Türk Tankı her şeyi itiraf etti!

Eski Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Güreş Şampiyonu Mahmut Demir, 1994 yılında ABD Milli Takımı adına güreşmesi için yapılan 10 milyon dolarlık teklifi kabul etmediğini açıkladı.

06 Aralık 2018 Perşembe 20:32
Türk Tankı her şeyi itiraf etti!

Eski Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, ABD Milli Takımı adına güreşmesi için yapılan 10 milyon dolarlık teklifi reddettiğini açıkladı.

'Türk Tankı' lakaplı eski Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir, 24 yıl önce ABD Milli Takımı adına güreşmesi için kendisine yapılan 10 milyon dolarlık teklifi reddettiğini açıkladı.

"Parayı her türlü kazanabilirsiniz"

1994 yılında Amerikalı rakibi şimdiki ABD Güreş Federasyonu Başkanı Bruce Baumgartner'i yenerek kazandığı dünya şampiyonluğunun ardından ABD Güreş Federasyonu'ndan teklif aldığını ancak Türkiye'yi temsil etmenin onurunun parayla ölçülemeyeceği için bir an bile düşünmeden teklifi reddettiğini belirten Mahmut Demir, "Atlanta Olimpiyatları'nda yarışmam için bugün bile çok büyük para. 1994'te çok çok büyük paraydı. 10 milyon dolar teklif ettiler. Benden önce serbest güreşte en son şampiyon 1968 yılında çıkmış. Aradan 28 yıl geçiyor. Benden sonra da bir 20 yıl Türk sporcuları olimpiyat şampiyonu olamadılar. O teklifi kabul etmiş olsaydım benim ülkem 48 yıl olimpiyat şampiyonu çıkaramamış olacaktı. Parayı her türlü kazanabilirsiniz. Ama bu aziz Türk milletini olimpiyat madalyasına 48 yıl hasret bırakamazsınız. Onun için ben bu 10 milyon doları reddettim" diye konuştu.

"Ailenize, size umut bağlayan ülkenize kötülük yapmayın"

Amasya Üniversitesi'nde buluştuğu öğrencilere tecrübelerini aktaran evli ve 2 çocuk babası Demir, "Birincisi ne istediğiniz, neyi hedeflediğiniz ve bu hedefe nasıl ulaşacağınız yolunda doğru kararı verebilmek. İkincisi karar verdiğiniz hedefe ulaşmak için büyük bir disiplin içinde tüm benliğinizle inanarak çalışmak. Üçüncüsü de alkol, uyuşturucu gibi maddelerden mutlaka uzak durmak. Bunlar hem sağlığınızı etkiler hem de toplumu etkiler. Toplum olarak da hep beraber ülkemizi etkiler. Ailenize, size umut bağlayan ülkenize kötülük yapmayın. Çünkü siz bizim geleceğimizsiniz" şeklinde konuştu.

Programın sonunda öğrencilerle fotoğraf çektiren Demir'e, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kemal Polat ile Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kandemir tarafından adına dikilen fidanın sertifikası verildi.

Günün Özeti

Haber Tarihi: 06 Aralık 2018 Perşembe 20:32

YORUM YAZ

 • mustafa temizmustafa temiz9 gün önce
  bana pek inandirici gelmedi o zaman ki 10 milyon dolar simdinin 50 milyon dolari hicbir amerikan kurumu bu parayi vermez versede fedarellere anlatamaz amerika da bir dolarin hesabi sorulur ve zaten adamlar butun madalyalari topluyor!!!!!!!
 • dolarsdolars9 gün önce
  Dolarla verilen poza anlam veremedim. Dolarin sirtini da yere getirdim mi demek istemis
 • SelâmiSelâmi9 gün önce
  Amerika kim LÂN.??? :))
 • MertMert9 gün önce
  Ne mutlu bize. Sağolsun varolsun.
 • yusufyusuf9 gün önce
  milletini vatanini seven gercek bir türk evladi.. helal olsun.
 • şenay doğanşenay doğan9 gün önce
  allah yolunu bahtını açık etsin inşallah allaha emanet ol

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Aralık 2018