• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump'tan sıra Suudi Arabistan'da açıklaması

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Trump, BAE ve Bahreyn'in İsrail ile normalleşme anlaşması imzalaması sonrası yaptığı açıklamada, doğru bir zamanda Suudi Arabistan'ın da anlaşma imzalayacağına inandığını söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-09-16 00:32:00 -
Trump'tan sıra Suudi Arabistan'da açıklaması

Philadelphia kentine hareketinden önce Beyaz Saray'ın bahçesinde basın mensuplarına gündemi değerlendiren ABD Başkanı Donald Trump, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), İsrail, ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşmadan büyük bir gururla bahseden Trump, 7-8 ülkenin daha Tel Aviv'le ilişkilerini normalleştireceğini iddia etti.

Suudi Arabistan'ın bu ülkeler arasında olup olmadığına ilişkin soru üzerine Trump, Suudi Arabistan Kralı ile yeni görüştüğünü doğru zamanda onların da bu anlaşmanın içinde olacağına inancının tam olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan'ın bölgesel politikalarda ABD'nin sözünün dışına çıkmadığı biliniyor. ABD ne derse yapan Suud Krallığı geçtiğimiz yıl ABD'den milyarlarca dolarlık silah sistemi almaya zorlanmıştı. ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın Cemal Kaşakçı cinayetinden aklanmasına da yardımcı olmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

abdrhman

eli mahkum imzalayacak. ipleri yahudilerde hepsinin. kukla yönetim arapların çoğu.
 • Yanıtla

Onceki hukumetler yillar once Israille anlasma imzalamis olabilir. Ee 18 yildir iktidardasiniz, elinizden tutan mi var, YIRTIVERIN o zaman!

Ya da ayni anlasmayi daha yeni imzalayan Araplara bagirmayin, kimik oluyor cunku!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı