Türkiye ile Çin arasında dev anlaşma!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan Almanya’da düzenlenen etkinlikte açıklamalarda bulunarak, "Türkiye ile Çin arasında demir yolu hatlarının inşası amacıyla bir finansman anlaşması imzalamayı planlıyoruz." dedi.

23 Mayıs 2019 Perşembe 09:49
Türkiye ile Çin arasında dev anlaşma!

Almanya'nın Leipzig kentinde başlayan Uluslararası Ulaştırma Forumu’nda (ITF) Türkiye’yi temsil eden Bakan Turhan, Uluslararası Yol Federasyonu ile KEİ tarafından düzenlenen “Kuşak ve Yol: Avrasya’da Sürdürülebilir Ulaştırma ve Büyüme için Bağlantı Kurulması” etkinliğine katıldıktan sonra bir Çinli gazetecinin Çin ile Türkiye arasında demir yolu hatları inşasına yönelik sorusunu cevaplandırdı.

Turhan, “Türkiye ile Çin arasında demir yolu hatlarının inşası amacıyla bir finansal anlaşması imzalamayı planlıyoruz.” ifadesini kullandı.

Cahit Turhan, etkinlikte yaptığı konuşmada, "Yeni İpek Yolu olarak da adlandırılan Çin’in Kuşak ve Yol Girişimi'nin ‘kazan-kazan’ anlayışıyla hayata geçirilmesi büyük önem arz etmektedir.” mesajını verdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mayıs 2019 Perşembe 09:49

YORUM YAZ

 • AnkaralıAnkaralı27 gün önce
  sabutay1 gün önce Sen ya çok salaksın, ya da saptırıyorsun. Uygurlar bağımsız devlet değil ki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini tanısın azizim.
 • LeventLevent27 gün önce
  Yazik MHP, yazik AKP ! Para ugruna Uygur Türklerini satiyorsunuz!
 • ilkgun salihilkgun salih27 gün önce
  bir an icin ipek yolu acilsin artik daha ne kadar surecek . ipek yol hizli trenle taclandirilmali araba otobus olmaz.
 • sabutaysabutay28 gün önce
  bugün acıdığımız Filistin, yaser arafat hayatta iken en yakın dostları ermenilerdi, bırakın sözde sokırımı kabul etmeyi ermenilerin yarım bıraktığı işi biz tamamlayacağız diyerek demeçler verirlerdi, benim ülkeme saldırı olsa kim yardım eder ona bakılmalı pakistan gibi ülkeler desteklenmeli
 • nuhnuh28 gün önce
  çin batıya ürünlerini ulaştıracak diye bizde çinin projesine köprüler demiryolları inşa ediyoruz. Doğu Türkistan zulmünü durdurulmadan çivi çakılmamalı. çin Türkiye olmadan bu projeyi gerçekleştiremez. Bu yüzden Doğu Türkistanlı kardeşlerimizin özgürlüğü ve bağımsızlığı mutlaka ön şart olmalı.
 • sabutaysabutay28 gün önce
  Uygurlar, Filistinliler dahil dünyada kaç ülke kötü günde bizi destekler, Uygurlar yada Filistinliler dahil acınan ve yardım edilen kaç ülke kuzey Kıbrısı tanıdı, bırakın arık kuru edebiyatı ülkemiz için ne faydalı ise o yapılsın, Uygurlar üzerinden Çin ile aramızı açmaya çalışıyorlar ve ülkemizde de bu değirmene su taşıyan hain çok fazla
 • Ke-mal Ke-mal 28 gün önce
  Duyanda,dogu türkistandaki zulmü durdurdular sanır !Bunun vebali yeter ! Bi de anlaşma imzalamışlar,önce zulmü engelleyin .
 • vatan vatan 28 gün önce
  çinle ilgili uyguru destekleyen yorumlar haber 7 de devre dışı.yeni akite teşekkür bu sahayıda sahte milliyetçi merale bırakmadığınız için
 • Bagiye Bagiye 28 gün önce
  Hayırlı olsun her iki ülkeye de inşallah
 • Veysel Karani Veysel Karani 28 gün önce
  Doğu TÜRKISTAN'LI kardeşlerimizin kizlari zorla ÇÍN'li erkeklerle evlendiriliyordur acaba bu meselelerde masaya konulup engellenmeye çalişiliyormudur...
 • AbdullahAbdullah28 gün önce
  İşte Çin adamı böyle yola getirir. Para ile istediğini döver bu Çin. Uyguru falan unutursun hemen.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019