Yeni partiyle ilgili kulisleri sallayan gelişme! O isim Erdoğan ile görüşme yaptı

Kemal Öztürk, eski bakan Ali Babacan'ın Başkan Erdoğan ile bir görüşme yaptığını ve yeni partiyi 10 gün içerisinde açıklayacağını söyledi.

25 Haziran 2019 Salı 19:09
Yeni partiyle ilgili kulisleri sallayan gelişme! O isim Erdoğan ile görüşme yaptı

Kısa süre önce Yeni Şafak'taki yazılarına ara veren Kemal Öztürk, Ali Babacan'ın yeni parti kuracağını ilan etmeden önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü söyledi.

23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin ardından yeni siyasi partiler kurulacağı iddiaları yaygınlaştı.

Partilerden birinin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün destek verdiği, eski Başbakan Yardımcısı ve Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın genel başkanlığında kurulması planlanıyor.

Bugün Medyascope yayınına katılan gazeteci Kemal Öztürk, Ali Babacan’ın randevu isteyerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gittiğini ve partiden ayrılacağını kendisine söylediğini öne sürdü.

10 gün içerisinde açıklayacak

Öztürk, Babacan’ın 10 gün içinde de AK Parti’den ayrılacağını kamuoyuna duyuracağını söyledi.

Öztürk’ün konuyla ilgili açıklamaları şöyle:

Sanıyorum bir hafta ya da 10 gün içerisinde Sayın Ali Babacan AK Parti’den ayrıldığını duyuracak. 10 gün önce, doğruluğunu kaynaklarımdan teyit ettim ama yine de ihtiyatlı konuşmuş olayım, sayın Cumhurbaşkanımızla Sayın Babacan’ın bir görüşmesi oldu, bunun talebinin Sayın Babacan’dan geldiğini ve Sayın Babacan’ın da partiden, kurucu olarak da parti üyeliğinden ayrılacağını bir şekilde ifade etmiş.

Bu zaten bilinen bir şeydi ama bu somutlaşmış bir diyalogla da bizzat kendisi tarafından iletilmiş oldu. Bu ciddi bir hamledir, ciddi bir çıkıştır. AK Parti’yi de çok doğrudan etkileyecek bir çıkıştır. Sayın Gül Sayın Babacan’la beraber nasıl bir parti kuracaklar, sanırım merkez sağa oturan bir partiden bahsediyorlar.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 19:09

