Yeni partiyle ilgili flaş iddia! 'Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın hedef kitlesi onlar'

Yazar Taha Akyol, yeni kurulacağı iddia edilen partiyle ilgili çok konuşulacak bir iddiada bulundu. Akyol, Ahmet Davutoğlu ile Ali Babacan'ın parti kuracağını ve bu partinin hedef kitlesinin şehirler olacağını söyledi.

25 Haziran 2019 Salı 12:18
Yeni partiyle ilgili flaş iddia! 'Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan'ın hedef kitlesi onlar'

Yazar Taha Akyol, AK Parti kadrolarında üst düzey görevlerde bulunan eski bakan Ali Babacan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun parti kuracağını ve kurulacak olan partilerin hedef kitlesinin şehirler olacağını söyledi.

Ak Parti'nin 23 Haziran'da yenilenen İstanbul Büyükşehir Başkanlığı seçimini yüzde 9’luk bir farkla kaybetmesi, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu liderliğinde iki yeni parti kurulacağı iddialarını biraz daha güçlendirdi. Bir dönem Cumhurbaşkanı Erdoğan’a en yakın isimler arasında yer alan Karar gazetesi yazarı Taha Akyol, Babacan ve Davutoğlu’nun da önümüzdeki süreçte parti kuracaklarını yazdı.

Akyol, kurulacak olan partilerin hedef kitlesinin şehirler olacağını söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Haziran 2019 Salı 12:18

