Yaşamınızı kolaylaştıracak 4 uzman tavsiyesi

İyi olduğunuz hatta profesyonel olduğunuz konularda kendinizi ifade etmekten çekinmeyin! Kendinize güvenin! Nasıl mı? İşte size 4 tane öneri...

12 Şubat 2019 Salı 23:58
Yaşamınızı kolaylaştıracak 4 uzman tavsiyesi

GÖRÜNÜR OLUN

Yetenekler kullanılmayınca geriler. O yüzden sürekli bu yönlerinizi kırbaçlamanız gerekebilir. Yeteneklerinizi ortaya dökmekten çekinmeyin. Zihin yapınızın ve karakterinizin bir parçası olan yeteneklerinizi iş hayatında daha aktif kullanmak isteğinizi talep etmeniz sizi daha başarılı günlere taşıyabilir.

YETENEĞİNİZİ FARK ETTİRİN

İnsanların çoğu odak noktası olmaktan sıkılırlar. Gözlerin üzerinde olması demek daha çok stres ve daha çok hata demek olabilir. Ama yetenekleriniz size işte bu anlarda yardımcı olmak için beklerler. Kendinize güvenin ve yeteneklerinizi sunmak için sahneye atlayın.

DENEYİMLERİNİZİ ARTIRIN

Yetenekleriniz kullandıkça ve üzerlerine gittikçe bir çelik gibi parlayacaktır. İş hayatında başarı tecrübeler edinmekten ve hatalardan ders çıkarmaktan geçer. Deneyimleriniz arttıkça göreceksiniz ki yeteneklerinizi daha rahat ve doğal olarak kullanabiliyorsunuz

ONAY BEKLEMEYİN

Yaptığınız her iş için onay beklemek bir süre sonra kişisel güven eksikliğine ve tembelliğe yol açabilir. Kendi onayınızı kendiniz verin ve arkasında sağlam durun. Unutmayın kendine güvenli olabilmek ve her koşulda kurallar koyabilmek de bir yetenektir.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Şubat 2019 Salı 23:58

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    20 Ekim 2019