik karşısında yeryüzünün gelmiş geçmiş en çapsız ve kalitesiz muhalefeti varken. Gerçek AK Partililerin 2.sınıf insan muamelesi gördüğüne dair 2 örnek yazayım: 30 yıldır bu dava için çalışan biri milletvekilinin danışmanını en az 20 defa arıyor, arayanı bildikleri halde ne telefonlarını açıyorlar ne de geri dönüş yapıyorlar. Demek ki Jaguar’lakapılarına gitmek gerekiyormuş. Bayramda en az 100 kişiye bayram mesajı attım. İsimleriyle hitap ederek tek tek. Her kesimden,her partiden insan. Hepsi Bayram mesajıma mesajla cevap verdi . Bir kişi hariç: Yıllardan beri tanıdığım,hemşerim,aynı okulu bitirdiğimiz AK Partili milletvekili danışmanı. Burnu kaf dağına kadar uzanmış olmalı ki Bayram’da bile cevap vermeye tenezzül etmiyor. Basit görünen fakat bir zihniyeti gösteren bu örnekleri niye yazdım ? Çünkü tedbir alınmazsa bu zihniyet partiyi ANAP gibi dağıtır. Bizim gibi insanlar bağırlarına taş basar ve her halükarda hiç menfaat beklemeden ülkemizin bekası için AK Parti’ye oy verir. Ben de öyleyim. Ak Parti olduğu sürece ben ve ailem AK Parti’ye oy vermeyi sürdüreceğiz. Fakat şu atasözünü de hatırlatmak isterim: “Yola birlikte çıktıklarını yolda bulduklarınla değişirsen hepsini kaybedersin.” Allah’a emanet olunuz.
 • Karar okuruKarar okuru21 gün önce
  Sayın dilipak yazınızı beğendim tamda iktidarından muhalefetinden böyle yapıcı eleştiriler görmeye ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz Ülke hepimizin arkadaşlar sonuçta hepimiz hoşgörü ve kardeşliğin olduğu yetim malının talan edilmediği hak ve özgürlüğün olduğu bir ülkede yaşamak istiyoruz bu gün fuat uğur muharrem ince 24 haziran akşamı gerçekten kaçırıldı diye bi yazı yazmış okuyucuyu bu kadar aptal yerine koymak bu kadarda olmaz dedirtti güya ince en sert içkiyi yuvarlamış kendi arkadaşları zorla evine götürüp yatak odasına kilitlemişler telefonunu elinden almışlar vs sanki kendiside olaya dahilmiş gibi öyle detaylar açıklamışki bu bana kabataşta elleri eldivenli üstü çıplak deri pantolonlu 80 kişi başörtülü bacıma saldırdılar fantazisini hatırlattı (kamera kayıtları var dendi bi türlü ortaya çıkmadı haberi yapanlar kendilerini yalanladılar) azıcık insaf azıcık sağduyu sn uğur size sesleniyorum taraf olacağız diye komik olmayın lütfen