YORUM YAZ

 • vahdet mehmet güneşvahdet mehmet güneş21 gün önce
  Abdullatif şener aynısını yaptı...kaç asır İslam için cephelerde geçmiş bu halkımızın intizarını almayın sizler akıntıya kürek çekeceksiniz ...Sayın Recep Tayyip ERDOĞANA Cumhurbaşkanımıza yüz çevirip AKP' yi bölme psikozları yapmayın ,A.latif şener akimeti ortada.....evet ingilizlerinbunlara gaz verdiği söyleniyor 2023 te lozan bitiyor..bakın Akdenizde petrol aramamıza tahammülleri yok................istanbul 4 yıllığına Ayın daima karanlık yüzüne tekrar mı dönecek...seküler bir parti kazandı (seküler fransızca bir kelime laikkelimesi gibi(dinden uzak-soyutlanmış -dinsel nitelikten uzak anlamındadır.sağolsun bunları batı hayranı onlardan nemalanan gazete köşe yazarları fransızcayı biliyorlar hem bilgiç gibi olmak hem güzel Türkçemizi atom bombasından daha kapsayıcı şekilde tahrip etmek amacıyla franszıcadan kelimeri telaffuzlarına göre bilinçli şekilde Türkçemize yapıştırıyorlar..Fransızca -Almanca -İngilizce -kursları aldım.ispanyolca ve italyancayı öğrenmeye çalışıyorum ve büyük sözlüğe sahibim güzel Türkçemize tahkirlercesine kelimeler geçirmişler)....İstanbulumuz CAMİLERİ-MEDRESELERİ-TÜRBELERİYLE TARİHİ ESERLERİYLE-MÜZELERİYLE DOĞUNUN PARİSİ inanın Paristen bu yönde daha zengin....ve huzur verici (seküler parti 4 yıl yönetim terminatörlüğünü yapabilecek mi ?25 yıl önceki günlere mi dönderecek ..Ayın bir yüzü gibi daima karanlık mı olacak.....olan İstanbulda yaşayanHalka mı olacak,(şarkılara bile yansıdı ...Grup vitanin..buğün İstanbulda sular -elektrik kesik mısralarını hatırlıyorum...Afrikalı yazarın Roman ismine nazire yapılırsa ****Ağla Sevgili İstanbulum (Yurdum)Ağla****mersiye mi söyleyecek ..saygılarımla ..(.Osmaniye İlinden)
 • bekirbekir21 gün önce
  Ak partiliyim ve şehirliyim seçmek gerekirse doğu perinçeğe oy veririm bunlara asla....
 • hizipsavarhizipsavar21 gün önce
  bunların hedefi uşağı oldukalrı ingiliz kraliyet ailesinin hedefleri.2023 de oyları bölüp şimdi ki şer cephesini iktidara getirmek ve bu güne kadar tam bağımsızlık için atılan tüm adımları yok edip tekrar eskiden olduğu gibi ingiltere ve amerikanın uşağı isarilinarka bahçesiyapmak. en büyük hain bunlar.
 • AHMETAHMET22 gün önce
  ulan size oy yok.İnadına AK PARTİ. Türkiyeikilisistemegeçmiştir, sadecegeçişsancılarıçekiyorlar. Taşlarkısasüredeyerineoturacaktır. Parti falan kurup boşunauğraşmayın , zilletittifakınagidin. Toplumdabirkarşılığınızyok.
 • SivaslıSivaslı22 gün önce
  Bi siz eksiktiniz saten turşu bidonları
 • mniksekmniksek22 gün önce
  PARTİNİN ADI BELLİ -YUKAKAP PARTİSİ TAM ONLARA GÖRE BİR İSİM AÇILIMINI MERAK EDENLER VARDIR(yusufu kuyuya atan kardeşler partisi)
 • ErenEren22 gün önce
  Davasını satan ülkesinde satar.
 • AliAli22 gün önce
  Masal anlatirdi nur içinde yatsin ninem. Ben otmesem hocalar uyanamaz, ahali de namazi kaçirir, dermiş horoz. Otsunler gorelim. Cenaze namazlarini kilariz
 • haşimihaşimi22 gün önce
  söktürsün gitsinler....kim oy verir bu müptezellere...
 • ALİ SEYFİALİ SEYFİ22 gün önce
  yahu akit web aylardır bu haberi ısıtıp ısıtıp öümüze getiriyorsun.. amacın nedir?? anlıyamadık.. operasyon mu yaparsınız??? sizide anlamak mümkün değil... kurarlarmış da ederlermişde mış mış da miş miş...kursunda görsünler okka kaç dirhem.. bence sizde bunlara çanak tutmayın.. bunalttınız insanları beeee...
 • ihsanihsan22 gün önce
  get lan hep söylersiniz yaklandır buna rağmen parti kurarlarsa kalleşt,irler halk jkalleşleri sevmez
 • Siyasi hesaplaşmalara oyuncak olmayalımSiyasi hesaplaşmalara oyuncak olmayalım22 gün önce
  Liberal kılıklı muhafazakar parti mi kuracak sınır yoksa sizin küskünlükten kin ve nefrette kopup yeni bir ruhla hareket etmeniz zor işYeni parti kurulacaksa o trenden inenlerle biinenlerle olmaz bu işYeni bir rota yeni bir nefes gerekli boşa yorulmayınYeni ruh gerekli yeni particilik formatı nitelikli islamcılık projesiParticilik kavramını İslami faaliyet adına yeniden yorumlayalımParti teşkilatları şeffaf olsunParti kazanç ve ikbal tekkesi olmasın gerçekten dava adamıydı az maaşa kanaat etsin bakalım görelimTeskilatlarda il başkanları dahilÖğretmen maaşından fazla maaş almasınMitinglere ora bura ayak işlerinde kullanılan Gençlere günübirlik para verilsin ki layık olmadıkları makamlara beklentiyle yalakalıkla yapışmasınlarHoliganlaşan aşırı tazim ve tezahüratla duygu patlaması yapan fırıldak sömürgeciler tedavi edilsinÇok övgü ve sövgü manyağı ayarsızlara yüz verilmesinmakamİhale atama gibi köşe döndürücü işlerKamera gözetiminde partiler üstü bir mekanizmayla sağlansınAynı hanedei bireylerden birinin işi varkenikinci şahsın maaşı belediye hizmetlerinden alması yasaklansınHiç maaş girmeyen hane hariç kızların ya da eşi maaşlı kadınların belediyede çalışmasına izin verilmesinZaruret olmadıkça kadınların erkeklerin yerine işe alınması engellemsin çift maaş politikasıEğer tüm erkekler iş bulduysa serbest bırakıldıKadınların mahremiyetle ilgili iş alanları dışında keyfi çeyiz derdiyle çalışmasına izin verilmesin
 • meyyidmeyyid22 gün önce
  bi bitmediniz be..
 • DallıDallı22 gün önce
  BUNDAN SONRA TAŞRAYI ŞEHİRLEŞTİRMEK İÇİN ÇALIŞMAYAN NE TÜR SİYASETÇİLER GELİRLERSE GELSİNLER İKTİDARDA TUTUNAMAZLAR.AK İÇİN DE GEÇERLİ.EMARELER BAŞLADI.KÖYLÜ EFENDİ DEĞİL HALA EN BÜYÜK YÜKÜ ÇEKEN İNSANLAR.TEK ŞEY SÖYLEYEYİM TÜP GAZI KÖYLÜ KULLANIR.DOĞAL GAZI ŞEHİRLİ.İKİ ÜRÜN FİYATINA BAKMAK YETER.
 • ismetismet22 gün önce
  yeter ya bıkınlık geldi artık kursunlar şeref haysiyet yoksunugül davut babacanakit olarak sizde onların raklamını yapmayınyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyeeeeeeeeeeeeeeetttttttttteeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
 • AnigzelAnigzel22 gün önce
  Miras ümidi henüz erken hasta çabucak ayağa kalkabilir boşuna beklemeyin kaldı ki hastalık nezle

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019