• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Volkswagen'in kararı Bulgarları çıldırttı! 'Türkiye olamaz, engelleyin'

Bulgaristan Milliyetçi Hareket Partili Avrupa Parlamentosu milletvekili Angel Cambazki, Volkswagen'in Türkiye'de kuracağı fabrikanın engellenmesi için AB komisyonuna çağrıda bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-09-19 10:44:00 - 2019-09-19 10:46:41
Volkswagen'in kararı Bulgarları çıldırttı! 'Türkiye olamaz, engelleyin'

Geçen hafta Türkiye'de yaklaşık 1 milyar euro tutarında fabrika yatırım yapma kararına nihai halini vermeye çalışan Volkswagen, Ankara ile taşıt vergisi rejimi hakkında görüşmeler yürüttüğünü bildirmişti.

Şirket, yeni fabrika yatırımı hakkındaki son resmi açıklamasında ise Bulgaristan'ın da değerlendirildiği yatırım hakkında nihai kararın, henüz verilmediğini belirtmişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Volkswagen'in Türkiye'yi seçtiğini duyurmuştu.

Fabrika kurulmasını engelleyin çağrısı

Bulgaristan Milliyetçi Hareket Partili, Avrupa Parlamentosu milletvekili Angel Cambazki, Avrupa Birliği (AB) Komisyonu'na çağrıda bulunarak Volkswagen'in Türkiye'de fabrika kurmasının engellenmesini talep etti.

Bulgaristan medyasına konuşan Cambazki, Alman şirketin fabrikasını çevreyle ilgili hiçbir mevzuata uymayan ve havayı dilediği gibi kirleten, insan haklarını ihlal eden, gazetecileri tutuklayan ve hapse atan Türkiye'de' inşa etme kararı almak üzere olduğunu belirtti.

"Erdoğan'ı engellemeliyiz"

1 Kasım'da göreve başlayacak olan AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker'e seslenen Cambazki, bu anlaşmanın hayata geçirilmesinin önüne geçilmesini ve Avrupa'nın paralarının İslamlaşma sürecinde bulunan ülkeye gönderilmemesini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın finanse edilmesinin önüne geçilmesini talep etti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Alman otomotiv markası Volkswagen'in Türkiye'de kurması beklenen fabrikayla ilgili, "Manisa'da yapılacak, yöresi bile belli." açıklamasında bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Pervasız

Sizin derdiniz belli değil derdiniz Erdoğan mı, Türkiye mi, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'i ve Arap'ıyla Türk milleti mi? Ben söyleyeyim mi? Sizin derdiniz hepsi. Tayyib de, Kürt de, Türk de, Arap da, Çerkez de sizi ......n. Ki ateşiniz sönsün. Çünkü siz başka dilden anlamazsınız.
 • Yanıtla

yazıYORUM

"Avrupa'nın paralarının İslamlaşma sürecinde bulunan ülkeye gönderilmemesi" ilginç bir cümle, demek ki bu zamana kadar ülkemiz gavurlaşma süreci yaşadı, yeni yeni İslamlaşmaya başladı!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23