Ünal'dan net 'ittifak' açıklaması!

AK Parti Sözcüsü Ünal, seçim ittifakı çalışmalarında Saadet Partisi ile yapılan görüşmeye ilişkin çarpıcı detaylara değindi.

14 Mart 2018 Çarşamba 11:11
Ünal'dan net 'ittifak' açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Habertürk'te katıldığı programda seçim ittifakında gündeme gelen Saadet Partisi ile ilgili iddialar hakkında net konuştu.

Ünal, ''Bizim hiçbir partiye kapımız kapalı değil ama Saadet Partisi'nin ittifakın içinde hiçbir zaman olmak gibi bir niyeti olmadı. Bizimle herhangi bir ittifak içinde olmak adına çabası, gayesi olmadı. Herhangi bir şekilde niyet bile ortaya konmadı. Saadet Partisi'nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum'' dedi.

Ünal'ın açıklamaları:

SAADET PARTİSİ HİÇBİR NİYET ORTAYA KOYMADI

Saadet Partisi bu ittifakın içinde olmak istemediğini açıkladı. Hiçbir zaman AK Parti ile ittifak düşünmedi zaten. Biz hiçbir yapıya karşı, yani en başta da söyledim, bunu bir milli mutabakat olarak görüyoruz. Bizim hiçbir partiye kapımız kapalı değil ama Saadet Partisi'nin ittifakın içinde hiçbir zaman olmak gibi bir niyeti olmadı. Bizimle herhangi bir ittifak içinde olmak adına çabası, gayesi olmadı. Herhangi bir şekilde niyet bile ortaya konmadı.

SP'Yİ KİLİT PARTİ GİBİ GÖSTERMEK GERÇEKÇİ DEĞİL

Onların ne yapıp ne yapmayacağı konusunda benim bir niyet okumam söz konusu değil. Saadet Partisi'nin bundan sonra ne yapacağına yine Saadet Partisi karar verecektir. Sanki yüzde 10-15 oy oranında yüksek bir popülerlik kazandırılmasının da sanki bir kilit parti gibi konuma taşınmasını da siyasi olarak gerçekçi bulmuyorum.

Haber Tarihi: 14 Mart 2018 Çarşamba 11:11

YORUM YAZ

  • İkrarİkrar9 ay önce
    Sayin unal insanda hisdiye birsey var siz bunu hissediyormusunuzkaramollaoglunu sevmem fakat sizdekendinizi patron gibi goruyorsunuz bunu hisediyorlar emir alan deyil esit ortak olmak niyetleri onlara sizde araya karisin herseyi bizden bilin ama bizim gibi yarisin kusura kalmasiz partide sozculukden baska icratiniz ne ne hizmetin var baskasini kendi gibi gormeyen anlasinki beraber yurumeyen izimden gel birazda sadete gel
  • MuratMurat9 ay önce
    Bu adamı günahım kadar sevmiyorum Ali keseri harcayanlardan biride bu ama sayın arkadaştan aydın doğan ve şürekasına darbeci puştlara ve bilimum islama ve kutsallarımıza hakaret eden zındıklara tek kelime duymadım akit bizim bir parçamız adeta bu anlamda 22 yıldır bir ve parçam gibi görüyorum ümmete eüşman herkese düşman çünkü kutsalıma hakaret edene haddini bildiriyor ve gerektiğinde haklı olduğu yerde bile susuyor ümmete zarar gelmesin birlik olsun diye işte bizim gözbebeği lidermizi bu vb adamlar içten içe yiyorlar benim acizane tavsiyem bu vb şirin gözükmeye çalışanların bu partide yeri olmamasıdır

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018