YORUM YAZ

 • yazıYORUMyazıYORUM26 gün önce
  Burada Yenilenme mavalı okuyan cemaat, bu parti kuranların hepsi Ak Partinin eskileri, bunlarlamı yenileneceksiniz? Bırakın masal anlatmayı, herifler surda bir gedik açtık şidi kaleyi çölkertme zamanı dediler düğmeye bastılar. Sizi harikalar diyarı masallarınızda mutluluklar dileriz. Ülkenin başına gelecek bütün bela ve musibetlerin müsebbibi olarak öte tarafta hesap vereceğinizi unutmayın. Çökerttiğiniz kale sizin kaleniz, Çökertmek için yanında saf tuttuklarınızda belii CHP-İYİ-HDP...
 • yaşar inanyaşar inan26 gün önce
  babacandırbebe canan. bebelerparti kuramz amasıkurdurttttttturulur
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 26 gün önce
  Bu bir bölme ve cianın Başkan Erdoğan’ı devirme projesinin bir yedek önlemidir. Boyun eğmeyenbaşkanın tepesine salladıkları demoklasinin kılıcı görevi için bekleyenlerdir. Bunlardır işte dünyamazlumlarını umudu bir projeye darbe vurmak için bekleyen içimizdeki hainler.. Allahım bu hainlere fırsat verme. Sen mazlum ve mustezafların koruyucusun. Büyük şeytanların emrine giren bu ibni sebeleriin kurdukları tuzakları başlarına geçir. AMİN. Sen her şeye kadirsin
 • Hasan Hasan 26 gün önce
  Reis oadişahmı?Herkesin bir vakti vardır siyasette.Bu vakit doldu artık bunu göremezsek CHP bangır bangır gelecek.Bence başta Reis olmak üzere herkes yenilenmeli ve yeni yüzlerin ortaya çıkmadı lazım.
 • pınar demirpınar demir26 gün önce
  nerede kaldınız diye merak ediyorduk hamam önünde düşünüp düşünüp çıktınız demek ortaya başkanımız olmasa sizi kim tanırdı bilirdi en üst makama getirir oradan maaş aldırırdı bir garip tipler bir garip işler fitne fesat almış başını yürümüş gün birlik zamanı ama bunların aklı nerede nelerle meşgul... birisi chpye göz kırpar birisi avrupaya tebessüm eder birisi ...müslüman dünyası kan ağlarken reise takoz olalım düşürelim zihniyetiyle yola çıkanlar ALLAH BÜYÜKTÜR
 • InsanogluInsanoglu26 gün önce
  COK iyiyapmiskimki karsisindaki bitti artik akp kurulsun bir an once yenI parti
 • saddisaddi26 gün önce
  Bir siz noksandınız.Afedersiniz. sizi tanıyamadım kimsiniz?
 • ali telliali telli26 gün önce
  Deveye diken millete ...yaranır.şekil CHP=PKK olduğu gibi.
 • Reis Hürdolaş Reis Hürdolaş 26 gün önce
  Allah belanızı versin .zaten zar zor bir güç toplandı. Şimdi onu hangi mahfillerin uşşaklığıyla bölüyorsunuz. Allah’tan bulun inşaallah
 • ismailismail26 gün önce
  Cehennem e kadar yolunuz var.kafirler cepe çevre ak Parti'yi sarmisken. Sen gül ve Davut gibi ahiretini dünya ile değiştiren sözde islam sizler Allah a ne cevap vereceksiniz kalırlar le bir olup müslümanların önünü kapattik .camileri at tavlasi yapan zihniyete yardimci olduk Yarabbi deyince Allah size kişi sevdiği kişi ile beraber dir.diyecek cehennem e onlarla beraber girin.yerin onların aynıdır. Yaşasın munafiklar için cehennem.
 • Men dakka dukkaMen dakka dukka26 gün önce
  Rahmetli Erbakan mezarında tebessüm ediyordur.;))
 • AhmetAhmet26 gün önce
  Hayırlı uğurlu olsun. İstanbul seçiminde gördük ki güçlü muhalefet halkın faydasına oluyor. Ulaşim indirimleri su indirimleri vs.. güçlü muhalefetin olmadığı yerlerde suya ulaşıma zam geliyor. İnşallah ülkeye güzel şeyler katar demokrasimize ve ülkemize hayırlı hizmetleri olur
 • AhmetAhmet26 gün önce
  Hayırlı uğurlu olsun. İstanbul seçiminde gördük ki güçlü muhalefet halkın faydasına oluyor. Ulaşim indirimleri su indirimleri vs.. güçlü muhalefetin olmadığı yerlerde suya ulaşıma zam geliyor. İnşallah ülkeye güzel şeyler katar demokrasimize ve ülkemize hayırlı hizmetleri olur
