Volkswagen'in kararı Bulgarları çıldırttı! 'Türkiye olamaz, engelleyin'

Bulgaristan Milliyetçi Hareket Partili Avrupa Parlamentosu milletvekili Angel Cambazki, Volkswagen'in Türkiye'de kuracağı fabrikanın engellenmesi için AB komisyonuna çağrıda bulundu.

19 Eylül 2019 Perşembe 10:44
Volkswagen'in kararı Bulgarları çıldırttı! 'Türkiye olamaz, engelleyin'

Geçen hafta Türkiye'de yaklaşık 1 milyar euro tutarında fabrika yatırım yapma kararına nihai halini vermeye çalışan Volkswagen, Ankara ile taşıt vergisi rejimi hakkında görüşmeler yürüttüğünü bildirmişti.

Şirket, yeni fabrika yatırımı hakkındaki son resmi açıklamasında ise Bulgaristan'ın da değerlendirildiği yatırım hakkında nihai kararın, henüz verilmediğini belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Volkswagen'in Türkiye'yi seçtiğini duyurmuştu.

Fabrika kurulmasını engelleyin çağrısı

Bulgaristan Milliyetçi Hareket Partili, Avrupa Parlamentosu milletvekili Angel Cambazki, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'na çağrıda bulunarak Volkswagen'in Türkiye'de fabrika kurmasının engellenmesini talep etti.

Bulgaristan medyasına konuşan Cambazki, Alman şirketin fabrikasını çevreyle ilgili hiçbir mevzuata uymayan ve havayı dilediği gibi kirleten, insan haklarını ihlal eden, gazetecileri tutuklayan ve hapse atan Türkiye'de' inşa etme kararı almak üzere olduğunu belirtti.

"Erdoğan'ı engellemeliyiz"

1 Kasım'da göreve başlayacak olan AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'e seslenen Cambazki, bu anlaşmanın hayata geçirilmesinin önüne geçilmesini ve Avrupa'nın paralarının İslamlaşma sürecinde bulunan ülkeye gönderilmemesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın finanse edilmesinin önüne geçilmesini talep etti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Alman otomotiv markası Volkswagen'in Türkiye'de kurması beklenen fabrikayla ilgili, "Manisa'da yapılacak, yöresi bile belli." açıklamasında bulunmuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Eylül 2019 Perşembe 10:44

YORUM YAZ

  • yazıYORUMyazıYORUM27 gün önce
    "Avrupa'nın paralarının İslamlaşma sürecinde bulunan ülkeye gönderilmemesi" ilginç bir cümle, demek ki bu zamana kadar ülkemiz gavurlaşma süreci yaşadı, yeni yeni İslamlaşmaya başladı!
  • PervasızPervasız27 gün önce
    Sizin derdiniz belli değil derdiniz Erdoğan mı, Türkiye mi, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'i ve Arap'ıyla Türk milleti mi? Ben söyleyeyim mi? Sizin derdiniz hepsi. Tayyib de, Kürt de, Türk de, Arap da, Çerkez de sizi ......n. Ki ateşiniz sönsün. Çünkü siz başka dilden anlamazsınız.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019