YSK'nın gerekçeli kararı 200 sayfanın üzerinde

YSK'nın İBB seçiminin iptaline ilişkin kararın yazımını tamamladığı ve karara muhalif olan üyelerin muhalefet şerhlerini yazmalarının ardından kararın kamuoyu ile paylaşılacağı, kararın 200 sayfanın üzerinde olduğu öğrenildi.

20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:39
YSK'nın gerekçeli kararı 200 sayfanın üzerinde

Yüksek Seçim Kurulunun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığıseçiminin iptaline ilişkin kararın yazımını tamamladığı ve karara muhalif olan üyelerin muhalefet şerhlerini yazmalarının ardından kararın kamuoyu ile paylaşılacağı, kararın 200 sayfanın üzerinde olduğu öğrenildi.

Muhalefet şerhlerinin yazımı ve toparlanması bir iki gün sürebileceği belirtildi. 

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Mayıs 2019 Pazartesi 13:39

YORUM YAZ

  • hakanhakan27 gün önce
    gerekçeli karardan çok muhalif oy kullanan hakimlerin gerekçelerini merak ediyorum o kadar resmi belge delile ragmen
  • HAKANHAKAN27 gün önce
    YSK nın gerekçeli kararının ne olacağını değil de karara ret veren hakimlerin gerekçelerini merak ediyorum. o kadar acık delile rağmen. ak parti itiraz etti hem partilerin hem de YSK nın eline olan delillerle. ak parti sahte bi delil belge üretmedi. tüm partilerde olan belgeler. burdailçe ve il seçim kurullarını anlıyoruz chp ile birlikte hareket etti ak partinin delillerle birlikte sunduğu tüm sandıklar sayılsın itirazını reddetti. ya ysk neden o kadar belgeye delile rağmen saydırmadı. anlayacağınız YSK açıkça sıkıştı. o kadar delil resmi belge basına dağıtıldı. bunlar yanlış belgeler sahte belgeler diyemezdi. chp tehditlerine boyun eğdi baştan beri.hatta bu işin içindeydi. ak partinin itirazlarını reddetti. AK PARTİ olağanüstü itirazını açıkça yapıp bunu basınla da paylaşınca ysk ya ak partinin resmi belgeli itirazını kabul edecekti yada reddedip, yapılacak adli soruşturmalarda sürecin nereye sıçradığını görecekti. daha dur neler ortaya çıkacak. İstanbul il seçim kurulu başkanı ne acelecilikle emekliliğini istedi. ilçe seçim kurulları ve sandık başkanları soruşturması da devam ediyor. bu diğer illere de sıçrayacaktır. chp tutuştu . ortalığı karıştırmaya çalışacaklar. allah sonumuzu hayretsin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Haziran 2019