 • beka meselesibeka meselesi26 gün önce
  hamam önü susam sokağı sakinleri bitlenmiş kanlanmış millet beka derdinde sakinler heva derdinde
 • Mustafa ALTUNMustafa ALTUN26 gün önce
  Ali babacanın kesinlikle AK partiye geri dönmesi lazım parti kurmak yerine dava bitmedi bu ümmet için gerekli AK partinin bir silkelenip bazı tepeden halka bakan kişilerin biletlerinin bir an önce kesilmesi lazım öncelikle il başkanları,ilçe başkanları,gerekirse mahalle başkanları partinin dışına itmeleri lazım yeni bir kadrolaşmaya ihtiyaç var GÖNÜLLÜ insanlara gençlere ihtiyaç var.Reis bu işi yapar yapacagınada inanıyorum bununda sinyalini verdi,yoksa 2023 büyük hezimet olur.
 • Kayaman, Kayaman, 26 gün önce
  ANLAMADINIZMI anlatayım. Yeni parti millet ittifakının başı çekeni olacak. CHP den 20 -30milletvekili istifa edecek belki diğer partilerdende. Akp icinde bile olacak. Seçime gitme zorunluğu doğacak. Secimde % 60-65 oy alarak milletvekilleri millet ittifakında olunca hükümet kurtulamiyacak, ya AKP değişik bir koalisyon tipine yada millet ittifakı tek parti adı altında toplanıp hükümet kuracaklar. Daha ANLAMADINIZMI amaç Erdogani düşürmek.
 • Murat Murat 26 gün önce
  Akp. Oyumuzu. Verdik. Gunu. Birlik. Politikalar ile. Ülke. Yönetimi. Bir. ișin. Maliyeti. 1tl. ise.Bu. Maliyet. Niye. 5tl. Oluyor. Akp. Belediye. Bakanlari.Böyle. iș. Olmaz. Bunrı. Butun. Millet. Görüryor.Beșikduzu. Belediye. Başkanı. Orhan bicakcioglu. 17million. Aldi. 130milliyon.Biraktı. 3km teleferik. Yapti. Yarısını. Yapamadı. Bu. Baskan. Arkamda. AKP. . Dedi. Suç. ișledi. En. AZ. 150. Tane. Dosyasi. Var. Mahkemede. Bōyle. Űlke. Yōnetilmez.
 • Serkan kSerkan k26 gün önce
  Babacan yine ekonomin basina geliyor
 • Ahmet koc Ahmet koc 26 gün önce
  Merkez sağa değil, nasılsa hem sağa hem sola oturabiliyorlar meşrebleri genişortaya kursunlarda umumhane gibi jerkesimin işine yarar.
 • mdtmdt26 gün önce
  ortanın ortası liberal bir vesayet partisi.her telden her boyadan her genden bir aşura partisi.global dış ve yerli işbirlikçi üst aklın, 2023 için hazırlamaya devam ettiği, türkiye nabzına göre hassas işlenmiş yeni proje.Merak etmeyin, size beğenip beğenmediğinizi sormazlar.Önce acıktırır, sonra yal çanağında kapış kapış yediririler.Bu işin uzmanı msv ler.Kağıtları onlar karar, sizin önünüze hürriyet demokrasi özgürlük diye üç beş seçenek sunarlar.Ehven deyip deyip yüz yıl daha yemez isek, benim adım da anadolu değil...
 • DadaşDadaş27 gün önce
  Babacan çok sevilen bir isim..... Bu bir gerçekbence parti kurmaktan vazgeçip tekrar eski ekip akp çatısı altında birleşsinekonomimizin buna ihtiyacı var akp yi sülük lerden temizlesinler..... Elektrik faturaları. Ekonomi eyt.poşet....sorunlari hep beraber çozmeliler yeni parti kurmak bence yanlışreisin yanında durmalilariçinbolunmemek parcalanmamaklazim
 • ayşe gülayşe gül27 gün önce
  bunlar parti kurar; sonraki seçim de chp ile işbirliği yapar, görün bakın.
 • Derin DevletDerin Devlet27 gün önce
  HERKES OYUNU YEDİ BAŞTA AKP Lİ SEÇMENLER Herkes bu isimlere küfür etti. Davayı sattı dediler. Durum çok başka. RTE İstanbul seçimlerini kaybedeceğini sizce bilmiyor muydu ? Peki bu isimler RTE den habersiz bir iş yapabilir mi? Helal olsun ki inancım odur Recep Tayyip Erdoğan Reisimiz ÇOK BÜYÜK BİR OYUN KURDU ben öyle inanıyorum ki erbankanin tayyip ten sonra 2 isim daha gelecek demisti. İsim vermemişti. Büyük tabloya bakıp okumayı ona gore yapmalıyız. RTE küçük adam değil.
 • ayşe gülayşe gül27 gün önce
  solcu mu olsam acaba? onlar birbirlerini satmıyorlar, kavga da etseler birlik olup destek veriyorlar birbirlerine. mesela bugünkü fatih altaylının yazısın da kendisini yurt dışına götüren binali yıldırımı harcamış ama ismaile koltuk çıkmış. adama böyle yaparlar işte.
 • cihadcihad27 gün önce
  he gelin bi belediyede size ayırdık orayada siz yerleşin bu ne la partiden devlet millet görülmez olmuş artık yetmezmi milletin bu belediyecilik oyunundan çektiği nedir Allahaşkına. hepiniz birbirinize gülersiniz seçim zamanı hiçbir tarafınıza sövmedik yerinizi bırakmaz bunuda millete yansıtırsınız artık yetmez mi nereye kadar. Eğer bu meclis bu partiler terörist partisi hariç mecliste onuda görüyoruz nasıl terörle mücadeleyse artık neyse, bu belediyecilik oyununa son vermeli sokaklar millete devlete aittir hizmetide devlet yapar zihniyetine dönelim insanların arasına artık nifak sokmayalım. biriniz giderken çoğu işsiz kalıyo diğeri gelirken işe giriyo birbirinin üzerine itmekten bu milleti hala bıkmadınızmı. hangi cebiniz dolacak daha
 • hakikathakikat27 gün önce
  Etme bulma dünyası, zamanında Erbakan hocayı satıp ABD nin desteği ile parti kuran Erdoğan ne ektiyse onu biçiyor, bu tür hamlelerin örneği Erdoğandır.
 • KartalKartal27 gün önce
  Maşallah İnşallah
 • EKOLL EKOLL 27 gün önce
  Davasına ihanet eden muhterislerin hevesini kursağında bıraksın yüce Rabbim inşaallah
 • Yolun acik olsun şener gibiYolun acik olsun şener gibi27 gün önce
  Keşke rezil olmadan.şeytana ipinizi vermeden kenara cekilseydiniz
 • MücahitMücahit27 gün önce
  Yazık çok yazık
 • LeylaLeyla27 gün önce
  Bunların hepsi azatlama gibilerAKP yi neredeyse dibe vurduracaklardi Tayyip baba uyandı da onları seçime sokmadı hele gül çankaya köşkünüpireler istila edecekti oraya bir girdi günü dolunca oldu gitti şimdi o bilenankörlük etme çabasında. Bunları bu millet çok iyi biliyor konuşmaya gerek bile yok .sadece NAL toplarlar
 • SüleymanSüleyman27 gün önce
  Türkiyenin yeni6 partiye ihtiyacı varrAma bu parti oluşam siyasi dağınıklığı derleyjp toparlayacakİttifak için başka partilerin kuyruğuna takılacak bir parti değil Başka partileri kendi adayı altında ittifak kurabilecek yeni bir partiSayın ali babacan veya davutoğlunun kuracağı parti bunu başarabilirse Bundan herkes karlı çıkar millet kazanır türkiye kazanır
 • HuseyinHuseyin27 gün önce
  Trump emretti.Bir abd calisani daha disarda.Manidar simdi allahmi buyukTrump,mi buyuk siz karar verin.
 • AliAli27 gün önce
  Fareler gemi batmadan ilk terkedenler olurmus. Barborosun çocuklari yeni yelken acarlar deryaya Reis. Onlarin diliyle eylemi gorelim, bu millet icin duvar diksinler keşke.
 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer27 gün önce
  Kemal..Öztürk..sinsi..yazılarıyla..karakterini..belli..etmişti.Yeni..Şafaktan..kovulması..iyi..oldu..
 • gökhangökhan27 gün önce
  a latif şenerin partisi gibi tarihe gömülür
 • HuseyinHuseyin27 gün önce
  Akp esittir pkk Diyebiliriz artik akp apo,ya mektup yazdirdi.teroristin ayagina kadar gitti pkk,li oldu akp.Akp artik cocuk katili serefsiz kahpe bir partidir.bir oy icin pkk,yi kardes yapti.Serefsiz akp.
 • MuhammetMuhammet27 gün önce
  Akp nin en dürüst ismiydi, onun da başını yediler. Yolu açık olsun
 • zülfikar64zülfikar6427 gün önce
  Aklıma abdüllatif şener geldi. En son CHP den vekil olmuştu galiba. Hayırlı olsun diyelim nezaketen. En azından safınızı resmen belli ettiniz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019