Zulüm bitmiyor! İşte dünyanın ezansız namaz kılınan tek camisi

Dünyanın gözü önünde Filistinlilere yönelik zulmüne devam eden lanetlenmiş İsrail Kavmi, avlusunda Hz. İbrahim ve Sare validemiz ile Hz. Yusuf, Hz. İshak ve Hz. Yakup'un kabirlerinin bulunduğu Halil İbrahim Camisi'nde Ezan-ı Şerif okunmasına izin vermiyor.

10 Ekim 2019 Perşembe 20:30

 Taha Emre Özdemir  Yeniakit.com.tr 

El Halil şehrinde bulunan Halil İbrahim Camisi'ne, 25 Şubat 1994 tarihinde bir Ramazan günü, Sabah Namazı esnasında silahlı saldırı düzenlendi. Alçak saldırıda 29 Filistinli Şehit olurken, 125 kişi de yaralandı.

Filistinlilere yönelik gerçekleşen bu katliamdan sonra cami dokuz ay boyunca güvenlik gerekçesiyle kapalı kaldı. 9 ay sonra açıldığında ise işgalci İsrail rejimi ibadethanemizin üçte ikisini havra yaptı.

El Halil şehrinde bulunan Halil İbrahim Camisi'nde eğer İsrailli polisler izin vermezse Ezan-ı Şerif okunmuyor. Yahudiler bayramlarında ise caminin tamamını kullanıyor.

Halil İbrahim Camisi'nin avlusunda Hz. İbrahim (AS) ile Sare validemizin, Hz. Yusuf, Hz. İshak ve Hz. Yakup'un kabirleri bulunuyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Ekim 2019 Perşembe 20:30

YORUM YAZ

 • mutmainemutmaine2 gün önce
  Kur’an-ı Kerim’de Geçen Mescid-i Aksave Mescid-i Haram Ayetleri .... varken.... FİLİSTİN BENİ İLGİLENDİRMEZ DİYEN KİMLER ?
 • cccccc2 gün önce
  Filistin diye davası olmayanın Vatan davası olmaz.
 • HasoHaso2 gün önce
  Son haberlerden sonra filistin beni hiç ilgilendirmiyor.
 • mustafamustafa2 gün önce
  KADIKÖYDEKİ HANİ ŞU GAYRİMÜSLÜMLERİN KALDIĞI SOKAKTAKİ CAMİDEDE EZAN OKUNMUYOR AKİT ÇALIŞANLARI. ADAMLAR EZAN VAKTİNDE AVLUDA DÜDÜK ÖTTÜREREK CEMAATİ CAMİYE ÇAĞIRIYOR. İSTERSENİZ ONUNDA BİR HABERİNİ YAPIN.
 • ŞüpeciŞüpeci3 gün önce
  Ve tüm küfür milleti bir oldu, bu siyonist teröristin ortadoğuyu ilhak etmesi için tepiniyor şimdi.Pkk teröristini de siyonizmin emellerine adıyor
 • mutmainemutmaine3 gün önce
  “Filistin harekata karşı” yalanı sosyal medyada ve bazı gazetelerde yer alırken, Filistin İslami Hareketi Başkanı Salah’ın harekata olan desteği yapılan kara propagandayı boşa çıkardı.YALAN SÖYLEYEN BİZDEN DEĞİLDİR; BİZİ ALDATAN BİZDEN DEĞİLDİR::.. YALAN HABERLERE KANMAYIN
 • YENİ TÜRKİYE*LİYENİ TÜRKİYE*Lİ3 gün önce
  Filistin bizi #BARIŞ PINARI# harekatımızı haddini aşarak KINAMIŞTIR. 
 • mutmainemutmaine3 gün önce
  Suriye'de ne işimiz var diyen, Filistini düşünür mü ! Sonra Allahın azabı gelirse anlar mı ? Acayip, değişik insanlarımız var artık..
 • AkilAkil3 gün önce
  İsrail'e gelince kimsenin sesi çıkmıyor dünyanın kulağı sağır iş Türkiye olunca hepsinin papuc gibi çıkıyor ha ....... ordan
 • HadraHadra3 gün önce
  Ve de Barış Pınarı Hareketini Kınayan Filistin çokCiddi bir konu ve İslam Alemi ile Türkiyenin Bulunduğu şu anki Konum ve Vaziyet çok enteresan değilmi? 
 • HarunHarun3 gün önce
  Onlara yaklasan zulum o kadar buyukki nazilerin yaptiklari az kalacak...iki milyar muslumanin kini hepsini yakacak atomlari dahi kurtaramayacak ins
 • DERIMMANNDERIMMANN3 gün önce
  AVRUPANIN DERDI TÜRKIYENIN ORTA DOGUDA SÖZ SAHIBI OLMASINI ISTEMIYOR BUNUN ICIN AVRUPANIN TERÖRISTLER ICIN K.CI YANIYOR 
 • KATIEMANNKATIEMANN3 gün önce
  KONU ISRAIL OLUNCA AVRUPALI TERÖRISTLER FILISTIN ISGALINI FILISTINDEKI KATLIYAMI BUNLARI NEDEN GÖRMEK ISTEMIYORLAR 

Günün Özeti

Günün Karikatürü

13 Ekim 2019