Vatan Partisi'nden güldüren 'ittifak' açıklaması

Kurulduğu günden beri girdiği bütün seçimleri kaybeden Vatan Partisi'nin Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, seçim ittifakına ilişkin güldüren bir açıklamada bulunarak, "Koltuk bölüşmek, iktidar nimetlerinden yararlanmak amacıyla bir ittifak böyle bir şey bize yabancı. Biz böyle bir ittifaktan yana değiliz." dedi.

13 Mart 2018 Salı 15:51
Vatan Partisi'nden güldüren 'ittifak' açıklaması

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bedri Gültekin, Türkiye'nin sorunlarının çözümünü mümkün kılan program temelinde yapılacak ittifaklara sonuna kadar var olduklarını söyledi.

Siyasi partiler arasındaki seçim ittifaklarına değinen ve bu konuda Türkiye'nin sorunlarının çözümünü öngören, mümkün kılan program temelinde bazı görüşmeler yapılması gerektiğini savunan Gültekin, şunları kaydetti:

"Koltuk bölüşmek, iktidar nimetlerinden yararlanmak amacıyla bir ittifak böyle bir şey bize yabancı. Biz böyle bir ittifaktan yana değiliz. Ama Türkiye'nin sorunlarının çözümünü mümkün kılan bir program temelinde ittifaka sonuna kadar varız. Program şudur; teröre karşı çıkmak ve Türkiye'nin toprak bütünlüğünü savunmak. Borçlanma ekonomisine karşı çıkmak, üretim ekonomisini savunmak. Komşularımızla dostluk ve birlik, demokratik cumhuriyetin kazanımlarını savunmak, aydınlanma, laiklik. Dünyadaki saflaşmada Türkiye'nin ağır sıradaki yerini alması. Bu Türkiye'nin ihtiyacı olan programdır. Bu programı kabul edecek herkesle ayrıca hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin ittifak yapmaya hazırız."

Günün Özeti

Haber Tarihi: 13 Mart 2018 Salı 15:51

YORUM YAZ

  • Geberemeyen ÖrümcekGeberemeyen Örümcek9 ay önce
    ...seni mi dinlicez!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Aralık 2019