Uzakdoğu seferi başladı

Başkan Erdoğan’a Japonya ziyareti sırasında, aralarında Ankara Temsilcimiz Hacı Yakışıklı’nın da bulunduğu gazeteciler, çok sayıda bakan ve bürokrattan oluşan heyet eşlik edecek.

27 Haziran 2019 Perşembe 09:47

G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Japonya’ya giden Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ardından Çin’e resmi ziyarette bulunacak. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Erdoğan, 28-29 Haziran’da Osaka’da yapılacak 14’üncü G20 Liderler Zirvesi’ne katılacak.

Liderlerle bir araya gelecek

G20 Zirvesi’nde büyüme, altyapı, uluslararası finansal mimari, mali düzenlemeler, yolsuzlukla mücadele, kalkınma, istihdam, ticaret ve yatırım, kaynak verimliliği ve deniz plastik çöpleri ile dijital ekonomi, sağlık, tarım, enerji, iklim değişikliği ve yolsuzlukla mücadele gibi gündem maddeleri ele alınacak. Erdoğan’ın, zirve kapsamındaki oturumlarda G20 liderleriyle bir araya gelmesi, katılımcı bazı devlet ve hükümet başkanları ve uluslararası örgüt temsilcileriyle ikili görüşmelerde bulunması öngörülüyor. Erdoğan, Japonya’nın ardından 2 Temmuz’da Çin’e resmi ziyarette bulunacak.

Sistem tartışması bitmiştir

Başkan Erdoğan, seyahati öncesi Ankara’da düzenlediği basın toplantısında ise muhalefetin parlamenter sisteme dönme çağrılarını ilişkin şunları dile getirdi: “Sayın Kılıçdaroğlu, kendi söylüyor kendi dinliyor. Millet kararını verdi bu iş bitmiştir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun bu ifadesiyle hareket edecek değiliz. Yola koyulduk, aynı kararlılıkla yola devam ediyoruz.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 27 Haziran 2019 Perşembe 09:47

YORUM YAZ

  • Halim SelimHalim Selim19 gün önce
    Gezin tabii. Cebinizden giden bir sey yok. Garibanin maaşindan kesilen vergiyle gezin. Hacı yakisikli' yi da gezdirin.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Temmuz 2019