Yeni partiyle ilgili sıcak gelişme! Davutoğlu yakın çevresine konuştu

Yazar Orhan Uğuroğlu, yeni parti kuracağı iddia edilen eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile AK Parti'den istifa eden eski bakan Ali Babacan'ın arasında bir rekabetin başladığını iddia etti.

24 Temmuz 2019 Çarşamba 01:32
Yeni partiyle ilgili sıcak gelişme! Davutoğlu yakın çevresine konuştu

Yazar Orhan Uğuroğlu, yeni parti iddialarına ilişkin son kulis bilgilerini bugünkü köşesine taşıdı.

Ülke siyasetinin son 17 yılın en sıcak günlerini yaşadığını söyleyen Orhan Uğuroğlu, "Avrupa ve Amerika üzerinden gelen sıcak siyasi havanın Abdullah Gül ve Ali Babacan üzerinde etkili olduğu görülüyor. Orta Doğudan gelen sıcak İslami rüzgar ise Ahmet Davutoğlu'nu etkisi altına almış gibi görünüyor" dedi.

Uğuroğlu, Davutoğlu'nun bazı çevreler tarafından istenmediğini belirterek şu cümleleri kullandı:

Davutoğlu: Abdullah Gül ve Ali Babacan'a çok yakın ilgi gösteriyorlar

Davutoğlu'nun yakın çevresi ile konuşurken, şu önemli değerlendirme de dikkatimi çekti: "Birileri Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu'nu istemiyor. Yabancı basın Abdullah Gül ve Ali Babacan'a çok yakın ilgi gösteriyor, hatta destekliyor. Sayın Davutoğlu Türkiye'nin çocuğu. Kimlerin kimleri nasıl desteklediği ortada"

Bu sözlerle kimi ya da kimleri kastettiğimi sorduğumda deneyimli siyasetçi şu yanıtı verdi: "Kimse siyasete vasilik yapmasın. Milletin vasiliği önemlidir. Millet isterse iktidarı verir isterse geri alır. Beyefendiye yapılan eleştirilere bakıldığında sanki Erdoğan yok sadece Davutoğlu var. Madem bu kadar güçlü idi neden Pelikan saldırılarını da MKYK kumpaslarını da engelleyemedi? Görülüyor ki bugünden Babacan - Davutoğlu arasında bir rekabet başlamış…

"Davutoğlu'nun röportajı kaynadı"

Davutoğlu'na yakın bir siyasetçi olan Selçuk Özdağ'ın şu sosyal medyadaki şu Tweet mesajı da dikkat çekici:

"Davutoğlu'nun son röportajında stratejik tutum (Davutoğlu'nu görmezden gelmek) açık bir şekilde görüldü. Davutoğlu, çok önemli şeyler söylemesine rağmen medya bilinçli bir tercihle Davutoğlu'nun sözlerini değil, işini kaybeden gazeteciyi konuştu. Böylece Davutoğlu'nun sözleri hiç konuşulmamış gibi arada kaynayıp gitti. Medya bu kafa ile gider, muhalefet de akıllı, makul, uygun ciddi bir strateji üretemezse AK Partiye verilen gönüllü destek kerhen desteğe dönüşerek devam eder"

