Seçim 2019 Sayfası

Trump'ın skandal sözlerine Pompeo'dan ilk açıklama!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Donald Trump'ın Türkiye'yi hedef alan tehdit açıklamalarına ilişki konuştu. Pompeo "Sanırım Trump yaptırım benzeri uygulamalardan bahsediyor" dedi.

14 Ocak 2019 Pazartesi 13:54
Trump'ın skandal sözlerine Pompeo'dan ilk açıklama!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Başkan Donald Trump'ın Twitter hesabı üzerinden Türkiye hakkında yazdığı tweete ilişkin, "Sanırım Trump yaptırım benzeri uygulamalardan bahsediyor" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Ortadoğu ziyareti kapsamında Riyad'da Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz ve Veliaht Prens Muhammed bin Selman ile bir araya geldi. Görüşmede iki ülke ilişkilerinin yanı sıra Orta Doğu'da yaşanan son gelişmeler ve bu gelişmeler bağlamındaki çabalar ele alındı.

Trump'ın Suriye'den çekilme konusunda fikrini değiştirmediğini söyleyen Pompeo, Suriye'de güvenli bölge hakkında bir soruya, sınır hattının korunması için seçenekleri değerlendirdikleri yanıtını verdi.

Trump'ın Türkiye'ye tehditleri

Pompeo, Trump'ın Twitter hesabı üzerinden Türkiye hakkındaki tehdit sözleriyle ilgili olarak da "Bunu Trump'a sormanız gerekiyor. Sanırım Trump yaptırım benzeri uygulamalardan bahsediyor" dedi.

Cemal Kaşıkçı cinayeti

Cemal Kaşıkçı cinayetine de değinen Pompeo, cinayette parmağı olan herkesin sorumlu tutulması gerektiğini belirtti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 13:54

YORUM YAZ

  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş3 ay önce
    zaten orta doğudaki olayların baş çıbanı ısrael vede abd yi yöneten yahudilerdir. gerek daeş -pkk -pyd-dhkpc - fatöş vesaire terör örgütleri bunların besleyip tc nin vede orta doğunun başına bela ettikleri p.çleridir. kahrolsun pislik yahudiler ısrael vede sömürge pi.i abd. tc içindeki hıristiyan bilhassa yahudileri çok sıkı denetleyin. chpkk parti değil tc nin içine yahudiler tarafından yerleştirilmiş yahudilerin truva atıdır.chpkk hıristiyanların kurduğu bilhassa yönetiminde yahudilerin türk isimleri altında yönettikleri partidir. atatürkçülük maskeleridir. Nasıl ki dini ve dini duyguları istismar edenler varsa Atatürkü ve onun fikirlerinide istismar edenler var bu chpkk dır (gerçi atatürk'de sebetay selanik yahudisidir) .chpkk bilhassa bu yahudilerin vede hıristiyanlar destekledikleri partidir. Bu gün yada 50 sene önce iş bankası atatürk hisseleri chpkk da olmasaydı bu gün yada 50 sene önce chpkk diye bir parti olmayacaktı. iş bankası ve bankanın ortaklıkları 450 küsur büyük fabrikalar chpkk nın en büyük arpalığıdır. Atatürk'e dışarıdan yahudilerden gelen emir üzerine , hazineye ait olması gerekirken atatürk hisselerini yönetmesi için chpkk ya devredilmiştir.Atatürk' yahudi olmasaydı zaten yahudilertc nin kurulmasınıda engellerlerdi.(osmanlıyı yıkaniçimizdeki ve dışımızdaki vatan haini yahudilerdir.)
  • YavuzYavuz3 ay önce
    Mısırdaki silahlanma üst seviye, israil mısır yunanistan gizli anlaşma yaptı.Amerika asker çekme bahanesiyle tüm güçlerini ırağa kaydırdı. Romanya bulgaristana silah yığınağı yaptı. Ermenilerle gizli anlaşma yapıldı. Eğer Türkiye biraz daha oyalaniyim diye dusunurse bu adamlara inansın. Yok düşünmezse hemen bugün oraya girsin. Yoksa çok geç olacsk

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Nisan 2019