• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Turgay Yıldız kimdir? Turgay Yıldız nereli? Turgay Yıldız kaç yaşında? Turgay Yıldız ne hastasıydı? Turgay Yıldız neden öldü?

Turgay Yıldız hayatını kaybettiği açıklandı. Turgay Yıldız’ın vefat etmesinden sonra Turgay Yıldız kimdir? Turgay Yıldız nereli? Turgay Yıldız kaç yaşında? Turgay Yıldız neden öldü? soruları da arama motoru Google trend listesine girdi. Turgay Yıldız, ‘Bu Toprağın Sesi’ programında ‘Beter ile Şeker’ adlı dizinin yazarlık ve oyunculuğunu Bahadır Tokmak ile gerçekleştirdi. İşte Turgay Yıldız ölüm nedeni ile Turgay Yıldız hayatı, biyografisi.

Yeniakit Publisher
2021-07-22 14:24:00 - 2021-07-22 15:14:45
Turgay Yıldız kimdir? Turgay Yıldız nereli? Turgay Yıldız kaç yaşında? Turgay Yıldız ne hastasıydı? Turgay Yıldız neden öldü?

Dini kavramlar ile dalga geçerek sözde mizah yapan tiyatrocu Turgay Yıldız'ın öldüğü açıklandı. Turgay Yıldız’ın vefat etmesinden sonra Turgay Yıldız kimdir? Turgay Yıldız nereli? Turgay Yıldız kaç yaşında? Turgay Yıldız neden öldü? soruları da arama motoru Google trend listesine girdi. İşte Turgay Yıldız ölüm nedeni ile Turgay Yıldız hayatı, biyografisi.

Dini değerlerle alay eden ve bunu da sanat adı altında yapan Turgay Yıldız hastalığı neydi? Oyuncu Turgay Yıldız, geçtiğimiz günlerde kalp spazmı geçirmişti. Yıldız, bu sabah yaşamını yitirdi. Turgay Yıldız, Ankara’da tedavi görüyordu. 

Turgay Yıldız kimdir

Turgay Yıldız kimdir?

Sanat adı altında dini değerlerle dalga geçerek para kazanan sözde sanatçılar ülkemizde sayıları oldukça fazla. Korona salgını nedeniyle yaptığı skeç ile dini değerlerle dalga geçen son isim ise Turgay Yıldız olmuştu.

Turgay Yıldız, 3 Mart 1965 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladı. 1986-87 öğretim yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun oldu. Turgay Yıldız, çeşitli tiyatrolarda oyuncu olarak görev aldı. TRT Ankara Televizyonu’nda metin yazarlığı, oyunculuk, program sunuculuğu gibi görevler üstlendi.

1994-1999 yılları arasında Flash TV’de ‘Nargile Kahvesi’, ‘Sabah Kahvesi’, ‘Bizim Bakkal’, ‘Akşam Tıraşı’, ‘Düm Teke Tek’ adlı programların yapımcılığını ve Bahadır Tokmak ile sunuculuğunu yaptı. Aynı kanalda ‘Şeytan Bunun Neresinde?’ isimli müzik programı sundu.

Turgay Yıldız

1997 yılında Show TV’de yayınlanan ‘Sonradan Görmeler’ adlı dizide oyunculuk yaptı. Turgay Yıldız, BRT TV’de ‘Teber ile Muteber’ adlı haftalık kabare programının yazarlık ve oyunculuğunu üstlendi.

Ege TV’de ‘İyi Egeler’ adlı programı yine Bahadır Tokmak ile birlikte sundu. TRT Ankara Televizyonunda Turgay Bostan’ın yönetmenliğinde ‘Bu Toprağın Sesi’ programında ‘Beter ile Şeker’ adlı dizinin yazarlık ve oyunculuğunu Bahadır Tokmak ile gerçekleştirdi. 2008 yılında TRT 1’de yayınlanan ‘Baba Ocağı’ dizisinde rol aldı.

TRT Ankara Televizyonu’nun hazırladığı ‘Umutla Yaşamak’ adlı çocuk sorunlarının konu edildiği programın sunuculuğunu yaptı. 10 sene TRT Ankara Radyosu’nun hazırladığı Hafta Sonu programında parodi yazarı ve seslendirme sanatçısı olarak görev aldı. Önce İstanbul Şehir Tiyatroları’nda iki sene, daha sonra Ankara Devlet Tiyatroları’nda başka isimler adı altında ve iki farklı reji ile üç sene oynadı. 2013-14 tiyatro sezonunda Alaaddin’in Sihirli Lambası adlı oyunu Erzurum Devlet Tiyatrosu tarafından sergilendi. Aynı oyun, 2014 yılından bu yana İstanbul Şehir Tiyatroları’nda oynamaktaydı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23