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Temmuz 2019 Çarşamba 01:32

YORUM YAZ

 • AliAli25 gün önce
  Eveeeet, arkadaşlar, şimdi bımbayı patlatıyorumm. Şimdiii, iş bu Davutoğlu, Babacan ve Gül yok mu?!Bunlar bu kadar kendilerinden emin iseler neden yeni bir parti kuruyorlar? Hazır Ak Parti yok mu? Vaaar. Buyurun kalibrenizi öttürün. Bir kongre tamam. Erdoğan'ı devirin, partinin başına da hanginiz geçecekse buyursun geçsin. Parti tüzüğü buna elverişli. Yanınıza başka da bildiğiniz adamlar varsa onları da alın, alın size hazır ne güzel parti. Ha, siz ayrı, yeni bir parti kurmayla bir arpa boyu yol alacağınızı zannediyorsanız işte orada yanılıyorsunuz. Onu geçin. Ak Parti bilakis daha da güçlenir. Onun da altını burada kalın puntoyla çizeyim. Sizin kuracağınız yeni parti sadece ve sadece CHP’ye yarar. Siz de bunu bilemeyecek kadar geri zekalı olamazsınız. Buna rağmen böyle bir zamanda attığınız adımlar akla çok soru getiriyor. Göreceğiz.
 • AliAli25 gün önce
  Yav arkadaş defol git artık halen konuşuyorsun.Senin işin reisi şaşırtmaktı şimdi de Reisi indirmeye çalışıyorsun. Suriye konusunda sçtın batırdın şimdi de doğu akdeniz davasında ortaya çıktın gündemi değiştiriyorsun. Sana oy atan mı olur ? Kurtulamadık gitti senden.
 • ihsanihsan25 gün önce
  3 şerefsiz bunların yüzlerine tükürmek lazım
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 25 gün önce
  PKK, DEAŞ, FETÖ ve bunların ülke içindeki meşru kılıflı siyasi uzantıları Yabancı intelijansiyanın özellikle CİA'nın Türkiye'yi tam sömürge altına almak ve Akpartiyle başlayan bağımsız politikalarına son vermek için ihtiyaç duydukları birer prezervatiftir. Son seçimlerdeki ittifaklaşma bu nedenlebeka sorunu oldu. Yabancıtahakkümüzillet ittifakını rahatsız etmeyişi bu yüzdendi. Sonundabu terör örgütlerive siyasi uzantıları iş bittiğinde veya iş göremez hale geldiklerindeakıbetlerinintuvalete atılıp üstlerine sifonu çekilmek olacağı açıktır. Ancak sömürgeci Batı için yeni sağlam iş görür ve deliksizprezervatifbulması çok da zor değildir.Haziran seçimlerden sonra millete karşı yeni sıfır ambalajlı sömürge prezervatif ambalajının dışına Babacan/fatherly markasını koyarak piyasaya sürmesi için çalışmalara başladı. Bunun için ambalajın dışındaki ismin özellikle iktidariçindenbinin ayırtılması, işlevini görmesi için çok önem arz etmektedir. Bu yönde ambalajın üstündeki ismin Babacan/ Fatherly ismini seçilmesi tesadüf değildir. Bu isimle iktidar seçmenine bu yeni ambalajlı prezervatif ile girecek ve gayrı meşru amacına ulaşacaktır. Bu işi basit demokrasi arayışı olarak ileri sürmeleri hiç şaşırtıcı değildir. Çünkü çok iyi biliyoruz ki modern sömürgenin egemenlik kurma enstrümanların goygoycusu da "demokrasi" adıyla işgörmektedir. Bu gayrı meşru ilişki ile kullandığı prezervatifle işi daha kolaylaşacağı çok açıktır.Bu kanuni ancak gayrı meşru tehlikeyi görmek için önceden ambalajdaki etiketin sömürge GDO'lu virüslü mal olduğunun bilinmesi,yıkıcı zararların önünün alınmasında büyük katkısı olacaktır. Piyasa önceden uyarılırsasömürge aklınınbu yeni ambalajlı prezervatifle iş görmesi de etkisizleştirilecektir.
 • yunis aktasyunis aktas25 gün önce
  ALLAH bunlari sasirtmis yaziklar olsun bunlarin koltuk sevdasina abdullatif sener gibi chp den konya millet vekili olur
 • Leyla Leyla 25 gün önce
  Ne mıymıntı üçadillermiş be adeta .bir yemek pişirelim dediler yağıydı,tuzuydu,eksisiydi,suyuyduderken yemek ocakta ımziktikabiliyetsizlik bu kadar olur ancak. Işte AKP yi de böyle dibe vurdurmak tı fakat CUMHUR BAŞKANINI MIZ hemen bunların ipini çekti. Bunlardan ne köy olur ne kasaba.bence feto yanlış adam seçmiş..koygö.........rahvan gitsin.
 • emineemine25 gün önce
  kursun lanet adam . akp oyları bölünmez içimiz rahat. chp iyi parti düşünsün
 • deniz@@[email protected]@25 gün önce
  Belki ümmete yeni bir soluk olursunuz, istanbul sözleşmesinin altına imza atıp avrupa birliği diye aile yapımızı parçalayanlardan bize fayda yok.
 • SametSamet25 gün önce
  Hala yeni parti haberleri, yapın bakalım şerefsizler yapın, alttan alttan reklamlarını yapın bakalım bu şerefsizlerin. Ha o şerefsizler ha da siz serefsziler.Daha parti kurulmadı aylardır her Allah'ın günü en az 4-5 tane yeni parti yeni parti haberi yapıp reklamlarını yapıyorsunuz. Bu saatten sonra sizin haberlerinizi de televizyonunuzu da izlemem satılmış şerefsizler. Böyle devam edin siz.
 • Yunus 16Yunus 1626 gün önce
  ÜÇÜDE KALLEŞ, ÜÇÜDE NANKÖR. ARKALARİNDA VE YANLARİNDA DA ÇOK KALLEŞLER VAR! BU AYRILIKLARIN TEK SEBEBİ FETÖ. SOLCULAR ve FETÖCÜLER BU ZERZAVATLARI ÇOK SEVDİ.
 • VatandaşVatandaş26 gün önce
  Bu adam degilmi diki bütün dışişleri bakanlığı na kripto fetocular i yerleştirdi.bunlar yine neyin peşinde ler acaba.Sizlerden Lider olmaz.vesselam
 • NuriNuri26 gün önce
  Davut dunyanin en sahtekar adami lanet li adam
 • turgut kaptanturgut kaptan26 gün önce
  bu daavudoglunun derdi koltuk ve makam, kendine yediremiyor koltuktan indirilmesine.. sanki siyasi bir emek verdinde basbakan oldun zamaninda.
 • Bu olay kafa sıkti be kardeşş!Bu olay kafa sıkti be kardeşş!26 gün önce
  Durum şunu gösteriyor: Türkler 2020, 2030, 2040, 2050, 2060, 2070, 2080, 2090, 2100, 2110 vs. de de yesyeni, iktidara gelmek üzere çiçeği bunnunda cicik cicik partiler kuracaklar; Ruslar ise; s400- s500- s600- s700- s800- s900- s1000- s1100- vs üretecekler..
 • Ay yeni parti mi kurulacak kııız, iktidar mı olacalarr, ayyy..Ay yeni parti mi kurulacak kııız, iktidar mı olacalarr, ayyy..26 gün önce
  Almanya, Amerika, Fransa, İngiltere, İtalya, İspanya vs... Bunlarda her 10 yılda bir yeni bir parti mi kuruluyor ve bu yeni parti mi iktidara geliyor ikindileyin? Her biri: 80, 90, 100, 200, 250 yıl önce kurulan partiler tarafından yönetiliyor. Demokrasi; at sabah tandıra öğle yemeğine çıksın mantığıyla yürümüyor! Bizde filim aynı: millet chp' yi kovuyor, ardından yeni parti ortaya çıkıyor, haliyle yıpranınca salak chp beklediği kuyrukta yeniden başa geçiyor; osandırdı be! Ben yokum aga artık..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Ağustos 2019