Türkiye'ye karşı savaşmayı reddettiği için şehit ettiler

Resulayn’da 17 yaşındaki Çeçen genç, bebek katili PYD/YPG saflarında Türkiye'ye karşı çatışmayı reddettiği için şehit edildi.

12 Ekim 2019 Cumartesi 20:48
Türkiye'ye karşı savaşmayı reddettiği için şehit ettiler

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla yürütülen Barış Pınarı Harekatı'na başarıyla devam ediyor.

Resulayn’da bebek katili PYD/YPG terör örgütü, kendi saflarında savaşmasını istediği 17 yaşındaki Çeçenistanlı Bekir Süleyman'ı, Türkiye'ye karşı çatışma teklifini reddettiği için şehit etti. HABER7

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 20:48

YORUM YAZ

 • BorzBorz3 gün önce
  Bazıları "bu Çeçen gencin orada ne işi var, gebersin" gibi ifadeler kullanmış. Çeçenler yaşamış oldukları sürgünler dolayısıyla dünyanın dört bir tarafına dağılmış durumdalar. Sadece Türkiye ve Suriye'de değil, diğer Orta doğu ülkelerinde de birçok Çeçen yaşamaktadır. Yazık, yarın öbür gün Türkiye'nin Doğu Anadolu bölgesinde yaşayan Çeçenler için de aynı şeyleri söylerseniz şaşırmam. Allah'tan korkun, oturduğunuz yerden çamur atmayın insanlara. Baysangur'un, İmam Mansur'un, Şeyh Şamil'in nesli hiçbir surette kardeş bildiği, ikinci vatanım dediği Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne silah doğrultmaz.
 • FahriFahri5 gün önce
  Ne şehidi ? Gebersin , Çeçen in orada ne işi var ? Tabii ki IŞİD li. Iyi olmuş pis terörist.
 • AbdullahAbdullah5 gün önce
  Allah rahmet eylesin,Cennet’in bir kuşu misali Şehitler kervanına katılmış olsun!Rabbim bizleri onlarla haşreylesin!
 • tuncaytuncay5 gün önce
  Dilerim El Kahhar olan Allah size azaplarin en acısını tattırsın ey alçak ypgliler
 • DadaşDadaş5 gün önce
  Muallakta yazılar yazmayın sayın yeni akit yöneticileri. Bu millet bir yazı okuduğu zaman kafasında bir sürü soru oluşturuyor. Mesela bu Çeçenin orda ne işi var.
 • Mehmet SoyluMehmet Soylu5 gün önce
  Bi bizdeki milli görüşçü, Atatürkçü, milliyetçi, solcu görünümlülere bak, birde şu ölümü göze alan gence. Allah şehdetini kabul etsin yiğit, kalplerimize senin gibi cesaret nasip olsun
 • VAHAP KALYONCUVAHAP KALYONCU5 gün önce
  .Bu delikanlının hiçmi hayat hakkı yoktu acaba avrupalı babalarınız bu duruma bir şey dermi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019